Dodaj do ulubionych

Bramka sms - Era to buraki

16.04.03, 20:01
Kto mi może wyjaśnić, dlaczego bramka sms Ery nie działa średnio raz w
tygodniu przez cały dzień? Nie będę nabijał kasy tym burakom wysyłając smsy
z telefonu. Już wolę, żeby zarobiła TPSA, zadzwonię ze stacjonarnego :))
Obserwuj wątek
          • kuba203 Re: Bramka sms - Era to buraki 16.04.03, 20:40
            yennzfiolkowymioczami napisała:

> Oj tak, zgadzam sie w 100%

Ciekawi mnie tylko, czemu to miało służyć.

> No, u mnie to bardzo różnie bywa...

Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym nie mógł nic wysłać, czasem jedynie bardzo
            wolno chodzi :))
            • yennzfiolkowymioczami Re: Bramka sms - Era to buraki 16.04.03, 20:44
              kuba203 napisał:

> yennzfiolkowymioczami napisała:
              >
              > > Oj tak, zgadzam sie w 100%
              >
              > Ciekawi mnie tylko, czemu to miało służyć.

Coś takiego jest też jak się zakłada konto pocztowe na yahoo bodajże, i tam
              podobno ma to zapobiegać automatycznemu zakładaniu kont bez udziału
              użytkownika...
              czyli po prostu idea nie chce, żeby komputer zaczął sam rozsyłać po ludziach
              sms-y;))))

> > No, u mnie to bardzo różnie bywa...
              >
              > Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym nie mógł nic wysłać, czasem jedynie bardzo
              > wolno chodzi :))

U mnie bywa tak, że wysyła sms-a za 20-stą próbą...
              • kuba203 Re: Bramka sms - Era to buraki 16.04.03, 21:10

> czyli po prostu idea nie chce, żeby komputer zaczął sam rozsyłać po ludziach
                > sms-y;))))

O, a to interesujące, ja mam Erę, i jakoś nie zdarzyło mi się nigdy dostać
                smsa wysłanego "bez udziału użytkownika" :))

> U mnie bywa tak, że wysyła sms-a za 20-stą próbą...

No ale w końcu wysyła, a tu nie ma szans :((
                • yennzfiolkowymioczami Re: Bramka sms - Era to buraki 16.04.03, 21:16
                  kuba203 napisał:

>
                  > > czyli po prostu idea nie chce, żeby komputer zaczął sam rozsyłać po ludzia
                  > ch
                  > > sms-y;))))
                  >
                  > O, a to interesujące, ja mam Erę, i jakoś nie zdarzyło mi się nigdy dostać
                  > smsa wysłanego "bez udziału użytkownika" :))

Może po prostu miałeś niesamowite szczęście;))

> > U mnie bywa tak, że wysyła sms-a za 20-stą próbą...
                  >
                  > No ale w końcu wysyła, a tu nie ma szans :((

W końcu wysyła, tyle że ja na przykład nie mam na tyle cierpliwości, żeby 20
                  razy próbować...
                  • kuba203 Re: Bramka sms - Era to buraki 16.04.03, 21:24

> Może po prostu miałeś niesamowite szczęście;))

Może ;)) A może po prostu takie rzeczy się nie zdarzają ;))

> W końcu wysyła, tyle że ja na przykład nie mam na tyle cierpliwości, żeby 20
                    > razy próbować...

Cierpliwość to wielka cnota ;PP
                    • yennzfiolkowymioczami Re: Bramka sms - Era to buraki 16.04.03, 21:28
                      kuba203 napisał:

>
                      > > Może po prostu miałeś niesamowite szczęście;))
                      >
                      > Może ;)) A może po prostu takie rzeczy się nie zdarzają ;))

No raczej nie... ale Idea chce bronić swoich abonentów przed każdym
                      zagrożeniem;)))

> > W końcu wysyła, tyle że ja na przykład nie mam na tyle cierpliwości, żeby
                      > 20
                      > > razy próbować...
                      >
                      > Cierpliwość to wielka cnota ;PP

Ale bywa, że dochodzi jeszcze brak czasu...
                      • kuba203 Re: Bramka sms - Era to buraki 16.04.03, 21:33

> No raczej nie... ale Idea chce bronić swoich abonentów przed każdym
                        > zagrożeniem;)))

Wzruszające :DD W tej Erze czuję się zdany tylko na siebie i porzucony ze
                        swoimi problemami ;))

> Ale bywa, że dochodzi jeszcze brak czasu...

Ja zwykle przeznaczam na wysyłanie smsów trochę więcej czasu :))
                        • yennzfiolkowymioczami Re: Bramka sms - Era to buraki 16.04.03, 21:36
                          kuba203 napisał:

>
                          > > No raczej nie... ale Idea chce bronić swoich abonentów przed każdym
                          > > zagrożeniem;)))
                          >
                          > Wzruszające :DD W tej Erze czuję się zdany tylko na siebie i porzucony ze
                          > swoimi problemami ;))

No właśnie! i ja chcę kupić erowy telefon... trzeba raczej wejść pod opiekuńcze
                          skrzydła idei;))

> > Ale bywa, że dochodzi jeszcze brak czasu...
                          >
                          > Ja zwykle przeznaczam na wysyłanie smsów trochę więcej czasu :))

Jak mam więcej czasu, to dzwonię albo wysyłam maila;)
                          • kuba203 Re: Bramka sms - Era to buraki 16.04.03, 21:53

> No właśnie! i ja chcę kupić erowy telefon... trzeba raczej wejść pod
                            opiekuńcze
                            >
                            > skrzydła idei;))

W Idei jak u mamy? ;))

> Jak mam więcej czasu, to dzwonię albo wysyłam maila;)

Ale zanim ktoś tego maila odbierze, to może minąć kilka dni :))
                            • yennzfiolkowymioczami Re: Bramka sms - Era to buraki 16.04.03, 22:02
                              kuba203 napisał:

>
                              > > No właśnie! i ja chcę kupić erowy telefon... trzeba raczej wejść pod
                              > opiekuńcze
                              > >
                              > > skrzydła idei;))
                              >
                              > W Idei jak u mamy? ;))

taaa;))

> > Jak mam więcej czasu, to dzwonię albo wysyłam maila;)
                              >
                              > Ale zanim ktoś tego maila odbierze, to może minąć kilka dni :))

No w sumie...
                                • yennzfiolkowymioczami Re: Bramka sms - Era to buraki 16.04.03, 22:13
                                  kuba203 napisał:

>
                                  > > taaa;))
                                  >
                                  > Ja tam jednak wolę być niezależny, widać nikt mnie nie lubi, skoro nawet
                                  > komputer nic mi nie przysyła ;))

no widzisz, jaki biedny jesteś;))
                                  ja to bym chciała, żeby mnie komputer zasypywał sms-owym spamem;)
                                    • yennzfiolkowymioczami Re: Bramka sms - Era to buraki 16.04.03, 22:25
                                      kuba203 napisał:

>
                                      > > no widzisz, jaki biedny jesteś;))
                                      > > ja to bym chciała, żeby mnie komputer zasypywał sms-owym spamem;)
                                      >
                                      > No ja też, czułbym się wtedy dowartościowany ;))

czy może wręcz rozchwytywany;))
                                              • kuba203 Re: Bramka sms - Era to buraki 17.04.03, 14:29

> A do tego nie wolno dopuścić;))

Jednak chyba nie jest tak źle, jak sądziliśmy - Era też nas broni przed
                                                atakiem szalonych komputerów. Bramka już drugi dzień jest "chwilowo
                                                niedostępna", zapewne właśnie z obawy, żeby czasem coś niepożądanego jakiś
                                                niepowołany komputer do nas nie wysłał :((
                                                • yennzfiolkowymioczami Re: Bramka sms - Era to buraki 19.04.03, 18:43
                                                  kuba203 napisał:

>
                                                  > > A do tego nie wolno dopuścić;))
                                                  >
                                                  > Jednak chyba nie jest tak źle, jak sądziliśmy - Era też nas broni przed
                                                  > atakiem szalonych komputerów. Bramka już drugi dzień jest "chwilowo
                                                  > niedostępna", zapewne właśnie z obawy, żeby czasem coś niepożądanego jakiś
                                                  > niepowołany komputer do nas nie wysłał :((

Pozazdrościła Idei opiekuńczych skrzydeł;))
              • kuba203 Re: Trzeba płacić za usługę:) 17.04.03, 15:43
                Gość portalu: Zbigniew napisał(a):

> A w regulaminie: wysyłanie SMS tą drogę zależy tylko od dobrej woli
                operatora.
                > A dobra wola raz jest a raz jej nie ma:)

Chyba znalazłeś jakiś inny regulamin, bo w tym, co ja widzę, czegoś takiego
                nie ma :)) Jest natomiast zdanie, które powyżej zacytowałem :))
                  • Gość: Yasioo Re: Trzeba płacić za usługę:) IP: *.private.ramtel.pl / 172.20.6.* 17.04.03, 19:21
                    A ja sobie Erę chwalę. Co prawda krew mnie zalewa, bo bramka nie działa już po
                    raz n-ty w tym miesiącu, jednak ofertę mają bardzo przystępną. Nie to co w Idei
                    (TPSA)... A co do bramek to liderem w nawalaniu jest Plus. Na komórki tej sieci
                    nie udało mi się wysłać ani jedniusieńkiego smsa od ponad... pół roku! Ciągle
                    mam przekroczony dzienny limit, nawet jak przez kilka dni nie ma mnie w domu :)
                    • kuba203 Re: Trzeba płacić za usługę:) 17.04.03, 21:08
                      Bo to pewnie nie jest limit dla nadawcy, tylko dla odbiorcy. W Erze np nie da
                      się dostać jednego dnia więcej niż 20 smsów z netu, w Plusie też na pewno jest
                      podobnie :)) Akurat do Plusa rzadko wysyłam, więc nie jestem zorientowany, czy
                      często są tam problemy, ale do Ery wysyłam (tzn raczej próbuję wysyłać)
                      kilkanaście - kilkadziesiąt dziennie, więc jak bramka nie działa, to szlag
                      mnie trafia...
                      • Gość: Yasioo Re: Trzeba płacić za usługę:) IP: *.private.ramtel.pl / 172.20.6.* 18.04.03, 10:17
                        Nie wydaje mi się, żeby to był limit dla odbiorcy. Limity na bramce dotyczą
                        nadawcy, a pod który numer on wysyła, to już jest jego prywatna sprawa. W
                        Plusie notorycznie mają problemy z bramką, w Idei i Erze okazjonalnie, zwykle
                        przy przebudowie stron, co ma teraz miejsce w związku z wprowadzeniem Ery
                        Omnix.
                        Ja kiedyś stosowałem prosty patent umożliwiający wysłanie nawet 100 smsów, pod
                        warunkiem, że są one tej samej treści. Po prostu w GG dajesz opcję "SMS
                        Express" i wpisujesz ile tylko adresatów zapragniesz. Bramka (pod warunkiem, że
                        działa) traktuje to jako jeden wysłany sms.
                        • kuba203 Re: Trzeba płacić za usługę:) 18.04.03, 14:10
                          Gość portalu: Yasioo napisał(a):

> Nie wydaje mi się, żeby to był limit dla odbiorcy.

Tobie się wydaje, a ja wiem, że w Erze i w Idei są limity dla odbiorcy. W Erze
                          kiedy ktoś wyśle już 20 smsów do kogoś, to potem wyskakuje komunikat, że nie
                          można dostarczyć wiadomości z powodu przekroczenia limitu dla tego odbiorcy.
                          Nadawca nie jest tu ważny. W Idei jest podobnie.

> Ja kiedyś stosowałem prosty patent umożliwiający wysłanie nawet 100 smsów,
                          pod
                          > warunkiem, że są one tej samej treści. Po prostu w GG dajesz opcję "SMS
                          > Express" i wpisujesz ile tylko adresatów zapragniesz.

Jeśli adresaci są różni, możesz normalnie z bramki wysłać nawet milion
                          smsów :))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka