Dodaj do ulubionych

Jak nie dać się oszukać deweloperowi?

IP: 57.66.197.* 20.11.08, 21:20
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • Gość: oszukany Budrem i spóki też kazało doplacic po 35% w 2007 r IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.08, 21:31
      Budrem i spóki też kazało doplacic po 35% w 2007 r, albo wyny -
      mieszkania byly wybudowane , umotywowali szalenczym wzrostem cen -
      dla przykladu dawali tabelke w ktorej bylo od stali potrzebnej do
      fundamentow w 2006 r po kostke brukową ten wzrost mozna by nawet
      zrozumiec ale specjalnie dawali to co niby uroslo najbardziej zeby
      pokazac ze sa tacy dobrzy ze niby tylko tyle doplaty - zarzad to
      banda cwaniakow , nieuchwytnych gdy trzeba , jeden to znany podobno
      ubek
    • Gość: inwestorek po fakcie to kazdy jest cwany IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.08, 22:08
      po fakcie to kazdy jest cwany i ekspertem ..to natej samej zasadzie
      jak analitycy pare miesiecy temu pisali jak jedem : kupujecie
      jednostki , akcje ,mieszkanie , ziemie , zloto ...a teraz kazdy
      tylko pisze ze besa besa besa i ze jest i bedzie zle ....tez mi
      znawcy pisac po fakcie ..zreszta co moze wiedziec gó...arz 26-28
      letni a tych z tego co widze to zdecydowana wiekrzosc ztw analitykow
      jak on zarobia pierwsze pieniadze a chce doradzac
      ludziom ...ekspertem to jest W Bufet , Soroch ( sory za pisownie
      nazwisak ) zjedli na swoim kapitale zęby i jak widzimy zadko sie
      myla
    • Gość: ala Jak nie dać się oszukać deweloperowi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 23:19
      Jak nie dać się oszukać? Ano trzeba kupować mieszkania na rynku
      wtórnym. Żyjąc w tym kraju należy sobie raz na zawsze zapamiętać, że
      deweloper=oszust. Sprawdzanie hipotek i rejestrów sądowych,
      podpisywanie gwarancji i pozornie korzystnych umów nic nie da -
      oszust zawsze wymyśli jakiś sposób, żeby klienta wyprowadzić w pole.
      Taka już jego natura. Jest jak zaraza, która uodparnia się na coraz
      to nowe szczepionki.
        • Gość: ala Re: Jak nie dać się oszukać deweloperowi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.08, 16:02
          Nie wiem, ile jest dziwek o imieniu Ala, ale nie słyszałam,
          przynajmniej w Krakowie, o deweloperze, który poważnie traktowałby
          klientów i należycie wywiązałby się ze wszystkich zobowiązań i
          obietnic. Konkrety? Otwórz sobie forum "Architektura" (link po
          prawej) i poczytaj. Najlepiej zacznij od wątku "Ranking najgorszych
          deweloperów".

To ludzie bez moralności i honoru. Nie dbają nawet o swoje dobre
          imię - liczy się tylko kasa. Przykładowo, jak to jest, że gdy ceny
          rynkowe mieszkań rosną, to oni nagminnie domagają się dopłat do cen
          określonych w umowie, a gdy spadają - nie robią odwrotnie? Jeśli
          znasz uczciwych deweloperów, to podaj. Śmiało. Zrób im reklamę,
          należy im się. Przysłużysz się również potencjalnym klientom, którzy
          będą wiedzieć, u kogo można kupować.
          • Gość: Marcin Re: Jak nie dać się oszukać deweloperowi? IP: *.ramtel.pl 21.11.08, 21:21
            Zgadzam się z przedmówcą.
            Nie można wrzucać do jednego "worka" wszystkich w danej grupie (społecznej,
            zawodowej, branży itp.) tylko dlatego, że wśród tej grupy jest jakiś procent
            czarnych owiec, cwaniaków i oszustów.

Niestety, wśród Polaków jest sporo osób nieuczciwych, którzy w swoich oszustwach
            czują się bezkarni .. :(

Ale nie jest też sprawiedliwe nazywanie wszystkich deweloperów oszustami i
            złodziejami.
            Nie zgadzam się z tym.
            A ja czekam na wybudowanie mieszkania przez firmę FRONTON.
            Mimo, że umowę (i to w dodatku przedwstępną) zawarłem już w połowie okresu
            wielkiej "bańki" mieszkaniowej w połowie 2006 roku. Jak większość mieszkań w tym
            okresie kupowałem "kota w worku" czyli przysłowiową dziurę w ziemi. I robiłem to
            z pełną świadomością ryzyka i że może się nie udać.

Mimo, że nie obyło się bez zgrzytów i została podniesiona cena za 1 m kw. (na
            szczęście w granicach rozsądku i tylko dlatego, że nastąpił faktyczny znaczny
            wzrost cen materiałów i robocizny, co niestety nie było ani winą dewelopera ani
            moją oczywiście).

Ale wszystko jak dotychczas odbyło się zgodnie z zasadami fair play.

Firma FRONTON - mimo, że mogła śmiało rozwiązać umowę PRZEDWSTĘPNĄ - nie zrobiła
            tego! Dostali pozwolenie na budowę. Rozpoczęli budowę. Mam już zawartą umowę
            notarialną z przyzwoitą ceną i mam nadzieję, że budowa zakończy się w terminie i
            nie będę ponosić już większych kosztów.

Po co to piszę: po to, żeby kupując mieszkanie od dewelopera (teraz oczywiście
            jest inna, zdecydowanie lepsza dla klientów sytuacja na rynku nieruchomości)
            zapłacić nieco wyższą cenę, ale kupować od firmy sprawdzonej z conajmniej
            kilku(nasto)letnim stażem.

Dobrym miernikiem "jakości" dewelopera jest zrobienie na własny użytek
            "wywiadów" w różnych bankach.
            Jak szukałem najlepszego kredytu (sam, bez żadnych pośredników) - odwiedziłem 9
            różnych banków.
            W każdym z nich po przedstawieniu oferty i planów dotyczących inwestycji z firmą
            FRONTON - osoba udzielająca mi informacji w pierwszej reakcji w każdym z tych
            banków bez zająknięcia wyrażała się pozytywnie, kojarzyła tego dewelopera i
            wyrażała się zdecydowanie pozytywnie.

Więc proponuję wpisywać DOBRE przykłady i wyrażać opinie pozytywne o firmach
            porządnych, a piętnować te złe.

Oczywiście ktoś może napisać, że sami deweloperzy prowadzili by sobie "pozytywny
            P-ija-R" :)) Ale cóż, nie możemy wszędzie wszystkim nie ufać :)
            • Gość: ala Re: Jak nie dać się oszukać deweloperowi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.08, 23:42
              > Ale nie jest też sprawiedliwe nazywanie wszystkich deweloperów
              > oszustami i złodziejami.

Nazywanie bandytami wszystkich mieszkańców niebezpiecznej dzielnicy
              też nie jest sprawiedliwe, co nie zmienia faktu, że po
              niebezpiecznych dzielnicach lepiej nie spacerować.

Nie przeczę że uczciwi deweloperzy istnieją, ale stanowią oni
              wyjątek potwierdzający regułę, która mówi, że deweloper=oszust.
              Jeśli chce się uniknąć rozczarowań, to najlepiej przyjąć tę regułę
              do wiadomości i wszelkie kontakty z deweloperami traktować tak, jak
              spacer po niebezpiecznej uliczce. Zawsze dobrze mieć pod ręką jakiś
              kastecik czy pistolecik, tudzież ukończony kurs kopania z półobrotu.
              A tak poważnie, to warto zaangażować prawnika, kupić dyktafon,
              poszukać kontaktów z lokalnymi dziennikarzami itp.
    • Gość: Krakus Re: Jak nie dać się oszukać deweloperowi? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.11.08, 10:55
      Witam.
      Przeczytałem ten tekst z wielkim zdziwieniem. Jeżeli to maja byc rady jak uniknac złej woli dewoloperów, to jest tem zadziwiony. Pan P.Krochmal ma duzą wiedzę na temat rynku nier., ale jego powyższe rady są zupełnie nie na miejscu, bo radzi żeby:
      1.wybierać lokalnego dewelopera, bo Ci znają lepiej rynek (a więc np. Leopard)
      2. wybierać tego, który zrealizował juz kilka inwestycji, a przynajmneij kilka eyapów (np. Leopard)
      3. Sprawdzać księgi wieczyste (kiedy klienci Leoparda kupowali, wsystko w KW było prawdopodobnie OK)
      4. Sprawdzać KRS (Kupując 3 czy 2 lata temu u Leoparda trudno sie było czegos złego dopatrzyc).

• Gość: analityk_amator Po co kupować u dewelopera? Po co kupować teraz? IP: *.chello.pl 24.11.08, 20:17
      Według mnie artykuł ma charakter sponsorowany, ale na sposób bardziej
      subtelny, wyszukany niż dotychczas.

W listopadzie 2008 już nie można ludziom wbijać do głów haseł:
      "kupujcie, bo będzie drożej!", czy "to ostatni moment, bo taniej
      nie będzie!", bo wszyscy już wiedzą, że jest kryzys finansowy
      i w Polsce przejdzie, przechodzi w poważny kryzys gospodarczy.

Najbardziej uczciwą radę jaką można obecnie dać brzmi:
      daj sobie spokój z deweloperami, niech bankrutują.
      Po co ci kłopoty z nimi? Zaczekaj jeszcze pół roku,
      bańka spekulacyjna na rynku nieruchomości pękła, uchodzi z niej powietrze. Ceny
      na rynku wtórnym, jak i pierwotnym spadają.
      Kto ma cierpliwość z każdym miesiącem nic nie robiąc zarabia
      wstrzymując się od zakupu.
    • Gość: Przyszły właść. Leopard Wierzbowa upadłość ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.09, 15:06
      W związku z planowanym ogłoszeniem upadłości likwidacyjnej -
      prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, namawiam wszystkie osoby, które
      mają prawa do nieruchomości na Wierzbowej, Kijowskiej i innych
      nieruchomościach "Leoparda" do zasiedlania!!! mieszkań, najlepiej
      meldowania się. W przypadku zameldowania matki do której przypisane
      są dzieci praktycznie nie będzie możliwości aby „menczester”
      sprzedał nasze mieszkania, nawet za bezcen.
      Aktualnie jest to jedyna!!! możliwość ratowania naszych pieniędzy i
      mieszkań. Sprawa jest niestety pilna!. Jeśli taką decyzje podejmie
      więcej osób jest duża szansa, że nie zostaniemy ewentualnie ukarani
      przez straż miejską za zamieszkiwanie bez użytkowania.
    • grzez1313 Forum deweloperow. 28.04.09, 15:03
      Witam,

Jezeli szukasz mieszkania, domu to zapraszam na forum deweloperow, znajdziesz
      tam forum dla konkretnego dewelopera + jego inwestycje oraz opinie mieszkancow:
      www.buduje.org
      Pozdrawiam,
      Grzesiek
      • Gość: mmmmm Re: Zdecydowane NIE dla Marti Solanes IP: *.static.chello.pl 15.08.13, 10:38
        A ja jestem bardzo zadowolona z obsługi. Wszystko było na czas, Pani R. odpowiadała na każde moje pytanie, odpisywała na maile nawet po godz. pracy i w weekendy. W umowach nie było żadnych "kruczków", ogólnie odniosłam wrażenie, że developer również dba o interes klienta, a nie tylko o swój. Ja mam bardzo pozytywne doświadczenie z Marti Solanes. Inna rzecz to ich ceny w stosunku do jakości/wykonania. Tu mogło być lepiej. Bardzo drogie mieszkania bez wykończenia, cena moim zdaniem zawyżona.
        • robert589 Re: Przestrzegam przed kupieniem u Marti Solanes 09.07.14, 20:01
          Zdecydowanie przestrzegam wszystkich przed kupieniem mieszkania u Marti Solanes z następujących powodów:
          1) W umowie notarialnej narzucają wybór bardzo drogiego zarządcy
          2) Marti Solanes jest włascicielem lokali użytkowych które sam wynajmuje. Mając większość udziałów forsuje dogodne dla siebie uchwały (niekorzystne dla innych członków wspólnoty)
          3) Za ochronę w/w lokali Mati Solanesa płąca pozostali członkowie wspólnoty ok. 50[zł.] miesięcznie. Ochroną i tak za nic nie odpowiada. Pilnuje tylko i wyłącznie lokali użytkowych Marti Solanes.
          4) Przemyślana polityka przerzucania wszystkich kosztów na nabywcę mieszkania już po kupnie np. trzeba zapłacić za przyłącz energii elektrycznej ok. 500[zł.], zapłacić za monitoring ok. 1000[zł.] itd.
          5) Utrudnienia w parkowaniu pod blokiem: większość miejsc jest zablokowana dla lokali użytkowych Marti Solanes. Osoby wynajmujące mieszkanie muszą mieć samochód zarejestrowany na siebie i dopiero z pisemną umową najmu mogą udać się do zarządcy po identyfikator. Część osób wynajmujących mieszkanie to studenci mając samochody od rodziców lub pracownicy firm którzy posiadają służbowy samochód - UWAGA najemca zrezygnuje nie mogąc parkować pod blokiem !
          6) Kolejne koszty - monopol UPC - drogi, niekonkurencyjny. Zablokowana możliwość skorzystania z innego dostawcy a nawet z anteny satelitarnej.
          7) Instalację TV oraz internet wykonał UPC i jest jego właścicielem. Pomimo kupna bardzo drogiego mieszkania nie można nic z tym zrobić ponieważ nie ma nawet zwykłej anteny zbiorczej. Zaś wspólnota nie zgadza się na instalację anten satelitarnych
          Wniosek: Pomimo zakupu bardzo drogiego mieszkania jak na tę lokalizację i niekomfortowy dojazd do mieszkania właściciel jest ubezwłasnowolniony.
          Zdecydowanie odradzam tego Developera gdyż niezależnie od inwestycji stosuje te same myki.
          • Gość: Lilianna1980 Re: Przestrzegam przed kupieniem u Marti Solanes IP: *.dynamic.chello.pl 27.11.14, 16:34
            Ja własnie zakupilam mieszkanie od tego dewelopera i jestem bardzo zadowolona. Otrzymalam upust na mieszkanie 10.000 zł, a wiekszosc rzeczy, które napisales są nieprawda.
            przed umowa otrzymalam uchwaly wspolnoty do zapoznania sie i utrzymanie zarzadcy to 0,54zł/m2-to sa srednie koszty.zarzadce moze wspolnota zmienic w kazdym czasie wiekszoscia glosow.Marti Solanes nie wynajmuje zadnego lokalu uzytkowego-wystarczy sprawdzic ksiege wieczysta-pytalam o to notariusza i zarzadce.Uchwaly podejmowane sa przez mieszkancow.ostatnio 24.11.bylo zebranie i glosowanie nad uchwalami-byl przedstawiciel dewelopera,wiec na liscie sama widzialam, ze ma tylko kilka pozycji-reszta byly indywidualne nazwiska.Za ochrone placa wszyscy i mieszkancy i deweloper za swoje mieszkania. Tez mnie to nurtowalo i zarzadca powiedzial mi,ze płaci sie za ilosc lokali. kazdy lokal to okolo 42zł.Nie musialam placic absolutnie zadnych dodatkowych kosztow po umowie za prad , a za monitoring jednorazowo ok. 100zł przy 1czynszu o czym poinformowal mnie deweloper przed umowa zakupu mieszkania.Z miejscami postojowymi faktycznie jest klopot. Ale zarzadca wydaje identyfikatory najemcom. Wystarczy okazac umowe najmu. Anteny faktycznie nie mozna zamontowac, ale pytalam zarzadce o antene zbiorcza i powiedzial,ze na tym etapie decyduja o tym mieszkancy.Jesli wszyscy podejmiemy decyzje,ze chcemy antene zbiorcza-zarzdca zleci jej wykonanie i kazdy proporcjonalnie zostanie obciazony kosztem. Koszty podziela rowno.Zarzadca powiedzial,ze aboslutnie nie ma nic do powiedzenia czy sie zgadza czy nie-to tylko decyzja mieszkańców.Tez wolalabym miec antene zbiorcza-ale przed zakupem pytalam o to,i wiedzialam,ze w zasadzie jest tylko UPC i jeszcze jakas jedna mniejsza firma atus.Ja jestem bardzo zadowolona z zakupu mieszkania . W umowie nie bylo zadnych kruczków prawnych.Odpowiadano mi na wszystkie pytania ze szczegółami. Nie poniosłam zadnych dodatkowych kosztów (poza notariuszem). Mieszkania szukałam długo i inni deweloperzy też opowiadali cuda, a potem z umowy dowiadywałam sie , ze np.wlasnie trzeba zaplacic za przylacz pradu,albo chore oplaty za monitoring- 120 zł miesiecznie!!!A u Marti tylko 1 raz tez 100zł. Trzeba czytac umowy i pytac przed zakupem, a nie bedzie niespodzianek.
    • Gość: Łabęcki TAK dla Marti Solanes IP: *.adsl.inetia.pl 04.07.11, 09:14
      Bardzo pozytywnie odbieram developera w Krakowie na Ruczaju - zgodzono sie bez problemu na wyburzenie ścianki działowej (ale to drobiazg!). Poprosiłem o zezwolenie na wstawienie dodatkowego okna dachowego dla lepszego oświetlenia dziennego powstałego pomieszczenia po wyburzeniu ścianki działowej. Ponieważ dach już był wykończony inspektor nadzoru osobiście sprawdził, czy wstawienie okna nie spowoduje konieczności zmiany rozstawu krokwi nośnych. Ponieważ okno dało się "wpasować" w miejsce istniejących wstawiono mi dodatkowe okno dachowe obciążając mnie po kosztach własnych i udzielono gwarancji jak na całe mieszkanie. Życzliwość ze strony P. Prezesa i inspektora nadzoru wyraźnie wychodziła poza ogólnie przyjęte normy podejścia do klienta
      Z poważaniem
      J. Łabęcki
    • Gość: eulalia Brak dojazu do ul. Przemiarki 23 i 23 a IP: *.ists.pl 21.07.11, 23:36
      Budując blok na ul. Przemiarki 23 profesjonalny deweloper zapewnia dojazd od głównej ulicy.W tym przypadku jest to ul.Bobrzyńskigo. Został wybudowany blok 23a a drogi dalej brak .Z uwagi na fakt , że w blokach znajdują się również lokale handlowe jest to sytuacja skandaliczna .Ludzie zostali zrobieni w konia , deweloper wziął pieniądze ,ma dobre samopoczucie i nie czuje sie winny i jest zadowolony ze swoich dokonań.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka