Dodaj do ulubionych

dzialka Krakow - gdzie najlepiej inwestowac?

05.09.06, 00:46
witam, ciekawa jestem Waszych opinii na temat inwestycji w dzialki w Krakowie / pod Krakowem?
Chodzi mi o "czysty"zysk czyli gdzie najlepiej teraz kupic i sprzedac za 3-4 lata?
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Yamnik Re: dzialka Krakow - gdzie najlepiej inwestowac? IP: *.chello.pl 06.09.06, 00:07
      Uważam, że południe Krakowa nie do końca jeszcze jest docenione, a w
      perspektywie 3-4 lat tereny te mają szansę sporo wzrosnąć. Generalnie warto
      szukać, ja po ponad roku ślęczenia w necie, nagabywaniu ludzi i łazenia po
      agencjach (kupuję z myślą o budowie domu - nie o spekulacji) sfinalizowałem
      kupno działki na Woli Duchackiej pon. 100 zł/m. kw.). Powodzenia !!!
    • pit_b Re: dzialka Krakow - gdzie najlepiej inwestowac? 06.09.06, 10:49
      vanilla77 napisała:

> witam, ciekawa jestem Waszych opinii na temat inwestycji w dzialki w
      > Krakowie / pod Krakowem?

> Chodzi mi o "czysty"zysk czyli gdzie najlepiej teraz kupic i sprzedac
      > za 3-4 lata?

Przede wszystkim - ostroznie. Kazda dzialka jest inna i cena za metr jest
      pochodna wielu niezaleznych czynnikow. Dzielnica - owszem. Ale takze ksztalt,
      ekspozycja, rodzaj gruntu, dostepnosc mediow, bezposrednie sasiedztwo, poziom
      halasu i zanieczyszczenia powietrza, _sytuacja prawna_, planowane w przyszlosci
      inwestycje w poblizu (np hipermarket, droga szybkiego ruchu lub oczyszczalnia
      sciekow...). cena za ar sasiadujacych dzialek moze byc bardzo odmienna...

Te czynniki sie na dodatek zmieniaja w czasie, wiec jesli chce sie
      zoptymalizowac taka inwestycje to trzeba ocenic cene i wartosc kazdej dzialki z
      osobna. W kazdej dzielnicy mozna trafic dzialke sprzedawana po korzystnej cenie
      i z niezlym potencjalem wzrostowym ceny.

Generalnie - jako "regule kciuka" polecalbym kupowanie dzialek, ktorych cena za
      ar jest taka jak srednia w okolicy, ale jakosc jest lepsza (ksztalt, walory
      widokowe, otoczenie nowych domow, brak zagrozenia nieprzyjemnymi inwestycjami).

Trzeba pamietac ze zakup dzialki wiaze sie z kosztami dodatkowymi: prowizja dla
      agencji (do 3% wartosci), podatek od czynnosci cywilnoprawnych (2%) notariusz
      (okolo 1%). Przy sprzedazy tez placi sie prowizje dla agencji. Dzialka jest
      jedna z mniej plynnych lokat - sprzedaz za godziwa cena moze trwac i rok.

I jeszcze jedno - przy obecnych przepisach - przy sprzedazy dzialki przed
      uplywem 5-6 lat placi sie 10% podatek od przychodu - chyba ze sie ten przychod
      wyda na cele mieszkalne. Mysle ze dzialka jako lokata na 3-4 lata to taki sobie
      pomysl.
      • Gość: kika Re: dzialka Krakow - gdzie najlepiej inwestowac? IP: *.motorola.com 11.09.06, 11:17
        witam

napisales:
        > przy obecnych przepisach - przy sprzedazy dzialki przed
        > uplywem 5-6 lat placi sie 10% podatek od przychodu - chyba ze sie ten przychod
        > wyda na cele mieszkalne.

czy ten przepis nie jest aby stosowany tylko w przypadku kupna/sprzedazy
        mieszkania i domu? z tego co wiem co reguly rzadzace kupnem/sprzedaza dzialek sa
        inne.

dzieki

any comments?

BTW

polecam poludnie Krakowa/Wieliczki bardzo fajne dzialeczki widokowe np. Slawkowice
    • vanilla77 Re: dzialka Krakow - gdzie najlepiej inwestowac? 06.09.06, 21:37
      Dzieki wszystkim za odpowiedzi i cenne uwagi. Kilka lat temu, po dlugich poszukiwaniach, udalo mi sie
      kupic dzialke pod krakowem po bardzo korzystnej cenie - z tego co sie wstepnie dowiadywalam cena
      wzrosla conajmniej dwukrotnie wiec mysle, ze inwestycja mi sie udala :)
      Zdaje sobie sprawe z roznych czynnikow wplywajacych na "jakosc" dzialki i z procedur zwiazanych z
      zakupem i sprzedaza (swoja droga 10% to nie jest tragedia jezeli podwajasz / potrajasz swoj wklad :) -
      moje pytanie dotyczylo bardziej okolic gdzie sie teraz oplaca inwestowac?
      Od dluzszego czasu nie mieszkam w Krakowie i nie interesowalam sie "trendami" w nieruchomosciach
      wiec zupelnie nie wiem od czego zaczac i gdzie zainwestowac wolna gotowke (uwazam, ze choc malo
      plynna to jednak inwestycja w grunt jest jedna z najpewniejszcyh metod zarabiania pieniedzy).
      Jak kupowalam wczesniej, mialam dobre rozeznanie w terenie, mieszkalam w Krakowie i co weekend z
      mapa jezdzilam po okolicach ogladajac dzialki i pytajac lokalnych mieszkancow o ewent. grunty do
      sprzedania - wertowalam tez gazety i ogloszenia. Niestety teraz jest to niemozliwe - nie mam czasu i
      nie mieszkam w Krakowie stad pytanie tu na Forum.
      Pozdrawiam i licze na wiecej opinii :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka