Dodaj do ulubionych

Nasz Zalew, nasze lubelskie morze sprzed 30 lat...

03.09.12, 17:18
Nie warto oglądać. Szkoda czasu. Same łódki, łódki i łódki. 2 DZ-ty, jakaś omega. I dokładnie nic więcej.
Obserwuj wątek
    • darek54gti Nasz Zalew, nasze lubelskie morze sprzed 30 lat... 03.09.12, 17:31
      Po otwarciu zalewu to było naprawdę COŚ dla mieszkańców Lublina.Nie wiem czy czystość wody i terenów zalewowych wynikała z większej kultury użytkowników czy też ludzie bardziej dbali o to sami gdyż dużo prac wykonali w tzw.czynach społecznych . O sinicach też się nie słyszało bo i woda była czysta.Smutne że z wielkich planów wzg.tego akwenu tak niewiele zostało zrealizowane.Ot taka nasza polska rzeczywistość.!!!
    • blood_free Nasz Zalew, nasze lubelskie morze sprzed 30 lat... 03.09.12, 20:25
      Dla laika z pewnością łódki i łódki. Natomiast każdy kto ma choć trochę zacięcia historycznego i zmysł architektoniczny, to kopalnia wiedzy o ówczesnych metodach budowy i architekturze, np. dyżurka przy tamie. Dla mnie te zdjęcia są naprawdę w porządku. W istocie świadczą o dużo większej kulturze użytkowania akwenu i porządku jaki panował wokół zbiornika.
    • hrabiaski Re: Nasz Zalew, nasze lubelskie morze sprzed 30 l 04.09.12, 10:35
      ten redaktor wypisuje bzdury!nigdzie i nigdy zbiornik nie byl pogłębiany!nawet pniaki po wyciętych olchach pozostawiono w ziemi.przez dłuższy czas wystawały z wody(np.w rękawie).
      Pewnie kosiarki pomięszały mu się z koparkami!kilka sezonów zbiornik był zarośnięty od zaj.pod kasztanami do mostu,i wodorosty koszono,rezultaty były raczej mizerne,i w poprzek od wsi do lasu trudno było przepłynąć.Tytul poprzedniego artykułu też jest błędny!kto i kiedy kopal zbiornik zemborzycki?!nikt nigdy nie kopał!Zbrano część lasu na wał od strony dąbrowy,ale tam pracowała Hydrobudowa!A czyny społeczne?Do dnia dzisiejszego,mam grabki,siekierę i łopatę z tych czynów(uczestnik czynu pobrał narzędzie,sprzedał chłopu,brał następne itd.później nachlal się wódy,i spal w cieniu)i tak wlaśnie budowano zalew!A czyny partyjne?Na początek,przemówienie,potem wydawanie narzędzi,następnie śniadanie(na koszt inwestora) no i podsumowanie!Mam tyle lat że to wszystko doskonale pamiętam!
        • hrabiaski Re: a pracowałeś przy zalewie... 04.09.12, 13:58
          przy zalewie?!Nawet 1 minuty nie pracowałem,mało tego byłem przeciwny jego budowie!I dalej twierdzę że jest własnością właścicieli łąk,nie MOSiR,ani mieszkańców Lublina,Zmarnowano ekosystem,woda gruntowa podniosla się o ok 2m.co skutkuje ciągłymi podtopieniami domów mieszkalnych w 2005r pływały całe Zemborzyce!w każdym praworządnym kraju,firma typu MOSiR poszła by z ,,torbami"po prostu nie miała by na odszkodowania!A jeżeli już ktoś tu p.....li,to na pewno nie ja!A tobie nie szkoda?!Rozumiem!jesteś homosowietikus,ci nic i nikogo nie żałują!Bo po prostu nigdy,nic,i niczego nie mieli!
          • Gość: bosman hrabiosiu... IP: *.centertel.pl 05.09.12, 15:03
            ja wiem:-) "ważne to je co je moje". W dupie byłeś, gó... widziałeś, krowy - a tam - setki krów hodowałeś w bagnie a do rzeki spuszczałeś i zapewne spuszczasz gówna. Jak ci dom w Zemborzycach pływa to zbuduj sobie tratwę. I pamiętaj o jednym: zalewu nie zbudowano jako ośrodek rekreacyjny, to funkcja uboczna. Zalew to głównie zbiornik retencyjny zabezpieczający Lublin przed powodzią.
            powódź 1; powódź 2
            A tutaj poszukaj sobie więcej.
            1)Jak coś ci nie pasuje - to masz problem.
            2)Możesz nie odpisywać na mojego posta - naprawdę mam w dupie twoje poglądy i
            przemyślenia, co łączy się nierozerwalnie z punktem 1)
            3)...a teraz PiS (Przeproś i Spie...)
            • hrabiaski Re: hrabiosiu... 05.09.12, 23:16
              A może tak osobiście cię przeprosić gburze?!choć raczej szkoda słów dla takiego capa!Taki bosman jakie morze! a morze jak każdy wie to duża śmierdząca, powstała na ludzkiej krzywdzie kałuża!No i jeszcze jedno,co bosman robi na wyż.lubelskiej?pewnie uczył się pływać w szkole,później w pracy i na czynach społecznych! teraz rozumiem,skąd taka ,,wiedza",ale ale,g....m byłeś,jesteś i będziesz,sam się sobie dziwię że poniżam się do dyskusji z tobą(zaimki z małej litery nie z powodu nie znajomości ortografii,po prostu takie bydle nie jest wart tego)!A teraz idź utop się w tym swoim morzu,zasrany bosmanie!tylko nie zasmródź do reszty tej kałuży,i nie wytruj reszty żab!choć będzie ci trudno,bo g...o nie tonie!
    • Gość: bosman harbour, dla jednego "tylko łódki"... IP: *.centertel.pl 04.09.12, 11:20
      a dla drugiego doskonale wyposażony ośrodek sportów wodnych. Pewnie za młody jesteś by pamiętać ilu ludzi mogło wówczas korzystać z łódek wiosłowych, łodzi żaglowych: omeg, zefirów, rowerów wodnych, kajaków. DZ-y: - należały jedna do MOSiR, druga do LOZŻ. Szkolono na nich na stopień sternika. Szkolenia na stopnie żeglarskie i motorowodne trwały od wczesnej wiosny do października, a nawet listopada. Co roku w czerwcu obchodzono uroczyście Dni Morza - gala flagowa, postawienie bandery, prezentacja klubów żeglarskich, potem regaty o puchar wojewody. Pewnie nie masz pojęcia, ile klubów żeglarskich miało swój sprzęt nad zalewem: YCP, YCA, Politechnika, Liga Morska, Budowlani, WSS-LSS, harcerze, LOK, LKSW, MOTOR. Kajakarze - Budowlani. Kilkanaście razy w roku odbywały się regaty - żeglarskie i kajakarskie. Był tor regatowy kajakarski, drugi lub trzeci w Polsce. Przyjeżdżali trenować do Lublina żeglarze regatowi z Puław i Włodawy. Regaty żeglarskie były i na szczeblu ogólnopolskim.
      Aż nastał ustrój powszechnej szczęśliwości i ch... strzelił wszystko. Ale po co ja ci to piszę, dla ciebie to tylko łódki.
    • Gość: bosman Foto nr 5 IP: *.centertel.pl 04.09.12, 11:27
      Trzeci i czwarty jacht od lewej to jachty klasy "Wodnik". Pierwsze kabinówki na zalewie. Dzisiaj to klasyka szkutnictwa. Na tych łódkach, oprócz omeg, szkoliłem się na pierwszy stopień żeglarski w 1977r. Jeden z tych Wodników pływa do dziś po zalewie, trochę przebudowany nadal służy jako jednostka szkoleniowa.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka