Dodaj do ulubionych

6 godzin w Warszawie

04.08.15, 06:45
Bardzo proszę o pomoc dziewczyny ze stolicy. Będę w Warszawie około 6 godzin z 8-latkiem.
Obowiązkowo wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury- co jeszcze?

Będziemy bez samochodu, wszędzie możemy podejść, tylko nie bardzo wiem gdzie...
Spod Pałacu na piechotę gdzie jeszcze?
Pociąg powrotny mamy o 16:30 i jeszcze jakieś dobre miejsce, gdzie można smacznie i niedrogo zjeść- bar mleczny?
W Warszawie ostatni raz byłam 20 lat temu, bardzo proszę o wskazówki.
Obserwuj wątek
      • a.va Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 07:53
        A ja właśnie polecam bary mleczne, oczywiście nie wszystkie, ale w większości jest tanio i bardzo smacznie. Pod Pałacem Kultury (na Emilii Plater) jest fantastyczny bar mleczarniajerozolimska.pl/. Tylko w godzinach obiadowych jest tam kolejka, więc trzeba się z góry nastawić, że ze 20 minut poczekacie. Ale warto, mają genialnego kucharza.
        Co do zwiedzania - nie wiem, co lubię 6-letni chłopcy, ale może muzeum techniki?
        • sanrio Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 08:36
          Pod Pałacem
          Kultury (na Emilii Plater) jest fantastyczny bar rel="nofollow">mleczarniajerozolimska.pl/. Tylko w godzinach obiadowych jest tam kolejka, więc trzeba się z góry nastawić, że
          ze 20 minut poczekacie. Ale warto, mają genialnego kucharza.

o rany, tam nawet naleśniki mi nie smakują, mają chemiczny posmak. Ryby ohydne.
          • a.va Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 10:48
            Hmm, no to widać kwestia gustu, my tam uwielbiamy jeść. Ryb nie jadam, więc za nie nie ręczę, Jadłam zestawy obiadowe (z kurczakiem, z żeberkami, z indykiem), naleśniki, pierogi - wszystko jak dla mnie super, a żeberek nigdy nigdzie nie jadłam tak dobrych.
    • edycja_kopiuj_wklej Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 07:53
      dla 8 latka spacer po Chmielnej to raczej nic ciekawego. Mam 9 latke i jakbym miala ustawiac pod nia pobyt, to zaczelabym od Muzeum Kolejnictwa przy Warszaqwa Gdańska, później w Palacu Kultury Muzeum Techniki , a w czesci palacu Mlodziezywystawa robali. Obiad to najchetniej by zjadla z okazji wycieczki w MCDonaldzie ale tym na Dworcu i najbardziej by sie cieszyla z mozliwosci samodzielnego zamowienia w automacie. Ewentualnie jak cos bardziej zdrowego to w Zlotych Tarasach jest sporo restauracji
      • ewa_mama_jasia Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 08:10
        Bardzo fajny pomysł. Tylko nie wiem czy Muzeum Techniki i CNK jedno po drugim to nie będzie zbyt dużo. Jeśli 9 latek, to może spacer po Stadionie Narodowym? Do CNK i tak pewnie przyjadą ze szkoła, taniej będzie smile A Muzeum Techniki i robale dobre.
          • ewa_mama_jasia Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 08:43
            Jak weźmie pod uwagę zwiedzanie stadionu, to i metrem pojedzie. Najwygodniej i najszybciej. Jak jest spoza Warszawy, to samo metro może być dla dzieciaka radochą. Mój - warszawiak z urodzenia- jak otworzyli drugą stację metra, godzinę ze mną zwiedzał. Trzeba było wysiąść na każdej stacji, wjechać do góry, zjechać na dół, przejechac kolejną stację .... Dobrze, że druga linia to raptem kilka przystanków smile
            A tak obok tematu to nie, nie uważam, ze od pałacu pod stadion piechotą daleko. Sama chodze dość często z pracy (Powiśle) do domu (Wola) piechota - to jakieś 6 km.
            • ichi51e Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 09:07
              Przejdzie sie przez plac defilad po skosie do swietokrzyskiej i tam ma 2 linie prosto pod kopernika/stadion. Warto bo strasznie ladna jest ta druga linia (naprawde zagraniczna a nawet lepsza wink)
      • quilte Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 09:12
        Muzeum Kolejnictwa jest przy dworcu Głównym (nie mylić z Centralnym smile), nie Gdańskim. Fajne, mój ośmiolatek bardzo lubi. Gdybym miała być w Warszawie 6 godzin to szkoda by mi było czasu na CNK (skądinąd świetne): pewnie spędzilibyście tam ze 3. Moim zdaniem sanrio zaproponowała fajny program na taką kompaktową wycieczkę. Jeśli zdecydujecie się na bar mleczny, to polecam Gdański na Andersa, jedzenie ok i raczej tanie, plus podróż w czasie smile
    • wydramarlenka Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 07:58
      Jeśli będziecie w najbliższych dniach (upały) to może coś pod dachem (Kopernik? Muzeum Powstania? Muzeum Wojska Polskiego? Zamek ?)
      Do Kopernika możesz kupić bilet przez internet.
      Macie niewiele czasu, więc myślę że posiłki można zaplanować w fast foodach. Pizza albo burger na obiad - o ile nie jest to codzienne pożywienie i nie jesteście alergikami - nie zaszkodzą.
        • wioskowy_glupek Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 08:16
          PKiN to moim skromnym zdaniem strata pieniędzy wink w 6 h spokojnie zdążycie do Centrum Nauki Kopernik i albo tamtejsze wystawy albo planetarium. Chyba że młody lubi zwiedzać a Ty jeszcze np. nie byłaś w Wawie nigdy to polecam, metrem na świętokrzyską stamtąd pod Pl. Powstańców i autobusem 180 na miodową - to już jest starówka i spacerkiem Krakowskie przemieście, przez pl. Teatralny aż do Grobu nieznanego żołnierza. Potem możecie, jeśli lubi pojechać na narodowy - wejście na trybuny 10 zł wink Polecam big_grin
    • atena12345 Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 08:13
      missnooka napisała:

> Obowiązkowo wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury- co jeszcze?

widziałaś widok z kamer tego tarasu?
      dużo ładniejszy i tańszy jest z tarasu widokowe kościoła św. Anny.
        • feromona Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 08:28
          6 godzin w Wawie to bardzo mało. Nastaw się na jedną, góra dwie atrakcje.
          Same dojazdy zajmą sporo czasu, a jak ktoś nie orientuje się w komunikacji to moźe być ciężko. Zaplanuj sobie przemieszczanie z jak dojadę oraz wejdź na ztm.waw.pl (zmiany trasy itp.) Nie szukaj barów mlecznych, bo stracicie dużo czasu, idźcie do Mc lub innej sieciówki.
          Ja zaproponuję Zoo, chociaż przy tych upałach to nie jest najlepszy pomysł.
    • edycja_kopiuj_wklej Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 08:28
      Jeszcze jedno mnie zainteresowalo, dlaczego na piechote pogrubilas? Wykluczasz calkowicie komunikacje miejska? Bo moze dla 9 latka moze byc fasycynujaca przejazdzka metrem i wtedy zaliczyc Insytut Kopernika lub zwiedzanie stadionu narodowego
    • kamyk.w.skarpecie Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 08:44
      Jesli ten postój w Warszawie wypada w najbliższych dniach, to odpuść sobie zwiedzanie. Przy temperaturze 35C to nie będzie przyjemność tylko smażalnia, zwłaszcza w centrum miasta. Umordujesz siebie i dziecko. Przejedźcie się co najwyżej bezpośrednim autobusem do zieleni i cienia w Łazienkach, a zjedzcie coś w jakiejś knajpce w na Cetralnym albo w Złotych Tarasach.
    • sanrio Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 08:48
      dla mnie 6 h w Wawie to nie jest bardzo mało, wliczając w to piesze chodzenie. Ja najczęściej robię taka rundkę - jem w Tarasach, spod Pałacu (i nie zgadzam się, że strata pieniędzy - dla Warszawiaków nic ciekawego ale dla przyjezdnych zwłaszcza dzieci, to atrakcja. Muzeum Techniki jest bardzo spoko!) kieruję się w stronę Starówki przez Plac Piłsudskiego (tutaj Grób Nieznanego Żołnierza), przez Krakowskie Przedmieście (pokazać dziecku Pałac Prezydencki), wstąpić do Wedla na pitną czekoladę lub do Bliklego, aż do np. Kolumny Zygmunta i Zamku (na krótki pobyt to takie must seen), można zejść do Barbakanu. Wrócić od strony Nowego Światu, Chmielnej i wtedy wychodzisz od drugiej strony Alei Jerozolimskich.
      Jeśli jednak to piesze chodzenie nie jest priorytetem to proponuję Muzeum Powstania, spod Placu Grzybowskiego (niedaleko Dworca i Pałacu) jest bardzo dobry dojazd.
      • wioskowy_glupek Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 08:53
        Sanrio ale to zależy czy PKiN rozpatrujesz pod kątem oglądania Warszawy czy muzeum techniki wink W muzeum nie byłam, to zapewne faktycznie dla dzieci atrakcja ale widokowo większość ludzi spoza Warszawy też uzna to za stratę czasu wink Ja tam np. w stolicy tylko turystycznie i szczerze dziwię się, że do tej pory na żadnym z wysokościowców nie ma choćby płatnego sensownego punktu widokowego.
      • asmarabis Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 10:34
        ecku Pałac Prezydencki), wstąpić do Wedl
        > a na pitną czekoladę lub do Bliklego,

Helou, przeciez obecnie Wedla czy Blikiego masz na peczki w calej polsce, co to niby za atrakcja warszawska?
        • sanrio Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 14:26
          helou a wyobraź sobie, że nie wszędzie w Polsce! Wiesz, bywają też małe miasteczka, wsie, ba nawet całkiem duże miasta bez Wedla a już kompletnie bez Bliklego, szok co?
          • asmarabis Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 14:39
            nrio napisała:

> helou a wyobraź sobie, że nie wszędzie w Polsce! Wiesz, bywają też małe
            > miasteczka, wsie, ba nawet całkiem duże miasta bez Wedla a już kompletnie bez B
            > liklego, szok co?

Ale te osoby z malych miasteczek jezdza chyba czasami do tych wiekszych? Tak czy owak, zwrocilam tylko uwage ze to co kiedys bylo unikatowa atrakcja stolicy z dlugimi kolejkami teraz stalo sie sieciowka jak McDonalds....
    • izak31 Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 09:00
      A w jaki dzień tygodnia? W niedziele wejście do Zamku Królewskiego jest za darmo. Tanio i chłodno wink. A obok jest Pizza Hut wiec szybko mozna coś zjeść. Tylko nie wiem czy Zamek jest atrakcyjny dla dziecka....
    • ichi51e Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 09:04
      Widok jak widok - ja bym chyba odpuscila albo pojechala na ostatnie pietro ktoregokolwiek z okolicznych wiezowcow. Ponad 20 pln. No chyba ze ktos chce spotkac najbardziej naburmuszonego pracownika w wwie czyli pania windziarke...
      Ja bym chyba kopernika bardziej polecala i spacer po bulwarze nadwislanym plus stare miasto moze...
    • aagnes Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 09:08
      Jak bedzie taki upał jak teraz - jedna atrakcja w zupelnosci wystarczy, taras - nic ciekawego, lepiej isc na 3 godziny do CNK (zarezerwuj bilety przez internet), pozniej zjedzcie cos na miescie i koniec wycieczki - gwarantuje ci, ze po czyms takim bedziecie i tak niezywi. bary mleczne - owszem moze i tansze niz inne restauracje, ale niektore sa mega obskurne i w taki upał jest szansa, ze po prostu bedziesz miala odrzut, zeby tam wejsc.
      • ichi51e Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 11:16
        Bez przesady. Akurat w okolicy ktora pani bedzie zwiedzac (trakt krolewski/okolice uw) akurat roi sie od studentow wiec bar mleczny na barze i tak zle nie jest. Okolica z duza iloscia taniego zarcia.
        • aagnes Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 11:30
          Tak - ale jak ktos jest z dzieckiem i nie ma zbyt wiele czasu to lepiej wejsc gdziekowilek zjesc niz isc przed siebie w poszukiwaniu czegos co nam odpowiadw 100%. w ten weekend maszerowalam z corka przez pol warszawy bo chcialysmy cos zjesc i poczatkowo grymasilysmy, ze pizza nie, ze pierogi to nuda ze to i tamto, az w koncu z nogami w dupsku weszlysmy do McDonalda blogoslawiac klime, wc i cokolwiek do jedzenia, bo bylysmy doslownie na ostatnich nogach smile
    • morekac Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 10:17
      A z PKiNu - metrem na Stadion albo do Kopernika (jeśli uda się zarezerwować bilety) albo na Krakowskie i na Starówkę (chociaż w taki upał może nie być to idealny pomysł).
    • kochamruskieileniwe Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 10:31
      Jaki jest cel zwiedzana? Czy chcesz pokazać ogólnie miasto, czy nastawiasz sie na atrakcję typu muzeum?
      Jeżeli chcesz pogląd ogólny - to rzeczywiscie - taras widokowy, a potem spacer Traktem Królewskim plus Starówka (tam masz dwa bary mleczne starego typu: na Nowym Swiecie "Familijny" i na Starówce"Pod Barbakanem" ew. ŁAzienki.
      Najłatwiej zacząć od Starówki (podjechać metrem do stacji Ratusz Arsenał, potem w Tramwaj trasą W_Z i schodami ruchomymi na Plac Zamkowy, tak by skończyć w Łazienkach, z których potem dojedziesz
      komunikacją miejską (z przesiadką) na Dworzec.
      Oprócz tego nowy typ - np Mleczarnia Jerozolimska. (AlejeJerozolimskie)

W tym celu polecam zakup biletów ZTM dobowych. Masz nieograniczoną liczbę przejazdów.

Jeżęli coś konkretnego to napisz, czymsie interesuje syn.
      W samym Pałacu jest kilka muzeum, wspomniany Kopernik, moze muzeum Powstania Warszawskiego?

Sprecyzuj trochę cel wyprawy, łatwiej będzie coś polecić.

Jeżeli
    • slonko1335 Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 11:26
      Zadziwiają mnie propozycje CNK gdy ma się 6 godzin minus dojazdy....byłam z dziećmi w CNK w ferie-byliśmy dwa caluteńkie dni od otwarcia do zamknięcia a i tak było nam mało...no ale moje wszystkim zainteresowane i wszystko sprawdzić chciały a w wakacje i ferie to w Koperniku czekać trzeba do wielu eksponatów, że już nie wspomnę o Teatrze Wielkich Napięć czy Robotów...na 3-4 godizny do Kopernika to moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu wchodzić i oblizać się smakiem tylko..
      • atena12345 Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 11:34
        ja też byłam z dziećmi, w taki luźniejszy dzień, gdy tłumów i kolejek nie było. 3,5 godziny i wszyscy mieliśmy dość ( w tym TWN) Dziwią mnie wciąż opowieści, że jest tam tak fajnie, że cały dzień to mało wink
        Fajnie, ale 3 - 4 godziny to wystarczający czas zakładając, że nie stoi się w ogonku do eksponatów. A jechać po to, by stać w kolejce w celu zrobienia np. bańki mydlanej czy innego doświadczenia, to jest bezsens dopiero.
        • slonko1335 Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 11:39
          Nie wiem jak można mieć dość, tam tyle eksponatów, że zwyczajnie nei da się do każdego podejść i wypróbować w trzy godizny...że nie wspomnę, że dzieciaki wracały do tych które podobały się najbardzije wielokrotnie...a same pokzay trwały po 20-30 minut czy zajęcia w majsterni..
          • atena12345 Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 12:03
            można i nie trzeba zaliczać każdego eksponatu, bo zwyczajnie każdego interesuje co innego. Był luz i mogliśmy przy fajniejszych eksponatach spędzać tyle czasu ile chcieliśmy. Zajęcia w majstekowni zajęły nam 15 minut, pokaz koło 30, reszta to eksponaty. Po 3,5 godzinie wszyscy chcieliśmy już wyjść
            • slonko1335 Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 17:17
              Rany 15 minut w Majsterni. My siedzieliśmy co najmniej godzinę i siła wyciągałam no ale każde z dzieci robiło kilka zadań, jedno ich nie zadowoliło całkowicie bo tyle ciekawych rzeczy może umknąć.
              Moi ciekawscy, wszystkiego chcą dotknąć, wypróbować, pobić swój rekord, rozwiązać, sprawdzić, zadają mnóstwo pytań, trzeba im tłumaczyć jak nie rozumieją i nie przejdą obok czegoś ot tak zostawiając to po prostu jak nie sprawdzili co to...
              Ochrona nas wypędzała na zamknięcie dwukrotniewink
        • kochamruskieileniwe Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 11:40
          bo to od dziecka zależy... dlatego pytałam autorkę o zainteresowania dziecko. Bo np jezeli to meloman - to moze Muzeum Chopina? albo zwariowny na punkcie dinozaurów (Muzeu Ewolucji)
          czy też zapalony kolejarz - Muzeum Kolejnictwa...
        • malowanka06 Re: 6 godzin w Warszawie 04.08.15, 18:07
          O zgadzam się, 4h wliczając obiad nam wystarczyły. Co było ciekawe, na dłużej zatrzymało dziewczyny, ale tez często trzeba było ewakuować się bo czekała kolejka.
          Nie wytrzymałabym tam całego dnia.
          Najlepiej kilka razy po trochę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka