Dodaj do ulubionych

Pozostawiono mnie samego - rozmowa z ks. Tadeus...

10.02.06, 00:19
Ks. Tadeusz Zaleski to uczciwy i odpowiedzialny czlowiek. A Kuria
Metropolitalna chowa glowe w piasek. Tak to oceniam.

L.
Obserwuj wątek
    • Gość: Arcy Re: Pozostawiono mnie samego - rozmowa z ks. Tade IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.06, 15:24
      żal mi tego księdza,ale skoro on nie rozumie, co to jest polityka Kosciola to spotkal się z tym czego gdyby bardziej znał historię tej instytucji nigby by mu się nie przydarzyło. Wydarzenia z okresu w jakim działał były działaniami politycznymi. A do takich organizacja jaka jest Koscioł podchodzi w specyficzny dla siebie sposob będący wynikiem wielowiekowych doswiadczen. Czy ksiądz wie co znaczy stwierdzenie " autorytet Koscioła", hierarchiczne podporządkowanie. Naruszył ksiądz pewne reguły, więc sie od księdza odcinają. Moja wiedza w tym temacie wskazuje na to,że Koscioł jako instytucja nie jest zainteresowany sprawą
      publicznego debatowania o agentach takich czy innych słuzb działajacych w jego wnętrzu. Bardzo wątpię w to aby jego intencją był fakt informowania szarych wiernych o rozmiarze tego zjawiska wsrod księzy. Bo po co zachwiac wiarę maluczkich. to nie jest jego politycznym interesem.Nie bronili księdza gdy był bity ale jeszcze bardziej nie obronią teraz. A sprawa wyjasnienia kto był akto nie był agentem załatwią jak powiadają w własnym zakresie.Życzę zdrowia.
    • koola_w_plot Re: Pozostawiono mnie samego - rozmowa z ks. Tade 10.02.06, 20:27
      Mnie od początku Dziwisz nie podszedł. Niby taki nieśmiały, a na prawdę to
      trzyma żelazną ręką kurię. No i otoczył się różymi karierowiczami. Oooo nie
      proście nie podam nazwisk, jeszcze mi życie nie obrzydło.

Najbardziej śmieszą mnie te wycieczki róznych oficjeli, polityków, aktorzynów
      do arcybiskupa. Być przy Janie Pawle II i korzystać z jego łaski to jedno, a
      być jego uczniem i dorównywać mu mądrością i wyczuciem to drugie.

-------
      To tyle. Jeno należy stwierdzić Wielka Wpadka Dziwisza i czas pokaże czy
      potrafi powiedzieć: Pomyliłem się
    • janstrak Szczęść Boże księże Tadeuszu!Nie daj się bezpiece! 10.02.06, 22:03
      lisekrudy napisał:

> Ks. Tadeusz Zaleski to uczciwy i odpowiedzialny czlowiek.

To prawda. Do tego to człowiek, który od 20 lat poświęcił się pomocy
      niepełnosprawnym umysłowo. Dzięki niemu setki ludzi odtrąconych przez rodziny
      mają dach nad głową, jedzenie i na dodatek całodniowe zajęcia terapeutyczne.
      Fundacja, którą kieruje ma kilkadziesiąt ośrodków w całej Polsce!
      ILU LUDZIOM W ŻYCIU POMÓGŁ KS. NĘCEK??? O różnych księżach Fidelusach i
      Bielańskich przez litość nie wspomnę...

> A Kuria Metropolitalna chowa glowe w piasek.

Większość z nich to porządni ludzie. To kilku ważnych księży o konfidenckiej
      przeszłości walczy o życie. Naiwnie sądzą, że prawda nie wyjdzie na jaw.
    • liliana77 Juz ktos (walenrodv) w poscie napisal, ze: 11.02.06, 03:04
      "prostaczek ks. Zalewski zapomina, ze Kosciol ma
      i mial swoja agenture, i wywiadowcza i przede wszystkim dezinformacyjna (dla
      obrony w np. Polsce i Kosciola i interesow narodowych przed STASI i KGB i..)
      i bardzo profesjonalna i bardzo zhierarchizowana i poki co tylko w Polsce
      jest troche wolnosci wiec o niej ani mowil ani pisal nie bedzie:
      niedostatecznie z warsztatu historycznego dla damskich bokserow z IPNu, sa
      bez wyobrazni nawet w stosunku do wlasnych rodzicow... "

• Gość: H56 W IMIĘ RÓŻY IP: *.comnet.krakow.pl 11.02.06, 06:36
        oby sie temu księdzu coś nie przydażyło, jakiś niespodziewany
        zawał,zatrucie,wypadek,samobójstwo, tfu,tfu,tfu. Kościół nigdy nie pozwoli na
        lustrację, bo byłby to początek jego końca. Uśmiałem się do łez, tym wywiadem,
        kontrwywiadem i dezinformacją w STASI i KGB, widzę, ze przygotowywana jest
        linia obrony dla Tadeusza Rydzyka. Jeżeli ma być w Polsce lustracja, której w
        obecnej formie jestem całkowicie przeciwny, to powinna ona dotyczyć agentów ze
        wszystkich środowisk żyjących w PRL-u. Najgorsze jest to, że ponownie
        mniejszość decyduje za większość. Nie mam pojecia czy ktoś na mnie donosił w
        czasie Solidarności,ale nawet gdyby tak było, to nigdy bym tak nie upodlił
        człowieka i jego rodziny, do tego stopnia jak tego hutnika, którego zmuszono do
        przyznania się do współpracy z SB. Czy tych ludzi, nie dotyczy ochrona danych
        osobowych jeżeli nie są osobami publicznymi ? dane przestępców kryminalnych nie
        sa ujawniane, księza przestepcy mają rozprawy za zamknietymi drzwiami, a tych
        ludzi linczuje się publicznie bez procesów i możliwości obrony. Od wydawania
        wyroków sa Sady, a nie publika.

• lux-ex-silesia PIS-owi ku przestrodze - Ks. Rydzyk a Rosja 12.02.06, 09:13
          Pozostaje niezaprzeczalnym faktem, że ks. Rydzyk ma poparcie R o s j i dla
          swoich działań. Niech to da do myślenia wszystkim tym, którzy go popierają -
          szczególnie politycznym decydentom PIS-u.

Wykorzystywanie rosyjskiego nadajnika dla emitowania programu Radia Maryja
          musiało zapaść na najwyższym szczeblu na K r e m l u. Takie działanie z
          punktu widzenia polityki rosyjskiej jest jak najbardziej celowe. Im słabszy, im
          bardziej rozbity Kościół katolicki w Polsce, tym lepiej dla imperialnej Rosji.

Nadejdzie dzień, w którym dzisiejsi sojusznicy ks. Rydzyka będą się bardzo
          wstydzić tego poparcia.

Radzę już teraz trzymać dystans wobec toruńskiej rozgłośni - bo cała prawda
          może być bardzo bolesna!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka