Komisy sukien ślubnych, allegro, ogłoszenia...

12.03.11, 10:46
czyli jak sprzedać suknię po ślubie, jak kupić suknię taniej. Chętnie odpowiem na pytania i poobalam trochę mitów. Zapraszam do dyskusji.
    • zia86 Re: Komisy sukien ślubnych, allegro, ogłoszenia.. 12.03.11, 13:30
      To opowiedz coś. smile
    • brytf-anna Re: Komisy sukien ślubnych, allegro, ogłoszenia.. 12.03.11, 14:21
      Ja się zastanawiam, czy sprzedanie sukni ślubnej jest w ogóle możliwe wink A wiadomo, że chyba każdy by chciał odzyskać trochę kasy z tego wydatku... Nie ukrywam, że sama tez przeglądam Allegro, a nuż coś trafię dla siebie, ale wniosek mam na razie jeden - Allegro straszy wink
      • sajolina Re: Komisy sukien ślubnych, allegro, ogłoszenia.. 12.03.11, 16:05
        Osobiście zna dwa przypadki, gdzie się nie udało sprzedaćuncertain ale wydaje mi się, że suknie popularnych marek są poszukiwane, trzeba tylko dobrze zaprezentować suknię w ogłoszeniach, czasem jak się patrzy na te zdjecia, to widac tylko kawałek gorsetu albo suknię obciętą na wysokości kolan albo samą suknię na wieszaku - kogo to ma zachęcić do kupna to ja nie wiem.....
    • kobieta.z.pasja Re: Komisy sukien ślubnych, allegro, ogłoszenia.. 12.03.11, 17:52
      czekamy z niecierpliwością na obalanie mitów...
      moja bratowa sprzedała bez problemu na allegro. koleżance zajęło to dłużej, bo rok, ale sprzedała w komisie. ja swojej nikomu nie sprzedam smile
      • an.i.ka Re: Komisy sukien ślubnych, allegro, ogłoszenia.. 12.03.11, 18:19
        Sprzedałam za 1/3 ceny na allegro. Wystawiłam własne zdjęcia, podałam dokładne wymiary i zrobiłam bardzo dokładny opis i dokładne zdjęcia. Dodam, że suknia miała lekkie uszkodzenie w postaci drobnych dziurek po oderwanych koralikach na dole. Sprzedałam szybko mimo tego.
    • zia86 Re: Komisy sukien ślubnych, allegro, ogłoszenia.. 12.03.11, 18:28
      Ja myślę, że kuleje prezentacja produktu, czasem zdarza mi się przeglądać aukcje sukien i rzadko zdarzają się dobrze zrobione zdjęcia.
      • mylady21 Re: Komisy sukien ślubnych, allegro, ogłoszenia.. 14.03.11, 12:19
        Tym razem zgodzę się Zia smile Bardzo kuleje prezentacja produktu. Roi się od zdjęć które straszą.
        Zawsze można poprosić fotografa który robi sesję, aby wykonał parę profesjonalnych zdjęć.
        I jeszcze te nieestetycznie powycinane twarze - koszmar.

        Na pewno jeśli chcecie się "pozbyć" sukni po ślubie - trzeba o tym myśleć już w momencie kupna sukni.
        Kupić suknię dobrej jakości, uważać czy dany model nie ma koronek przyklejonych zamiast przyszytych, rezygnować z sukienek z jedwabiu (który rzadko "wytrzymuje" trudy ślubu i wesela, b. łatwo się plami, a trudno pierze), poprosić krawcową o dokonanie "odwracalnych" poprawek - żeby nie wycinała zapasu, żeby odwracalnie skróciła suknię jeśli jest taka możliwość. Uważać trochę na weselu i na sesji (np. rozłożyć na trawie folię pod suknią - której i tak nie widać).

        I na miłość boską - nie czekać ze sprzedaniem sukni 5 lat. Mitem jest na pewno to że komis czy allegro to zbiór niemodnych sukien ze strychów.
        Suknie starsze niż 3 lata, maja bardzo małą szansę się sprzedać. Jeśli zależy Wam na sprzedaniu sukni - im szybciej się do tego zabierzecie - tym lepiej.

        Nie czekajcie też z praniem sukni po ślubie -im dłużej suknia wisi w szafie brudna tym trudniej ją doprać.
        • paskud_agg Re: Komisy sukien ślubnych, allegro, ogłoszenia.. 14.03.11, 15:05
          Ja jeszcze dopiszę tyle: jeśli wystawiamy suknię, to warto spojrzeć na naszą aukcję/ogłoszenie i samej odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy ja sama na miejscu przyszłej PM kupiłabym sukienkę z tego ogłoszenia?
          Ja bym nie kupiła, jeśli:
          -zdjęcia byłyby koszmarne (nic nie widać, poobcinane)
          -nie byłoby informacji, których mi potrzeba: wymiary sukienki, wzrost osoby, która ją nosiła i dokładna wysokość obcasa, którą dziewczyna do sukienki miała ("sukienka dla panny młodej ok. 165cm plus obcas" do dla mnie żadna informacja)
          -opis sukienki byłby zdawkowy, ale za to napakowany słówkami typu: piękna, jedyna, wspaniała, cudowna, nadzwyczajna itp.
          • doxi_mara Re: Komisy sukien ślubnych, allegro, ogłoszenia.. 14.03.11, 17:42
            dokladnie!
            ja teraz tez wystawilam swoja sukienke i mysle ze sama bym sie nia zainteresowala. tymbardziej, ze szukalam uzywanej smile
            • hanna26 Re: Komisy sukien ślubnych, allegro, ogłoszenia.. 16.03.11, 10:05
              A dla mnie to jest w ogóle zagadka, jak to się dzieje, że na forum ślubnym tyle dziewczyn pokazuje masę swoich śliczych zdjęć, widać, że od dobrych fotografów - a na allegro - wręcz przeciwnie. Królują poucinane, słabo widoczne amatorskie koszmarki. Dlaczego tak jest, nie mam pojęcia.
              • aneta-skarpeta Re: Komisy sukien ślubnych, allegro, ogłoszenia.. 16.03.11, 13:56
                bo, jak zauwazylam, ludzie nie potrafia robic zdjec

                jak mawia moja mama- stara handlara allegro- gliku nie mająwink

                odpowiednie tło, a nie drzwi od starej szafy, jesli na wieszaku to ladnym, ladnie rozlozona, jakies zdjecie ze slubu, zdjecia szczegolow, dobrej jakosc zdjecia- ostrosc itd

                jak juz robią zdjecia w ubraniu to stoją jak baby z pola- zgarbione, biust zapadniety, w kapciach, na tle telewizora- włączonego, a na dole bobas w pampersiewink

                do tego opis- to juz dziewczyny napisały

                najwazniejsza wymiarowka- dokladna- co z tego ze mam 164 cm jak moj obcas mial 12 cmwink

                i duzo, duzo duzo ladnych zdjec dobrej jakosci

                ale problem dotyczy nie tylko sukien slubnych ale takze innych ubran i allegro



                zdjecia ze slubu robi fotograf wiec dlatego zdjecia sa ładniejsze
                • hanna26 Re: Komisy sukien ślubnych, allegro, ogłoszenia.. 16.03.11, 18:48
                  > zdjecia ze slubu robi fotograf wiec dlatego zdjecia sa ładniejsze

                  No, to przecież oczywiste. big_grin big_grin
                  Właśnie o tym pisałam. Po co robić samamu zdjęcie sukni, wiszącej smętnie gdzieś na wieszaku, albo sukni na sobie, z biurkiem i szafą w tle, i jeszcze z żabiej perspektywy. Przecież chyba każda panna młoda ma piękne zdjęcia od profesjonalistów - więc nie rozumiem, co robią te koszmarki, które wychylają się z każdego kąta allegro.
Pełna wersja