Dodaj do ulubionych

Czy wypada wziąść ślub na studiach?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.05, 22:21
Jestem jeszcze na studiach (4 rok) i bardzo chcielibyśmy sie pobrać z moim
chłopakiem, jednak moi rodzice sądzą, że to stanowczo za wcześnie, co więcej
moja mama uważa, że kobiecie mąż jest nie potrzebny gdy tylko ma dobrą
pracę sad a w tak młodym wieku jeszcze wszystko może sie odmienić sad
Obserwuj wątek
    • minerwamcg Re: Czy wypada wziąść ślub na studiach? 14.04.05, 23:47
      Przede wszystkim na studiach nie wypada pisać "wziąść" tylko wziąć. A wziąć
      ślub oczywiście można. A co mama rozumie przez "tak młody wiek"? Czwarty rok
      studiów, który w dodatku się kończy? Zanim wszystko pozałatwiacie, będziesz na
      piątym. Na co mama chce, żebyście czekali? Aż będziesz za stara, żeby zrobić ją
      babcią?
    • Gość: Mała Re: Czy wypada wziąść ślub na studiach? IP: *.pl / 213.155.191.* 15.04.05, 00:10
      Nie rozumiem,a co ma do tego "wypada- nie wypada"??
      Jeżeli chcesz wyjść za mąż i powiedzmy,ze Ciebie na to stać, to dlaczego nie?
      Jestem na 4 roku, jutro konczę 23 lata... mój facet w sierpniu 21,a we wrześniu
      bierzemy ślub wink)
      Ja nie wiem na co czekac,jeśli tego chcecie..
      W mojej 22 osobowej grupie mam już 4 mężatki z czego 3 juz z ponad 1,5 stażem.
      Jedna jutro wychodzi za mąż..
      W ciągu tego miesiąca urodziło "nam" się dwoje dzieci.. trzecie w drodze..

Więc jak widzisz, za wcześnie nie jest wink)
      Dodam tylko,ze w innej grupie także są 2 mężatki.. jedna z dzieckiem.
      A dziewczyna z innej specjalizaci niedawno urodziła drugie dziecko.
      Wytłumacz swojej mamie,ze to bardzo dobry czas na wyjscie za mąż.. Zwłaszcza,ze
      jak teraz weźmiesz się za przygotowania to i tak wcześniej niz w pażdzierniku
      za mąz nie wyjdziesz ( po prostu wszystko porezerwowane)
        • Gość: Ania Re: Czy wypada wziąść ślub na studiach? IP: *.pk.edu.pl 15.04.05, 08:27
          My również wzieliśmy ślub po 4 roku studiów, 25.09.2004.Teraz przygotowujemy
          sie do obrony inzyniersko-magisterskiej.Jest super, a znajomi ze studiów czasem
          nam zazdroszczą właśnie tej decyzji.Mieszkamy jeszcze w akademiku, wspieramy
          sie w trudnych chwilach, motywujemy do działania i sie jeszcze bardziej
          kochamy.Warto i jeśli tylko wy tego chcecie to rodzice powinni to
          zaakceptować.Moi tez sie obawiali, a teraz sa super zadowoleni.Pozdrawiam Ania
    • pepperann Re: Czy wypada wziąść ślub na studiach? 15.04.05, 10:05
      Oczywiscie ze wypada.
      Ale moze Twojej mamie chodzi o cos innego - o to czy jestescie chocby czesciowo
      samodzielni finansowo. Moim zdaniem to troche nieodpowiedzialne zakladac
      rodzine, bedac calkowicie zaleznym od rodzicow. Ale oczywiscie nie mam pojecia
      jak jest u Ciebie. W koncu wiele osob utrzymuje sie bedac na studiach.
    • Gość: k asia Re: Czy wypada wziąść ślub na studiach? IP: 213.17.161.* 15.04.05, 10:19
      cóz ja wziełam ślub na 3 roku mialam 22 lata, dziś mam 29 i jestem po
      rozwodzie, nie chciałam nikogo sluchac, mowilam liczą się tylko nasze uczucia
      przez następne 2 -3 lata (proponowali poczekać) nic się nie zmieni, a jednak.
      Teraz wiem że bło to duzo za wcześnie.
      odradzam, jeżeli na prawde się kochacie to dajcie sobie jeszcze trochę czasu,
      ja teraz czuję że jestem gotowa wyść za mąż wtedy byłam dzieciak.

• Gość: Aga Re: Czy wypada wziąść ślub na studiach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.05, 11:11
      Ja jestem na 3 roku studiów, mój narzeczony jest rok po obronie,a ślub mamy
      zaplanowany na wakacje i wcale nie uważamy, iż to za wcześnie....choć na
      studiach to ja rozpoczynam jako pierwsza nową drogę życiasmile....rekcje są
      takie:faceci robią wielkie oczy, a dziewczyny odpowiadają przeważnie,że jeśli
      ich mężczyżni wyrazili by zgodę to one bardzo chętnie już zmienią stan cywilny..
      Co tu dużo mówić...Najważniejsze są wasze uczucia...
    • chipsi Re: Czy wypada wziąść ślub na studiach? 15.04.05, 16:54
      Właśnie robie dyplom, obrona w czercu a 9-tego lipca ślub. Mój tata tez miał
      wątpliwości, ale teraz sam nam pomaga w przygotowaniach. Całe te zamieszanie
      slubne wcale mi nie przeszkadza w robieniu dyplomu, przeciwnie; cieszę sie na
      slub a przez to mniej się stresuje obroną. Rodzicom na karku siedzieć nie
      będziemy, ponieważ narzeczony pracuje, zresztą zamierzam podjąć pracę jak tylko
      to będzie możliwe. A odmienić ci się może równie dobrze w wieku np 57 lat, bez
      wgledu na studia. Z takim podejsciem zostałabyś sama do końca życia. Nie
      słuchaj mamy jeśli jesteś pewna tego co chcecie zrobić.
    • Gość: aga Re: Czy wypada wziąść ślub na studiach? IP: *.mikolow.net 15.04.05, 17:28
      oczywiście , ze wypada!! Studia to jeden z łatwiejszych okresów w życiu-
      najwiecej wolnego na załatwianie różnych spraw. po studiach trzeba zacząc
      intensywnie szukać pracy a potem oddac sie jej całkowicie przynajmniej na jakiś
      czas...a nie zaczynać przygotowania do ślubu - pracodawca nie był by
      zadowolony... slub i dziecko na studiach to rozwiązanie na dzisiejsze
      czasy...potem juz brak czasu
    • Gość: M Re: Czy wypada wziąść ślub na studiach? IP: *.fan-tex.com.pl 15.04.05, 17:51
      Ja też planowałam ślub na 4 roku, ale razem z narzeczonym doszliśmy że to byłoby nieodpowiedzialne. Oboje jesteśmy w tym samym wieku, uczyliśmy się w jednej klasie w liceum. Postanowiliśmy że pobierzemy się rok po studiach. Wtedy każdy z nas będzie miał pracę i nie będziemy uzależnieni finansowo od rodziców. Ślub można wziąć w każdym wieku jeśli ludzie się kochają. Najważniejsze jest żeby ustabilizować się. W końcu ślub oznacza że wchodzisz na nową drogę życia a być uzależnionym od rodziców to trochę mało dojrzałe. Może Twojej mamie chodzi o to żeby nie przybyło kolejnej osoby do utrzymania, a nie chce Ci tego powiedzieć prosto w oczy. Jeśli jesteście w stanie sobie sami poradzić to czemu niee??
      • Gość: Magda Re: Czy wypada wziąść ślub na studiach? IP: *.com.pl / *.com.pl 15.04.05, 23:34
        Dlaczego czekacie z usamodzielnieniem się do skończenia studiów? Wiem, że
        bardzo trudno jest uczyć się i pracować jednocześnie, ale zarówno ja, jak i mój
        mąż (oraz liczni znajomi) tak właśnie przeszliśmy przez studia dzienne - na
        własnym garnuszku!
        Było ciężko, bo studia dzienne, ale każdemu polecam taką szkołę życia smile

Któraś z Was wspomniała o niedojrzałości męża-studenta. Zgadzam się, są takie
        przypadki. Ale u mnie akurat młody wiek pomógł nam bardzo w poszukiwaniu
        kompromisu, docieraniu się po ślubie itd. Im dalej w las, tym trudniej
        zaakceptować bliską osobę i jej wady smile
        • Gość: M Re: Czy wypada wziąść ślub na studiach? IP: *.fan-tex.com.pl 16.04.05, 00:01
          No my akurat mieszkaliśmy razem na studiach, więc sie docieraliśmy i poznaliśmy na tyle dobrze że wiemy jakie kto ma wady i zalety. Już mi nie przeszkadzają rozrzucone skrpetki mego miśka pod łóżkiem i ubrania zdjęte pod nogami smileNie musieliśmy brać ślubu żeby być ze sobą. Uważamy że zakładanie rodziny to odpowiedzialność a co za tym idzie poradzenie sobie samemu w sytuacjach materialnych. Po ślubie oczywiście dostaniemy mieszkanie i kase na urządzenie ale dalej chcemy radzić sobie sami smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka