Dodaj do ulubionych

Akcja Gwiazdka 2010

08.11.10, 22:55
Rozpoczynamy kolejną Akcję.

W tym roku prowadzą ją:
slonko1335, sion2, kogosia, ewa.mama, sylwia11022000, bj32

SKRÓCONY REGULAMIN

DLA POTRZEBUJĄCYCH

1. Zgłoszenie dziecka odbywa się poprzez wysłanie maila na adres gwiazdka2010@gazeta.pl z podaniem następujących informacji:
- imię, nazwisko, telefon lub GG/Skype i pełny adres osoby dorosłej, która będzie odbierała paczki;
- imię dziecka, wiek, marzenia lub zainteresowania, szczególnie w przypadku nastolatków;
- krótki opis sytuacji, zapodanie linku do wątku o Was na forum lub podanie innego wiarygodnego namiaru.

2. Zgłaszająca jest zobowiązana do zapoznania się z całym Regulaminem, który znajduje się tutaj

3. Zgłaszająca jest zobowiązna do okazania dokumentów potwierdzających trudną sytuację danej rodziny na prośbę organizatorek akcji oraz powiadomienia nas mailem, że paczka/paczki doszły.

DLA DARCZYŃCÓW

1. Zgłoszenie jako darczyńca czyli "Mikołaj" do akcji odbywa się poprzez napisanie maila z tytułem "zgłoszenie darczyńcy" na adres gwiazdka2010@gazeta.pl z podaniem następujących danych:
- liczby, wieku i płci dzieci które chcesz obdarować;
- podanie swojego nicku z gazeta.pl jeśli taki posiadasz;
- podanie swojego adresu mailowego i telefonu komórkowego lub skype/gg.

2. Po otrzymaniu maila z propozycją konkretnego dziecka jesteś zobowiązana do potwierdzenia przydziału mailem.

3. Pamiętaj, że akcja dotyczy prezentów pod choinkę a nie 6 XII czyli "mikołajek" !!! Paczki wysyłamy najwcześniej na początku grudnia!!!

4. Jesteś zobowiązana do przeczytania całego Regulaminu, który znajduje się tutaj

5. Jesteś zobowiązana do powiadomienia nas mailem, że paczka została wysłana.

Przypominam: nie piszcie do koordynatorek na priv!
Obserwuj wątek
    • gwiazdka2010 tabele darczynców i potrzebująccyh 09.11.10, 13:42
      DARCZYNCY

spreadsheets.google.com/a/gazeta.pl/ccc?key=0AurJYW5wwREodHg3Z0dUMGRRWHc1YXhMZVpLNUdBWlE&authkey=CPyv0JQN&hl=pl
      POTRZEBUJĄCY

spreadsheets.google.com/a/gazeta.pl/ccc?key=0AurJYW5wwREodDV5aXc0YjU0V0c3U0JjYmtXVFRneHc&authkey=CM_jvaAJ&hl=pl
      • gwiazdka2010 cena prezentu dla 1 dziecka - od 50 do 60 zł 09.11.10, 13:44
        ...w tej akcji wynosi miedzy 50 a 60 zł czyli kupujemy za nie mniej niz 50 zl i nie wiecej niz 60 zł na jedno dziecko
      • kinga_owca tabele darczynców/potrzebujących - błąd jakis? 24.11.10, 23:39
        gdy wchodzę na tabele po 5 sekundach przekierowuje mnie na strone, gdzie mnie witają w domenie gazeta.pl
        tylko mnie tak witają czy cos się skopało? wink
      • tollkirsche Re: tabele darczynców i potrzebująccyh 25.11.10, 12:41
        Świetna akcja, już piszę maila smile

--
        Tollkirsche
        • asiu-la83 Re: tabele darczynców i potrzebująccyh 25.11.10, 14:42
          Ja takze dolaczam do Waszej akcji! Czekam na dane jakiegos dzieciaczka.
      • patrycjasol Re: tabele darczynców i potrzebująccyh 29.11.10, 14:58
        Witajcie Dziewczyny zgłaszam swoją chęć uczestnictwa tak jak w zeszłym roku chcę obdarować dwójkę dzieci, maila na adres akcji już wysłałam. Tak trzymać i oby akcja była co roku.
        Pozdrawiam i całuje wszystkich smile smile smile smile
      • majka0791 Marta S, nellyssima, ancymon123 15.12.10, 09:24
        Slicznie Paniom dziekuje za paczuszki dla moich dzieci. Paczuszki sa schowane i czekaja do Wigilii. Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziekuje
      • jasia-mama Re: tabele darczynców i potrzebująccyh 17.12.10, 15:35
        Coś się znowu posypalo z tymi tabelami. Możecie zerknąć?
        --
      • myszka307 Re: tabele darczynców i potrzebująccyh 22.12.10, 13:42
        Witam chciałabym podziękować Pani Iwonie J. za cudowne paczuszki dla moich dzieci Nikosia i Julci dziękuje za spełnienie marzen moich dzieci jestem bardzo wdzieczna i szczesliwa bo wiem ze w wigilie zobacze tyle radosci na buzkach moich dzieci co chyba nigdy Jeszcze raz dziękuje bardzo serdecznie .Życze Wesołych i Szczesliwych Świąt Justyna N.
    • ga-ti Re: Akcja Gwiazdka 2010 13.11.10, 11:03
      A można podpiąć na górę, zwłaszcza tam, gdzie dużo wpisów i szybko ginie?
      Jestem najczęściej na Małym Dziecku i przeoczyłam. Dobrze, że zajrzałam na inne forum smile
      • slonko1335 Re: Akcja Gwiazdka 2010 13.11.10, 13:18
        Postaramy się coś z tym zrobić.
    • afortunada Re: Akcja Gwiazdka 2010 13.11.10, 17:35
      a wiecie co?
      mnie jest prawdę mówiąc przykro. brałam udział w wakacyjnej akcji "wyprawka" jako darczyńca.
      i osoba, do której poszła moja paczka, nawet nie podziękowała.
      no trochę mi przykro. wiem, że dajemy bezinteresownie itd., ale ja się naprawdę starałam tę paczkę tak zrobić, żeby dziecko (chłopczyk) był zadowolony, wybierałam okładki, dałam nawet więcej, niż było na liście.
      inni obdarowani podziękowali we wspólnym wątku później swoim darczyńcom, poczułam się troszkę niedoceniona, zwłaszcza że naprawdę włożyłam w te zakupy dużo serca (i nie chodzi o kasę) sad
      to trochę zniechęca do brania udziału w kolejnych akcjach sad
      • mama_nuli1 Re: Akcja Gwiazdka 2010 13.11.10, 18:35
        Witam serdecznie. smile
        Zgłoszenie dzieci wysłałam mailem. Sama zgłaszam się na Mikołaja dla 1 dziecka.
        To wspaniała akcja, oby trwała jak najdłużej.
        • ula3_2009 Re: Akcja Gwiazdka 2010 16.12.10, 01:39
          witaj
          w pomaganiu nie chodzi o dziękuje
          to zwykły odruch, mamy więcej i się dzielimy
          mamy mniej i korzystamy z pomocy innych
      • niebieskaa4 Re: Akcja Gwiazdka 2010 13.11.10, 18:43
        Wiem o czym piszesz i jak jest smutno. Pocieszę Cię ,że ja musiałam się dopytywać czy paczka dotarła. Mimo ,że wysłałam wcześniej i priorytetem w tabeli obok mojego nicku bardzo długo nie było wpisu. Było mi przykro ale nie rezygnuję i ponownie się zgłosiłam.
        • mamomi Re: Akcja Gwiazdka 2010 13.11.10, 19:48
          Zgłosiłam się jako darczyńca-wysyłałam mejla. Powiedzcie mi dziewczyny koordynujące, w jaki sposób weryfikujecie potrzebujących? Czy w ogóle jest taka możliwość czy to kwestia zaufania i sumienia?
          • wyprawki2010 Re: Akcja Gwiazdka 2010 13.11.10, 20:50
            Nie polegamy tylko na zaufaniu i sumieniu. Niestety nie da się w dzisiejszych czasach. Staramy się sprawdzić każdego potrzebującego na tyle ile jest to możliwe oczywiście. Przede wszystkim przyjmujemy zgłoszenia od znanych na forum społeczników, pomagających ludziom, od nauczycieli, pedagogów, kuratorów. Sprawdzamy dokumenty zaświadczające sytuację, czasami dzwonimy do szkoły czy opieki społecznej, część dziewczyn sprawdza sytuację osobiście-za zgodą rodzica oczywiście. Niestety nie zawsze udaje się stuprocentowo wychwycić oszustów aczkolwiek muszę przyznać że coraz rzadziej kwiatki wychodzą...
            • slonko1335 Przepraszam nie przelogowałam się z Wyprawek. 13.11.10, 20:51
              Weszłam sprawdzić na konto wyprawkowe Waszych potzrebujących i się nie przelogowałam.
        • afortunada Re: Akcja Gwiazdka 2010 13.11.10, 20:18
          Niebieska-cieszę się, że to napisałaś, bo już się bałam, że mnie tu zjadą, że oczekiwałam nie wiadomo, czego wink
          ja potwierdzenie od organizatorek dostałam, ale miałam nadzieję, że osoba, której pomagałam skrobnie chociaż słowo, czy te dobierane przeze mnie artykuły podobały się dziecku... a tu wychodzi, że niewarto się starać sad
          • mama_nuli1 Re: Akcja Gwiazdka 2010 13.11.10, 20:29
            Przecież rodzice dzieciaków nie zawsze uczestniczą w tym forum i nie zawsze mają konto na gazecie...
          • iza0750 Re: Akcja Gwiazdka 2010 26.11.10, 12:02
            Witam. Chciałam bardzo podziękować za tą akcje wszystkim organizatorom i darczyńcom bo dzięki niej znów zagości uśmiech na twarzy moich i innych dzieci.
        • wyprawki2010 Re: Niebieskaa4 13.11.10, 20:46
          Sytuacja jest identyczna jak z dzieckiem Afortunady. Niedosłyszącego chłopca zgłosiła obca osoba a nie rodzina, problem z potwierdzeniem wynikał stąd iż aby uzyskać potwierdzenie chłopiec musiał być w szkole a to stało się po 1 września a nie w wakacje, namiary były od pedagog szkolnej.
          • bj32 Re: Niebieskaa4 14.11.10, 13:41
            Dokładnie. Ja mam kilkoro dzieciaków, z których rodzicami mam kontakt telefoniczny, ale to chyba idzie o Adriana. Jego mama też jest słabosłysząca i ciężko się z nią dogadać, więc muszę czekać, aż Adrian się pojawi w szkole i potwierdzi.
            Rodzice i dzieciaki zawsze są bardzo wdzięczni. Ale bierzcie pod uwagę to, że ja im tego osobiście nie zanoszę, a bywa problem komunikacyjny, szczególnie w tym przypadku, bo do pozostałych dzwonię.
            • alexsc Re: Niebieskaa4 15.11.10, 21:38
              Adrianowi też coś robiłam w tym roku. i tak jak dziewczyny piszą dopiero 1 wrzesnia potwierdziły że na pewno dostał. wtedy dopiero byłam spokojna.
              pewnie, że fajnie jest przeczytać podziękowania. jednak zawsze sobie myślę ze oni przecież kompa, internetu mogą nie mieć.
        • omnyx25 niebieskaa4 dziekuje! 12.12.10, 20:05
          Dziekuje za cieplo i nastroj swiateczny,za paczuszke dla dzieci.Jest Pani Aniolem!!!!!!!!! Dziekuje w imieniu swoim Kuby i Nadi.
          DZIEKUJEMY!!!!!!
      • slonko1335 afortunado 13.11.10, 20:34
        Nie dostałaś podziękowań od dziecka z tej prostej przyczyny iż rodzina nie posiada internetu, bieda tam aż piszczy więc pewnie nawet komputera nie ma. Zgłosiła ich do akcji jedna z koordynatorek która stara się im pomóc. Widziałam, że napisała maila z informacją, że wyprawka doszła i się bardzo podobała, tylko że robiłaś wyprawkę na spółkę z kimś więc może poszło omyłkowo tylko do jednej ze wspólniczek?

Niestety się zdarza, że nie otrzymujemy nawet potwierdzenia od potrzebującego że paczka dotarła na miejsce, cóż...
        • afortunada Re: afortunado 13.11.10, 20:49
          tak, robiłam wyprawkę na spółkę z kimś.
          oczywiście rozumiem, że ktoś może neta nie mieć-w takim razie przykro mi z tego powodu, że inf. dotarła tylko do tej drugiej dziewczyny, która robiła wyprawkę ze mną.
          (bo ja to wtedy nawet naklejki na zeszyty kupiłam, z "chłopięcym" wzorkiem, żeby dzieciak miał radochę, wiecie, takie drobiazgi, no i po prostu smutno mi było, że żadnej informacji zwrotnej...).
          słonko-dziękuję za odpowiedź, w takim razie mój żal został osłodzony smile
          • slonko1335 Re: afortunado 13.11.10, 20:53
            Na koniec potwierdzenia i zapytania o przesyłki przychodzą lawinowo (są to dziesiątki maili dziennie), więc zapewne koleżance umknęło, że wyprawkę robiło więcej osób i wysłała do pierwszej którą miała wpisaną.
            • mama_nuli1 Re: Gwiazdka 2010 13.11.10, 21:18
              A wracając do tematu ile jest już zgłoszonych dzieci a ile Mikołajów?
              • slonko1335 Re: Gwiazdka 2010 13.11.10, 22:48
                Ewa zajrzyj do tabel bo zmienia się co chwile. W każdym razie dzieci bardzo dużo jak na początek Akcjisad
                • zjawa1 Mam pytanie? 13.11.10, 23:25
                  Pierwszy raz chce wziasc w czyms podobnym udzial, ale nie wiem jak to dokladnie funkcjonuje?
                  ktos mi pomoze?
                  • ga-ti Re: Mam pytanie? 14.11.10, 09:19
                    Może organizatorki napiszą dokładnie. Ja ze swojego doświadczenia.
                    Czytasz sobie regulamin (w pierwszym wpisie). Zastanawiasz się ile paczek możesz zrobić (koszt 1 50-60zł) i dla kogo. Bierzesz pod uwagę, jakie sama masz dzieci, żeby łatwiej trafić w zainteresowania i gusta obdarowywanego dziecka (u nas kiedyś syn wybierał samochód, bo jest w podobnym wieku i wie, co jest w modzie wink ). Piszesz maila na adres podany w pierwszym wpisie, podajesz swoje dane (nick, adres mailowy, nr tel., ile i komu chcesz zrobić paczek). Czekasz na maila od koordynatorek z przydziałem dziecka. Jeśli się zgadzasz to potwierdzasz mailem. Wtedy dostajesz kolejnego maila z adresem dziecka i jego marzeniem (jeśli takie jest znane organizatorkom). Robisz paczkę, pakujesz i wysyłasz/zawozisz po 6.12., przed Świętami, tak by doszła na Boże Narodzenie. Piszesz maila do koordynatorek, że wysłałaś.
                    I tyle! Zachęcam!
                    • slonko1335 Re: Mam pytanie? 14.11.10, 11:21
                      Ga-ti chyba wszystko napisała. Jeżeli masz ochotę na obdarowanie jakiegoś dziecka wyślij zgłoszenie na gwiazdka2010@gazeta.pl
                      Możesz sobie wybrać sama dziecko z Tabeli Potrzebujących spreadsheets.google.com/a/gazeta.pl/ccc?key=0AurJYW5wwREodDV5aXc0YjU0V0c3U0JjYmtXVFRneHc&authkey=CM_jvaAJ&hl=pl
                      , jeżeli nie ma wpisanego Darczyńcy znaczy, że czeka na swojego Mikołaja.
            • pia_ Re: afortunado 14.11.10, 08:57
              Dziewczyny, nie przejmujcie się, choć wiem jak na to czasem czekamy, bo to miło dowiedzieć się, że dziecku prezent się spodobał. Do tej pory nie dostałam nigdy maila z podziękowaniami od obdarowanych, pewnie z przyczyny braku dostępu do netu, za to raz przyszła do mnie pocztą kartka z życzeniami dla mojej rodziny i wzruszającym podziękowaniem za prezent. Przyznam się, że się łezka mi się w oku zakręciła i przyjemnie na sercu zrobiło.
              • ga-ti Re: afortunado 14.11.10, 09:11
                Też dostałam taką kartkę smile Łza się w oku kręci. I wyrzuty, że kobieta musiała jeszcze na kartke i znaczek wydawać... Miło bardzo!

Ustalę z mężem ile i komu możemy zrobić i pewnie jutro sie zgłoszę smile Warto!
                • pia_ Re: afortunado 14.11.10, 10:42
                  Ja myślę, że kartka i znaczek nie spowodują ruiny finansowej, zwłaszcza, ze moze to być kartka/laurka zrobiona własnoręcznie przez obdarowane dziecko - to dopiero jest super smile
      • kogosia afrotunada 14.11.10, 20:03
        po sprawdzeniu okazało się że ta paczka poszła do chłopca, którego ja zgłaszałam.
      • anetwoj Re: Akcja Gwiazdka 2010 19.11.10, 00:29
        Zgadzam się z Tobą, że może to zniechęcać, ale może obdarowani nie mają dostępu do internetu. Wiem, że w dzisiejszych czasach, to wydaje się niemożliwe, ale jednak jest realne. Nie zniechęcaj się, być może tym razem będzie inaczej.
        -
        Nie mogę mieć wszystkiego, bo gdzie to pomieszczę?!
    • molonela Re: Akcja Gwiazdka 2010 14.11.10, 12:01
      Od 4 lat biorę udział w akcjach gwiazdka, wyprawka, dzień dziecka. Za pierwszym razem zrobiłam prezenty gwiazdkowe dla 2-ki dzieci, ale nie otrzymałam żadnego podziękowania. Jakoś specjalnie się tym nie przejęłam i brałam udział dalej. W kolejnym roku dostałam za to nie tylko szczegółowe podziękowania, ale nawet zdjęcia obdarowanych dzieci. Różnie bywa, raz jest euforyczne podziękowanie, raz nie ma żadnego, co nie stanowi dla mnie problemu, bo zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma dostęp do netu, nie każdy potrafi z niego korzystać, nie każdy wlacząc na codzień o byt ma głowę do takich spraw... Wiele spraw w akcji jest załatwianych przez pośredników, więc może też być problem z przepływem informacji.
      Zresztą w wątku Wyprawki 2010 podziękowań jest tak na oko pięć razy mniej niż było darczyńców, więc gołym okiem widać, że nie każdy darczyńca został w ten sposób uhonorowany.
      Wiadomo, że miło jest dostać dobre słowo w zamian za swoje wysiłki, ale chyba nie o to tutaj chodzi. Chodzi o to, żeby dziecko żyjące w skrajnie trudnych warunkach mogło zobaczyć pod choinką jakikolwiek prezent, przecież takie chwile pamięta się do końca życia, to jest iskierka nadziei na lepszą przyszłość. A my jesteśmy dorośli, niech wystarczy nam radość i satysfakcja z tego, że pomagamy.
      • lili-2008 Re: Akcja Gwiazdka 2010 14.11.10, 12:56
        Molonela, bardzo mądrze napisanesmile
        • bj32 Re: Akcja Gwiazdka 2010 14.11.10, 13:51
          Dodam uprzejmie, ze na zakończenie Akcji zakładamy wątek ze zbiorczymi podziękowaniami, ale nie jest CROSSowany. Jakoś nie przyszło mi to do głowy... Tym razem skoryguję niedopatrzenie i w tym wątku podam link do dziękczynnegosmile

A i obdarowanych poproszę jeszcze raz pięknie: napiszcie chociaż - jeśli możecie - ze dwa słowa do darczyńców, bo jest im zwyczajnie miło. Nie chodzi o czołobitność, ale zwykły, ludzki odruch. I może życzenia świąteczne...
    • claudel6 Re: Akcja Gwiazdka 2010 14.11.10, 14:06
      dziewczyny, ja się zgłoszę do akcji, jak tylko będę wiedziała, ile dzieci mogę obdarowac. jedno to na 100%, ale moze dwójkę, to sie niedługo wyjaśni
      • mama_nuli1 Re: Akcja Gwiazdka 2010 14.11.10, 15:34
        Macie banerek do akcji? Wstawiłabym na swoim blogu. Jeśli nie to postaram się coś zrobić. smile
      • mama_nuli1 Re: Akcja Gwiazdka 2010 14.11.10, 15:42
        Wcięło mój post. Pytałam czy mamy baner do akcji? Jeśli nie mogłabym coś zorganizować...
        • ppaula2 Re: Akcja Gwiazdka 2010 15.11.10, 10:33
          Witam.
          Wysłałam dzisiaj maila ze zgłoszeniem.
          Bardzo się ciesz, że sa takie akcje smile
          A co do podziękowań w wątku zbiorczym to wiele osób (w tym ja) miały mozliwość podziękować osobiście za prezenty dla dzieci smile
          • mama_nuli1 Re: Akcja Gwiazdka 2010 15.11.10, 19:41
            Cieszę się, że dzieciaki zgłoszone przeze mnie mają już swoich Mikołajów! smile
    • agwiras Re: Akcja Gwiazdka 2010 16.11.10, 01:00
      Czy zechciałby ktoś wraz ze mną współuczestniczyć w tej akcji. Mogłabym sfinansować paczkę dla jednego dziecka, ale zakup konkretnej rzeczy i wysyłkę chciałabym komuś zlecić. Jeśli jest ktoś chętny proszę o wiadomość.
      • mama_nuli1 Re: Akcja Gwiazdka 2010 16.11.10, 08:33
        Mam już banerek Akcji. Można go zobaczy c na moich stronach. Każdy, kto zechce dostać kod na stronę proszony jest o kontakt na mój mail gazetowy. smile
        • bj32 Re: Akcja Gwiazdka 2010 16.11.10, 15:36
          Jeżusiu... Jaki znowu bannerek? Co to jest?
          • mama_nuli1 Re: Akcja Gwiazdka 2010 16.11.10, 19:47
            bj32 napisała:

> Jeżusiu... Jaki znowu bannerek? Co to jest?

Mam banerek reklamujący naszą Akcję. Zapraszam na maila po kod. smile
      • agulka04 Re: Akcja Gwiazdka 2010 16.11.10, 08:36
        Ja raz skorzystalam z allegro. Wprawdzie nie było to zapakowane ale to były 2 prezenty dla rodzeństwa i tak było mi o wiele prościej. Mama została uprzedzona, że trzeba będzie to zapakować (nie miała nic przeciw).
      • agwiras Re: Akcja Gwiazdka 2010 16.11.10, 15:59
        Ktos sie juz do mnie odezwal. Dziekuje.
    • katrzynaz Re: Akcja Gwiazdka 2010 17.11.10, 11:16
      Ja poproszę dwójkę dzieci smile pisze już ma @
      • annika1801 Re: Akcja Gwiazdka 2010 17.11.10, 13:13
        ja swoje skarby też zgłosiłam @
        • mama_nuli1 Re: Akcja Gwiazdka 2010 17.11.10, 19:42
          Ja bym wzięła dziewczynkę z Warszawy z odbiorem osobistym prezentu... smile
          • clakier Re: Akcja Gwiazdka 2010 19.11.10, 10:38
            ja w tym roku pierwszy raz
            maila już wysłałam
            • mama_nuli1 Re: Akcja Gwiazdka 2010 20.11.10, 13:42
              Ja w przyszłym roku chciałabym zostać współorganizatorką i pomóc Wam smile
              • bj32 Re: Akcja Gwiazdka 2010 21.11.10, 16:33
                Rozważymy. jeśli będzie dość pracywink
    • joanekjoanek Re: Akcja Gwiazdka 2010 20.11.10, 21:12
      ja chciałabym zapytać, czy można komuś pomóc w taki sposób, że kupuje się rzecz na Allegro i zleca sprzedającemu wysyłkę na adres potrzebującej osoby?
      Czy też musi to być paczka własnoręcznie opakowana i wysłana, zawierająca np. jeden prezent zasadniczy i jakiś drobiazg, laurkę, czekoladę czy inne mikołajowe cudaczki do tego?

Proszę organizatorki o odpowiedź. Nie podejmę się samodzielnego kompletowania paczek, ale chętnie kupiłabym prezenty.
      • agulka04 Re: Akcja Gwiazdka 2010 20.11.10, 22:01
        Niby powinny byc zapakowane - ale ta k jak pisałam wyżej - ja raz kupilam prezenty na allegro. Ale uprzedziłam mamę, że nie przyjdą zapakowane.
        • 987ania Re: Akcja Gwiazdka 2010 27.11.10, 16:02
          Ja kiedyś kupiłam na Allegro i poprosiłam, żeby ładnie zapakowali. Opowiedziałam o akcji. Sprzedawca zapakował, podobno dorzucił też coś od siebie.
      • bj32 Re: Akcja Gwiazdka 2010 21.11.10, 16:38
        Generalnie idzie o gadżet i słodycze. Te dzieciaki czasem w ciągu roku na gałki nie widzą czekolady. Sama technika i opakowanie jest drugorzędne. Bywa, że ktoś w ramach oszczędzania przelewa kasę komuś na miejscu: ja na przykład w ubiegłym roku otrzymałam i w tym na wyprawki dla wrocławskich dzieciaków, bo wyszło taniej, jeśli kupiłam na miejscu i zaniosłam, niż słanie pocztą tony zeszytów. Na ubiegłą Gwiazdkę też tak miałam. Możesz zatem się dogadać z którąż z "okolicznych" mam na maila, ze do niej dotrze gadżet z allegro i od niej, albo od Ciebie forsa, ona zapakuje i dostarczy. Albo z mamą dzieciaczka. To do ustalenia na maila. Nie musisz specjalnie własnoręcznie pakować, bo to nie chodzi tak szalenie o sposób, co o fakt.
        Zakładam, ze piszę zrozumiale...
      • sion2 Re: Akcja Gwiazdka 2010 21.11.10, 17:51
        Znaczy ja tak powiem że chyba wazniejsza jest zabawka niz slodycze. Bo jesli chodzi o dzieci z biednych rodzin to standardowo na 6 grudnia od MOPSów, Caritasów, sponsorów, pedagogów dostaja slodycze+niesmiertelny pluszak. Znam rodzine biedna gdzie dzieci maja 35 pluszaków i to sa ich jedyne zabawki (dzieci szóstka). I to troche bez sensu. Nasza akcja z zalozenia ma dac dzieciakom troche "normalnosci" np. kiedys wzruszyla nas relacja jednej z kuratorek ktora zglosila chlopca z pomoca wychowawczyni, chlopiec mial 7 lat, zawsze źle ubrany, zawsze gorszy od rowiesnikow. Jak wrocil do szkoly po feriach swiatecznych to zaczął od "a ja tez mam juz Lego!!". Co z tego że zestaw z kilkunstu klockow, ale wymarzone LEGO. I to wlasnie chodzi w tej akcji, o wysilek kupienia dziecku czegos co jego rowiesnicy maja na co dzien pod nos podsuwane na pęczki i kilogramy.
        Czekolade i pluszaka to kazdy potrafi kupic. Takie jest moje zdanie. Oczywiscie bez obrazy dla darczynców - chodzilo mi o naswietlenie czym jest nasza akcja.
        Inna dziewczynka kiedys niesamowicie ucieszyla sie z.... pachnącego "prawdziwego" szamponu. Bo ich w domu pięcioro i mama zawsze kupowala najtanszy 2 litry. O takie wlasnie "usmiechy dzieci" nam chodzi.
        • agpagp Re: Akcja Gwiazdka 2010 21.11.10, 18:02
          Dziewczyny przecież piszą co dzieci chciałby dostać. Jedna z moich dziewczynek chce kuferek na drobiazgi. Bardzo mi ta informacja pomogła bo pewnie szukałabym czegoś co interesuje moją córkę ( wybierałam dzieci tak by wiedzieć wiekowo co je kręci) byłam powiem szczerze zaskoczona że nie Hello Kitty czy HM. Musiałam tylko dodzownić do mamy z informacją jaki jest ulubiony kolor jej córki i dopytałam o kilka innych rzeczy. I mam szczerą nadzieję że prezent ode mnie sprawi małej wiele frajdy.
        • gd_3334 Re: Akcja Gwiazdka 2010 24.11.10, 12:15
          Kasiu masz słuszną racje, często dzieciaki mają tony pluszaków od ww instytucji a paczka lego chocby skladała się z ludzika i samochodziku czyni dziecko najszczęsliwsze
          wiem to z doświadczenia, kiedyś chlopiec na mikołaja marzył aby pojść do aquaparku, wzięłąm dzien urlopu, swojego syna kupiliśmy bilet na cały dzień i zabawy bylo ze ho ho, minely juz trzy lata a to dalej jest najlepszy prezent jaki dostał od mikołaja, do dzis to wspomina z radoscia
        • claudel6 Re: Akcja Gwiazdka 2010 02.12.10, 00:58
          ja się bardzo cieszę, ze dostałam dokładne wskazówki. od Ciebie zresztą sion smile
      • ata-07 Re: Akcja Gwiazdka 2010 23.11.10, 20:35
        Dobrze,gdyby przyszla do Ciebie,mogłabyś dołożyć słodyczy. Dzieci nie wiedzą,co tam jest,nawet czasem mamy i jak nie ma slodyczy,a mama nie kupi,to przykro im będzie.
    • pio1303 Re: Akcja Gwiazdka 2010 22.11.10, 11:40
      A ja wciąż czekam na przydział sad
      A tak bardzo chciałabym zacząć szykować paczuszkę smile
      • gwiazdka2010 pio1303 22.11.10, 11:55
        obecnie nie mamy rodziny ze wkazanej przez Ciebie miejscowości, dlatego jeszcze zwlekamy, no chyba, że to kryterium możemy pominąć
        • pio1303 Re: pio1303 22.11.10, 12:29
          odpisałam i już się cieszę na zakupy
          • pio1303 Namówiłam koleżankę 22.11.10, 21:05
            i dla starszych braci też możemy zrobić prezent.
            Napisałam w tej sprawie
            Czekam na odpowiedź smile
            • ancymon123 Re: Namówiłam koleżankę 23.11.10, 13:41
              Zgłosiłam sie, i namówiłam siostre. Ona dostała już przydział. Z tym, że mama dziecka chce dla niego mleko i pieluchy (dzieciaczek ma ponad rok). Czy to sprawi dziecku frajdę? Wątpie,... jedynie odciąży rodziców. Co więc robić, kupić to mleko czy jednak jakąś zabawkę edukacyjną, czy może "pół na pół"??
              • bj32 Re: Namówiłam koleżankę 23.11.10, 17:51
                Myślę, że i pół na pół można.

Do akcji, jako Darczyńca przyłączyło się też stowarzyszenie... Ruch Poparcia Palikota. Bez wątpienia jest nam miłosmile
                • d-slask Brawo Palikot-tego sie nie spodziewałam,mam 23.11.10, 23:36
                  nadzieję, że rzeczywiście wam się uda. W imieniu wszystkich mam dziękuję.
              • slonko1335 Re: Namówiłam koleżankę 23.11.10, 22:33
                Mamie najbardziej przydadzą się mleko i pieluchy a w przypadku takich maluszków same to proponujemy bo takie dzieciaczki i tak nie rozumieją co to Mikołaj, prezenty itd, więc nie zauważą nawet czy pieluchy dostały czy grzechotkę. Ja myślę, że idealny układ to coś praktycznego i dodatkowo coś niekoniecznie praktyczne ale sprawiające frajdę i maluszkowi nawet jeśli nie będzie rozumiał że to od Mikołaja.
    • amia Re: Akcja Gwiazdka 2010 24.11.10, 23:05
      Swietna inicjatywa. Szkoda, ze nie wiedzialam o Was wczesniej. Jestescie niesamowite, Emamy smile
      Mail wyslany, czekam na przydzial smile
    • doti111 Re: Akcja Gwiazdka 2010 24.11.10, 23:36
      Właśnie wysłałam maila i ma nadzieję, że będę mogła jakiemuś dziecku sprawić radość, więc czekam na odpowiedz i przydziałsmile
    • lexi_126 Re: Akcja Gwiazdka 2010 24.11.10, 23:41
      Chcialabym zrobic paczke dla jeszcze jednego dziecka,czekam na maila smile
      • magdag28 Re: Akcja Gwiazdka 2010 25.11.10, 08:12
        Faktycznie akcja jest niesamowita jak większość osób na pomocnych. Ja sama swego czasu oddawałam zabawki i kupowałam słodycze na akcje mikołajowe w moim mieście. Teraz sama nie mam jak zrobić paczki dla dzieciaków (nawet nie wiem jakie będa w tym roku święta) i dzięki tej akcji maluchy dostana paczuchy na święta smile
    • gwiazdka2010 Dziękujemy Caritasowi 29.11.10, 18:53
      Dziękujemy też jednemu z pododdziałów wrocławskiego Caritasu, który przekazał część darów żywnościowych dla rodzin z tej akcji zamieszkałych w rejonie.
    • berwax Re: Akcja Gwiazdka 2010 02.12.10, 18:20
      witam oby najwięcej takich akcji organizowano
      • bj32 Re: Akcja Gwiazdka 2010 05.12.10, 12:45
        Oby nie było takiej potrzeby...
    • saba76 Re: Akcja Gwiazdka 2010 02.12.10, 20:28
      Ja do akcji pragnę zgłosić moje 2 córeczki (7 i 11lat)
      • inona Re: Akcja Gwiazdka 2010 03.12.10, 11:10
        chcialam zglosic moje corki do akcji 5, 11. 14lat
        • sabka22 Czy będzie wątek podziękowań? 03.12.10, 16:52
          nie chciałabym tutaj zasmiecać a paczuszka dziś doszła i chcialabym podziękować.
          fotoforum.gazeta.pl/5,2,sabka22.html
    • madziula1271 Re: Akcja Gwiazdka 2010 04.12.10, 11:46
      Chciałam powiedzieć ze paczuszka dla Michałka od teściowa black_currant dotarła bardzo ślicznie dziekuje za tak śliczny prezent. Pozdrawiam Madziula1271
      • buzka25 black_currant 04.12.10, 15:43
        dziekujemy za paczke, dotarła wczoraj,syn napwneo z Boba sie ucieszysmilepozdrawiamy
        • black_currant Re: black_currant 04.12.10, 20:26
          Bardzo się cieszę i dziękuję za informację smile
          Przepraszam, że nie opakowałam klocków, ale rodzice jechali już do Polski i nie zdążyłam kupić papieru sad Mam nadzieję, że nie będzie to dużym problemem
          Pozdrawiam świątecznie,
          Ania
      • black_currant Re: Akcja Gwiazdka 2010 04.12.10, 20:27
        Dziękuję i przekażę smile
        Gdybym tylko mogła prosić o info (tu lub na priv) czy ubranko pasuje rozmiarem?
        Pozdrawiam,
        Ania
        • anzawa83 Dyzia8 06.12.10, 08:17
          Wielkie całusy dla Dyzia8. Prezenty schowane głeboko w szafie. Można powiedzieć że sama czuję magię świąt, gdyż niewiem co dzieci dostały dowiem się razem z nimiwink. Prezenty dotarły do nas zapakowane, i odrazu schowane do szafy. Pozdrowienia dla dziewczyn, że mają czas i chęci aby pomagać innym i koordynować całą akcję. Jesteście wielkiesmile
          • travian1981 Re: Dyzia8 06.12.10, 21:30
            Witam.
            Chciałabym zgłosić moją córeczkę_Wikusię, ma dwa i pół roczku. Uwielbia lepić z plasteliny, niestety nie stać nas na ciastolinkę. Ja ją wychowuję, mąż zmuszony był zmienić pracę i ledwo pewnie na słodycze dla niej starczy pod choinkę...mam nadzieję, iż da się coś zrobić, może ktoś ma i już z ciastoliny nie korzysta... pozdrawiam...wspaniała akcja..
            • anetakor został ktoś dla mnie? 07.12.10, 13:58

• slonko1335 Re: Anetko zgłoś się-kogoś Ci znajdziemy:) 07.12.10, 14:48

• ata-07 Mam prośbę. 07.12.10, 14:29
              Dziewczynki,mogłybyście w tabelkach używać jasnych kolorów,bo np.w darczyńcach nr.30,38,63,66 mam prawie czarny i nie widzę,co tam pisze-ekran mam fioletowy i się nakładają kolory na siebie sad. Dziękuję i pozdrawiam .
    • sabka22 do majarzeszów i minika_d... 10.12.10, 18:19
      Serdecznie dziękuje Pani Monice za paczke dla Juleczki...leży w szafie i czeka na odpowiedni momentsmile

Także w imieniu P.Beaty za paczke dla Krzysia I wiktorii od majarzeszów,bardzo serdecznie dziękuje i napewno napisze wrażenia dzieci po wigiliismileAle napewno będą szczęśliwe bo miały w tym roku nic nie dostać ze względu na sytuacje.
      Pozdrawiam gorąco w imieniu swoim i Beatysmile
      • majarzeszow Re: do majarzeszów i minika_d... 11.12.10, 14:45
        jest mi niezwykle przyjemnie, ze moglam obdarowac dzieci, mam nadzieje, ze beda mialy ucieche z prezentow, staralam sie trafic w gust smile

Dobrych i Wesolych Swiat zycze !!!!
    • bj32 Zgłoszenia 11.12.10, 11:41
      Przypominam, że czas na zgłoszenia się już skończył. Czekamy na potwierdzenia wysyłki i odbioru.
      • pia_ Re: Zgłoszenia 11.12.10, 20:25
        Dostałam maila potwierdzającego odbiór przesyłki, ale chyba został on wysłany tylko do mnie, a nie również do Organizatorek. W każdym razie mam pewność, że prezent doszedł smile
        • annika1801 zozolek-dziękuję 12.12.10, 22:55
          Ślicznie dziękuję za paczkę dla mojej córcismileznajdzie prezent pod choinką i już widzę tą jej radośćsmile
          Bj32 napisałam maila potwierdzającego otrzymanie paczkismileSuper,że jesteście e mamysmile
      • madziula1271 Re: Zgłoszenia 18.12.10, 00:35
        Witam chciałam powiedzieć ze paczuszka od anna090481 do sylwi juz dotarła bardzo dziekujemy siostra jest bardzo zadowolona pozdrawiam Madziula1271
        • mama_nuli1 Natalka. Zuzia, Karolinka i Kuba dziękują 19.12.10, 13:28
          Agnieszka i Kasia bardzo dziękują za prezenty dla dzieciaków. smile
          • saramolenda magdamaz i organizatorki !:) dziekujemy! 20.12.10, 13:01
            serdecznie podziekowania poraz kolejny za super akcje smile)
            rodzice bardzooo bardzoo dziekują, strasznie sie wzruszyli, jeszcze tata ich juz naprawde zaczyna podupadac na zdrowu ze wzgledu na wiek, także naprawde im pomoglisciesmile paczusia odrazu schowana i czeka na swietasmile)

KOCHANE WESOLYCH SWIAT I DUZOO "CIERPLIWOSCI "DLA forum ZYCZEsmile

magdamaz jeszcze raz ogromne podziekowaniakiss

• magdmaz Re: magdamaz i organizatorki !:) dziekujemy! 20.12.10, 16:12
              No wiesz co?! Dla mnie to była frajda. Mam nadzieję, ze wszystko się przyda.
              Pozdrawiam, M.
        • olamaj29 Re: podziękowania 22.12.10, 13:35
          serdeczne podziękowania dla lexi 126 i malinkowa81 za śliczne paczki dla moich dzieci
          Wielkie dzięki
          --
    • madziazi3 Tolkirche 13.12.10, 12:58
      Właśnie przyszła paczka, Julka napewno się ucieszy. Serdecznie dziękuje w imieniu swoim oraz Julki i jej mamy Agnieszki. Pozdrawiamy gorąco
    • myszka307 Re: Akcja Gwiazdka 2010 13.12.10, 17:03
      Witam serdecznie nazywam sie Justyna Nowak chciałabym podziękować Pani Agnieszce o nicku sajolina za paczke dla mojego Syna Adrianka jestem Pani bardzo wdzięczna i z głębi serca mocno dziękuje.Pozwoliłam sobie schować paczke by włozyc ja pozniej pod choinke .Paczuszka jest wspaniała syn zapewne bedzie niezwykle zadowolony .Jeszcze raz sedecznie dziękuje i życzę Pani oraz całej rodzinie Wesołych Świąt!!!!
      • madziula1271 Re: Akcja Gwiazdka 2010 16.12.10, 13:36
        Witam ! Chcciałam powiedzieć ze paczuszka od anna090481 do Sylwi juz doszła bardzo dziekujemy Sylwia jest zadowolona.Pozdrawiam Madziula1271
    • iza0affelt Dziękuję andre20 13.12.10, 18:19
      Chciałabym bardzo podziękować za paczuszkę dla mojego synka andre20. Dawid na pewno się bardzo ucieszy, kiedy znajdzie pod choinką wymarzony prezent. Bardzo dziękujemy i życzymy z całego serca Wszystkiego najlepszego dla całej rodziny.
      Iza i Dawid Affelt
      • magdag28 Akcja Mikołaj :) 15.12.10, 10:43
        My co prawda nie dostaliśmy jeszcze paczki ale miejsce w szafce zrobiłam "pod klucz" i czekam na paczuszke. Dzieci juz się nie mogą doczekać świąt wczoraj obraliśmy już choineczkę stoi na stoliku. wieczorem poprosze sąsiadke o pozycenie aparatu to zrobie dzieciakom przy choince zdjecie i wstawie smile
    • karolina198001 forum odchudzanie i nie tylko 13.12.10, 20:23
      Pragnę serdecznie podziękować za paczuszkę (pakę) jaką dostałam dzisiaj dla moich synków kiss Wszystko jest prześliczne, już widzę reakcje starszego synka jak zobaczy swój wymarzony wóz strażacki smile jeszcze raz ślicznie dziękuję w imieniu swoim oraz Wiktora i Czarka smile
      • kochmama Adziaos ,dziękuję bardzo 13.12.10, 21:21
        za przesliczne prezenty dla moich dzieci i serce ,pozdrawiam ciepło.
        • klara1985 Kocio-Kocio bardzo dziekuje!!!!! 14.12.10, 16:22
          Chcialam z calego serca podziekowac za paczke ktora otrzymalam dla moich coreczeksmile
          Pani Doroto jest pani wspaniala....widze ze juz Laura dostala swoj wymarzony prezent...jeszcze raz dziekuje za hojnosc i dobroc.....w imieniu swojej rodzinki zycze Wesołych i Spokojnych Swiat.
          Mam nadzieje ze choc kartka z zyczeniami szybko dojdzie do pani.
          Dziekuje jeszcze raz...
      • annika1801 Re: forum odchudzanie i nie tylko też dziękuję 14.12.10, 09:46
        Ślicznie dziękuję za prezent dla mojego MateuszkasmileMimo,że jeszcze niewiele rozumie to prezent na pewno sprawi mu wielką radość.
        Wielkie dzięki!!!
        • czarna715 Podziękowania dla pio1303 :)) 14.12.10, 17:51
          Ślicznie dziękuję w imieniu chłopców za wspaniałe prezenty smile)
          • moiren Re: Podziękowania dla Pani Magdy :) 14.12.10, 22:46
            Serdecznie dziękuję w imieniu moich szkrabów smile Część prezentów widziałam i wiem, że chłopcy na pewno się ucieszą. Część prezentów to tajemnica również dla nas, ale myślę, że i z tych chłopcy będą ucieszeni smile Dziękuję również prześlicznie za pampersy i chusteczki bardzo, ale to bardzo nam się przydadzą smile
            Ps: Proszę aby Pani Magda zajrzała na pocztę gazetową smile
            Pozdrawiam serdecznie smile
    • koza_w_rajtuzach forum odchudzanie, alexasc i aulajcn 15.12.10, 10:13
      Chciałam podziękować forum odchudzanie i alexie w imieniu zgłoszonych przeze mnie dzieci.

Co prawda nie zgłaszałam Kuby do akcji, ale wiem, że dotarła do niego paczka od aulajcn, ponieważ matka zgłaszająca chłopca to moja sąsiadka, która raczej nie ma dostępu do internetu, więc tutaj podziękować nie będzie mogła. Tak czy inaczej jakiś czas temu ją spotkałam i była bardzo zadowolona z prezentów jakie otrzyma jej syn.

Jeszcze dwójka "moich" dzieci czeka na paczki.
      • czarna715 Podziekowanie dla czekoladka_80 15.12.10, 16:51
        Ślicznie dziękuję za wspaniały prezent dla Krystiana.Na pewno się ucieszy z prezentu.Uwielbia konie ,a takiego na baterie jeszcze nie ma.Jeszcze raz ślicznie dziękuje.
        Mama Krystianka.
        • magdadd do moiren.. 15.12.10, 20:51
          Bardzo się cieszę, że paczka doszła smile
          Przeczytałam maila i odpisałam, proszę sprawdzić.
          Pozdrawiam.
          • kochmama Bardzo dziękuje ewa_z i katrem 16.12.10, 14:22
            Z całego serca dziekuje za prezenty dla moich dzieciaczków wiem że będą przeszczesliwe i to dzieki ogromnemu sercu obu Pań .
            • katrem Re: Bardzo dziękuje ewa_z i katrem 17.12.10, 11:56
              Kochmama, naprawdę, obdarowywanie innych sprawia mi dużą przyjemność i nigdy nie oczekiwałam podziękowań, bo one mnie po prostu krępują, ale bardzo dziękuję za potwierdzenie, że paczka dotarła do chłopców na czas.

Jeszcze raz - zdrowych i spokojnych Świąt dla całej Rodzinki!!!smile
    • anngam8388 dziękuje 16.12.10, 18:08
      Bardzo dziękuję w imieniu swoim i swoich dzieci animce25 za prezenty. Paczka dziś doszło..Wszysztko ślicznie zapakowane winkchłopcy na pewno będą szczęśliwi gdy znajdą te prezenty pod choinką .dziękuję.
      • iza0750 Re: Dziękujemy koleżance Sylwii 11022000 16.12.10, 20:31
        Dziękujemy bardzo serdecznie koleżance Sylwii 11022000 za zrobienie paczek dla 3 moich dzieci ,są schowane i czekają na Wigilię, na pewno dzieciaczki będą prze szczęśliwe .Dziękuję też Sylwii i wszystkim organizatorom akcji gwiazdka.Spokojnych i radosnych Świąt.
        • ankap33 Dziękuję 1alfa1 i organizatorkom Akcji 22.12.10, 20:07
          Bardzo dziękuję, za prezent dla moich skarbów, będą bardzo zaskoczeni i szczęśliwi smile dzięki Wamsmile
          Dziękujemy:
          Organizatorkom za to, że prowadzą Akcję, za ich pracę i wielkie serca smile
          Darczyńcy naszemu Mikołajowi - za poświęcony czas i wspaniały prezent dla dzieciaczków

Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku
          __
          www.dawidek-polajdowicz.bloog.pl
      • animka25 Re: dziękuje 21.12.10, 12:23
        Witam,

Cieszę się, że paczka doszła na czas, mam nadzieję, że prezenty się spodobają. Pakowałam wszystko razem z synkiem.
        Pozdrawiamy świątecznie.
        • anngam8388 Re: dziękuje 21.12.10, 16:23
          animka 25 jescze raz bardzo dziękuję na pewno sie spodobają prezenty.czy doszła już kartka do pani?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka