Dodaj do ulubionych

Martysia1984

• ewencja 28,11,2013 29.11.13, 11:02
      Witam,
      Marta wczoraj była u lekarza, i na komisji lekarskiej. Zmiany nowotworowe sa tak rozlegle, ze lekarze zdecydowali się podac bardzo silna chemie, jak się uda 2 cykle (przerwa min.28 dni.), i 12.01.2014 operacja, lekarze postarają się powycinać wszystko co się da.
      Operacja niesie za sobą dużo skutkow ubocznych, wlacznie ze smiercia.
      Dzisiaj Marta poszla na badanie morfologii, jak będzie ok, to w niedziele idzie do szpitala,a w poniedziałek poleci pierwsza chemia.

Dziekuje w imieniu Marty wszystkim za pomoc.
      Pozdrawiam
      --
      9,08,2013 - Diagnoza SM. Żeby zycie miało smaczek smile
        • gosi78136 Re: 28,11,2013 02.12.13, 09:53
          To prawda ,ale mnie martwi czy przepisali Marcie jakieś porządne leki przeciwbólowe ,bo nospa czy ketonal to chyba za mało .żeby tylko mogła bez bólu czekać na operacje ,i spokojnie spędzić z dziećmi święta bez bólu .
          • ewencja Re: 28,11,2013 03.12.13, 12:27
            witam,
            Marta dzisiaj poszła na planową chemie, chemia powinna leciec od jutra, ciezka czerwona, mocna, z wieloma skutkami ubocznymi.
            Co do lekow, Marcie usiluja dobrac leki, które jej pomoga, w Poradni Leczenia bolu. Poki co, to co Marta dostanie, zwraca, lub ja mdli, dlatego ketonal, tramal, nospa.
            Pozdrawiam
            --
    • ewencja Paczka żywnościowa dla Marty 03.12.13, 18:22
      Witam ponownie,
      będę robić większe zakupy (o dokładny spis poprosiłam Martę) na święta dla niej, i jej rodziny.
      Może chociaż święta będzie miała spokojniejsze.
      Mam do Was pytanie, czy ktoś chce się dorzucić do zakupów, albo może czy ktoś chce i ma możliwość?
      Zakupy będę robić około 20,12 w Tesco, które dowiezie owe zakupy do Marty.
      Mam nadzieję, że wspólnie damy radę smile
      Pozdrawiam.
      --
      • mamatin Re: Paczka żywnościowa dla Marty 06.12.13, 01:22
        Ja sie jeszcze dorzuce.
        W ich domu jest wiele bólu i cierpienia na co dzień. dodatkowo bieda. Wspolczuje i Marcie i jej corkom i mezowi. Niech choc w Świeta odpoczna i dzieciaki beda troche szczesliwsze.
        Dawaj te liste potrzebnych rzeczy, moze ktos bedzie chciał cos bezpośrednio przesłać,albo sfinansowac.
        A te swieta moga sie okazac dla nich bardzo wazne.
        • ewencja Re: Paczka żywnościowa dla Marty 06.12.13, 14:10
          Mamatin,
          lista będzie wieczorem,musze na spokojnie siasc i z Marta porozmawiać, a wlasciwie, ona mi przedyktować liste, która zrobila.
          Jeżeli chodzi o zakupy spożywcze z listy, mysle ze dobrym pomysłem było by gdyby zrobila je 1 osoba, takie podstawy, bo wtedy się nie zdubluje, natomiast na wszelkie inne rzeczy udostepnie Marty dane. Jak myślisz, dobry pomysl,czy sredni?
          Pozdrawiam.

Dotarla do Marty paczka od myfmyf-jeszcze raz Ci dziekuje smile i dziewczynki sa zabezpieczone ubraniowo na zime.
          Ode mnie dzisiaj wieczorem dziewczynki dostana trochę owocow, jako prezent na Mikolaja. Radosci nie ma końcasmile
          --
            • ewencja Re: ewa 07.12.13, 10:45
              poszło na gazetowego meila.

Dziewczyny, i kobiety, co która woli, z całego serca Wam dziekuje za pomoc Marcie, za Wasze dobre serca, za to, ze jej pomagacie uciagnac to wszystko. Bardzo Wam dziekuje.
              Pozdrawiam
              --
      • slonko1335 Re: Paczka żywnościowa dla Marty 07.12.13, 15:35
        Ewencja jedna rada przed zamówieniem w Tesco. Sprawdzaj czas dostawy przed Świętami bo może się okazać jak zamówisz 20 grudnia, że dowiozą zakupy ale za tydzień....miałam taki problem w okolicach 1 listopada w szczecińskim Tesco, na dostawę 6 dni trzeba było czekać......
        --
        Sygnaturka się zgubiła....
        • ewencja Re: Paczka żywnościowa dla Marty 07.12.13, 15:41
          słoneczko, bardzo dziękuje za cenna rade, racja. Zamowie wiec dużo wcześniej, a powoz ustale na 20.12.
          Dziekuje bardzo, logiczne, ale nie przyszlo mi to do glowy.
          Pozdrawiam!
          --
              • ewencja Re: Paczka żywnościowa dla Marty 07.12.13, 16:51
                Jeżeli chodzi o zakupy, to tam jesdynie z "miesa" będzie....ryba smile i mam nadzieje,ze mrozone filety będą jeszczesmile
                Sabina211- bardzo mnie cieszy, ze chcesz pomoc Marcie, zbiorka na swiateczne zakupy trafia na moje konto, ponieważ Marta nie posiada auta, nie powinna dzwigac,, a ja będę zammawiac zakupy z dowozem z tesco, dlatego zbieram ja.
                Ale oczywiście możesz wplacic na Marty konto pieniądze, przeznaczy je na prad, lub leki. Jaka jest Twoja decyzja?
                --
                  • ewencja Re: Paczka żywnościowa dla Marty 07.12.13, 20:57
                    Dobry wieczor,
                    sabina, mamatin -> wyslalam na priv dane przelewowe.

Mamatin -> tak ryba, i wędliny, gdyby w tesco tego nie było, to zrobie przelew Marcie i kupi sobie te pare rzeczy sama, albo jej maz.
                    Zamawiac będę wcześniej, a date dostawy ustale na 20 grudnia.
                    Mysle, ze będzie dobrzesmile

Jeszcze raz wszystkim dziekuje, za pomoc, i za zaangażowanie.
                    Milego wieczoru, pozdrawiam
                    --
                    • ewencja Re: Paczka żywnościowa dla Marty 08.12.13, 13:25
                      Dzień Dobry Wszystkim,
                      mala zmiana, ryby, sledzie, i mintaja, wędliny, oraz chleb Marta kupi sama (lub jej maz), na to dostanie z naszej zbiorki przelew ode mnie, najpierw (jak splyna Wasze przelewy) zamawiam w tesco, po moim zamówieniu w tesco, wrzuce na forum liste zakupow, razem z kwotami, napisze co Marta musi sama kupic, i jak cos zostanie to będziemy dyskutować na forum, co zrobić z reszta pieniędzy.
                      Chyba teraz jest lepiej? Ktos ma jeszcze jakiś pomysl?
                      Milej niedzieli smile
                      --
                      • ewencja Potwierdzam wpłaty! 09.12.13, 12:57
                        Witam,
                        dotarły do mnie wpłaty takie :
                        -40zl. Atena
                        -40 zl. myfmyf
                        -150zl. usia
                        -40 zl. mamamatin
                        -80 zl. sabina
                        -100zl. ode mnie
                        W sumie mamy: 450 zl.
                        Dziewczyny to kwota ogromna, i to Marcie bardzo pomoze, i zoorganizuje swieta, już do niej dzwonie i ja informuje o takim stanie zbiorki.
                        Rownoczesnie zamykam zbiorke na Martysiowe Święta, nie chcę Was "naciągać" a kwota jest naprawdę duża, i w 100% wystarczy do początku stycznia na życie Martysiowej rodziny.
                        Wkrótce będę zamawiać zakupy, i wrzucę listę na forum.

Czy ktoś jeszcze robił przelew,albo miał zamiar dzisiaj zrobić? Proszę o kontakt.
                        Każdej z Was z osobna podziekuje meilowo, dzisiaj wieczorem.
                        Pozdrawiam
                        Ewa

--
                          • ewencja Pytanie zakupowe 09.12.13, 13:16
                            Mam pytanie do osób, które złozyly się na Martysiowe Święta, czy wyrażacie zgodę, żeby kupić najtańszy proszek do prania dla Marty? To pytanie od Marty, jednak nie tylko ja się dorzuciłam do zakupów, i wolę zna Wasze zdanie nt.
                            Będę wdzięczna za Wasze odpowiedzi.
                            Pozdrawiam
                            --
                                  • martysia1984 Re: Pytanie zakupowe 09.12.13, 17:15
                                    Witam
                                    Dziekuje bardzo wszystkim,ktorzy zechcieli i chca nam pomoc ,wszyscy jestescie wyjatkowi zarowno ci ktorzy wspomogli modlitwa jak i ci ktorzy zechcieli wyslac karteczke dla dziewczynek czy dolozyc sie paczki swiatecznej lub pradu ,myfmyf-karteczke schowalam gleboko w szufladzie ,podczytuje jak dopada mnie smutek lub watpliwosci wtedy wiem,ze wspiera mnie wiecej osob,blanka-dzieki,ze mialas cierplwosc do moich smutkow i niepewnosci,to jednak tez wymaga poswiecenia,szczegolnie kidy diagnoza wywrocila mi po raz kolejny wszystko do gory nogami,ale najbardziej za numer telefonu do ewy to byl jeden z lepszych pomyslow ,ewa jest zawsze ,jej cierpliwosc to dopiero wyczyn ,bo sluchac tez trzeba umiec,ewa dzieki ,za dobre slowo ,za to ze mam sie komu wyplakac kiedy dostaje kolejne zle wiadomosci i wyniki badan ,mamatin,usia,atena,myfmyf,sabina-za pomoc w zorganizowaniu paczki zywnosciowej dla mnie i mojej rodziny,magdzie za kuchenke,panu grzesiowi za wspomaganie i ostropest,i wszystkim ktorzy trzymaja kciuki i wierza dam rade ,jestescie naprawde wspaniali,nie chcialam pominac nikogo ale nikow jest tyle ze nie sposob spamietac,malgosiu tobie rowniez za cierpliwosc i pomoc ty wiesz ,jak ciezko jest walczyc z nowotworem.payuta dzieki za uklony i pozdrawiamsmile
                                    W styczniu czeka mnie powazna,rozlegla operacja i szczerze boje sie strasznie tak naprawde wasze wsparcie daje sily,walcze bo mam dla kogo ,ale czasem zwyczajnie opadam z sil ,korzystajac wiec z dostepu do internetu chce prosic o modlitwe i kciuki -co kto uwaza.teraz jestem po chemii po 1 cyklu cealyx nie jest latwo ,ale staram sie przetrzymac negatywne skutki chemii.
                                    Zycze wszystkim wesolych i spokojnych swiat ,moje beda lepsze dzieki wamsmile
                                    Dziekuje

Przepraszam za brak duzych liter ,ale nie potrafie ich robic telefonem a takowy mialam tylko do dyspozycji.
                                    • hugo43 zakupy chemiczne:-) 09.12.13, 17:32
                                      Dziewczyny,ja moge zrobic zakupy detergentow,takie podstawowe.juz kiedys kupowalam dla marty,wiec tylko ponowie zamowienie,no chyba,ze jakies lepsze promocje beda.dajcie znac,proszek tez zamowiesmile
                                      • ewencja Re: zakupy chemiczne:-) 09.12.13, 18:14
                                        Martysia, jak milo, ze się odezwalas smile)))
                                        Hugo, dzięki z góry za zakupy chemiczne dla Marty, jeżeli mogę i podpowiedzieć, najbardziej przydatna rzecza jest srodek do mycia toalet - żeby zabic bakteriesmile
                                        Ok.20tej będę robic wieeeeeeeeeeeeeelkie zakupy w tesco, z terminem dostawy na 20go. 12
                                        Dzisiaj w niemieckim Rossmannie kupiłam dla Marty:
                                        -Szampon dla Marty
                                        -Szampon dla Meza Marty smile
                                        - Duuuuuuuuzy Zel pod prysznic z rumiakiem dla córek Marty
                                        - 2 x Plynu do kapieli kolorowego dla dziewczynek
                                        -Zel pod prysznic dla Marty x 2
                                        -Zel pod prysznic dla Marty meza x 2

Paragon wrzuce wieczorem, razem z tesco.
                                        Pozdrawiam, i dziekuje WAM bardzo!
                                        -
                                        --
                                          • myfmyf Re: zakupy chemiczne:-) 09.12.13, 21:00
                                            Marto bardzo sie ciesze ze sie "slysze". Modle sie w Twojej intencji , damy rade smile Przygotowalam swiateczne sukienki dla dziewczynek , wysle do konca tygodnia poczta, pozdrawiam Cie bardzo
                                            • ewencja Zakupy świąteczne Martysi:) 09.12.13, 21:42

Oto zakupy, które zrobiłam w tesco dla Marty na święta, dostawa jest przewidziana na 17.12.2013:

1 Athena Brzoskwinie połówki w lekkim syropie 820 g 3,99zł
                                              2,5 kg Banany 10,48zł
                                              5 Tesco Value Filet z mintaja 660 g 39,95zł
                                              1 Helio Masa makowa z bakaliami 900 g 5,49zł
                                              1 Z Dobrego Ziarna Bułka tarta dobre ziarno 400 g 1,99zł
                                              1 Kucharek Przyprawa do potraw 500 g 4,99zł
                                              1 Winiary Kogutek Bulion warzywny 108 g (12 kostek) 3,49zł
                                              1 Knorr Bulion na włoszczyźnie 120 g (12 kostek) 3,89zł
                                              1 kg Pomidor 4,99zł
                                              0,2 kg Papryka czerwona 1,36zł
                                              1 Ogórek długi 2,29zł
                                              1 Tesco Cytryny 500 g 3,49zł
                                              0,5 kg Ser edamski 10,45zł
                                              1 PIEROGI KAP/GRZYB TESCO 450G 4,99zł
                                              1 Dawtona Ogórki luksusowe konserwowe 1440 g 5,99zł
                                              3 kg Jabłko Cortland miękkie słodko-kwaśne 8,97zł
                                              2 Tesco Włoszczyzna 700 g 7,98zł
                                              1 Czosnek polski 200 g 4,99zł
                                              1 MARCHEW 5KG 5,99zł
                                              1 Tesco Market Value Jaja z chowu klatkowego kl. S 30 sztuk 11,29zł
                                              2 Delma do kanapek Tłuszcz roślinny do smarowania 1 kg 8,98zł
                                              7 FigAND Śmietana do sałatek 12 % 200 g 7,00zł
                                              10 Tesco Mleko UHT 1,5% 1 l 21,90zł
                                              1 Saga Herbata czarna 280 g (200 torebek) 9,49zł
                                              1 Krüger DUO Krem czekoladowo-biały 350 g 6,59zł
                                              2 Breakfast King Kółka zbożowe z miodem 250 g 4,58zł
                                              2 Breakfast King Muszelki zbożowe kakaowe 250 g 4,58zł
                                              4 Breakfast King Ciastusie Chrupki zbożowe o smaku czekoladowych ciasteczek 250 g 11,16zł
                                              1 Knorr Barszcz czerwony ekspresowy 150 g 5,59zł
                                              4 As - Babuni Makaron lubelskidomowy łazanka 400 g 9,56zł
                                              4 Animak Makaron nitka 400 g 10,36zł
                                              2 Cukier Królewski Cukier biały 1 kg 5,78zł
                                              2 Szczepanki Mąka luksusowa pszenna typ 550 1 kg 4,38zł
                                              1 OLEJ WIELKOPOLSKI 2L 11,99zł
                                              1 Winiary Majonez dekoracyjny 700 ml 7,99zł
                                              2 GROSZEK ZIELONY DAWTONA 580 5,38zł
                                              2 Dawtona Kukurydza słodka 400 g 3,98zł
                                              2 Tesco Market Value Cebula 1 kg 4,58zł
                                              1 Ziemniaki 5 kg 6,99zł

Ilość produktów: 76
                                              Wartość orientacyjna* :
                                              297,90zł
                                              eKupony: - 25,00zł
                                              Koszt dostawy: 5,48zł
                                              Koszt całkowity: 278,38zł

--
                                              • ewencja Re: Zakupy świąteczne Martysi:) 09.12.13, 21:58
                                                Witam po raz kolejny,
                                                z puli 450 zl. w tesco wydałam 278,38 zl. Wraz z dostawa (dostałam kupon rabatowy na 25zl. dzięki temu mamy trochę taniej). Postanowilam moje niemieckie zakupy rossmannowe podac Marcie,i jej rodzinie w prezencie.
                                                Zostalo wiec 171,26 zl. Kolejne pytanie do osob, które się skladaly na Martysiowe święta, zy mogę Marcie przelać pozostałą kwotę na poniższe zakupy:

-ciasto
                                                -wędliny
                                                -śledzie
                                                -chleb
                                                Rybe jednak kupiłam w tesco - po konsultacji z Marta.
                                                Będę wdzieczna za Wasze odpowiedzi.
                                                Pozdrawiam
                                                Ewa

• hugo43 Re: zakupy chemiczne:-) 09.12.13, 23:55
                                            kupilam podstawowe srodki czystosci,w tym 5kg proszku do prania.przelew zrobilam od razu,zakupy pewnie pojutrze beda u marty,ale jeszcze potwierdze.nie mialam nr dla kuriera,wiec musi ktos byc w domu i czekac.
                                            • ewencja Re: zakupy chemiczne:-) 12.12.13, 07:27
                                              dzień dobry bardzo smile
                                              Hugo, zakupy dotarly wczoraj do Marty, i bardzo Ci Marta za nie dziekuje!!!
                                              Ja tez dziekuje za pomoc dla niej, i jej rodziny !
                                              Pozdrawiam, miłego dniasmile
                                              --
                            • ewencja Re: Ewencja-pytanie 10.12.13, 13:28
                              Czesc Justyno,
                              dziekuje za chec pomocy Marcie, jeżeli chodzi o zakupy, to pare postow wyżej jest dość spora lista tego na co się zlozylysmy na forum,a ja w tesco wczoraj kupiłam.
                              Marta ma do dyspozycji ok.170zl. na chleb, ciasto, wędliny itd.
                              Jeżeli chcesz jej pomoc, zakupami, czy przelewem, to wysylam Ci na priiv numer do Marty, i się zdzwoncie, tak będzie najlepiej i najprościej smile
                              Pozdrawiam, raz jeszcze dziekuje, i zycze miłego dnia smile
                              --
    • ewencja Zakupy dotarly :) 17.12.13, 18:49
      Drogie dobre serduszka, i dusze,
      dzisiaj ok. 15 Tesco-bus przywiozl Martysii zakupy, nie było marchwi, i zamienili rybe, niech im będzie smile
      Martysia przeze mnie dziekuje Wam, wszystkim, którzy sprawili, ze ich swieta będą nieco lepsze,i dzieci zjedza lepsze frykasy.
      Ja ze swojej strony wracam do Niemiec dzisiaj wieczorem, jak tylko odespie, i się zregeneruje to się odezwe.

Serdeczne DZIEKUJE dla Was raz jeszcze,i pozdrowienia od Marty.
      Ja Wam dziekuje za odzew, za pomoc Marcie i jej rodzinie, i za to, ze jesteście.

Ewa
      --
    • bj32 Przekazuję od Ewy 13.01.14, 20:43
      Marta jest po operacji ,nie wycieli jej całego guza .Ewa napisze szczegóły
      --
      Pozdrawiam serdecznie tych, którzy obrabiają mi tyłek za plecami. Strasznie mi z tego powodu wszystko jedno smile.
      • ewencja Re: Przekazuję od Ewy 14.01.14, 09:50
        Dziekuje Blanko,moj komp jest zepsuty,po 15tej dzisiaj bede wiecej wiedziec.Zaraz jade po nowy laptop,wtedy sie odezwe na spokojnie,pisze z tel.baedzo skomplikowanesad

Pytalam Marty meza czy czegos potrzebuja,byli by wdzieczni za cos do chleba,czy ktos moze im mini zakupy w tesco zrobic? Adres prosze od bj wziac,ja stracilam wszystkie meilesad
        Dziekuje za Wasze pytania i za pomoc.Odezwe sie pozniej.Pozdrawiam
        --
        • ewencja 14,01,2014 14.01.14, 19:37
          Dobry wieczór,
          mam komputer, wróciłam do świata wirtualnego, Blanko jeszcze raz dziękuję za przekazywanie informacji.
          Olu - przepraszam,ze nie wyslalam meila, ale nie miała jak...
          Panie Grzegorzu - dziekuje za pytania o zdrowie Marty, za meile.
          Forumki - dziekuje, ze pamiętacie o Martysii...
          smile

Martusia do mnie dzwonila ! Slabiutka, obolala, ale...
          -lekarze wycieli sporo, z guzow, naciekow, przerzutow, plan, który lekarze zakładali został wykonany, to jest dobra wiadomość.
          -Martysia obolala, 2 dreny, morfina, ale... dzisiaj już 2 razy ja sadzali, a jutro będzie wstawac smile
          - Jak się cos nowego pojawi, odnośnie jej stanu, dostane informacje od Marty meza.
          - Podstawowe zakupy zrobiłam, i jutro tesco przywiezie. Na szybko, ale chyba wszystko co ważne.

Stracilam Wasze adresy meilowe, cala korespondencje, ale ponoc się cos dalo odzyskac, jutro powinnam dostać trochę zgranych plyt smile
          Pozdrawiam, i obiecuje regularnie Was informować o wszelkich zmianach.
          Trzymajcie kciuki proszę smile
          --
          • ewencja 20,01,2014 20.01.14, 10:29

Dzien Dobry,
            Martysia wychodzi dzisiaj do domu, dreny wyjęto już w zeszłym tygodniu, teraz musi dojść do siebie, zacząć normalnie jesc, i wtedy pewnie chemia.
            Pozdrawiam serdecznie smile
            --
            • ewencja 23,01,2014 23.01.14, 11:15
              Dzien Dobry,
              Marta w domku dochodzi do siebie, jak dzisiaj napisala może się ruszac, chodzic, nie ciąży jej brzuch, jakos 5 kg. powycinali, wiec sporo.
              Dziekuje Oli za skarpetki, paczka dotarla dzisiaj - Marta również dziekuje i pozdrawia!!!
              Panu Grzegorzowi dziekuje za pamietac, pytania o zdrowie Marty, i regularna pomoc.
              Pozdrawiam
              --
    • bj32 Re: Martysia1984 02.02.14, 12:02
      Marta jest po operacji i nie usunęli jej wszystkiego. Ewa poda szczegóły, jak będzie coś bliżej wiedziała.
      --
      Pozdrawiam serdecznie tych, którzy obrabiają mi tyłek za plecami. Strasznie mi z tego powodu wszystko jedno smile.
      • ewencja Re: Martysia1984 02.02.14, 12:07
        wiam,
        operacja przebiegla wg planu, lekarze usunęli to co zamierzali usunąć, ww tym jednego naprawdę sporego guza.
        Marta już po sciagnieciu szwów dochodzi do siebie w domu, markery spadly o polowe, chemie Marta zaczyna 14 lutego, po chemii jade do niej smile
        Pozdrawiam Was.
        --
            • ewencja Re: Ewencjo! 04.02.14, 11:07
              odezwałam się big_grin i przepraszam,ze tak długo smile

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Uaktualniam rozmiary córek Marty:
              134 140 146 - miedzy tymi rozmiarami smile

Dziewczynki rosna w dobrym tepie.
              Ja im kupie piżamki, i zawiozę smile

Pozdrawiam
              --
              • isabelka20 Re: Ewencjo! 04.02.14, 16:11
                A czy można wiedzieć czy rodzina robi cokolwiek by wyjść z tej trudnej sytuacji ? Pytam całkiem bez złośliwości i wiedząc z opisów w jakim stanie jest Marta, tylko słanie w nieskończoność paczek nie poprawia tak naprawdę sytuacji, chyba, że zamierza się je słać cały czas. Nie jest to jednak rozwiązaniem problemów tej rodziny.
                • ewencja Re: Ewencjo! 04.02.14, 16:17
                  Inaczej się nie da rozwiazac problemów Marty i jej rodziny.
                  Z tego co wiem, powinna dostać w lutym zalegle zasiłki, ale wszystko trwa,i ona tez czeka.
                  Paczki i zakupy, pomagają im przetrwać czas jej choroby, chemii. Czyli czas bardzo trudny dla ich czworki.
                  --
                  • isabelka20 Re: Ewencjo! 04.02.14, 16:21
                    dziwi mnie wiele spraw, a wiele nie dziwi w tej historii, ale to, że słanie latami paczek jest jedynym rozwiązaniem jest dla mnie naprawdę dziwne.
                    • ewencja Re: Ewencjo! 04.02.14, 16:25
                      Walkowalas już ten temat sto razy, jak masz wątpliwości, podjedz do Marty, pogadaj, sprawdz, i ocen.
                      --
                      • isabelka20 Re: Ewencjo! 04.02.14, 16:30
                        tak i mogę wałkować kolejne 100 jeśli będę chciała. Zapytałam jedynie, bo widzisz tak się mówi o wychodzeniu z pewnych sytuacji, a tu się nie wychodzi. Może warto pomyśleć o tym w jaki inny sposób im pomóc, zamiast wiecznie zapychać paczkami, pieniędzmi itd. I nie mów mi, że nie ma innej możliwości bo choroba, jasne choroba jest i niestety będzie, ale żyć trzeba dalej. Także nie oburzaj się tak, bo szkoda twoich nerwów. Z tego co mi wiadomo nie tylko ja co do tej sprawy mam wątpliwości.
                        • ewencja Re: Ewencjo! 04.02.14, 16:32
                          to podpowiedz jak wyjść z sytuacji nowotworu z przerzutami, Marta będzie Ci dozgonnie wdzięczna.
                          --
                        • atena12345 Re: Ewencjo! 04.02.14, 16:33
                          isabelka20 napisała:

>. Z tego co mi wiadomo nie tylko ja co do tej spraw
                          > y mam wątpliwości.

Można mieć wątpliwości co do męża Marty. Tu się zgodzę, że coś nie halo...Ale Marta jest chora, bardzo... i raczej cudownie nie ozdrowieje (niestety)
                          Uważam, że dzieciaki Marta zasługują na pomoc.
                          • ewencja Re: Ewencjo! 04.02.14, 16:36
                            Marty mąż chętnie pójdzie do pracy, jest jeden problem...
                            Obecny plan leczenie przewiduje czerwona chemie co 28 dni, po której Marta jakieś 2 tygodnie dochodzi do siebie, i na te 2 tygodnie (plus pobyt w szpitalu) potrzeba opieki nad dziećmi i nad samą Martą, jeżeli znajdzie się pracodawca, ktory zatrudni Marty męża, on pobiegnie.
                            Miesiac w miesiąc przez co najmniej 2 tygodnie potrzebuje chłop wolne.
                            --
                            • atena12345 Re: Ewencjo! 04.02.14, 16:45
                              zgadza się Ewo. Z zastrzeżeniem, że dzieci Marty to nie niemowlęta wink
                              I po drugie: był czas, gdy Marta czuła się lepiej. I co robił wtedy jej mąż?
                              Co robi jej mąż, przez te 2 tygodnie w miarę dobrego samopoczucia Marty?
                              Ewa izabelka ma racje w jednym: sytuacja nie trwa od dziś.
                              Niemniej jednak, ja nie widzę w tej chwili możliwości odmówienia Marcie i jej dzieciom pomocy.
                              • ewencja Re: Ewencjo! 04.02.14, 16:47
                                ja nie widze w tym momencie szans na poprawe ich sytuacji, niestety. Chcialabym żeby było inaczej.
                                Pomocy im nie odmowie...
                                --
                                  • isabelka20 Re: Ewencjo! 04.02.14, 17:21
                                    ja nie mówię o odmowie pomocy, miałam dokładnie na myśli to co napisała Atena. Marta jest chora, nie wyzdrowieje i to wiadomo. Co do męża Marty, jego chęci do pracy, cóż myślę, że wiesz mniej niż powinnaś w tym temacie Ewencjo.
                                    Ja wiem jak się żyje z chorobą, która jest nieuleczalna, przechodziłam to w domu rodzinnym z ciężko chorym ojcem, kiedy my chodziliśmy do szkoły, a mama do pracy, teraz mama dalej pracuje (mimo, iż niecałe dwa tygodnie temu również miała usunięty nowotworowy guz), a tata jest sam w tym czasie choć nie powinien, ale innego wyjścia nie ma. Także ja nie jestem wyrwana z innej bajki, wybacz.
                                    Aktywizacja męża Marty jest konieczna, ponieważ zdrowia Marcie nikt nie wróci, ale też nie ma możliwości by pomoc szła przez kolejne x lat, bo to tak jak wcześniej pisałam sytuacji nie rozwiąże.
                                    • bj32 Koleżanki. 04.02.14, 18:03
                                      Sugeruję zakończyć jałową dyskusję. Temat był wałkowany ileś razy i nigdy nie udało się osiągnąć kompromisu.
                                      Isabelka: masz doświadczenie jako pracownik socjalny, to nie widzę problemu, żebyś podjechała do Marty, na miejscu sprawdziła całą dokumentację medyczną, z MOPR, w kwestii pracy męża i tak dalej, i tak dalej. Ja mam za daleko, żeby pojechać i zresztą byś mi na słowo pewnie nie uwierzyła, zatem myślę, że takie rozwiązanie będzie najzdrowsze.
                                      A teraz dalsze roztrząsanie, czy siedmiolatka może sama iść do szkoły albo ugotować sobie obiad, albo zająć się matką, jak ojciec będzie w pracy, a matka po chemii - mija się z jakimkolwiek celem. Wątek się zrobił monstrualny, gdzieś był jakiś nowszy, ale nie udało mi się go znaleźć, a ja serio nie mam czasu siedzieć i pilnować, co też takiego się tu dzieje. Za jakieś 3 tygodnie proszę bardzo - kłóćcie się do woli, a ja będę sprzątać. Teraz proszę o ciszę, bo mi "M jak mdłości" zagłuszacie wink
                                      --
                                        • bj32 Re: Koleżanki. 04.02.14, 18:07
                                          Do zajścia w ciążę nie wystarczy się nie zabezpieczać, a mąż ostatnio słabujący wink No i za stara jestem na wygłupy wink
                                          --
                                            • bj32 Re: Koleżanki. 04.02.14, 18:11
                                              Mogą być nawet w miodzie, ale na samą myśl o zakopaniu się w stercie pieluch mam Mroczki i Kasię Cichyczopek przed oczami... wink
                                              --
                                      • isabelka20 Re: Koleżanki. 04.02.14, 18:07
                                        Jasne można zakończyć, dla mnie nie problem. Wgląd w dokumentację Marty jako pracownik socjalny mam, stąd wiedzę również i to od wielu lat. Nie zamierzam jednak jej nikomu przekazywać. Wiesz to nie jest jałowa dyskusja, ale ok.
                                        • bj32 Re: Koleżanki. 04.02.14, 18:10
                                          Jest jałowa, bo ani Ty nie przekonasz Ewencji, ani ona Ciebie. Jak masz wgląd to możesz coś zrobić bądź nie. Ale przekonywanie na forum, że pomoc jest zbędna... Albo za duża... No nie wiem.
                                          W każdym razie pozwólcie, że zajmę się tym, co mam tu do rzeźbienia, a mam sporo. I dlatego proszę o przynajmniej zawieszenie dyskursu do czasu, aż będę mogła sobie go czytać na bieżąco. Pewnie jakoś pod koniec lutego smile
                                          --
                                        • ewencja Re: Koleżanki. 04.02.14, 19:52
                                          Po raz trzeci jest już pisane, odwiedź Martę, i sprawdź faktyczną sytuację tej rodziny.
                                          Jako pracownik socjalny mający wgląd do jej dokumentacji wiesz,ze od listopada do stycznia min. raz w tygodniu Marta lądowała na ostrym dyżurze z powodu bólu, bólu takiego, który nie dał się żadnym środkiem "zbić".

Skoro masz możliwości przejrzenia Marty dokumentów wiesz też zapewne, że ma przyznaną grupę inwalidzką.
                                          I dalej, choroba nowotworowa, chorobie nowotworowej nie jest rowna. I nie można porównywać dwóch przypadków.
                                          Marta jest po 3ciej operacji, po sporych dawkach chemii.
                                          W MOPRze są dokumenty, jest również dokument, co Marcie wycieli, jakie zmiany, ile, jak duże.
                                          Być może Twój tato mógł sam zostawać, i miałaś tyle lat co Marty córki, jednak u Marty się tak nie da.
                                          Jak dziewczynki podrosną, będą samodzielne,i sytuacja się zmieni, wtedy Marty mąż pójdzie do pracy,i będzie jej lżej.
                                          Przy raku, trzeba policzyć koszty leków, które Marta musi przyjmować, nie wiele dopłaty ma do nich co miesiąc.

Pod koniec lutego pojadę do Marty, nie w celu sprawdzenia sytuacji, a w celu poznania jej rodzinki, męża, dziewczynek. I mam nadzieję, że będzie to czas radosny, dla Marty,jej rodziny.
                                          Tymczasem od 14 go lutego chemia zaczyna lecieć.

isabelka20 napisała:

> Jasne można zakończyć, dla mnie nie problem. Wgląd w dokumentację Marty jako pr
                                          > acownik socjalny mam, stąd wiedzę również i to od wielu lat. Nie zamierzam jedn
                                          > ak jej nikomu przekazywać. Wiesz to nie jest jałowa dyskusja, ale ok.

--
                                          • penelopa40 Re: pytanie 04.02.14, 22:36
                                            nie ma świadczenia tego za 620zł czy 820, na chorą żone, tzn rezygnacja z pracy z powodu choroby zony i koniecznosci opieki nad nia? a może ten mąż to ma ... bo nie wiem... tak mi wpadło do głowy...
                                            • ewencja Re: pytanie 04.02.14, 22:42
                                              czekaja na decyzje o tym zasiłku, od dawna to jest załatwiane, jednak wszystko trwa....
                                              --
                    • ewencja Re: Nr butów 20.02.14, 14:42
                      hej,
                      z góry przepraszam, że odpisuje z opóźnieniem, na meile jeszcze nie odpisałam, mam urlop i no robie inne rzeczy big_grin
                      Marta dzisiaj dopiero miała podana chemie,i już jest w domku.
                      W miedzy czasie zaliczyla wizyte u dentysty.
                      Chemia była przesunieta, z powodu opryszczki-antybiotyku, ale na szczęście dzisiaj udało się podac ja.
                      Pozdrawiam smile
                      --
    • ewencja Re: Martysia1984 18.03.14, 08:48
      Marta lezałą tydzień w szpitalu z powodu niedroznosci jelita, niby niedroznosci nie ma, ale jest bardzo zle.
      Od wczoraj jest w domu, lezy, wymiotuje, jest slaba i tak w kolko...
      Proszę Was o nie wiem modlitwy? cieple myśli? o wsparcie jej...
      --
        • gosi78136 Re: Martysia1984 18.03.14, 09:50
          Pani Ewuniu ,ja i moja rodzina często modlimy się za zdrowie Marty , teraz też jesteśmy myślami i modlitwą z nią i jej rodziną , dzięki Bogu jest z nimi Pani ,czuwa i wspiera to tak bardzo dużo.
              • payuta Re: Martysia1984 18.03.14, 13:22
                Za kazdym razem ,gdy watek Martysi wyskakuje,na gore to ja sie boje.Normalnie boje sie tu zagladac sad Ona jest strasza tylko o rok od mojej corki.. Ewa,daj mi numer Martysi.Mam jakis jej numer,ale juz nie dziala.
                --
                _

ROZUM-(umiejętność identyfikacji i kojarzenia informacji dostarczonych przez zmysły) jest jedynym dostępnym człowiekowi narzędziem poznawania rzeczywistości, jego jedynym źródłem wiedzy, jego jedynym motywem działania i podstawowym sposobem przetrwania.:by Ayn Rand
                  • vi_san Re: Martysia1984 18.03.14, 19:56
                    Ewo, odzywam się rzadko, ale mam nadzieję, że mnie kojarzysz. Modlę się za Martę i jej rodzinę, trzymam kciuki... Nic więcej nie mogę. Jeśli byłaby jakaś potrzeba stricte finansowa - napisz. Spróbuję pomóc.
                    Nie umiem ładnie pisać - ale wiesz o co chodzi. Pozdrów Martę serdecznie i powiedz, że wiele osób, których nawet nie zna bardzo, bardzo mocno o niej myśli.
                    --
                    Gdyby koty wyglądały jak żaby, zdawalibyśmy sobie sprawę, jakie to paskudne, okrutne małe dranie. Styl. To pamiętają ludzie - Terry Pratchett "Pomniejsze Bóstwa"
    • ewencja Re: Martysia1984 21.03.14, 22:01
      Z gory przepraszam za chaos,ale pisze z tel.
      . Odwiedzilam Martysiowa rodzinke. Bardzo otwarci i przesympatyczni ludzie. Marta jakby lepiej,ale jest ciezko,chemia ja dobila,za silna na jej oslabiony organizm.
      Mieszkanie czyste,zadbane,jest skromnie,ale cala czworka kocha sie,i zyje w zgodzie.
      Marty corki sa slodkie,wdziecznei wesole mimo calego nieszczescia rodziny.
      Wiecej napisze przez weekend,wlasnie wracam do Niemiec,rano bede na miejscu.
      Pozdrawiam.
      --
        • ewencja Re: Martysia1984 22.03.14, 13:49
          Witam ponownie,
          teraz już z komputera, może będzie mniej chaotycznie.
          Pojechałam do Marty na kilka godzin, na tyle czas mi pozwolił, ale bardzo się cieszę, że udało mi się ją poznać, i jej rodzinę. To bardzo kochająca się czwórka, tak jak wspominałam, ciepli, normalni ludzie.
          Marty córki są słodkie i kochane, dwie iskierki smile robią szum, hałas, i sprawiają dużo radości smile
          Marta...głównie leży, czasem usiądzie, czasem zrobi parę kroków po domu, ale głównie leży, boli ją brzuch, żołądek, wymiotuje, niby rzadziej, ale nadal...
          Lekarze nie mają pomysłu co dalej, i wysłali ją do opieki paliatywnej, zalecili dietę płynną.
          Wczoraj ja gotowałam - zupa pomidorowa.
          Moja mama kupiła marcie na ok. 3 tygodnie nutridrinki, tak żeby Marta odzyskała siły, jak jej się skończę, kupię nową porcję, dopóki ma mieć dietę płynną, to jest to dobry pomysł.
          Czekamy na podjęcie pracy przez Marty jelita.

Powinnam mieć w maju urlop, to pojadę również do Marty, mam nadzieję, że nam się uda spotkać.

W razie pytań, zapraszam do zadania ich, tu czy na priv, postaram się odpowiedzieć na nie.

Za wszystkie ciepłe słowa, modlitwy, i kciuki - Marta dziękuję, i nadal są one bardzo potrzebne!
          Pozdrawiam
          --
    • ewencja Re: Martysia1984 25.03.14, 17:18
      Jestem wam winna jakiekolwiek informacje...
      Od wczoraj Marta jest w szpitalu, ale jutro idzie do domu.
      Lekarze nie mogą jej pomoc...

Pozdrawiam
      --
          • payuta Re: Martysia1984 25.03.14, 22:18
            Ewencja,ty dzwonisz do Marty czy jej meza?? Ma Marta telefon przy sobie ?? Myslisz ze odbierze?

--
            _

ROZUM-(umiejętność identyfikacji i kojarzenia informacji dostarczonych przez zmysły) jest jedynym dostępnym człowiekowi narzędziem poznawania rzeczywistości, jego jedynym źródłem wiedzy, jego jedynym motywem działania i podstawowym sposobem przetrwania.:by Ayn Rand
            • ewencja Re: Martysia1984 25.03.14, 22:19
              podejrzewam,ze teraz spi, rano zadzwon Payuta, do Marty, odbiera, i odpisuje na smsy, a do jej meza dzwonie tez w sprawach-"formalnych"
              --
              • payuta Re: Martysia1984 25.03.14, 22:22
                Ok,dzieki.
                Przepraszam wszystkich za czerwone,zapomnialam odchaczyc.
                --
                _

• hugo43 Re: Martysia1984 25.03.14, 22:42
                    Ewencja,a z takich materialnych rzeczy to czego im teraz trzeba?super,ze czuwasz nad nimi.nie wiem nawet co mam powiedzieć,strasznie to smutne.
                    • ewencja Re: Martysia1984 25.03.14, 22:45
                      hugo, dziekuje w imieniu Martysiowej rodziny za pytanie, i za chec pomocy. Zakupy im zrobiłam, nutridrinki dla Marty tez załatwione, jestem umowiona z jej mezem, ze jak czegos będą potrzebować, to dadza znac, tzn. Marty maz da znac.
                      Teraz smutek jest, ale mobilizacja do działania, potem będzie czas na smutek i...
                      Dziekuje Wam wszystkim za słowa wsparcia (przekazuje), pytania, i za to, ze jesteście.
                      Pozdrawiam
                      --
                      • malgoska182 Re: Martysia1984 26.03.14, 20:00
                        Ewo. Nie mam odwagi zadzwonic do Marty.Slaba ze mnie osoba,pocieszycielka. Przechodzilam 2 razy przez chorobe nowotworowa zakonczona tragicznie w najblizszej rodzinie. Pamietajmy, ze cuda sie zdazaja, Marta jest ze swoja rodzina, z nami i prosmy kazdy swego Boga o cud, aby Marta jak najdluzej cieszyla sie swoja rodzina. Najwazniejsze zeby nic nie bolalo fizycznie (trzeba znalezc dobra poradnie przeciwbolowa, swiadomego,doswiadczonego lekarza,ktory potrafi ustawic leczenie przeciwbolowe. Ewo czy orientujesz sie, czy Marta jest zabezpieczona przeciwbolowo?Wiem, ze Ona nie moze miec morfiny.
                        • ewencja Re: Martysia1984 26.03.14, 20:06
                          w szpitalu dostawala morfinę w zastrzyku, po której spala, i po której ja nic nie bolało.
                          Nie wiem czy dostala jakas receptę na morfinę do domu.
                          Marta po 17tej napisala,ze czuje się nie ciekawie, więcej informacji nie mam....
                          --
              • ewencja Re: Martysia1984 25.03.14, 22:54
                myfmyf, rozmawia, i poki co dziewczynki sa w dobrej formie.
                Wsparcie psychologiczne będzie raczej z hospicjum-to jutro się okaze.
                Zakupy raczej na razie nie - ale dziekuje.
                Dam znac, jak tylko będzie potrzeba wsparcia materialnego dla nich!
                I dziekuje Ci bardzo myfmyf
                --
                • myfmyf Re: Martysia1984 25.03.14, 22:59
                  Nie wiedzialam ze sytuacja jest juz taka zla sad Weszlam na forum nowotwory ale tam nie moglam napisac bo nie mam dostepu od moderatora . Czyli jutro bedzie wiadomo co z tym hospicjum ?
                  • ewencja Re: Martysia1984 25.03.14, 23:01
                    raczej powinnam cos więcej wiedzieć.
                    myfmyf, tam same ciężkie tematy, watek tam zalozylam, ponieważ dziewczyny sa niestety doświadczone w tym temacie, i podpowiadają co i jak można jeszcze na szybko zalatwic.
                    I niestety przykro mi to pisać - jest zle.
                    --
                    • justyna198515 Re: Martysia1984 26.03.14, 14:21
                      Tak bardzo mi żal Marty i jej córek...Jestem po lekturze Zorkowni i wcześniej Chustki...niewyobrażalne...Ewa powiedz Marcie, że wszyscy ją wspieramy i myślimy o niej...daj znaka jakby coś trzeba było...
                      • ewencja Re: Martysia1984 27.03.14, 13:07
                        witam,
                        Marta jest w domu, dzisiaj przyjdzie do niej lekarka, musi mieć morfinę, żeby jakkolwiek funkcjonować, spac, jesc itd.
                        Wiec to jest dobra informacja!

Teraz prośba, Marta 2.04 wybiera się na konsultacje do dr. Enricha, chce skonsultować swoje wyniki, wypis szpitalny.
                        Wizyta kosztuje 200 zl. Czy ktoś może się dołożyć? Transport jest załatwiony, Marta pojedzie autem, pozostaje jednak cena wizyty...
                        Wszystkie informacje dla ewentualnych Dobrych Dusz są dostępne u mnie.

Druga prośba,
                        Marta może przyjmować plynne pokarmy (zupy, jogurty, nutridrinki), czy ktoś może kupić parę sztuk CZEKOLADOWYCH (jedynie czekoladowe Marcie "wchodzą") nutridrinków?
                        Ode mnie (właściwie od mojej mamy smile ) Marta dostała parę sztuk, jednak były tam też waniliowe,i truskawkowe, po których Marta wymiotuje, więc te smaki, które zostały a jej nie "wchodzą" zostaną przekazane przez lekarkę komuś innemu potrzebującemu.
                        Ja zamawiałam w Cefarmie nutridrinki. Jeżeli ktoś się podejmie sfinansowania Nutri, a nie chce/nie umie/boi się/nie ma czasu etc.do zrobienia zakupu ich w internecie (najtaniej), podejmę się tego ja, nie ma problemu.

Z góry dziękuję za myśli, pozdrowienia, kciuki, i modlitwy za Marte i jej rodzine !

Kontakt ze mna albo na forum albo na priv, jak kto woli.
                        Pozdrawiam
                        Ewa

--
                            • ewencja Re: Martysia1984 27.03.14, 15:22
                              Dziekuje Wam za odzew kochane istotki !!!
                              Na wizyte lekarska Marta już ma cala kwote, osoba, która zrobila przelew chce pozostać anonimowa.
                              Na priv do mnie zglosila się jedna Pani (nie pisze na forum,ale czyta,wiec tez nie podam imienia smile ), która chce kupic Marcie Nutridrinki.
                              I teraz nie chce nikogo olewac, ani pomijać, bo kazda Wasza pomoc jest na wage zlota, Teraz u Marty jest lekarz, wiec po 16 powinnam wiedzieć,ile ona na dzień potrzebuje Nutridrinkow, i dam znac. I będziemy myśleć co i jak dalej, jak podzielić wpłaty, żeby nikogo nie poszkodować.
                              Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam.
                              DZIĘKUJĘ !!!
                              --