Dodaj do ulubionych

kto robi/robil wesele bez wodki?

21.08.06, 10:34
Robie ranking - czy jest ktos u kogo nie bylo lub nie bedzie wodki na
przyjeciu weselnym?

Jesli nie bylo, to jak goscie to "przecierpieli"?
Obserwuj wątek
    • nionczka Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 21.08.06, 10:41
      U nas nie bedzie. Bedzie wino a potem barek z barmanem. O mich gosci sie nie
      boje bo mam malo zainteresowanych piciem wodki (z Polski bedzie malo osob). Ale
      jesli nie chcecie wodki, ja Cie popieram. jestem ogolnie przeciwko weselom
      bezalkoholowym, ale wodke na stole do obiadu moim zdaniem mozna sobie odpuscic.
        • izabela.16 Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 21.08.06, 10:48
          twitti odwazny krok,ja bym sie nieodwazyla bo moja rodzina ma troszke
          "gólaskie"pochodze nie a jak wiadomo górale lubia bawic sie przy wodce.Nie to że
          jakies libacje czy cos ale na kazdej imprezce jest ten trunek..ja osobiscie moge
          bawic sie bez alkoholu ale widac nie wszyscy.Jednak jak bedzie wino i piwo u
          ciebie na stolach to winkiem mozna wznosic toasty a piwo to tak "na humor" i dla
          orzezwienia jak kto woli.Pozdr i nie martw sie jak sie komus nie podoba to
          przeciez nei zaciagniesz go na sile...a to w koncu ty jestes gospodarzem.
    • redo100 Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 21.08.06, 11:20
      My robimy tak: Powitanie pary młodej - pierwszy toast - szampan, do gorących
      posiłków czerwone wino, przy podaniu zakąsek ok. 19-19.30 wódka w bardzo
      symbolicznych ilościach,(po prostu u nas nie wszyscy lubia wino - a tak nie
      będa potem po "kątach" moim rodzicom mówić i obgadywać, iż nie było wódki) po
      pierwsze nie chcemy aby "ktoś" nam sie upił, i nie przejmuje sie tym, "iz
      zabraknie wódki".
      • twitti redo 21.08.06, 11:24
        a jak stawiasz ta wodke? normalnie na stole kieliszki i wodka? w jakich
        ilosciach w proporcji do gosci?
        • redo100 Symbolicznie z wódką 21.08.06, 12:07
          Przy każdym nakryciu beda odpowiednio kieliszki do wina, wódki i napojów.
          Na 30 osób 6 nie pije wina. Jest to dla mnie zrozumiałe, że mimo iż osoby te
          będa mieli przy swoim nakryciu podane wino, to mimowonie "umoczą usta", lub nie
          to juz ich sprawa.
          Przewidzielismy głównie dla tych 6 osób łącznie 2 butelki o,5 litra wódki, ale
          nie że one po prostu beda stały obok nich. Kelner po podaniu zakąsek przyniesie
          wódkę i rozstawi ją równomiernie na stole. To będa tylko, powtarzam 2 butelki
          0.5 litra. My po prostu znamy upodobania naszych gości. Nie będzie piwa, bo to
          byłaby juz mieszanka wybuchowa nawet dla tych którzy tylko i wyłącznie nie pija
          wina. Nawet, jeżeli ona szybko zniknie ze stołu, przynajmniej później nie będa
          się zataczali po kątach i szybciutko wytrzeźwieją. A taka symboliczna ilośc
          alkoholu doda "odwagi i rozliźni", a nie będą mamrotac póżniej "pijackim
          bełkotam".
    • diegosia Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 21.08.06, 11:33
      Na moim weselu bylo mieszane towarzystwo polsko-niemieckie.
      Wiekszosc to ludzie mlodzi (znajomi z liceum, studiow, koledzy z pracy) bez zaciecia 'wodkowego'. Ja
      sama tez za wodka nie przepadam (po paru ekscesachw liceum mi przeszlo smile
      Moj tata zrobil jednak pare butelek (chyba 6 czy 8) przypalanki i byl to swego rodzaju 'rarytas' dla
      niemieckich gosci, ktorym bardzo smakowala. Na 65 gosci nie bylo tego wiele - wznieslismy 'polskim
      zwyczajem' ze 2 toasty i tyle.
      Glownym alkoholem bylo u nas wino - biale i czerwone, a takze piwo (w malych butelkach-
      samoobsluga). Do tego pare butelek wina musujacego - na poczatek imprezy.
      To wszystko - obylo sie bez zwlok pod stolem, zabawa byla fantastyczna i sporo z moich gosci
      (planujacych wesele) zapowiedzialo 'skopiowanie' bezwodkowego wesela.
      Przyznam jednak, ze czasem moze byc to ciezkie do przeforsowania - duzo zalezy od gosci. Jezeli nie
      wyobrazaja sobie zabawy bez wodki, to moze byc ciezko ich do tego przekonacc.
    • wrobelek0403 Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 21.08.06, 11:46
      ja bylam na takim weselu jako gosc. Nie mam nic przeciwko pod jednym warunkiem -
      musi byc ODPOWIEDNIO dobrane pod potrawy wino - alkohol na takich imprezach ma
      nie tylko sens zabawowy, ale i trawienny.

Na tym, na ktorym bylam panstwo modzi kupili tylko biale/rozowe polslodkie, bo
      cyt" oni sie nie znaja". Efekt byl taki, ze nie bylo czym popic obiadu i reszta
      potraw zostala prawie nieruszona. A po obiedzie byl grill - golonki, szaszlyki itp.

pozdrawiam
      • diegosia Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 21.08.06, 11:57
        Zgadzam sie. Wybor wina to trudniejsza sprawa niz wybor wodki. Ja sama za ostatnia nie przepadam i
        zawsze chetnie 'testuje' na sobie wina. Niestety zwykle sa nie do przelkniecia - ale to moje doswiadczenia
        z wesel 'wodkowych'.
        Na moim bylo malo wodki, wiec zwrocilam szczegolna uwage na dobor win. Pijam czesto, wiec juz pare
        dobrych 'typow' mialam, ale i tak wyprobowalismy ich z mezem sporo zanim podjelismy decyzje. No i
        znalezlismy b. dobre biale i czerwone, a takze musujace, ktore wszystkich zadowolily smile
      • twitti Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 21.08.06, 12:38
        do obiadu mamy biale wino, pod ktore wybralismy potrawy (biale miesa na obiad,
        pozniej przystawki zimne rowneiz pod wino biale - sery i wedliny).

Piwo zas jest do grilla, wiec pasuje. Wodka srednio mi tu pasuje. Wiec jedyny
        pretekst to preferencje gosci..

Nawet jakbym sie skusila na 30 osob pijacych w ogole to musialabym postawic ok.
        min. 10 butelek.. a to juz sporo.. bo tak na prawde boje sie ze wszyscy wybrali
        by wodke, jak to na weselu.. tylko ze to nie jest WESELE...

tak wiec najlepszym wyjsciem jest pozostac przy swojej wersji, ku niezdowoleniu
        niektorych gosci..
    • ka1311 Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 21.08.06, 12:48
      U nas było wino i piwo do wyboru. Ani mililitra wódki, nawet na powitanie.
      Ostrzegaliśmy przed weselem. Nie przyszła jedna rodzina, trudno, reszta bawiła
      się rewelacyjnie, w ten weekend mamy 10 rocznicę ślubu i rodzina nadal wspomina
      wesele, więc na rocznicę będzie też impreza wielkością podobna do wesela i też
      bez wódki.
        • ka1311 Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 23.08.06, 10:58
          Powiem tak, znaczna część po prostu nie umiała wyobrazić sobie jakiejkolwiek
          imprezy bez wódki smile Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na brak tego trunku. Po
          10 latach już jakoś przywykli, ale i tak teraz pytają z nadzieją czy nie
          zmieniliśmy przyzwyczajeń i czy na rocznicy będzie wódka. NIE BĘDZIE smile)))
      • anka786 Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 21.08.06, 12:54
        jestem przeciwniczka pijanstwa na weselu(choc z umiarem czemu nie), ale jako ze
        biore slub za granica bedzie kilka butelek wyborowej,tak dla "tradycji".
        Smialam sie bo gdy rozmawialismy z wlascicielem restauracji i mu powiedzielismy
        o tej wodce to on na to ze kilka dni po nas bierze slub rosjanka z tez wlochem
        i zamowila absoluta smile z ta roznica ze duzo.
    • agawia84 Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 21.08.06, 12:56
      Ja byłam na weselu wogóle bez alkoholu to goście rozeszli się do domów tuż po
      oczepinach. Poza tym atmosfera była nieciekawa, goście jacyś zamuleni. Ale może
      gdyby było chociaż piwo to byłoby całkiem inaczej! Ja planuję mieć na swoim
      weselu wódkę, piwo, wino i taki kącik z lepszymi alkoholami, np. martini,
      malibu, johny wolker, jakiś koniak, gin z tonikeim. Myślę że to fajny pomysł bo
      niektórzy wolą napić się drinka niż wódki.
      mój suwaczek
      • twitti Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 21.08.06, 13:04
        my jestesmy uparci, bo i tak wszystko robimy inaczej niz powinnismy.. ale
        ciezko trzymac sie swojej wersji gdy kazdy cie wysmiewa, karci lub namawia na
        zmiane planow.. i to najblizsza rodzina i swiadkowie glowniesmile reszta rodziny
        po prostu przychodzi i tyle.
        • gzn Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 21.08.06, 13:42
          Witam,

my miesiąc temu mieliśmy wesele bez alkoholu - żadnego - i - mimo, że przedtem
          mieliśmy dużo obaw - większość gości bawiła się wyśmienicie. Baliśmy się, czy
          tak będzie więc na wszelki wypadek zatrudniliśmy prowadzących (wodzirej i DJ),
          którzy spisali się świetnie. Do tego był występ kabaretu (ok. 1h), a dopiero o 2
          w nocyu oczepiny. Wesele trwało do 5 nad ranem i większość gości była
          zachwycona. Powodzenia!! Nie bój się trudnych decyzji i nie zwracaj uwagi na to,
          co mówią ludzie!!
          • ptaaszysko Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 23.08.06, 11:41
            My też planujemy wesele tylko z winem. Moi rodzice nas popieraja, rodzice
            nażeczonego raczej sobie tego nie mogą wyobrazić, chociaż sami często pijają
            wino.
            Naszym zdaniem kluczem do sukcesu jest menu. Wiadomo, że golonka, śledź w
            oleju, ogórki kiszone czy bigos ciężko będzie popijac winem. Dlatego decydujemy
            się na zmodyfikowanie menu na włoskie - mozarella w pomidorach, szynka
            parmeńska czy raviolli proszą się o wino.

• diegosia Re: do diegosia 23.08.06, 20:06
        Ojej, tylko zebym sie nie pomylila... Z tego co pamietam mielismy 36 litrow wina bialego i 16 czerwonego.
        Z tego zostalo nam chyba 6 bialych i 4 czerwone. Do tego bylo tez piwo (masa, ale bardzo duzo zostalo) i
        wino musujace - 10 butelek i dwie butelki whisky.
    • agula1974 Re: kto robi/robil wesele bez wodki? 25.08.06, 16:03
      My robiliśmy wesele bezalkoholowe 12 sierpnia. Zaprosiliśmy wodzireja. Goście
      pomimo braku alkoholu bawili się wspaniale. Wodzirej spisał się na medal.Nawet
      mój dziadek był zadowolony bo wszystko z wesela pamięta i nawet zatańczył na
      weselu choć nigdy nie tańczył.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka