Dodaj do ulubionych

Unia Europejska w sprawie Zydow

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.06, 22:46
dlaczego tak caly czas szepcza sobie do ucha
obrosnieci tacy jacys
widzieliscie w TV, ale szepcza, nic nie slychac a pokazuja
wizja bez foni
Obserwuj wątek
    • Gość: paw1 Re: Unia Europejska w sprawie Zydow IP: 212.105.239.* 02.08.06, 16:25
      Durnie jedne , debile z ciemnogrodu , wezcie sie lepiej za robote ,
      skoncentrujcie sie na tym co tu mozna zrobic dla kraju zeby mozna bylo
      byc z niego dumnym a nie tropcie zyda tam gdzie go nie ma . Dla mnie
      antysemityzm polski w wydaniu ciemnogrodzian jest "nienawiscia do zydow
      w kraju bez zydow " gdyz jest ich w Polsce tyle co kot naplakal . Wiec
      skad w Polsce problem zydowski , skad ta nienawisc , obrazanie ludzi
      myslacych inaczej i przypisywanie im zydowskich korzeni . W latach 80-tych
      jezdzilem do mojego ojca ktory wemigrowal do Francji . Ojciec byl
      zaangazowany w obrone dobrego imienia Polakow czyli walczyl ze stereotypem
      Polaka antysemity , chodzil do roznych klubow dydkusyjnych i tam walczyl
      jak lew a ja mu wtorowalem. Ale teraz po latach zmienilem zdanie gdyby
      ktos chcial orzekac o anysemityzmie Polakow na podstawie postow
      internetowych to by doszedl do wniosku ze to kraj antysemitow. Nie
      wiem czy jest to wieksza grupa ludzi czy tylko paru aktywnych oszolomow
      ktorzy zasmiecaja fora antysemickimi postami.
      • Gość: takisobiebolo Re: Unia Europejska w sprawie Zydow IP: *.cna.at 02.08.06, 18:38
        mniej emocji a więcej rozsądku pomoże ci przetrwac na tym forum
        myślę że teraz caly świat jest antysemicki
        Mel Gibson jest antysemitą
        African-American są antysemitami
        Francja jest antysemicka
        Niemcy (chyba nikt nie zaprzeczy)
        Caly świat arabski
        Nie wiem jak jest w Chinach i w Indiach, ale myslę że jeżeli żóltki to takie
        zakute lby i nie dopuszczą do biznesu to prędzej czy pożniej będą też antysemitami
        a niewdzięczni, bo już cesarz Hua-Hao w XII wieku mial kochankę Esterkę, i gdyby
        nie ona to kto wie czy Chiny wygralyby wtedy wojnę z Japonią
        kto wie

• Gość: paw1 Re: Unia Europejska w sprawie Zydow IP: 212.105.239.* 03.08.06, 11:55
            Gość portalu: Janek napisał(a):

> a skad wiesz ilu jest Zydow w Polsce
            > jestem ciekaw zrodla

jakis czas temu byl na lamach krakowskiego dodatku GW wywiad z prezesem
            krakowskiej Gminy Zydowskiej wktorym to skarzyl sie ze boznica
            krakowska swieci pustkami . Maja okolo 400 osob zarejstrowanych w gminie
            z czego uczeszcza okolo 100-200 . Wedlug ich danych w krakowie jest
            okolo 3000-4000 ludzi pochodzenia zydowskiego ktorzy nie chca sie
            zrejstrowac w gminie . Jak na tak duze miasto jak Krakow to nawet
            te 4 tys to smiesznie malo.
            Ja niechce komentowac informacji pochodzacych ze zrodel tzw. dobrze
            poinformaowanych wedlug ktorych kazdy to jest w rzadzie ,czy ma jakas
            wladze to zyd. Spiskowym paranoikom polece psychiatre ktory na pewno
            nie jest zydem.
            Poza tym dla nawet jesli ktos mial w rodzinie przodkow zydowskich a
            urodzil sie w Polsce tu mieszka i czuje sie Polakiem to dla mnie
            jest Polakiem . Jezeli bysmy chcieli dlubac w przodkach to Lepper,
            Giertych, Miller i cala gama innych Polakow o obcych nazwiskach nie
            powinna byc Polkami.
        • czesiekkk Re: Unia Europejska w sprawie Zydow 02.08.06, 19:59
          Tak to dobra definicja antysemityzmu, antysemitą jest każdy kto jest przeciwko
          interwencji zbrojnej w Libanie. Co do mnie, pamiętam kilka lat temu jak młodzież
          z Izraela lubością fotografowała to furmankę, to jakieś gruzy albo śmietnik.
          Mieli fotki i dobrze się bawili.
        • Gość: paw1 Re: Unia Europejska w sprawie Zydow IP: 212.105.239.* 03.08.06, 12:13
          Oczywiscie uwazm ze mozna czy nawet trzeba krytykowac Zydow czy w
          Polsce na swiecie czy Izraelu. Ale krytykowac konkretnie kogos za cos
          a nie generalizowac . Mozesz skrytykowac rzad Izraela za konkretne
          zachowanie lub skrytykowac pana X lub Y (ktorzy sa Zydami) ale za to
          ze zrobili cos nie tak a nie za to ze sa Zydami ,Polakami czy murzynami.
          Za antysemickie uwazam posty , wypowiedzi , zachowania ktore wynikaja ze
          zgeneralizowanej i emocjonalnej niecheci do calej nacji. Przejdz przez
          fora internetowe a zobaczysz tego cala mase .
          Ja spedzilem kilkanascie lat poza Polska majac konakt z roznymi
          rasami czy nacjami , przez jakis cas bylem nawet rasista ale sie z tego
          wyleczylem . Poznalem murzynow dobrych i zlych madrych i glupich tak samo
          jak Zydow . Nie ma tak glupi murzyn wredny Zyd bo krzywdzisz inne
          pozytywne jednostki . Pamietaj ze to samo dotyczy nas Polakow
          uwazanych za zlodzieji pijakow i brudasow , nie wiem czy przyjemnie by
          ci bylo gdyby ciebie ktos uwazal za zlodzieja tylko dlatego ze Franek
          czy Jozek kogos okradli
          • Gość: paw2 Re: Unia Europejska w sprawie Zydow IP: 81.219.149.* 03.08.06, 12:34
            Nie spotkałem porządnego i szlachetnego żyda a swoje lata już mam (może mam
            pecha?). Uprawnia mnie to do wygłaszanych opinii o tej nacji i niechęci
            (delikatnie mówiąc) do niej. Wszędzie tam gdzie się pojawią, występują dla
            ludzi problemy i kłopoty a to co wyprawiają na całym świecie podpiera moje
            poglądy. Trzeba dużej stronniczości i złej woli, żeby tego nie widzieć, lub
            jest to świadome, celowe i perfidne działanie, mające na celu obarczanie winą
            innych pod "płaszczykiem" antysemityzmu.
            • Gość: paw1 Re: Unia Europejska w sprawie Zydow IP: 212.105.239.* 03.08.06, 13:08
              Gość portalu: paw2 napisał(a):

> Nie spotkałem porządnego i szlachetnego żyda a swoje lata już mam (może mam
              > pecha?). Uprawnia mnie to do wygłaszanych opinii o tej nacji i niechęci
              > (delikatnie mówiąc) do niej. Wszędzie tam gdzie się pojawią, występują dla
              > ludzi problemy i kłopoty a to co wyprawiają na całym świecie podpiera moje
              > poglądy. Trzeba dużej stronniczości i złej woli, żeby tego nie widzieć, lub
              > jest to świadome, celowe i perfidne działanie, mające na celu obarczanie winą
              > innych pod "płaszczykiem" antysemityzmu.
              Mysle ze jestes po prostu antysemita takim na zasadzie generalizacji i
              uprzedzenia , jesli jestes apriori nastawiony do nich niechetnie to nie
              dziw sie ze masz z nimi problemy.
              Ja mialem paru kolegow Zydow pelenj lub pol krwi byli to fajni ludzie i
              nigdy mnie nic zlego z ich strony nie spotkalo .
              Piszesz:
              >Wszędzie tam gdzie się pojawią, występują dla ludzi problemy i kłopoty

-jest to bzdura (uprzedzenie rasowe) taka sama jak ta gdy ktos mowi "ze
              gdy tylko pojawi sie Polak to musi byc cos skradzione".

Oczywiscie zdarzaja sie napewno przypadki kiedy niektorzy zydzi na slowa
              krytyki kogos konkretnego za konkretna sprawe mowia ze jest to
              antysemityzm . To samo robia czesto niektorzy murzyni czy arabowie
              ktorzy wszelkie slowa ich krytyki nazywaja rasizmem . Wazne jest zeby
              krytyka odnosila sie do konkretnej osoby za konkretna sprawe i nie miala
              nic wspolnego z rasa czy kolorem skory , ale u ciebie widze jest
              uprzedzenie jest na tyle silne ze nie jestes do tego zdolny do nie
              bycia antysemita.
              • Gość: paw2 Re: Unia Europejska w sprawie Zydow IP: 81.219.149.* 03.08.06, 13:58
                Powódy wyjaśniłem a problemy to ma z nimi więcej ludzi i to nie z
                powodu "niechętnego" nastawienia do nich (uzasadnionego). Oni poprostu tacy już
                są i nigdy z nikim nie będą żyli w zgodzie, ani w pokoju (co wyrażnie pokazuje
                historia), chyba, że chwilowo wiąże ich z kimś interes. To wstrętna i fałszywa
                nacja o której opinia na całym świecie jest jednakowa, czyli negatywna.
                Zapracowali swoim zachowaniem i postępowaniem na uogólnianie krytycznej opinii
                o sobie, natomiast konkretne osoby, czy konkretne przypadki na które się
                powołujesz są rzadkim wyjątkiem. Jak widzisz więc manipulacja jest twoim
                wyuczonym lub nałożonym zadaniem z którego wywiązujesz się wzorowo. SHALOOM.
                • Gość: paw1 Re: Unia Europejska w sprawie Zydow IP: 212.105.239.* 03.08.06, 14:30
                  Pewne emocjonalne klapki zaslaniaja ci prawde i nie pozwalaja myslec
                  logicznie . Wedlug twojej logiki Zydzi sa zli i juz , bo tacy sie
                  chyba urodzili wrednosc maja w genach i to rowno jak jeden maz
                  poprostu cala nacja. Chce ci pokazac ze tak nie jest nie ma nacji
                  dobrych czy zlych i wrednych . Wredni czy dobrzy sa poszczgolni ludzie
                  ktorzy do danej nacji naleza moze ich byc wiecej lub mniej , mozemy
                  miec pecha lub szczescie majac w kontaktach miedzy roznymi grupami
                  narodowymi takie a nie inne doswiadczenia , ktore tworza o nich nasze
                  subiektywna opinie. Ale ta opinia nie powinna byc generalizacja bo jest
                  krzywdzaca dla innych osob tej czy innej narodowsci . Powtarzam ci
                  jeszcze raz , przyjmujac taki tok rozumowania zakladasz ze zgodnie z
                  tym co sadza o nas inne nacje to Polak to pijak , duren i zlodziej .
                  Ja sie osobiscie pijakiem dureniem i zlodziejem nie czuje nie wiem jak
                  ty z logiki twych postow wynika ze tak.

>Piszac : Jak widzisz więc manipulacja jest twoim wyuczonym lub nałożonym
                  zadaniem z którego wywiązujesz się wzorowo. SHALOOM.
                  Po prostu sie kompromitujesz i zamykasz wszelka dyskusje , Po pierwsze
                  pokazujesz ze jestes paranoicznym oszolomem , co znacza slowa "
                  manipulacja jest twoim wyuczonym lub nałożonym zadaniem " , co ty myslisz
                  glabie jeden ze ja tu jestem naslany przez Mosad czy cholera wie kogo
                  zeby bronic Zydow. Stuknij sie w swoja skleroryczna pale i idz sie
                  leczyc do psychiatry . Widze ze my piszemy na roznych
                  czestotliwosciach , ja ci przedstawiam argumenty a ty nie potrafisz
                  wyjsc z pod pancerza twoich antysemickich uprzedzen. W tym co pisze nie
                  chodzi mi o obrone Zydow wogole , chodzi mi o ogolna zasade
                  oceniania ludzi na podstawie przynaleznosci rasowej czy narodowej.
                  Przepraszam ze uzylem kilku obrazliwych epitetow , ktorych nie mam w
                  zwyczaju uzywac w dyskusji ale emocje mi czasem puszczaja jak mam
                  do czynienia z ludzka glupota.
                  • czesiekkk Re: Unia Europejska w sprawie Zydow 03.08.06, 22:30
                    To ja jeszcze wpletę coś od siebie. Nigdy nie widziałem żadnego Araba który w
                    Krakowie robiłby zdjęcia np. smietnika albo gruzowiska.
                    Po drugie dziś w jednym z ogólnokrajowych dzienników przeczytałem laurkę o akcji
                    izraelskich komandosów w Libanie. Szkoda, że nie można poznać racji drugiej
                    strony, zwłaszcza że póki co na jednego zabitego mieszkańca Izraela przypada
                    kilkunastu zabitych Libańczyków.
                    • longwehicle Re:Gdzie są teraz obrońcy humanitaryzmu??Gdzie? 04.08.06, 07:27
                      Ośmiu cywilów zginęło w zmasowanym ataku na Izrael
                      PAP 18:00 Onet
                      Ośmiu cywilów zginęło po południu w zmasowanym ostrzale rakietowym północnego
                      Izraela, dokonanym przez libańskich hezbollahów - poinformowały izraelskie
                      władze i służby medyczne. Są też ranni.

Według danych policji, w ciągu pół godziny na północny Izrael spadło co
                      najmniej 100 pocisków rakietowych. Syreny alarmowe zawyły we wszystkich
                      miastach północnej części kraju. Rakiety uderzyły w Akkę, Maalot, Kiriat
                      Szmonę, Tyberiadę, Rosz Pinę i Safed.

Kilka z nich eksplodowało w samym centrum Akki, uszkadzając dom mieszkalny;
                      zginęło tam pięć osób, pięć zostało rannych. Trzech izraelskich Arabów poniosło
                      śmierć w Maalot. W okolicy tej miejscowości obrażenia odniosło też czworo
                      dzieci. Ich stan jest bardzo poważny - podają źródła medyczne.

Liczba ofiar czwartkowego ostrzału zrównała się z pierwszym i dotychczas
                      najbardziej krwawym atakiem rakietowym hezbollahów na Hajfę (16 lipca), gdy na
                      dworcu kolejowym w tym mieście zginęło osiem osób. Od początku konfliktu w
                      eksplozjach pocisków w Izraelu zginęło 27 cywilów. 39 izraelskich żołnierzy
                      poległo w starciach z bojówkami Hezbollahu.

Czwartkowy atak jest sygnałem, że wbrew słowom premiera Izraela Ehuda Olmerta,
                      potencjał zbrojny Hezbollahu wciąż pozostaje znaczący. Olmert podkreślał w
                      środę, że ofensywa w Libanie "całkowicie zniszczyła" infrastrukturę szyickich
                      bojówek, a dowodem tego miał być spadek liczby

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka