Dodaj do ulubionych

Obejrzyj Mszę w 3 wymiarach. Z kościoła na Czec...

04.12.11, 19:29
Czemu ta lubelszcyzna nie jest w innych dziedzinach przodująca niż tylko wciskanie ciemnoty przez KK??? Czy ktokolwiek w tym regionie się opamięta?Czy nadal co bardziej zdolni ludzie beda musieli wyjeżdżac do pracy w Warszawie, a inni tutaj klepac biedę?Straszne!!!!
Obserwuj wątek
    • rynth Obejrzyj Mszę w 3 wymiarach. Z kościoła na Czec... 04.12.11, 20:59
      Haha śmiech na sali to na następną Msze przyniosę z chęcią popcorn skoro Kościół to taka nowoczesna komórka. Jestem dumny widząc w jak szybkim tempie nasz region się rozwija. Ale artykuł dobrze, że jest może ludzie przeczytają i przestaną dawać na tace widząc w jak "użyteczny" sposób są ich pieniądze wykorzystywane. A i witraże oczywiście w drodze;)
      • Gość: Biały Re: Oglądałem ja,a Ty? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.12.11, 23:32
        rynth napisał:
        > Haha śmiech na sali to na następną Msze przyniosę z chęcią popcorn skoro Kośció
        > ł to taka nowoczesna komórka. Jestem dumny widząc w jak szybkim tempie nasz reg
        > ion się rozwija. Ale artykuł dobrze, że jest może ludzie przeczytają i przestan
        > ą dawać na tace widząc w jak "użyteczny" sposób są ich pieniądze wykorzystywane
        > . A i witraże oczywiście w drodze;)
        Kolejny zazdrosny czy zakompleksiony własna twórczą niemocą?
        Wszak od ciebie zależy, a nie od księdza czy technologii jak będziesz się zachowywał w miejscu publicznym, a miejscu kultu religijnego w szczególności.
        Gdybyś się pokusił o dotarcie do informacji, których nikt nie ukrywa jak widać na stronach pomysłodawców to byś zobaczył z jakich środków oni te 3D sfinansowali.
        Czy wiesz co zrobiło z otrzymanym 1% obdarowana przez ciebie OPP?
        Plus jest taki, że transmisję oglądałeś, bo w ogłoszeniach było również o witrażach, których zakup również nie jest ukrywany ;)
    • Gość: lubelak Re: Obejrzyj Mszę w 3 wymiarach. Z kościoła na Cz IP: *.nplay.net.pl 04.12.11, 21:05
      ale o co się rozchodzi? Kiedy lubelszczyzna się opamięta? Bo to w innych regionach Polski nie ma religijnego przesadyzmu? Co to, Lublin tylko zacofany?

Jadę pociągiem, to mi jakiś łodzianin wciemnia o objawieniu jakimś. Znajomi ze Szczecina przyjeżdżają i szukają kościoła w niedzielę. Część rodziny z Warszawy co niedziela szoruje kolanami po posadzce kościelnej, kolega z Zielonej Góry, chłop trzydziestoparoletniletni boi się powiedzieć rodzicom, że mieszka na kocią łapę, ale to ja, lubelak mam być synonimem zaściankowego katolicyzmu, choć mam gdzieś kościoły i gusła jakie tam są odprawiane. Z kościołem na zdjęciu do artykułu łączy mnie tyle, że widziałem jak na początku lat 90 helikopter latał nad Lublinem z gigantycznym krzyżem wiszącym na linie i próbował wcelować w dziurę na dachu.

Kiedy reszta tego kraju się opamięta i zamiast doszukiwać się w Lublinie religijnego oszołomstwa, w lustrze się przejrzy i ujrzy je w pełnej krasie??
    • wnaja Obejrzyj Mszę w 3 wymiarach. Z kościoła na Czec... 04.12.11, 21:30
      Wielu antykatolicka nastawionym ludziom kościół i ludzie wierzący w Boga w czymś przeszkadzają. Czy ktoś was do czegoś zmusza? Czy ktoś każe wam dawać na tacę? Czemu przeszkadza wam, że prywatna firma transmituje mszę. Jeśli to dla was zabobon, to zostawcie nas w spokoju.
      • Gość: lubelak podatki każdego Polaka ida na kościół IP: *.nplay.net.pl 04.12.11, 22:00
        czasem słyszę argument, że idą też na służbę zdrowia i tak dalej, ale nie ma chyba potrzeby tłumaczyć gdzie różnica?

Czy jest?

Niech kościół przestanie zasysać pieniądze z budzetu państwa, to rzeczywiście ateusze, agnostycy, antyklerykałowie przestaną się interesowac kościołem. Na razie płacę podatki, a skoro tak, to wymagam. Tak jak wymagam od służby zdrowia trzymania pewnych standardów, tak wymagam od koscioła (choć mnie on ogólnie "wali"), by odpieprzył się od polityki i mam prawo krytykować to, na co łożę pieniądze.

W momencie, gdy kościół przestanie być traktowany w sposób uprzywilejowany i stanie się oficjalnie tym czym jest czyli firmą, która sprzeaje pewien towar (duże brawa za pomysł, sprzedawać towar "do odebrania w przyszłym życiu" może tylko wyjątkowo utalentowany handlarz), wtedy biznes ten będzie traktowany jak działalność każdego sprzedawcy cudownych proszków do prania i będzie podlegać tym samym mechanizmom.

A bajki o tym jak to kościół wspierał Polskę jak było pod zaborami proszę sobie zostawić dla siebie. Kościół wyjątkowo aktywnie przyczynił się do jej upadku pod koniec XVIII wieku. I żaden ksiądz "robak" tego nie odwróci.
        • Gość: Biały Re: Kościół płaci pogłówne od mieszkańców... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.12.11, 23:41
          Gość portalu: lubelak napisał(a):
          > W momencie, gdy kościół przestanie być traktowany w sposób uprzywilejowany i st
          > anie się oficjalnie tym czym jest czyli firmą, która sprzeaje pewien towar (duż
          > e brawa za pomysł, sprzedawać towar "do odebrania w przyszłym życiu" może tylko
          > wyjątkowo utalentowany handlarz), wtedy biznes ten będzie traktowany jak dział
          > alność każdego sprzedawcy cudownych proszków do prania i będzie podlegać tym sa
          > mym mechanizmom.Gdybyś nie wiedział, to Kościół płaci podatki od ilości osób zamieszkujących parafię, a nie zarejestrowanych czy tez zdeklarowanych jako wierni.
          /ciachu-ciach/

Wyczytałem gdzieś w sieci fantastyczny komentarz związany z tymi kościelnymi transmisjami 3D, którego autor stawia tezę, że te transmisje powinni oglądać szczególnie ci, którzy doszukują się ciągle w działalności katolickiego Kościoła drugiego dna. W trzecim wymiarze będziesz miał wszystko jak na dłoni. Powiedz mi tylko czemu na taki pomysł przestrzennej transparentności nie wpadli rządowi albo samorządowi świeccy???
      • Gość: latko Re: Obejrzyj Mszę w 3 wymiarach. Z kościoła na Cz IP: *.dynamic.chello.pl 05.12.11, 15:42
        wnaja napisało:

Wielu antykatolicka nastawionym ludziom kościół i ludzie wierzący w Boga w czymś przeszkadzają. Czy ktoś was do czegoś zmusza? Czy ktoś każe wam dawać na tacę?

Nam nie przeszkadzają ludzie wierzący w Boga. Nam przeszkadzają papiści czyli ludzie wierzący w to co mówi Kościół Rzymski co prowadzi do tego, że bez naszej zgody nasze podatki przeznacza się na:

- katechezę w szkołach
        - ubezpieczenie księży
        - Fundusz Kościelny
        - państwowe dotacje do obiektów kościelnych
        - unijne dotacje do obiektów kościelnych
        - opłacanie kapelanów w służbach i gdzie popadnie
        - pokropki wszystkiego co się rusza i co się nie rusza za pieniadze samorządowe
        - kościelne organizacje charytatywne
        - I TAK DALEJ,

Dużo tego jest i zamiast wydawać na rozwój kraju, papiści w imieniu wszystkich a nie tylko swoim, przekazują ogromne środki finansowe na Kościół Rzymski.

Więc nie powinno być trudno zrozumieć dlaczego nie lubimy papistów i nie możemy się doczekać żeby wyjęli ręce z państwowej kiesy i zaczęli utrzymywać Papiestwo Z WŁASNYCH KIESZENI, a nie również z naszych kieszeni. BO MY SIĘ NIE ZGADZAMY. MY TE PIENIĄDZE CHCIELIBYŚMY WYDAĆ INACZEJ.

Nie wolno nam mieć prawa dysponować NASZYMI PODATKAMI tak jak chcemy?
      • Gość: maxxx Re: Katolicy i ich dominacja IP: 173.233.198.* 05.12.11, 16:53
        "Wielu antykatolicka nastawionym ludziom kościół i ludzie wierzący w Boga w czymś przeszkadzają. Czy ktoś was do czegoś zmusza?"

Niestety tak... systematycznie lamana jest Konstytucja RP, zmusza sie nie-katolikow do podporzadkowania sie przepisom konkordatu z Watykanem, do ogladania krzyzy
        w budynku sejmowym, w publicznych szkolach, szpitalach, urzedach, itp.
        Zmusza sie nie-katolikow do respektowania praw uchwalonych dzieki
        naciskom kosciola rzymsko-katolickiego (typu zakaz aborcji).
        A do tego dochodza olbrzymie pieniadze pompowane przez rzad w kosciol
        (i podlegle mu instytucje/organizacje) kazdego roku. A pieniadze owe nie
        pochodza, li tylko od katolikow, pochodza od wszystkich podatnikow!
        • Gość: Biały Re: Dominujący czy zdominowany? IP: 89.167.0.* 05.12.11, 17:18
          maxxx napisał(a):
          > "Wielu antykatolicka nastawionym ludziom kościół i ludzie wierzący w Boga w czy
          > mś przeszkadzają. Czy ktoś was do czegoś zmusza?"
          > Niestety tak... systematycznie lamana jest Konstytucja RP, zmusza sie nie-katol
          > ikow do podporzadkowania sie przepisom konkordatu z Watykanem, do ogladania krz
          > yzy
          > w budynku sejmowym, w publicznych szkolach, szpitalach, urzedach, itp.
          > Zmusza sie nie-katolikow do respektowania praw uchwalonych dzieki
          > naciskom kosciola rzymsko-katolickiego (typu zakaz aborcji).
          > A do tego dochodza olbrzymie pieniadze pompowane przez rzad w kosciol
          > (i podlegle mu instytucje/organizacje) kazdego roku. A pieniadze owe nie
          > pochodza, li tylko od katolikow, pochodza od wszystkich podatnikow!

Dobra, przyjmijmy, że zdelegalizujesz Kościół i pozdejmujesz wszystkie Krzyże - co wtedy pozostanie? Normy i prawa, które nawet przez kodyfikanta nie są respektowane?

Wiesz chociaż jaki procent PKB jest "pompowany" co roku do Kościoła, a ile wynoszą zobowiązania wynikające z restytucji majątku przez komunistów zarekwirowanego Kościołom i związkom wyznaniowym? Chyba za dużo Grzegorza Piotrowskiego i Jerzego Urbana się naczytałeś, że o pośle Januszu Palikocie nie wspomnę.

Poważnie pisałeś to co ja przeczytałem???
    • Gość: Biały Re: Obejrzyj Mszę w 3 wymiarach. Oglądałem! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.12.11, 23:22
      Pretensje do garbatego, że ma proste dzieci? Trzeba było wybierać tych co robią, a nie mówią, że kiedyś zrobią.
      Wystarczy poczytać księgę gości na stronie tej parafii żeby wiedzieć gdzie ci z lepszego świata kierują w Lublinie swoje kroki.

Czy to wina "klechów", że w otoczeniu ich miejsc pracy jest czyściej niż w okolicach najbardziej reprezentacyjnych świeckich gmachów?
      Nie miej pretensji do garbatego, ze ma proste dzieci - do Pana Boga również.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka