Dodaj do ulubionych

Kiedy ohydna glowa Mitoraja trafi na zlom?

01.07.06, 04:13
Czas ucieka!
Obserwuj wątek
      • pendrek_wyrzutek "Pan Piotr na placu pewnej Nierządnicy" 01.07.06, 14:15
        Gość portalu: Asmodeusz napisał(a):

> Ohydna głowa została niestety wykonana przez popularnego w opiniotwórczych
        > kręgach artystę (którym z kolei nie podoba się Pan Piotr na placu pewnej
        > Nierządnicy), więc pewnie będzie szpecić Rynek jeszcze jakiś czas...

Pan Piotr wyglada na kaleke, powinien byc przeniesiony na
        Plac Inwalidow obok dawnej UB.
              • Gość: bo Re: "przerazajaca indolencja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.06, 16:28
                Proponuje temu całemu towarzystwu "znawców sztuki " aby się przeniosło do Rzymu
                i rozprawiło z kilkoma dziełami ,bo tam troszke wiecej niz naszego Mitoraja.
                Niestety nie moge tu napisac co o was myślę ,bo to wbrew regulaminowi ,ale
                własnie TO O WAS MYŚLĘ !!!!Mitoraj jest najlepszym krakowskim rzezbiarzem i tu
                jest miejsce dla Jego Sztuki !!!A na wsiach ,z których pochodzicie stawiajcie
                sobie popiersi Papieza ile chcecie.!!
                • pendrek_wyrzutek snobizm idiotow 02.07.06, 17:42
                  Gość portalu: bo napisał(a):

> własnie TO O WAS MYŚLĘ !!!!Mitoraj jest najlepszym krakowskim rzezbiarzem

W kazdym pokoleniu ktos "jest najlepszym krakowskim rzezbiarzem".
                  To nie jest powod aby rynek krakowski stal sie wystawa krakowskiej
                  rzezby. Ani Wawel. Glupi snobizm (na "najlepszych" artystow) nie jest
                  oznaka dobego smaku. W niczym nie jest to lepsze od falszywej "poboznosci"
                  tych co chylkiem umiescili kalekiego Piotra Skarge na najstarszym
                  krakowskim placu.

Zasmiecanie rynku (i podejrzane rycie pod powierzchnia aby zapewne
                  zrobic jakis hipermaket) jest oznaka barbarzynstwa.

Kilka lat takiego "artyzmu" i Krakow zostanie oszpecony.
                  • Gość: bo Re: snobizm idiotow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.06, 20:07
                    nie jestem ani snobem ani idiotą .Jestem artystą jak Mitoraj ,tyle ,że sporo
                    młodszym.TUTAJ I TERAZ żyje moje pokolenie a rzezba jest jego odbiciem i
                    elementem ruchomym ,więc nie widze powodu aby w przyszłości Rynek nie gościł
                    równie wielkich artystów aktualnego pokolenia, w miejsce dzisiejszego
                    Mitoraja.Pod płaszczykiem zasmiecania kryje sie konserwa krakowska i brak
                    wyobraźni. Rynek to nie tylko Sukiennice ,to dzieło sztuki jako całośc.I NIE
                    KAZDE pokolenie ma TAKIEGO RZEZBIARZA.!Nalezy to zobaczyc i docenic !
                    • pendrek_wyrzutek Nowoczesny kicz 02.07.06, 20:20

> nie jestem ani snobem ani idiotą .Jestem artystą jak Mitoraj ,tyle ,że sporo
                      > młodszym.TUTAJ I TERAZ żyje moje pokolenie a rzezba jest jego odbiciem i
                      > elementem ruchomym ,więc nie widze powodu aby w przyszłości Rynek nie gościł
                      > równie wielkich artystów aktualnego pokolenia, w miejsce dzisiejszego

Rzezby Motoraja sa kiczowate. Zrobione sa zrecznie pod wspolczesna
                      publiczke - elementy erotyki inaczej z pomyslami podkradzionymi od innych
                      bardziej otwartych artystow. Mitoraj jest utalentowanym promotorem
                      swojego rzemiosla, chytrze grajacym na provincjonalnych kompleksach.

Obecnosc tej chaltury na Rynku przynosci miastu wstyd.
                      • Gość: bo Re: Nowoczesny kicz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.06, 08:56
                        Jasne ! To własnie oblicze klasycznego internauty - wszystko jest kiczem albo
                        dziadostwem,wiekszośc znanych i popularnych ludzi to dorobkiewicze których
                        wypromowała kasa ! Najlepiej byc przeciw wszystkiemu i nabluzgac na kazdego kto
                        cos znaczy,bo przeciez tylko TU WIECIE JAK POWINNO BYC! dLA TAKIEGO WYRZUTKA
                        nie ma w chwili obecnej nikogo i niczego co zasługiwałoby na wysoka ocene ,a
                        juz na pewno nie znajdzie tego w Polsce.Oj kochamy my sie rodacy ogromnie ,a
                        jak szanujemy!Mitoraj won ! Niech zyje PENDREK !
                        • pendrek_wyrzutek Polacy to jednak lagodny narod. 04.07.06, 02:59

> Oj kochamy my sie rodacy ogromnie

Polacy to jednak lagodny narod.

Wlosi, Grecy, Niemcy, Rosjanie potrafia byc okrutni
                          i brutalni. Dlatego moga tworzyc wielka sztuke
                          wykopujac lub obcinajac zawadzajace glowy bez litosci.

W Polce tyle bylejakosci, rozmamlania i brzydoty
                          bo nikt nie ma serca piekna postawic na pierwszym miejscu.

Robie sie coraz bardziej przekonany, ze urok
                          Krakow zawdzieczamy jego dawnym niemieckim mieszkancom.
                          Jak sie nie postawimy to Krakow wkrotce zbrzydnie.

Mnie tez zal pana Mitoraja, jednak niech jego "wielkie"
                          dzielo ozdobi nowsza czesc Krakowa, poza linia Plant.
                          • Gość: bo dawni niemieccy mieszkancy??????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.06, 08:30
                            oojjjj....zdaje sie ,że nie tylko dawni tu chcieli wprowadzic swoje
                            porządki !!! Jak widac i dziś ich nie brakuje !!!Tak Panowie ! Jestem
                            przekonana ,że nasze miasto własnie dlatego i tylko dlatego jest
                            nazywane "mekką sztuki " ,że miało takich mieszczan jak Wy !!Teraz to dzieki
                            Wam jest "męką" dla artystów ,ktorym tacy jak Wy na każdym kroku wrzeszczą
                            NIE !!!Na szczęście lekką przewagę mają ludzie o szerszych horyzontach .A swoją
                            drogą Wyrzutku to dlaczego w Europie tylu miłośników kiczu mitorajowskiego
                            [wsród krytyków sztuki ]. AAAAAAAAA....ale po co ja sie w ogóle wdaję w tę
                            polemikę ,lepiej wyjadę w cholere ,niech w Krakowie króluje ordnung [czy jak mu
                            tam z niemiecka].Cześc ! Spadam ! Twórzcie Wy ,bo potraficie lepiej ,piękniej i
                            zadbacie o moje miasto !!!
                            • pendrek_wyrzutek Re: dawni niemieccy mieszkancy??????? 04.07.06, 15:36

> oojjjj....zdaje sie ,że nie tylko dawni tu chcieli wprowadzic swoje
                              > porządki !!! Jak widac i dziś ich nie brakuje !!!Tak Panowie ! Jestem
                              > przekonana ,że nasze miasto własnie dlatego i tylko dlatego jest
                              > nazywane "mekką sztuki " ,że miało takich mieszczan jak Wy !!Teraz to dzieki
                              > Wam jest "męką" dla artystów ,ktorym tacy jak Wy na każdym kroku wrzeszczą
                              > NIE !!!Na szczęście lekką przewagę mają ludzie o szerszych horyzontach .

Oczywiscie byl to gorzki zart, chociaz Niemcy mieli swoj udzial w rozwoju
                              Krakowa. Ja sie po prostu boje aby Krakow nie zaczal przypominac niektore
                              brzydkie polskie miasta, ktorych nazw nie wymienie.

> A swoją
                              >
                              > drogą Wyrzutku to dlaczego w Europie tylu miłośników kiczu mitorajowskiego

To sa tacy milosnicy inaczej :)

Powaznie mowiac, nawet jesli dany obiekt sztuki jest dobrze zrobiony
                              to nie znaczy, ze jest dobrze umieszczac go GDZIEKOLWIEK. Piekno miasta
                              i architektury zalezy od wlasciwej lokalizacji/sasiedztwa poszczegolnych
                              obiektow.

W Polsce czesto sie widzi dziki indywidualizm i warcholstwo budowlane,
                              budynki w niespojnym stylu sa nawalone jeden obok drugiego, bez ladu
                              i skladu.
                    • Gość: behemot Re: snobizm idiotow IP: *.hi.is / *.rhi.hi.is 03.07.06, 23:12
                      Wiec niech laskawie to pokolenie tworzy nowa jakosc tam gdzie jest to niezbedne
                      i wymaga nieco wysilku, a niech nie probuje sie promowac przez stawianie swoich
                      dziel tam gdzie poprzednie pokolenia juz posprzataly. Pan artysta wie moze
                      gdzie stoi Mitoraj w Londynie? Na tylach Canary Wharf i w ogrodku za British
                      Museum. Jakos nie zauwazylem zeby chcieli go pchac na Trafalgar Sq. (mimo ze
                      miejsce jest..).
                      Generalnie panie artysto pytanie jest jedno: papieros dla parierosnicy czy na
                      odwrot??Nie kazdy artysta ma takie miasto, a zapewniam pana artyste, ze marka
                      Krakow jest znacznie lepiej rozpoznawana niz marka Mitoraj.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka