Dodaj do ulubionych

Airport. Właściciele chcą prześwietlić lotnisko...

13.11.12, 07:40
Ciekawe - kto tu kogo zatrudnia: miasto pana prezesa czy pan prezes łaskawie reprezentuje miasto czyli kapitał społeczny?
Obserwuj wątek
    • Gość: andrzej.filipowicz Siły wyższe od ratusza... IP: 89.167.0.* 13.11.12, 22:26
      anabucco1954-54 napisał:

> Ciekawe - kto tu kogo zatrudnia: miasto pana prezesa czy pan prezes łaskawie re
      > prezentuje miasto czyli kapitał społeczny?

Kolejni sprawujący nadzór właścicielski, rady nadzorcze i prezesi są tylko rezydentami siły dużo wyższej niż oni wszyscy do kupy wzięci. Myślę, że klucze do teczki szefa tej siły wyższej są u prezydenta kraju, który z urzędu przejął aneks z likwidacji WSI.

Alternatywa, to wiara w krasnoludki, które jak wiemy są z całkiem innej bajki.

Szkoda, że Gazeta ani żadne inne klasyczne lokalne media nie pokusiły się o sporządzenie histogramu PLL, który z zakresie sprawstwa kierowniczego nad tą "inwestycją" nie pozostawia najmniejszej wątpliwości.

Audyt wewnętrzny przed certyfikacją przez ULC mógłby wszak spowodowac, że zaszłaby potrzeba zmiany statusu certyfikatora...

Ps. Straty PLL na tym etapie są tak wysokie, że otwarcie lotniska będzie oznaczało jego... zamknięcie - tyle, że to się dopiero później okaże.
      • Gość: leszeke Re: Siły wyższe od ratusza... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.11.12, 09:45
        Gość portalu: andrzej.filipowicz napisał(a):
        > Ps. Straty PLL na tym etapie są tak wysokie, że otwarcie lotniska będzie oznacz
        > ało jego... zamknięcie - tyle, że to się dopiero później okaże.

Zręczne użycie słów: "Straty PLL" ... A skąd instytucja która nie prowadzi jeszcze komercyjnej działalności ma mieć zyski ? Różnica pomiędzy stratą a inwestycją i kosztami jednak jakaś jest ?
        • Gość: andrzej.filipowicz Sprawdź w KRS... IP: 89.167.0.* 14.11.12, 10:02
          Gość portalu: leszeke napisał(a):

> Gość portalu: andrzej.filipowicz napisał(a):
          > > Ps. Straty PLL na tym etapie są tak wysokie, że otwarcie lotniska będzie
          > oznacz
          > > ało jego... zamknięcie - tyle, że to się dopiero później okaże.
          >
          > Zręczne użycie słów: "Straty PLL" ... A skąd instytucja która nie prowadzi jesz
          > cze komercyjnej działalności ma mieć zyski ? Różnica pomiędzy stratą a inwestyc
          > ją i kosztami jednak jakaś jest ?

Jeżeli zręcznością jest podanie faktów, to możemy uznać to za zręczność.
          Polecam lekturę raportów finansowych w KRS, które dostępną są włącznie z tym ostatnim za 2011 rok.

Rzuć okiem na koszty, a będziesz wiedział co powoduje straty - jeżeli zestawisz dodatkowo te pozycje z zakresem finansowania tej "inwestycji" w ramach projektu refundowanego przez UE, to będziesz miał jasny i klarowny obraz.

Zastrzegam, że obraz uproszczony, bo właśnie od tego są audytorzy żeby na ten przykład stwierdzić czy 3,7 miliona strat poniesionych za rok 2011 jest zasadne czy też nie?

Zaręczam, że zręczności żadnej nie potrzebujesz poza posiadaną już umiejętnością czytania i liczenia, bo nawet drogi do KRS w Świdniku nie musisz znać - wystarczy KRS online...
                • urke66 Re: czy przerasta... 14.11.12, 15:06
                  Przykro m i ale Pan Panie Filipowicz jest zwykłym idiotą ekonomicznym.Nie rozróżnia Pan nakładów inwestycyjnych od straty operacyjnej. To tak jakby mówić o taksówkarzu , który kupił samochód, że poniósł stratę. Nie - on zainwestował w swoje miejsce pracy. Może wytłumaczysz człowieku na czym ma zarabiać lotnisko w budowie ? Chyba tylko na sprzedaży ziemi z wykopów.
                  • Gość: andrzej.filipowicz A pan żeś psychiatrą z dyplomem? IP: 89.167.0.* 14.11.12, 16:02
                    urke66 napisał:

> Przykro m i ale Pan Panie Filipowicz jest zwykłym idiotą ekonomicznym.Nie rozró
                    > żnia Pan nakładów inwestycyjnych od straty operacyjnej. To tak jakby mówić o ta
                    > ksówkarzu , który kupił samochód, że poniósł stratę. Nie - on zainwestował w sw
                    > oje miejsce pracy. Może wytłumaczysz człowieku na czym ma zarabiać lotnisko w b
                    > udowie ? Chyba tylko na sprzedaży ziemi z wykopów.

A pan żeś psychiatrą z dyplomem czy tylko z praktyką podwórkową?
                    Strata operacyjna panie psychiatro amatorze była wyższa od tej co podałem, a tę podałem, by nerwy czytających oszczędzić, bo jak pan doskonale wiesz straty ogółem wyniosły niemal 14 milionów złotych...

Co do tłumaczenia, to tak się składa, że to nie ja za te niemal 14 milionów strat odpowiadam, a więc zaproś do swojego gabinetu zarząd PLL oraz ratusz, który sprawuje nadzór właścicielski nad tą spółką.

Pan przejmować się stratami nie musisz, a ja chcę i w związku z różnicą w podejściu do publicznych pieniędzy wyzywać pana nie zamierzam, bo to pańska sprawa jest, a nie doktora, którym, zresztą nie jestem...

Myślisz, że podałem tę najniższą część strat przypadkowo i ponad 10 milionów strat pominąłem bo liczyć do 14 nie potrafię?

Ps. Zakup samochodu przez taksówkarza jest naturalną inwestycją...
                • Gość: andrzej.filipowicz Zwróć uwagę na używane słowa... IP: 89.167.0.* 14.11.12, 16:19
                  Gość portalu: bosman napisał(a):

> "chamów" przybywa.

Ty to napisałeś, bo ja do takiego określenia nie znajduję w tym przypadku podstaw.
                  Powiem więcej, że cieszę się, iż zdołałem kogoś sprowokować do zapoznania się ze sprawozdaniem finansowym i uczyniłem to z pełnym rozmysłem, bo widać, ze tylko szokując można wzbudzić zainteresowanie tym co w sferze publicznej jest, a dotyczy w sumie nas wszystkich.

I nawet nie w samych kwotach i ich interpretacji kwestia jest ale w zainteresowaniu tym co praktycznie jest całkowicie poza wszelką kontrolą - co uwypukliła kwestia niedopuszczenia na tym etapie audytu do zbadania PLL.

Jestem przekonany, że odpowiedzią na tamten post dopiero sprowokowałem drugą stronę ale epitetów na Twoim poziomie mimo wszystko się nie spodziewam - chyba, że... paramedycznych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka