Dodaj do ulubionych

potwierdzanie zaproszeń

22.11.09, 14:57
Na kiedy wyznaczyć termin potwierdzania zaproszeń na weselu (przy założeniu, że restauracji muszę ilość gości podać tydzień przed imprezą)? Z jednej strony im wcześniej, tym lepiej. Jeśli jakaś większa ilość osób odmówi, to można jeszcze kogoś doprosić, no i pewnie większość osób będzie się spóźniać z potwierdzaniem albo w ogóle o tym zapomni i będziemy dzwonić się dopytywać – trzeba mieć na to wszystko zapas. Z drugiej strony chyba nie można oczekiwać, że goście będą wiedzieli na 2 miesiące przed, czy na pewno przyjdą... Jak Wy robicie?
Obserwuj wątek
          • misself Re: potwierdzanie zaproszeń 22.11.09, 19:01
            Ja troszkę pokopałam w sieci i wszędzie piszą, że na RSVP odpowiada się
            natychmiast... Co ma sens przy rozdawaniu zaproszeń ślubnych osobiście.

A co do odzywania się, to zamierzam dopisać, że proszę o powiadomienie tylko w
            razie gdyby gość nie zamierzał się pojawić.
            • agatita82 Re: potwierdzanie zaproszeń 22.11.09, 19:10
              Na prawdę RSVP znaczy odpowiedź natychmiast? Może jak się daje
              osobiście, ale listownie to na pewno nie natychmiast, przynajmniej
              dziwne by to było.

My dawaliśmy "RSVP do 1 czerwca" Listownie nie odpowiedział nikt,
              mimo że mieliśmy zwrotne karty odpowiedzi. Kilka osób zadzwoniło, a
              ci którzy nie zadzwonili nie doczekali się telefonu od nas. Nie
              obdzwanialiśmy i się sprawdziło, ci którzy się nie odezwali nie
              przyszli i tyle smile
              • misself Re: potwierdzanie zaproszeń 22.11.09, 19:31
                agatita82 napisała:

> Na prawdę RSVP znaczy odpowiedź natychmiast?

Nie, znaczy "bardzo prosimy o odpowiedź", ale reguły SV ponoć nakazują, żeby
                odpowiedzieć jak najszybciej.

agatita82 napisała:
                > Nie
                > obdzwanialiśmy i się sprawdziło, ci którzy się nie odezwali nie
                > przyszli i tyle smile

Myślę, że bywa tak, że niektórym jest głupio dzwonić i wyjaśniać, czemu nie mogą
                przyjść (a może - nie chcą? nie mają za co?).
                • agatita82 Re: potwierdzanie zaproszeń 22.11.09, 20:39
                  misself napisała:

> agatita82 napisała:
                  >
                  > > Na prawdę RSVP znaczy odpowiedź natychmiast?
                  >
                  > Nie, znaczy "bardzo prosimy o odpowiedź", ale reguły SV ponoć
                  nakazują, żeby
                  > odpowiedzieć jak najszybciej.

Źle się wyraziłam... Sorki chodziło mi o to czy faktycznie na
                  zaproszenie z tekstem RSVP etykieta nakazuje szybką odpowiedź. Ale
                  skoro tak wyczytałaś to pewnie tak jest.

> > Nie
                  > > obdzwanialiśmy i się sprawdziło, ci którzy się nie odezwali nie
                  > > przyszli i tyle smile
                  >
                  > Myślę, że bywa tak, że niektórym jest głupio dzwonić i wyjaśniać,
                  czemu nie mog
                  > ą
                  > przyjść (a może - nie chcą? nie mają za co?).

No tak może tak być, że nie chcą się tłumaczyć, ale to mz jest dość
                  niekulturalne - nie dać ludziom znać czy się będzie na slubie (w
                  końcu to nie imieniny), bo mi się nie chce podawać powodu. My z
                  resztą ułatwiliśmy im tę kwestię najbardziej jak się da. Dołączyliśmy
                  karty zwrotu. Trzeba było odchaczyć ptaszka w kratce przyjdę/ nie
                  przyjdę i odesłać. Nikt nic nam nie odesłał smile
                  No cóż bywa i tak....
                  • misself Re: potwierdzanie zaproszeń 22.11.09, 21:22
                    Owszem, to jest niekulturalne, poza tym właśnie po to powstały karty zwrotne -
                    żeby się nie trzeba było tłumaczyć.

My tu kombinujemy, jak zrobić elegancko, a niektórym po prostu brakuje ogłady...
                    Czasami nawet tak bardzo, że nie znają w ogóle tego skrótu o.O
              • budyniowa123 Re: potwierdzanie zaproszeń 22.11.09, 20:54
                > ci którzy nie zadzwonili nie doczekali się telefonu od nas. Nie
                > obdzwanialiśmy i się sprawdziło, ci którzy się nie odezwali nie
                > przyszli i tyle smile

u nas na odwrót- też mieliśmy nie dzwonić, ale w końcu nie doczekaliśmy się
                odp. o kilku bliskich osób. Zadzwoniliśmy i okazało się " ze dla nich to było
                oczywiste, że będą"
                wrrrr
                dla nas nie było
    • alajna85 Re: potwierdzanie zaproszeń 22.11.09, 19:20
      Ja poprosiłam o potwierdzenie 1,5 miesiąca wcześniej zakładając, że i tak nie
      wszyscy goście odpowiedzą w terminie. Co też się stało. Dzięki temu nie musiałam
      do nikogo wydzwaniać, i na około miesiąc wcześniej wiedziałam już, kto będzie. W
      restauracji musiałam potwierdzić na 2 tygodnie wcześniej.
    • rzmija Re: potwierdzanie zaproszeń 22.11.09, 20:33
      Jeśli ma się listę rezerwową i zamierza dopraszać gości na zwalniające się
      miejsca to chyba miesiąc przed to za późno. Mnie było by głupio zapraszać kogoś
      miesiąc przed skoro wiadomo, że ślub organizuje się teraz z bardzo dużym
      wyprzedzeniem.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka