Dodaj do ulubionych

Politechnika będzie kształcić kadry dla Balic

IP: *.smbc-cm.com 05.04.07, 22:23
No i tak ma byc. Mloda kadra i nowoczesne lotniska!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Kukuruźnik Jedno jest dla mnie niejasne: otóż PK otwiera nowy IP: *.76.classcom.pl 06.04.07, 09:22
      kierunek st.podyplomowych. Wyobraźmy sobie, że zgłosi się teraz 30 osób:
      absolwentów biologii, chemii, ekonomii, europeistyki (a co tam!).
      Kto z nich będzie projektował pas startowy lotniska (którego? przecież nie robi
      się co pół roku nowego pasa startowego, a jakby się nawet robiło, to st. podypl.
      do tego nie wystarczą), skoro to zajęcie tylko, tak mi się wydaje, dla ludzi,
      którzy skończyli odpowiednie kierunki politechniki. To tak, jakby zrobić st.
      podypl. z projektowania leków. No chyba, że to jest pic, a uczelnia walczy o
      studentów, żeby zarobić.
      • r-7019 Re: Pierwszym studentem powinien byc sam prezes b 06.04.07, 16:44
        "marcin" masz absolutną rację!!!, to co plecie prezio kamiński to rzeczywiście
        szyderstwo!!.Ale prezio kamiński to przecież typowy standard IV RP.Chyba
        skończył jakiś licencjat z kulturoznawstwa i wiadomo że partia rzuciła go na
        odcinek lotniskowy nie po to żeby się tam na czymś znał.To tak jak koleś od
        sprężonych betonów został preziem na odcinku bankowym. I kto to wszystko potem
        posprząta?
    • Gość: student transportu Politechnika będzie kształcić kadry dla Balic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.04.07, 11:04
      Panie Redaktorze, oraz czytelnicy.. Wybaczcie ale śmieszy mnie poprostu to
      co jest napisane, a z drugiej strony podnosi ciśnienie krwi .. Studiuje tak sie
      składa na tym zachwalanym przez władze kierunku transport,kończe 3 rok, i
      żałuje okropnie wydanych pieniedzy .. Za ponad rok, po tych studiach bede
      nikim ! 4,5 roku stracone .. Poki co - nie bylo nic co zwiazane jest z
      transportu, a jesli bylo to odrobinka .. Od lat tluczemy budownictwo,
      elektronike ,elektrotechnike, mechanike .. Normalnie NIC z transportu ! Wstyd
      mi bedzie szukac pracy w zawodzie , bo nie mam totalnie wiedzy ! :( Tym samym,
      jesli kolejny kierunek transportowy ma byc taki jak ten - to dajcie sobie
      spokoj.. Goraco NIE POLECAM studiow na tym kierunku..Jesli nie szkoda
      pieniedzy - to przynajmniej czasu..
      A władzom proponuje zastanowienie sie nad ta sytuacja, odnalezienie
      specjalistow w tej dziedzinie i ulozenie siatki godzin na nastepne lata ktore
      zwiazane beda wiecej niz teraz z transportem .. Mnie to juz nic nie pomoze, ale
      mysle chociaz o nastepnych `pokoleniach`...
    • yougurth jakis blad?? 06.04.07, 21:48
      Na ten kierunek beda mogli aplikowac tylko studenci po transporcie, a mowia ze beda projektowac lotniska. Tym raczej powinni sie zajac absolwenci z kierunku budownictwo? Przeciez specjalista od transportu nie bedzie projektowal hangaru na boeingi. Plyta lotniska to potrzeba specjalistow od konstrukcji sprezonych, budowle to konstrukcje stalowe lub zeletowe, wiec cos nie gra
    • Gość: Czesław. J Politechnika będzie kształcić kadry dla Balic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.07, 21:05
      Skończyłem transport na Polibudzie, i teraz chcieliby abym kolejny rok się
      dokształcał? Ciekawe, po co? 5 lat już zmarnowałem, to może jeszcze kolejny rok
      mam tam siedzieć? Przez 5 lat niewiele nauczyłem się na tym kierunku,
      właściwie to nic, wszystkiego było po trochu, zero wiodącego przedmiotu, po
      tych studiach niestety nie jest się specjalista od transportu a już w
      szczególności nie od projektowania lotnisk. Jasne mogę studiować kolejny rok,
      ale niech ukończenie wymyślonych studiów podyplomowych, będzie gwarantowane
      dostaniem konkretnej pracy na lotnisku. Nawet człowiek odpowiedzialny za to
      porozumienie z Balicami wie, że to tylko taka rozgrywka, to, że ktoś ukończy te
      studia podyplomowe wcale nie będzie oznaczać, że dostanie prace na Balicach.
      Żeby dostać pracę w branży związanej z lotnictwem wymagane jest doświadczenie,
      doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie, niestety jak go mamy zdobyć, jeśli
      nikt nie chce nas tam zatrudnić? Takie porozumienie można sobie wsadzić w dupę.
      Szkoda, że nie napisali ile osób pracuje na lotniskach po Transporcie na PK,
      potrzebują specjalistów, dobre ;). Dostanie pracy na Lotnisku graniczy z cudem,
      trzeba mieć kupę szczęścia, albo raczej dobre znajomości. Prawda jest taka, że
      na lotnisku nie ma pracy dla osób, które co dopiero skończyły studia. Obecnego
      prezesa miałem przyjemność poznać osobiście, facet nie ma zielonego pojęcia o
      tym, czym zarządza. Ciekawe jak będą wyglądać relacje pomiędzy Kamińskim a
      Jaroszem, który złapał fuchę na PK. Miejsce specjalisty, zajął koleś, który tak
      mało wie o lotnisku, że aż boi się wychodzić ze swojego gabinetu.
      Pewnie i tak znajdą się frajerzy na te studia podyplomowe – siłą rzeczy będą to
      najgorsi, najmniej zaradni studenci którzy po studiach nie znaleźli sobie
      pracy, i żeby jakoś kolejny rok nic nie robienia sobie usprawiedliwić zapiszą
      się na te studia ;)
      • Gość: rysio Re: Politechnika będzie kształcić kadry dla Balic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.07, 10:36
        witam, fakt przez piec lat sama uczelnia nie pozwoli ci na zdobycie odpowiedniej
        wiedzy,
        ale pokazuje ci niejako mozliwosci ktore mozesz pozniej rozwijac,
        kierunek transport jest zbyt oglnym pojeciem i pk tez w etn sposob go prowadzi.
        majac glowe na karku powinienes od 3 roku zajac sie tym co cie intersuje,
        i wtedy gwarantuje ze po 5 latach studiowania bedziesz juz cenionym specjalsita
        co prawada w waskim zakresie zadan ale specjalista:)
        PS. Najlepsze za kierunku transport jest to ze nie trzeba studiowac:)
        • Gość: Czesław J Re: Politechnika będzie kształcić kadry dla Balic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.07, 12:31
          Kierunek transport jest wielką pomyłką, jest zbyt ogólny, kończąc go studenci
          tak naprawdę nie znają się na niczym. Kiedy zaczynałem te studia mówiono nam że
          będzie duże zapotrzebowanie na nas w przyszłości związku z szybkim rozwojem
          transportu w Polsce. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna, co roku około
          60 osób kończy ten kierunek i prawie każdy ma trudności ze znalezieniem dobrej
          pracy. Nawet samym absolwentom trudno jest określić, co się umie robić. Studia
          na początku pokazują piękne perspektywy, później okazuje się, że firmy wcale
          tak bardzo nas nie potrzebują. Po transporcie można robić wszystko i nic.
          Opisane porozumienie PK z Balicami trzeba trochę inaczej interpretować, w
          skrócie chodzi o pogodzenie się Polibudy z Balicami a nie żadne kształcenie
          kadr dla Balic. Po objęciu władzy na Balicach przez prezesa z PISu, przyjaciela
          ministra Ziobro stosunki z PK uległy załamaniu, na PK schronił się były prezes
          Balic – nie da się tego zaprzeczyć, facet jest jednym z najlepszych
          specjalistów w swojej dziedzinie. Na Balicach osoby, które świetnie znały się
          na swojej robocie zostały „utylizowane” a na ich miejsce wciśnięto zielonych
          jak trawa specjalistów z PISu. Brygada z PK zajmująca się lotnictwem zaczęła
          skutecznie obrabiać dupę ekipie na Balicach. Balice w odwecie zerwały
          współprace z PK, żadna osoba z PK nie miała prawa wstępu na lotnisko chyba że
          chciała gdzieś polecieć samolotem ;) Dla PK oznaczało to problemy z realizacją
          programu studiów niektórych kierunków np. transportu, PK mając pod nosem
          świetny obiekt badań nie mogła z niego korzystać.
          Jeśli chodzi o Balice, to ludzie, którzy zarządzają lotniskiem, nie są wstanie
          sprawnie i skutecznie prowadzić dalszego rozwoju lotniska, bez
          pomocy „specjalistów” z PK, bo się na tym nie znają. Ludzie z Balic chcą
          normalnie się dowiedzieć co to jest lotnisko i jak się nim zarządza od osób z
          PK ;). Całe to porozumienie jest wynikiem tego, że PK i Balice nie mogą żyć bez
          siebie. Więc chłopaki przy wódce, wymyślili, że dobrym pomysłem będzie pogodzić
          się w imię szczytnego celu „ kształcenia przyszłych kadr dla Balic i ULC ”.
          Osoby które nie są w temacie, myślą, że zapiszą się na studia podyplomowe i po
          ich ukończeniu dostaną prace na Balicach ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka