Dodaj do ulubionych

Chirurg stomatolog dla dziecka Warszawa

20.06.13, 14:01
Dziecko ma prawdopodobnie przetokę na dziąśle po urazie ząbka. Dentysta skierował mnie do Instytutu Stomatologii Dziecięcej na Miodową, ale w ogóle nie mogę tam się dodzwonić.. Czy ktoś wie gdzie można udać się z dzieckiem z takim trudniejszym przypadkiem? Może być prywatnie.
Obserwuj wątek
    • kasia79a Re: Chirurg stomatolog dla dziecka Warszawa 20.06.13, 14:22
      z tego, co wiem, to na miodową najlepiej udać się osobiście- może się uda dostać "od razu", a z pewnością uda się zapisać (bo przez tel. rzeczywiście trudno).
      Ja polecam wszystkim wspaniałego chirurga stomatologa- dra Sobola. Nie wiem, czy dzieci też leczy, trzeba by zadzwonić na recepcję, gdzie pracuje i spytać. A pracuje w prywatnej przychodni na Akermańskiej i w Instytucie zdrowia i urody na Sobieskiego. Dr Sobol jest przesympatyczny, tryska poczuciem humoru i tak sprawnie "obsługuje" pacjenta, że nie chce się od niego wychodzić i nie sposób się nadziwić, że już po wszystkim, bez bólu i dyskomfortu.
          • mruwa9 Re: Chirurg stomatolog dla dziecka Warszawa 21.06.13, 00:28
            nieusuniecie martwej jedynki u trzylatki moze spowodowac trwale uszkodzenia szkliwa stalej jedynki. Moze ona miec przebarwienia, plamy lub niedorozwoj szkliwa, wskutek przewleklego stanu zapalnego i infekcji w mleczaku. W tym momencie usuniecie zeba mlecznego, w trosce o stan przyszlego zeba stalego, to mniejsze zlo.
              • mruwa9 Re: Chirurg stomatolog dla dziecka Warszawa 21.06.13, 08:16
                przetoka jest dowodem toczacego sie przewleklego procesu ropnego w zebie, czyli dowodem na to, ze zab po urazie jest martwy i zainfekowany. I ten proces ropny moze uszkodzic zawiazek stalego zeba.
                Rtg mleczakow bywa niemiarodajne, bo trudno odroznic fizjologiczna resorpcje korzenia, zwiazana z wymiana uzebienia mlecznego na stale, od resorpcji zapalnej, choc u 3latka zwykle resorpcja korzenia jeszcze sie nie zaczela. Za to rtg moze dostarczyc innych informacji np. o ewentualnym zlamaniu korzenia.
                Generalnie w takich przypadkach jedyne sensowne leczenie to usuniecie zeba mlecznego. Zdarzaja sie ambitni, ktorzy lecza mleczaki kanalowo, ale przeprowadzenie takiego leczenia u malego dziecka jest trudne (wymaga dobrej wspolpracy z dzieckiem, ktore musi wytrzymac dlugo, z godzine, spokjnie i bez ruchu lezac z otwarta buzia i roznymi dziwnymi przedmiotami w jamie ustnej, np. koferdamem, czyli gumowa serwetka rozciagnieta na zebie), a efekt bywa taki sobie, ze wzgledu na to, ze mleczak ma wypasc po stosunkowo niedlugim czasie.
                Lepiej odzalowac teraz i zaakceptowac te 2-3 lata ze szczerbatym dzieckiem, ktore zwykle szybko sie przyzwyczaja i nie ma kompleksow z powodu braku zeba, niz potem przez kolejnych kikadziesiat lat miec problemy z oszpecona trwale stala jedynka.
                Takie jest moje zdanie.
                Przetoka moze miec postac albo ropnej kulki na dziasle, albo wrecz otworku w rzucie korzenia zeba, przez ktory moze wydobywac sie tresc ropno-krwista.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka