Dodaj do ulubionych

Mieszkańcy Sławinka protestują. Urzędnicy milczą

18.01.10, 03:47
"nie można zrobić wjazdu drogi niższej kategorii, jaką jest droga osiedlowa,
do drogi kategorii wyższej, jaką będzie przedłużona al. Solidarności."
Albo autorka artykułu niedokładnie przytoczyła wypowiedź swojego rozmówcy i po
drodze zgubiła sens, albo tego sensu nigdy tam nie było.
Obserwuj wątek
    • micra To całe przedłużenie drogi jest bez sensu 18.01.10, 09:36
      bo o ile teraz Al. Warszawska się nie korkuje o tyle po zrobieniu obwodnicy (w
      roku 2030? 2040?) nie będzie się korkować tym bardziej, bo całkiem spory ruch
      pojedzie obwodnicą, więc po co budować i niszczyć:
      - skansen;
      - dolinę rzeki Ciemięgi;
      - ciszę i spokój w tamtym rejonie?

Przecież do obwodnicy będzie kilka dojazdów, al. Warszawska może być jednym z
      nich i to mocno odciążonym - nie wiem jak to będzie wyglądać w praktyce, ale
      być może łatwiej mi będzie dojechać na Czuby innym zjazdem niż przez nowe
      przedłużenie Solidarności tudzież obecną Al. Warszawską?

A urzędnicy? A co, to ich? Dla urzędników ważne jest 7.00-15.00.
          • micra pozory mylą 19.01.10, 12:27
            Pozory mylą:

1.) nie jestem kobietą, odpowiadając na mojego posta możesz zobaczyć "micra
            napisał:", a stąd możesz wywnioskować, że jestem mężczyzną :) - ale nie ma
            oczywiście problemu

2.) dolina rzeki Ciemięgi - dlatego właśnie napisałem oddzielnie o skansenie,
            oddzielnie o Ciemiędze.

3.) nie mieszkam w tamtej okolicy, nie mam w tym interesu prywatnego poza chęcią
            ochrony tamtego środowiska (mieszkam na Czubach) i nie wywalaniem kasy w błoto,
            ale na to chyba za późno, ktoś kupił działki w miejscu przebiegu drogi
            dojazdowej no to przecież teraz nikt nie wycofa się z inwestycji, no bądźmy
            realistami.

Aha, na Warszawskich widuję korek tylko wtedy, gdy jest wypadek, w innych
            warunkach samochody jadą - wolniej lub szybciej, ale jadą. Korek to jest w
            Warszawie, czasami od "Zakrętu" - i tam całość stoi.
    • Gość: chart Re: Mieszkańcy Sławinka protestują. Urzędnicy mil IP: 77.223.210.* 18.01.10, 13:41
      Według tych absurdalnych planów w ogóle znaczną część Sławinka bierze się w
      kleszcze - z jednej strony przedłużeniem Warszawskiej, z drugiej biegnącym pod
      oknami bloków przedłużeniem Głębokiej (idącym o parę metrów od... zachowanej
      Nałęczowskiej!). Tłumaczenie, że "tak było na planach 25 lat temu" to szczyt
      urzędniczej bezczelności. To albo trzeba było budować przed ćwierćwiekiem, albo
      dopasować plany do realnego rozwoju i rozbudowy miasta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka