Zapraszam Cię na swój ślub przez Facebooka, przyjd

13.08.11, 19:47
Cześć dziewczyny
Od pewnego czasu widzę tedencję zapraszanie znajomych na ślub poprzez umieszczenie zaproszenia na swoim profilu na FB.
Znajoma trzykrotnie prosiła mnie o adres domowy, żeby przesłać zaproszenie(sama o to zabiegała).
Kilka dni temu zostałam ''zaproszona'' do uczesnictwa w ślubie owej koleżanki na Facebooku.
Poczułam się nieswojo.

Praktykujecie takie zaproszenia czy jednak bardziej dbacie o swoich gości?
Zapraszam do dyskusjismile
    • chomiczkami Re: Zapraszam Cię na swój ślub przez Facebooka, p 13.08.11, 20:28
      Możliwe, że zaprasza na sam ślub wszystkich chętnych (stąd wydarzenie na facebooku), a wybrańców zaproszonych na wesele zaprosi też papierowo.
    • kol.3 Re: Zapraszam Cię na swój ślub przez Facebooka, p 13.08.11, 20:59
      Mnie też dalsze koleżanki z pracy zapraszają mailem, który jest wysyłany grupowo do wszystkich znajomych. Czasy się zmieniają, drukowane słowo jest coraz rzadsze.
    • zabkaa24 Re: Zapraszam Cię na swój ślub przez Facebooka, p 13.08.11, 21:05
      Do rodziny i najbliższych znajomych rozwoziliśmy lub wysyłaliśmy tradycyjne zaproszenia (zaproszenie i zawiadomienia), ale na FB też dałam krótką informację, co, gdzie i kiedy. Dla reszty znajomych, jeśli mieliby ochotę przyjść. Nie wyobrażam sobie, nawet dziś w dobie Internetu, zapraszać w tej formie wszystkich, jednak dalszych znajomych jak najbardziej.
    • erillzw Re: Zapraszam Cię na swój ślub przez Facebooka, p 13.08.11, 21:56
      Nie no gości weselnych zapraszałam normalnie zaproszeniem smile Ale wydarzenie na fejsie pt' slub zrobilismy smile przyszło duzo naszych znajomych, pare osob mnie bardzo zaskoczylo pojawieniem sie ale bylo to szalenie mile, ze poza naszymi goscmi kilkanascie osob zdecydowalo sie byc z nami w najwazniejszej chwili tego dnia smile

      Mnie się wydaje, że to fajne i takie dopasowane do tego, ze facebook jest dosc silnie spolecznym medium i pewnie newsy mozna przez niego przekazac smile
    • brytf-anna Re: Zapraszam Cię na swój ślub przez Facebooka, p 13.08.11, 22:33
      Ja też zamierzam zaprosić na sam ślub dalszych znajomych mailem lub przez fb (jednak chyba rozsyłając wiadomości, a nie tworząc wydarzenie... jakoś nie przepadam za tą drugą formą, ze względu na to, że mam dużo znajomych związanych z branżą klubową co chwila dostaję zaproszenie na jakąś imprezę, efekt jest taki, że wszystkie ignoruję). Gości na ślub i wesele zapraszaliśmy jednak osobiście, znajomi rodziców z pracy też dostali papierowe zaproszenia na sam ślub. Jednak jakoś dziwnie byłoby jeździć np do wszystkich znajomych z liceum z zaproszeniem na sam ślub, albo prosić ich o adresy i wysyłać pocztą... Kiedyś ludzie się odwiedzali i pisali listy, więc taki sposób był naturalny, dzisiaj naturalna jest komunikacja przez fb, więc nie widzę potrzeby żeby silić się na tradycyjne zapraszanie... Może źle to określiłam, ale prosząc znajomych o adres albo przyjeżdżając do nich czułabym, że robię jakąś niepotrzebną szopkę wokół swojego ślubu smile
      Poza tym wysyłanie mailem jest o wiele bardziej ekologiczne (produkcja zaproszeń, papier, benzyna), więc obstawiam, że za chwilę to właśnie zapraszanie elektroniczne stanie się tym tradycyjnym.
      • stworzenje Re: Zapraszam Cię na swój ślub przez Facebooka, p 16.08.11, 08:47
        nie nie preferuję. Ten wirtualny świat jak widać po tym poście psuje relacje międzyludzkie.Bo wygodniej,bo nie ma rzekomo czasu się spotkać/zadzwonić. Zlikwidowałam tam konto i mam spokój a i przez to ludzie że tak powiem się ruszyli na żywo,a nie tylko podglądactwo na portalach społecznościowych.
    • 83kimi Re: Zapraszam Cię na swój ślub przez Facebooka, p 16.08.11, 11:18
      Myślę, że zapraszanie dalszych znajomych tylko na ślub za pośrednictwem fb czy maila jest jak najbardziej ok. Na wesele wiadomo, że należy zaprosić osobiście (czy telefonicznie), dać zaproszenie papierowe, bliższym znajomym, których zapraszamy na sam ślub też fajnie dać zaproszenie papierowe, ale resztę znajomych typu ludzie z liceum, których się nie widziało od kilku lat, spokojnie można zaprosić drogą elektroniczną. Ja nie mieszkam w Polsce, a ślub będę miała w Polsce, więc na pewno sporo osób zaproszę w taki sposób, będzie to duże ułatwienie.
      • majetta87 Re: Zapraszam Cię na swój ślub przez Facebooka, p 16.08.11, 15:54
        Zaproszenia na wesele dla rodziny i znajomych obowiązkowo papierowe! Dla bliższych znajomych zaproszonych tylko na ślub także przewiduję nieco skromniejsze zaproszenia papierowe.
        Pozostałych znajomych powiadomie przez FB lub maila, ale raczej w formie prywatnych wiadomości, niż publicznego ogłoszenia.
Pełna wersja