Dodaj do ulubionych

tanie noclegi w Warszawie?

10.04.12, 14:54
dla mnie, męża i dwójki dzieci. ktoś poleci?
na weekendsmile
a, i co można zwiedzić, zobaczyć, znaczy się, co warto oprócz tarasu widokowego w PK i Starówki?
pierwszy raz jadę do Warszawy tak rodzinnie - zawsze to było zawodowo i jedyne co widziałam to dworzec centralny, pałac kultury i centra handlowe - to w ramach zwiedzania wink
Obserwuj wątek
      • rosapulchra-0 Re: tanie noclegi w Warszawie? 10.04.12, 15:22
        No taki niedrogi to on nie jest, ale wszystko zależy od oczekiwań. Jeśli masz zbyt wielkich to domy studenckie, czasem kwatery prywatne.
        Gdybym była w Warszawie to bym was przenocowała i to nawet za darmo tongue_out
        Ale wybieram się dopiero w wakacje, a i tak nie będę mieszkać w swoim mieszkaniu, gdyż bowiem albowiem wynajęłam je na czas nieokreślony.
        Będziecie zmotoryzowani czy skazani na komunikację miejską? Bo jeśli zmotoryzowani, to poszukaj jakiegoś motelu/hostelu pod Warszawą, taniej niż w Centrum i okolicach. W łykędy za parkowanie w Centrum się nie płaci, więc spokojnie można w miasto wjechać.
        Koniecznie zobacz Wilanów, Konstancin Jeziornę, obejrzyj sobie stary Mokotów, samo Centrum czyli Nowy Świat, Aleje Jerozolimskie, Marszałkowska, Bracka, Chmielna, Krucza - dużo tam fajnych miejsc do obejrzenia. Starówka obowiązkowo, przejdź się na ulicę Starą, jest Ognisko Dziadka Lisieckiego, cudowne miejsce, jak nie warszawskie. Na Starej jest również teatr Stara Prochownia, może akurat będzie coś ciekawego? Na Nowym Mieście jest kościół św. Kazimierza, polecam wejść i się pomodlić, o ile jesteś wierząca. Na Długiej, prawie obok znajduje się Katedra Polowa Wojska Polskiego, a jak tą Długą ruszysz prosto w długą, to dojdziesz do Ogrodu Krasińskich, stamtąd przez plac Bankowy dotrzesz do Ogrodu Saskiego i Grobu Nieznanego Żołnierza.
        Kurde. Stęskniłam się suspicious
        • shellerka Re: tanie noclegi w Warszawie? 10.04.12, 15:38
          Rosalka! dziękismile dobrze, że wynajmujecie, a nie że teściowa tam pomieszkuje wink
          my będziemy całą rodzinką czyli 2+2 i mąż mi dziś wyznaczył zadanie poszukania noclegu właśnie najlepiej na obrzeżach, bo jak rano zaczął szukać w samej Wawie, to się przeżegnałsmile
          wierzący jesteśmy jak najbardziej, tyle, że z dzieciakami ( niecałe 3+6), więc raczej zwiedzanie pod ich kątem niestety, stety.

Wilanów sobie daruję, po kościołach też ich ciągnąć nie będę. Wiem, że na bank chcę pokazać chociaż z auta Pałac Prezydencki, Parlament i takie "znaki szczególne"

W PK kiedyś jak byłam (byłam kilka razy) natknęłam się np. na jakąś wystawę figur z czekolady (małysz tam między innymi był) i myślę, że takie małe istoty bardziej to zainteresuje, niż to co chciałabym zobaczyć jawink

ja to właśnie głównie kościoły i takie znane z filmów miejsca np. plac 3 krzyży, na którym byłam zresztą wink, ale przed filmem więc chciałabym sobie przypomnieć.
          • rosapulchra-0 Re: tanie noclegi w Warszawie? 10.04.12, 15:54
            Na Pl. 3 Krzyży u św. Aleksandra byłam chrzczona, potem brałam komunię, a potem moje dzieci komunię brały. To moja parafia smile I miejsce, oprócz kościoła oczywiście, które darzę wielkim sentymentem.
            Wiesz, jeszcze Powiśle i Mariensztat jest super, warto zobaczyć. Ale Most Poniatowskiego przejdźcie w obie strony, zawsze też możecie tramwajem przejechać wink Po drugiej stronie Stadion Narodowy (kiedyś Tysiąclecia), potem Saska Kępa, miejsce zamieszkane przez wielu wartościowych artystów, mieszkała tam m.in. Agnieszka Osiecka (osobiście ją znałam, choć lepiej zdecydowanie się dogadywałam z jej matką), ulica Francuska jest tak klimatyczna, że grzechem jest jej nie zwiedzić.
            Warto się przejechać Targową, Grochowską, a potem wrócić do Centrum mostem Siekierkowskim. Gdybym była, to pokazałabym wam te miejsca, które są mroczne, praskie bardzo i omijane przez wszystkie wycieczki.
            No i polecam Nowogrodzką, ale to już po lewej stronie. Powodów nie podam, bo i po co w sumie? wink
            • shellerka Re: tanie noclegi w Warszawie? 10.04.12, 16:08
              Rosalka, kiedyś jak będziesz w łojczyźnie, to musisz dać znać. razem z Czar Bajry mnie oprowadzicie po swoich miejscach, a na koniec skoczymy na "wódeczkę i śledzika" do którejś z tych trendy srendy knajp w stylu wódka i zakąska !!!

właściwie, to czemu nie zrobimy takiego ematkowego weekendu?! ja się pytam!!! teraz mi zrobili elotowe czy jakieś tak połączenie samolotowe w cenie pociągowego ( za dawnych czasów płaciłam stówkę przeszło za pierwszą klasę w ojro siti, a tu 90 zeta i w 45 minut w stolicy)

z jukeja też lotów do wawy skolko ugodno pewnie...

striptizera byśmy se wynajęły, albo maseraka czy coś... tongue_out
    • sokhna Re: tanie noclegi w Warszawie? 10.04.12, 15:06
      Co do noclegow to nie wiem, ale i tak wszystko wychodzi taniej jak sie porowna np. z Poznaniem smile
      Jak widzialas dworzec i PK to wystarczy, nic wielkiego nie przegapilas wink
      Ja nastawialam sie na nie wiem jakie cuda wianki, a rozczarowana bylam bardzo. To niestety najbrzydsze miasto jakie widzialam do tej pory. Jedyna warta zobaczenia atrakcja byl Palac w Wilanowie, ale jak masz male dzieci to tez dla nich zadna przyjemnosc.
      Moze lepiej zorganizujcie sobie jakis park rozrywki/aqua park jak z cala rodzina jedziecie?? (nie wiem jakie duze masz dzieci).
      • shellerka Re: tanie noclegi w Warszawie? 10.04.12, 15:09
        to zwiedzanie to przy okazji czegoś innego. jedziemy do Warszawy w innym celu, ale chcemy to połączyć z jakimś niewielkim zwiedzankiem, bo mój syn od dawna marudził, że chciałby pojechać do Warszawy, a że nie chcemy wszystkiego na łapu capu, stąd pomysł noclegu.
        • ga-ti Re: tanie noclegi w Warszawie? 10.04.12, 16:11
          To przewieź młodego metrem, pokaż stadion narodowy, Grób Nieznanego Żołnierza (co pół godziny jest zmiana warty, powinna zainteresować), fontannę za Grobem (może już będzie działać), Syrenkę, choć ta duża i prawdziwa to aktualnie w ramach budowy metra trochę mało atrakcyjnie wygląda, ale może tą na Starówce, Starówkę, kolumnę, Małego Powstańca, Pałac Kultury, spacer mostem przez Wisłę. To powinno zainteresować syna smile
          A może poszukajcie jakiejś kwatery do wynajęcia pod Warszawą?
          • shellerka Re: tanie noclegi w Warszawie? 10.04.12, 16:17
            o! wszystko to fajne, zapomniałam o syrence. metrem jeździliśmy w londku zdrojuwink.

sprawdzam właśnie planetarium, bo fascynuje się kosmosem, a zapomniałam o centrum nauki kopernika kompletnie.

dzięki dziewczyny!
          • rudamarta4 Re: tanie noclegi w Warszawie? 10.04.12, 16:19
            forum.gazeta.pl/forum/w,51,132689131,132689131,Co_warto_zwiedzic_w_Warszawie_.html
            Zajrzyj w ten wątek, bardzo dobre informacje smile

I zajrzyj na tę stronę

www.amarylisbnb.com/index-3.html
            Spali tam moi koledzy z firmy jak przyjechali z Krakowa.
    • kai_30 Re: tanie noclegi w Warszawie? 10.04.12, 16:24
      A ja polecam botel, jesli już będzie otwarty:
      www.botel.pl/
      Nocuje się na statku przycumowanym tuż przy moście Poniatowskiego - nie dość, że w samym centrum i niedrogo, to jeszcze dodatkowa atrakcja dla dzieci smile
      • saprafik Re: tanie noclegi w Warszawie? 10.04.12, 22:27
        Sprawdź hotel Dialog Centrum Partnerstwa Społecznego na ul. Limanowskiego. Standard może nie najwyższy, ale wg mnie bardzo przyzwoity.
        Pokazałabym dzieciom Muzeum Narodowe. Moim się zawsze podoba, choć oglądanie obrazów może wydawać się nudne. Ale musisz sprawdzić, czy jest otwarte, bo gdzieś obiło mi się o uszy, że tam jakieś remonty mają być. Jeśli nie dostaniecie się do Centrum Kopernika to weźcie dzieci do pobliskiego Hula Kula - wyszaleją się trochę w kulkach. Zagrajcie w kręgle - poproście o postawienie bramek dla dzieci, będą miały frajdę. Lotnisko bym pokazała, ale nie w środku, tylko wjedźcie w małą uliczkę niedaleko Cargo - startujące samoloty tuż przy płocie robią wrażenie. Lądujące nad al. Krakowską też. Zawsze biorę tam dzieciaki znajomych z innych miast i zawsze jest to najlepsza atrakcja Warszawy.
        Poza tym można się wybrać do teatru Roma, ale teraz grają Les Miserables, a to dla dzieci powyżej 7 lat.
    • makahopsa Re: tanie noclegi w Warszawie? 11.04.12, 01:59
      jak nocuję w Warszawie to tutaj:
      www.noce.pl/SR/szczegoly.php?lang=pl&k=2&pk=6&ido=1392
      nie sprawdzałam teraz, ale rok temu było 250 zł za dobę, czysto, bardzo miło, piękny widok (dla mnie widok na Pałac Kultury i rondo ONZ jest piękny wink ), centrum, internet działa. dzieciaki mogą tuptac nawet w nocy, bo na dole są tylko sklepy.

nocowałam już w Warszawie w tanim hotelu - bardzo drogo wyszło, nocowałam w 3 apartamentach - nie byłam wcale zadowolona. ten polecam - mam nadzieję, że się przez ostatni rok nie zepsuli smile
    • ona611 Re: tanie noclegi w Warszawie? 11.04.12, 13:45
      Co do noclegów to nic poza tym co polecono juz nie przychodzi mi do glowy.
      Co do zwiedzania dla dzieci (mam dwójke w podobnym wieku) to faktycznie CN Kopernik, koleka okrutna ale do Planetarium trzeba robić rezerwacje i mozna przez telefon, zadzwoń, może uda Ci się chociaż tam dostać. Ktoś wspomniał o muzeum Narodowym, ja bym raczej poszła do Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie będą się na pewno dzieci nudzić, bardzo fajne miejsce, sama byłam zaskoczona, jest wielka sala z prawdziwymi samolotami...
      • 1helios Re: tanie noclegi w Warszawie? 17.05.12, 20:30
        w weekend majowy byłam z mężem i synkiem wlasnie w warszawie i tez sporo zwiedzaliśmy.Synek ma 9 lat wiec tez nie chcielismy go zanudzic zabytkami ,ale godne polecenia to centrum kopernika,pałac kultury i koparki przy budowie metrawinktak tak te duze śruby i..echhwink
        a nocleg mieliśmy w apartamentach w centrum warszawy .polecam firme be my guest : mieszkania czyste,wyposazone z miłą obslugą.podaje link dla zainteresowanych..bmg-apartamenty.pl/
        pozdrawiam,
        Zofia
        • swisza26 Re: tanie noclegi w Warszawie? 21.05.12, 22:39
          Ja ostatnio byłam na weekend w nowo otwartym Hostelu LULU na Ursynowie, jak weszłam na ich stronę to mnie odstraszyły łóżka ale okazało się, że na stronie są zdjęcia samych stelaży smile Bardzo miła atmosfera, przystępne ceny i wygodne łóżka. Posiadają ogród, więc nie ma mowy o kiszeniu się w hotelowym pokoju. Polecam www.hostel-lulu.pl
          • xeniaa1 Re: tanie noclegi w Warszawie? 26.06.12, 20:36
            W trakcie ursynaliów byliśmy w małym hosteliku Jeziorki na ursynowie. Na stronie nie było zdjęć, więc nie byliśmy pewni czego się spodziewać jednak na miejscu okazało się że dobrze wybraliśmy. Ciche, nieco na uboczu miejsce (najlepsze dla osób posiadających auto,do przystanku i najbliższego sklepu jest 10min spacerku, ale mają za to bezpieczny, ogrodzony parking), bardzo ładne i schludne pokoje z własnymi łazienkami, urządzona kuchnia. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
    • swisza26 Re: tanie noclegi w Warszawie? 26.06.12, 22:36
      Co warto zobaczyć myśle ze Muzeum Kopernika powinno się spodobać dzieciom, bo jest interaktywne i bardzo fajnie zrobione. Można tez odwiedzić manufakturę cukierków - samemu można uczestniczyć w tworzeniu słodkości bardzo fajna zabawa. www.manufaktura-cukierkow.pl/ Można pojechac do Wilanowa jest piękny ogród albo do parku łazienkowskiego i popłynąc gondolką jako atrakcji. Może wybrać się do zoo... wieczorem wybrać się to multimedialnego parku fontan na starówce na pokaz miasteria.pl/miejsce/Multimedialny-Park-Fontann-w-Warszawie.html Ogród botaniczny UW można odwiedzić przejażdzka metrem też jest dla dzieci atrakcją tramwaj wody po Wiśle... możliwości jest od gorma wybranie sie na go-karty.... jesli chodzi o nocleg to ja miesiąc temu nocowałam w Hostelu LULU i polecam to miejsce bo bardzo fajnie z ogródkiem i mają pokój 4 osobowy z gromną garderobą a ceny jak na Warszawe przystępne www.hostel-lulu.pl
      • tomaszbombadil Re: tanie noclegi w Warszawie? 04.08.12, 23:06
        Jeżeli szukacie taniego noclegu w Warszawie, to polecam The Warsaw Hostel. Jest to nowy obiekt, usytuowany w samym centrum stolicy (ulica Kopernika 30), rzut beretem od Krakowskiego Przedmieścia. Działają od końca maja, więc wszystko w środku jest nowiutkie i czyste: łazienki, kuchnia i pokoje (dostali od portalu hostelbookers.com nagrodę za czystość za czerwiec 2012!!!). Łóżka mają naprawdę wygodne, a obsługa jest bardzo miłą i pomocna. Można wypożyczyć od nich rower w celu pozwiedzania Warszawy. O takich sprawach jak wi-fi, możliwość wyprania ciuchów albo wypożyczenia ręcznika nawet nie muszę wspominać.
        Zatrzymałem się tam kiedy szukałem w Warszawie stancji, bo zaczynam w tym mieście studia.
        Ich strona internetowa to:
        www.thewarsawhostel.com
        Są też na facebooku:
        www.facebook.com/TheWarsawHostel

Pozdrawiam,
        Tomek
        • 1helios1 Re: tanie noclegi w Warszawie? 09.08.12, 22:53
          godne polecenia sa rowniez apartamenty w centrum warszawy :www.bmg-apartamenty.pl
          sa w nowym budownictwie wiec standard jest bardzo dobry no i bezpiecznie monitoring i ochrona.samo centrum wiec wszedzie blisko .polecamH.
        • rafalsapijaszko Re: tanie noclegi w Warszawie? 15.09.12, 23:50
          WYGODA - Tanie i komfortowe noclegi pod warszawą
          Oferujemy komfortowe noclegi w zacisznym gospodarstwie, który pozwoli dobrze wypocząć podczas służbowej podróży. Znajdujemy się w pobliżu Nadarzyna, 25 km od centrum warszawy, Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Nasz obiekt jest wszechstronny. Można w nim przenocować 30 osobową grupę i zorganizować integrację firmową. Dysponujemy : pokojami 2,3,4 osobowymi z łazienkami, oraz apartamentem z dwoma sypialniami, salonem i aneksem kuchennym. Zapewniamy: Internet bezprzewodowy WiFi, pokoje z telewizorami, zarybiony staw (możliwość wędkowania), boisko do siatkówki, altana z murowanym grillem, miejsce na ognisko. Kontakt: Bogusława Sapijaszko, Rozalin ul. Daniewice 11, Tel.726-240-560, 22-729-90-92, Email-sapijaszko@poczta.fm
    • noce-online Re: tanie noclegi w Warszawie? 22.10.12, 08:50
      Niedaleko IMID mam mieszkanie na Woli. Tanio wynajmę tam noclegi krótkoterminowo i jest to 44m2, 2 pokoje, oddzielna kuchnia, łazienka, może być dla 4 osób, bo są 2 podwójne łóżka - jedno duże małżeńskie. Poniżej link do zdjęć i opisu:

noceonline.pl/apartament-warszawa-wola-wola-centrum,5
      a siostra mojej Żony też ma na Woli mieszkanie niedaleko IMIDU i link poniżej:

noceonline.pl/apartament-warszawa-wola-prymasa-tysiaclecia,143
      Zapraszam pod nr telefonu:
      601542099
      Andrzej Lityński
      • ku-ju Re: tanie noclegi w Warszawie? 17.04.13, 17:40
        Bardzo fajny tani hotel w Warszawie mieści się na ulicy Jeziorki 71 na Ursynowie. Pokoje nowe i bardzo przyjemne z własną łazienką, do tego darmowy parking i dostęp do kuchni. Miła i pomocna obsługa. Kontakt Jeziorki: 502055804
    • 8sarenka Re: tanie noclegi w Warszawie? 14.05.13, 15:54
      My spaliśmy ostatnio w hostelu Kingroom na Bemowie. Zapłaciliśmy naprawdę niedużo za 4-osobowy pokój. Pokoje bardzo ładne, czyste łazienki, dostęp do internetu bezprzewodowego. Ogółem cisza i spokój. Do centrum można dojechać bezpośrednio tramwajem.
    • kotemik Re: tanie noclegi w Warszawie? 31.07.13, 08:00
      Jeśli chodzi o zwiedzanie, to warto zapoznać się z trasami tzw. Linii turystycznych, czyli zwykłe miejskie autobusy, które jeżdżą po najciekawszych atrakcjach. Np. taki 180 startuje z Wilanowa, a kończy trasę już nie pamiętam gdzie, ale po drodze mija Łazienki, Pl. Trzech Krzyży, Krakowskie przedmieście i okolice starówki, potem cmentarz Żydowski i Powązkowski. Im nocleg bliżej centrum tym więcej wyciągnie z portfela i też zależy kto czego szuka, jak wakacje z rodziną, to wydaje mi się, że najlepiej sobie wziąć takie gotowe mieszkanko, gdzie będzie i łazienka i kuchnia – wtedy zawsze można na jedzeniu przyoszczędzić gotując obiadki smile Jak jechałem ze znajomą na koncert i przy okazji chcieliśmy chwilę zostać, to znaleźliśmy kwaterę na uboczu – Magnolie apartamenty, gdzie było pełne wyposażenie, a jak się dogadaliśmy to nawet kota jej pozwolili zabrać (z czego akurat się średnio ucieszyłem, bo nie znoszę sierściucha).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka