Dodaj do ulubionych

kamerzysta poszukiwany-Warszawa

08.07.07, 11:51
Poszukuje kamerzysty. Mielismy upatrzonego za 1200zł ale ma zajety termin. Czy
mozecie polecic sprawdzonego za podobna kwote?
Nie mam duzych wymagan co do filmu. Zalezmy ni na tym aby byl otwarty na moje
pomysly i aby nie bylo kiczu(czerwone serdusza,dzwoneczki itp)

Napislam maila do kilku znalezionych w internecie ale na razie nic nie
odpisali co nie za dobrze o nich swiadczy. Nie chce miec potem problemow i
czekania na film niewiadomo ile. Nasz byls prawdzony ale niestty ktos nas
ubiegł sad

dziekuje za kadzy kontakt moze byc na gazetowego
Obserwuj wątek
    • madziaq Re: kamerzysta poszukiwany-Warszawa 08.07.07, 11:59
      Ja polecam z czystym sumieniem PLUS Studio. Robia zdjecia i video, ale mozna
      zamowic np. tylko video. Kosztowalo to troche wiecej niz piszesz (jak dobrze
      pamietam, to za film ok 1700 zl), ale efekt jest naprawde super smile)) Skladanki i
      teledyski, ktore nam zrobili, ogladalam juz chyba z 10 razy smile No i facet byl
      bardzo dyskretny, nie ladowal sie z kamera ksiedzu na kolana w trakcie mszy, jak
      to niektorzy maja w zwyczaju. Na weselu w zasadzie nie bylo go widac, a film
      jest, i to jaki smile
    • springlike.bride dobry film 09.07.07, 08:24
      Polecam Dobry Film. Zero kiczu, serduszek i disko polo. Naprawde fajne pomysly,
      dobre zdjecia, fajna muzyka w podkladzie. Ceny maja bardzo dobre. My troche
      modyfikowalismy pakiet podstawowy, kamerzysta byl krocej na weselu a za to wpadl
      na chwile na plener. Jestesmy bardzo zadowoleni. www.dobryfilm.jon.pl/
      • magdalena9920 Re: dobry film 12.07.07, 00:03
        przyłączam się! Również z czystym sumieniem polecam Dobry Film! Są naprawdę
        dobrzy - montaż super, muzyka też - większość piosenek sami im podrzuciliśmy na
        płytce, a oni fajnie wkomponoali je w odpowiednie miejsca w filmie - są bardzo
        elastyczni i co ważne - szybcy - gotowy film mogliśmy odebrać już tydzien po
        weselu smile
          • magdalena9920 Re: dobry film 12.07.07, 18:58
            jaką autoreklamą? jestem ich klientką, ślub brałam 26 maja br ijestem po prostu
            zadowolona z usługi !
            a oto mój wątek :p
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=619&w=64784788&a=65702681
            zobacz sobie.
            A jeśli ktoś pyta kogo mogę polecić to odpowiadam, przecież nikt nie musi
            skorzystać.
            • magdalena9920 Re: dobry film 12.07.07, 19:00
              trochę źle skopiowałam :
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=619&w=64784788&v=2&s=0
              tu jest od początku wink
              ale to dlatego, ze zdenewowałam się za niesłuszne zarzuty!
            • vidmark Re: dobry film 12.07.07, 22:53
              Jeśli tak, to wybacz...

... myślałem po prostu, że to jest kolejne "wcielenie" Pani Kamilismile

Lubię pisać na forum o mojej branży, odpowiadać a ostatnią rzeczą jaka mogłaby
              mi się przydarzyć to "autoreklama". Można to zrobić zamieszczając ogłoszenie
              full-legal i full-free na Dwukropku.
              Tam najszybciej zajrzą Panie z forum, tu zaś podsuwanie swoich usług w każdym
              poście dotyczącym usługi video wg mnie jest co najmniej małoeleganckie...

i to tyle w temaciesmile
    • kakki13 Re: kamerzysta poszukiwany-Warszawa 09.07.07, 11:44
      Polecam Panów Władysława i Gracjana Witak. Świetnie montują film, nie ma
      dłużyzn i wspominanych kiczów, doskonale dobieraja podkład muzyczny. Do każdego
      filmu robią też taki 8-minutowy skrót całości (teledysk), który można oglądać
      godiznami smile Cena 1600 zł. Kontakt podaję na maila gazetowego - może się
      przydasmile
    • vidmark Re: kamerzysta poszukiwany-Warszawa 09.07.07, 15:33
      princessa.of.persia napisała:

"Poszukuje kamerzysty. Mielismy upatrzonego za 1200zł ale ma zajety termin."

Jeśli ma się upatrzonego kamerzystę to się podpisuje umowę i wpłaca zaliczkę
      na poczet przyszłej usługismile).
      Dziwne, że nie piszesz o terminie, który cię interesuje ....

princessa.of.persia napisała:

> Napislam maila do kilku znalezionych w internecie ale na razie nic nie
      > odpisali co nie za dobrze o nich swiadczy. Nie chce miec potem problemow i
      > czekania na film niewiadomo ile.

Nie każdy siedzi w internecie non-stopsmile Czasem przez dłuższy czas jest to po
      prostu niemożliwe z kilku powodów, albo realizuje się zdjęcia w terenie, albo
      komputer coś liczysmile i inne podobne "obiektywne" przyczyny. Naogół każdy ma
      przy sobie telefon komorkowy.

Do tej pory "spałaś" a teraz oczekujesz, że wszyscy bić się będą o pracę dla
      ciebie ? Większość znanych i cenionych kamerzystów nie ma wolnych terminów na
      ten rok. Pierwsze zapytania klientów o sezon 2007 (kwiecień - paźdźiernik)
      zaczynały się w styczniu 2006 (a nawet i wcześniej).

Co do terminu oddania filmu to chyba nie sądzisz, że otrzymasz go 2 dni po
      weselu ?
      Normalne w sezonie jest, że film otrzymasz minimum 1 miesiąc po terminie wesela
      z przyczyn czysto obiektywnych związanych z nakładem czasu, który należy
      poświęcić na montaż materiału z kamery.

Tak więc w pierwszej kolejności pretensje miej do siebiesmile

pozdrawiam
    • dottanovia Filmedia 10.07.07, 11:00
      www.filmedia.pl/
      Są jedyni w swoim rodzaju, niepowtarzalni i moim nieskromnym zdaniem, niejlepsi
      w Polsce smile. Korzystali z ich usłuch nasi znajomi, my i następni się szykują,
      choć wolne terminy potrafią być u nich odległe.Ceny różne i potrafią dostosować
      się nawet pod tym względem do klienta.
      • vidmark Re: maciekk_studio 10.07.07, 11:38
        aby nie być gołosłownym:

proszę obejrzeć klipy Maćka: www.maciekk.pl/teledyski.html

wg mnie są po prostu LEPSZE !

a tak wogóle o czym my mówimy, zdaje się na tym forum Panie szukają firm,
        krtóre zarejestrują i zmontują Zaślubiny w przedziale 800 - 1000 zł smile))
        Jeśli kamerzysta krzyczy 1800 zł - piszecie na forum o zdzierstwie i od razu
        przypinacie mu łatkę oszustasmile)

Warto dodać, że tego typu produkcje (niekiedy z zastosowaniem kranu kamerowego)
        i kilku kamer zaczynają się min od 2500 zł a kończą nawet na 5000 zł.
        Można postawić pytanie: kogo na to stać ?
        Jednak stać i są klienci, którym zależy na wysokim poziomie artystycznym takiej
        produkcji i po prostu płacą za to.

pozdrawiam
        • nikola.b Re: maciekk_studio 10.07.07, 11:51
          5000 za film?? i decyduja sie na uslugi takiego kamerzysty ludzie o wysokim
          poziomie artystycznym?? wolne zarty...
          rozumiem ze ci co placa mniej na sztuce sie nie znaja...no coz trudno...biorac
          pod uwage fakt ze film z wesela oglada sie gora 3 razy w zyciu
          placenie "artyscie" 5000 za jego prace uwazam za bezsensowne... ciekawi mnie
          ile kosztuje praca tych "artystow" bez slowa SLUB w usludze...
          • vidmark Re: maciekk_studio 10.07.07, 13:12
            nikola.b napisała:

> 5000 za film?? i decyduja sie na uslugi takiego kamerzysty ludzie o wysokim
            > poziomie artystycznym?? wolne zarty...

to nie jest "kamerzysta" tylko team filmowy:

- kilku operatorów kamer
            - operator kranu kamerowego
            - oświetleniowiec
            - dźwiękowiec

Co do poziomu artystycznego ...

na takie usługi decydują się ludzie, którzy oczekują czegoś więcej od takiego
            filmu, może to określenie bardziej cię zadowolismile

"> rozumiem ze ci co placa mniej na sztuce sie nie znaja...no coz
            trudno...biorac
            > pod uwage fakt ze film z wesela oglada sie gora 3 razy w zyciu"

to twoje przypuszczeniesmile

Chciałem jedynie zaznaczyć, że aby osiągnąć poziom artystyczny i techniczny (np
            takich klipów jak na stronie maciekk) w taką produkcję angażuje się dużo czasu,
            zasobów sprzętowych jak i ludzkichsmile Tak więc oczywistym się wydawac powinno,
            że są to produkcje o wysokim budzecie daleko większym niż 800 - 1000
            smile) ..ktore to stawki preferowane są na tym forumsmile

nie każdy (tak jak ty) odklada film do szufladysmile Dla innych ma on zupełnie
            inną wartośćsmile Owszem jest wielu klientów, którzy chcą mieć wyjątkowy film,
            praktycznie niepowtarzalny i są w stanie za to zapłacić nawet taką kwotę bez
            mrugnięcia okiemsmile Dla nich JEST sens zapłacić za coś niezwykłego, natomiast
            bezsensowne IM wydaje się wydawanie nawet 1000 zł na gniot, który schowasz do
            szuflady i wstyd jest pokazać znajomymsmile

"> placenie "artyscie" 5000 za jego prace uwazam za bezsensowne"

Nie każdy musi mieć oryginalny szkic Picassa na ścianie w salonie, niektórym
            wystarczą skserowane repliki w tanich ramach .... smile)))

"... ciekawi mnie
            > ile kosztuje praca tych "artystow" bez slowa SLUB w usludze..."

praca tych "artystów" za 30 sekundową reklamę (oczywiście bez słowaślub smile)) ) -
            to rząd kosztów ok 150 000 zł brutto.

... ciekawi mnie
            > ile kosztuje praca tych "artystow" bez slowa SLUB w usludze...

• nikola.b Re: maciekk_studio 10.07.07, 14:35
              hmm chetnie poznam ososby ktore film ze swojego slubu (przepraszam produkcje
              filmowa z kamerzysta oswietleniowcem itp itd) ogladaja wiecej niz te
              przyslowiowe 3 razy w zyciu...
              a pozatym nie rozumiem czemu obraza sie na tym forum ludzi ktorzy za kamerzyste
              czy fotografa chca zaplacic nie wiecej niz np 2tys...rozumiem ze ci ludzie maja
              same "gnioty" a nie artystyczne zdjecia czy film...moim zdaniem ceny za te
              wszystkie wielce artystyczne "produkcje" jak to okresliles na poziomie 5000
              spokojnie mozna by bylo zrealizowac np za polowe tej ceny ale winduje sie ceny
              wzwyz...bo znajda sie tacy co i tak tyle zaplaca uwazajac sie za wielkich
              znawcow sztuki.

nie wiem w takim razie czemu ta ekipa filmowcow nie bierze 150 000 jak
              napisales za 30 sek filmu biorac pod uwage fakt ze to tak wysoce rozwinieta
              sztuka to napewno by sie znalezli chetni zeby zaplacic taka kwote za cudowne 30
              sek ze swojego slubu wink za jakosc sie przeciez placi ... pozdrawiam
              • pcvideo Re: maciekk_studio 10.07.07, 15:34
                > a pozatym nie rozumiem czemu obraza sie na tym forum ludzi ktorzy za
                kamerzyste czy fotografa chca zaplacic nie wiecej niz np 2tys...

mam nadzieję,że to z tym obrażaniem nie kierujesz do mnie,a jeżeli tak to pokaż
                w którym miejscu są te obrażające słowa

> rozumiem ze ci ludzie maja
                > same "gnioty" a nie artystyczne zdjecia czy film...moim zdaniem ceny za te
                > wszystkie wielce artystyczne "produkcje" jak to okresliles na poziomie 5000
                > spokojnie mozna by bylo zrealizowac np za polowe tej ceny ale winduje sie
                ceny
                > wzwyz...bo znajda sie tacy co i tak tyle zaplaca uwazajac sie za wielkich
                > znawcow sztuki.

widszę,że nic nie zrozumiałaś,ale czytać ze zrozumieniem też trzeba potrafić,co
                do windykacji cen to nie raz tak oczywiście jest i wówczas cena nie idzie w
                parze z jakością,dlatego trzeba włożyć trochę pracy w poszukiwania.Jak szukałaś
                kiedyś sukni ślubnej do powinnaś wiedzieć o czym mowa.Jeszcze raz:zapewniam
                Cię,że za 2tys.można znaleźć dobre filmy ślubne,a za 5tys.wielkie "g" jak
                również odwrotnie,dlatego trzeba włożyć pracę w poszukiwania.

> nie wiem w takim razie czemu ta ekipa filmowcow nie bierze 150 000 jak
                > napisales za 30 sek filmu biorac pod uwage fakt ze to tak wysoce rozwinieta
                > sztuka to napewno by sie znalezli chetni zeby zaplacic taka kwote za cudowne
                30
                >
                > sek ze swojego slubu wink za jakosc sie przeciez placi ... pozdrawiam

nie pisałem o 150 000,a o 15 000(to niby tylko jedno zero,ale robi wielką
                różnicę)i nie 30sek,a 15min.Sama chciałaś wiedzieć jak wyglądają ceny produkcji
                poza ślubnych,więc podałem Ci przykład,ale znowu nie zrozumiałaś.Masz prawo,w
                końcu nie każdy wie coś na temat powstawania i jakości produktu,rozwoju
                marki,wizerunku firmy,popytu i podaży oraz kształtowania ceny.To nie jest
                grzech.
                Faktem niezaprzeczalnym jest,że są produkty dla mas,ale są też takie dla
                klienta,bardziej wymagającego,którego przy tym stać na zapłacenie większej za
                coś co mu się podoba.
                Tak na marginesie to są produkcje reklamowe(nawet mniej niż 30sekundowe),za
                które płaci się pieniądze wspomniane przez Ciebie.
                Jak więc widzisz,filmy z zaślubin to jedna z tańszych form produkcji
                filmowych,co nie zmienia faktu,że 5tys.za kamerzystę(w tym przypadku co
                najmniej 3osobową ekipę)dla wielu osób w naszym pięknym kraju jest nie do
                przełknięcia.ALE IDZIE KU LEPSZEMU - podobno smile

też pozdrawiam

• vidmark Re: maciekk_studio 10.07.07, 15:34
                Pierwszą kwestią konieczną do właściwego zrozumienia tematu jest uważna
                lekturasmile
                ... ale pani nawet nie tyle co nie zrozumiała tematu, ale nawet nie przeczytała
                do końca tego co zostało napisane wcześniejsad(

"> nie wiem w takim razie czemu ta ekipa filmowcow nie bierze 150 000 jak
                > napisales za 30 sek filmu biorac pod uwage fakt ze to tak wysoce rozwinieta
                > sztuka to napewno by sie znalezli chetni zeby zaplacic taka kwote za cudowne
                30
                >
                > sek ze swojego slubu wink"

Nigdzie nie napisałem na temat "artyzmu" w 30 sek KLIPIE REKLAMOWYM a nie
                ŚLUBNYM ! Powtarzam NIE ŚLUBNYM !

Nikt tu nikogo nie obraża a jedynie pisze o realiach.
                Na forum niejednokrotnie trwa zażarta polemika ponieważ panie tu piszące
                uważają, że 1200 zł to max co można zapłacić kamerzyście za film bez względu na
                jego jakość, która wg nich jest jakimś standardem .... otóż NIE. To nie jest
                taksmile Wałkowane było to niejednokrotnie, że film bez "gołąbków i serduszek"
                wcale nie świadczy o jego jakości.

Nie wiem czy zadała sobie pani kłopot, aby obejrzeć kilka prac, ktore są na
                stronie maciekk - studio. Każdy z tych klipow jest dopracowany, dopieszczony.
                Sam montaż to perfekcja. To nie jest jedna godzina czy jeden wieczór. Taki klip
                jest montowany ok tygodnia. Są tam wszystkie elementy montażu zacząwszy
                od "kluczowania" idąc przez rekonstrukcję obrazu a skończywszy na starannym
                doborze odpowiednio obrobionych ujęć czasem nieco inscenizowanych...

Ktoś kto potrafi tak zrobić, do tego ma wizję a przede wszystkim umiejętności
                przy stole montażowym i wiedzę techniczną - po prostu kosztuje.
                Są klienci, którzy widząc takie dzieła chcą je mieć i są w stanie zapłacić za
                nie stosowne wynagrodzenie właśnie za tą ciężką pracę wykonaną specjalnie dla
                nich. Taki film to dla nich inwestycja we wspomnienia, ich wspólne chwile,
                które kiedyś jak obraz Picassa nabierze szczególnej wartości ... właśnie tak
                należy to traktować. Dla nich kilka tysięcy złotych nie ma absolutnie żadnego
                znaczenia w tym wypadkusmile

Są jednak klienci (myślę, że pani również do nich należy), którzy chcą przejść
                przez to wszystko (mowa o ślubie) najtańszym kosztem... Jak napisał jeden z
                kolegow: że tanio wcale nie znaczy dobrze.

Potem są frustracje i stawianie pytań typu "żebym to ja wiedziała to bym nie
                żałowała..." itp. I okazuje się, że lokal, na którym zaoszczędziliśmy to jakaś
                koszmarnie obskurna buda na rogatkach miasta z szyldem "dom weselny", w którym
                już na stracie brakuje połowy ciepłych posiłków, że auto, które miało być
                luksusowym zabytkiem to jakiś stary gruchot zza wschodniej granicy, który się
                psuje, że fotograf to koleś, który wczoraj kupił "kompaktową lustrzankę" na
                giełdzie w Stodole za 300 zł bez flasha i z 1,2 megową matrycą (specjalnie na
                twój ślub) a kamerzysta przyszedł na ślub z małą "ciemną" kamerką, która od
                razu produmuje mini-DVD...., po weselu daje ci płytki dvd a ty mu pieniązki do
                łapki, zamiast zespołu i dj-a muzyka grać będzie z radia tranzystorowego na
                baterie itd.... wymieniać by wiele, ale nie o to przecież chodzi.
                Chodzi o zrozumienie problemu ponieważ łatwo jest pisać bez nawet podstawowej
                znajomości tematu.

I na koniec mała refleksja, może nieco smutna... Mało, która z pań wie co to
                jest montaż i na czym to wszystko polega. Jest to masa pracy, za którą ten czy
                inny producent pobiera stosowne do umiejętności technicznych, wizji, pomysłu,
                klasy i najważniejsze ODPOWIEDNIEGO SPRZĘTU wynagrodzenie.
                Nie oczekuje chyba nikt, że zrobi to gratisowo

Pozdrawiam i życzę miłych przemyśleń
                • nikola.b Re: maciekk_studio 10.07.07, 16:19
                  owszem pierwsze co zrobilam to obejrzalam co to za klipy tyle
                  kosztuja...przyznaje baaardzo dobre. sama szukalam kamerzysty pracujacym w tym
                  stylu i znalazlam za 2600 ale napewno bede musiala ten film schowac do
                  szuflady wink
                  pozdrawiam
          • pcvideo dodano 10.07.07, 13:15
            > ile kosztuje praca tych "artystow" bez slowa SLUB w usludze...

często dużo więcej. Np.15min film promocyjny o gminie"X" to wydatek 15000-
            20000zł + VAT

> 5000 za film?? i decyduja sie na uslugi takiego kamerzysty ludzie o wysokim
            > poziomie artystycznym?? wolne zarty...

na takie filmy decydują się ludzie,którzy dostrzegają różnicę,inni raczej NIE

> rozumiem ze ci co placa mniej na sztuce sie nie znaja...

mogą się znać,ale nie mają wystarczających finansów

> biorac pod uwage fakt ze film z wesela oglada sie gora 3 razy w zyciu
            > placenie "artyscie" 5000 za jego prace uwazam za bezsensowne...

niektórych produkcji nie da się obejrzeć nawet raz(chyba,że przy mocnym
            znieczuleniu),ale fakt,że płaci się za nie ok.1000zł

Nie wszyscy kierują się ceną przy wyborze usług czy towarów(nie tylko
            weselnych),jest pewna grupa klientów,która najpierw poznaje produkt/usługę,a
            dopiero później pyta o cenę i zastanawia się czy warto wydać daną kwotę.
            W tym miejscu dodam(nie po raz pierwszy na tym forum),że nie zawsze cena
            odzwierciedla jakość,ponieważ na rynku można spotkać drogi "szajs",jak i niezły
            produkt w niższej cenie.Cała sztuka polega na szukaniu,a to bardzo ciężka praca
            i nie każdy ma na to czas,albo zwyczajnie komuś się nie chce i wówczas
            sprowadza wszystko do wspólnego mianownika.
            To klient wybiera usługodawcę czy sprzedawcę towaru,a nie odwrotnie-tu chyba
            nie zaprzeczycie?!Pani Młoda wybiera suknię ślubną(którą założy tylko raz,a są
            takie za 1000zł,ale i takie za 10000zł),lokal weselny(tylko na
            klika,kilkanaście godzin - może to być namiot wojskowy,a może być elegancka
            klimatyzowana restauracja w jednym z hoteli),auto,tort,fotografa,filmowca itd.
            Zauważcie,że w każdej usłudze czy produkcie jest bardzo duży wybór i bardzo
            duży rozrzut cen,a cena nie zawsze odpowiada jakości.Sztuką jest wybranie
            czegoś co zadowoli nas co najmniej w 80% i zapłacimy za to odpowiednie naszym
            zdaniem pieniądze.Jednak jak się okazuje w praktyce,to co nam się podoba
            kosztuje na ogół więcej od tego co odrzucamy zaraz na początku.
            Przy usłudze wideofilmowania może być podobnie,pod warunkiem,że najpierw
            poznacie produkt,a później zapytacie o cenę,a nie odwrotnie.Wybór,jak zawsze
            należy do Was czyli klientów.
            • nikola.b Re: dodano 10.07.07, 14:42

> W tym miejscu dodam(nie po raz pierwszy na tym forum),że nie zawsze cena
              > odzwierciedla jakość,ponieważ na rynku można spotkać drogi "szajs",jak i
              niezły produkt w niższej cenie.Cała sztuka polega na szukaniu,a to bardzo
              ciężka praca i nie każdy ma na to czas,albo zwyczajnie komuś się nie chce i
              wówczas sprowadza wszystko do wspólnego mianownika.

akurat z tym sie moge zgodzic...a wiec istnieja na rynku osoby ktore zrobia cos
              dobrego za niewygorowana cene...no prosze a myslalam ze jak juz ktos
              placi "tylko" 2 tys za film to odrazu dostaje szajs ktory nalezy schowac do
              szuflady bo wstyd ten film komukolwiek pokazac...pocieszajace ze takie osoby
              istnieja wiec moze uda sie je znalezc autorce watku.
    • maniekfx Re: kamerzysta poszukiwany-Warszawa 11.07.07, 23:28
      MAM NAMIAR NA ŚWIETNYCH KAMERZYSTÓW! WARTO BYŁO BY DO NICH ZADZWONIĆ BO MOŻE
      MAJĄ JAKIEŚ WOLNE TERMINY. DYSPONUJĄ BARDZO DOBRYM SPRZĘTEM. W STANDARDZIE
      NAGRYWAJĄ DWOMA KAMERAMI. TO CO ROBIĄ JEST NA PRAWDĘ DOBRE. TEL. 516 97 30 77
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka