Dodaj do ulubionych

Rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki. Będz...

15.04.13, 15:19
rowerzyści znów domagają się praw... taaaaak. ale sami nie respektują ŻADNYCH przepisów ruchu drogowego.krzyczą, jęczą i strajkują by traktować ich jak pełnoprawnych uczestników ruchu, tymczasem nie potrafią się w żaden sposób dostosować do obowiązujących na drodze reguł.
dziesiątki razy widziałem jak rowerzysta jadąc środkiem ulicy, pomimo że obok jest ścieżka rowerowa, gdy zapalało się czerwone dla jego pasa ruchu, a włączało zielone dla pieszych, bez krępacji wjeżdżał na pasy nie bacząc na przechodniów i zapieprzał po chodniku aż dojechał do ulicy gdzie światła już nie było.
drodzy rowerzyści, nie potraficie się dostosować do reguł panujących na drodze i takie właśnie później są tego skutki. szkoda kobity, jasne. ale spora większość z rowerzystów (tak jak i kierowców) ginie z tego samego powodu: przez brak wyobraźni i zwykłą głupotę.
Obserwuj wątek
    • Gość: Cogito Re: Rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki. Bę IP: *.polcard.com.pl 15.04.13, 15:51
      > rowerzyści znów domagają się praw... taaaaak. ale sami nie respektują ŻADNYCH p
      > rzepisów ruchu drogowego.

Twój argument jest z cyklu "a u was Murzynów biją". Zabita rowerzystka respekrowała przepisy. Jechała chodnikiem, co w tym przypadku było zgodne z prawem. To kierowca ciężarówki nie ustąpił jej pierwszeństwa i to on jest sprawcą wypadku.
        • Gość: turysta Re: paranoja - kolejny cyrk IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.13, 21:57
          > Rowerzyści, więcej wyobraźni! Jeśli widzicie auto większe /wyższe/ od was, to p
          > omyście, że kierowca przy skręcie was nie widzi.

a wczesniej, jadac jezdnia tez nie widzial roweraka jadacego po chodniku? czy moze kobiecina jechala 300 na kole i przebila na wylot ciezarowke? musial byc moment, kiedy rower byl przed kierowca.. jakby zajmowal sie jazda, to by ja zauwazyl.. no chyba ze zauwazyl, ale stwierdzil, ze on jest wiekszy wiec kobieta mu ustapi.. przeciez to tylko rower - sie zatrzyma w miejscu.

>W lusterkach nie widzi. To każ
          > de dostawcze do 3,5tony, że o ciężarowych nie wspomnę.
          > I co z tego, że będzie moja wina, jak Ty zginiesz?

ty za to pojdziesz siedziec i zrobi sie nieco bezpieczniej.. nie ogarniasz ruchu w ciezarowce przesiadz sie na taczke.. po to robi sie kategorie rozne, aby przynajmniej w teorii wypuszczac na drogi normalnych kierowcow.. ale chyba nie w tym kraju..
      • qqbek Odsetek kretynów jest... 15.04.13, 16:28
        ...wśród rowerzystów niewspółmiernie wysoki (w porównaniu z resztą populacji).

Ale:
        1. Na Unii Lubelskiej tej kobiecie wolno było jechać po chodniku (to jedna z dwóch ulic w tym mieście, wzdłuż których wolno).
        2. O ile została potrącona na chodniku a nie na przejściu dla pieszych, to winny wypadku jest raczej kierowca ciężarówki.
        3. Kierowcy zawodowi to nie nadludzie... owszem, mylą się dużo rzadziej niż inni uczestnicy ruchu, ale jednak się czasami mylą.
          • Gość: Cogito Re: z artykułu wynika... IP: *.polcard.com.pl 15.04.13, 17:02
            > że wjechała pod ciężarówkę na wjeździe na budowę czyli ani na chodniku, ani na
            > przejściu.

Jeśli to był nie był chodnik, tylko droga poprzeczna (wjazd na budowę) to też kierowca ciężarówki także nie miał pierwszeństwa. Mówi o tym Art. 27. PoRD:

1 a). Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
            (...)
            3. Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez drogę dla rowerów poza jezdnią, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa rowerowi.

2. (uchylony).

3. Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez drogę dla rowerów poza jezdnią, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa rowerowi.

4. Kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany.
      • klawiatura1979 Re: Nie jeździć chodnikiem! 15.04.13, 22:36
        Czlowieku, co ty k...a bredzisz??
        Twoje chore rozumowanie zaklada, ze ta nieszczesna kobieta zginela z wlasnej winy!
        Nie pojmujesz w swoim zakutym lbie, ze zginelaby nawet, gdyby poruszala sie sciezka rownolegla to chodnika?? Wszystko dlatego, ze ten pieprzony palant, morderca nie raczyl nawet popatrzyc, czy nic nie porusza sie wzdluz jezdni zanim skrecil na teren budowy!
        Sam jezdze rowerem 100 procent zgodnie z przepisami i co najmniej 30 razy zdarzylo mi sie to, co tej biedaczce, kiedy bylem na sciezce rowerowej, nawet bedacej czescia drogi glownej. Szczesliwie dla siebie samego zawsze zdolalem w pore wyhamowac!
        Tak zachowuja sie czesto kierowcy, na zasadzie "duzy moze wiecej".
    • make_tea_not_war Rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki. Będz... 15.04.13, 18:34
      To jest droga z ograniczeniem do 70 km. Więc rowerzysta ma prawo jechać chodnikiem. Ja w zeszłym roku przejechałem się rowerem ulicą (tylko w przeciwną stronę) i takich dołów i masy śmieci przy poboczu to dawno nie widziałem. Teraz po zimie to jeszcze gorzej. Więc żeby jechać bezpiecznie trzeba prawie środkiem pasa. Gdyby ją potrącili na drodze to pewnie wielkie larum, że tam jest możliwość jazdy chodnikiem i nikt nie mógłby się spodziewać roweru. I jeszcze, moim zdaniem kierowcy ciężarówek z firm budowlanych to najgorsze cwaniaki, nie tylko na drodze o czym świadczy masa afer związanych z podprowadzaniem paliwa itp. Tak się składa, że znam 2 i każdy handluje kradzionym paliwem itp. Niestety pani pewnie nie zobaczyła do tyłu czy nic nie skręca, a kierowca pewnie jechał na pewniaka. W tym mieście wszyscy traktują prawoskręt jak pierwszeństwo. Obojętnie czy wjazd na budowę czy na skrzyżowaniu
    • tajnos.agentos Rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki. Będz... 15.04.13, 20:32
      "Na miejscu zapalą znicze i odsłonią "ghost bike'a", czyli biały rower, który na świecie jest symbolem zmarłych w wypadkach rowerzystów. Jak informują organizatorzy, przejazd ma być też "sprzeciwem wobec społecznej bierności i akceptacji dla zachowań, które skutkują utratą zdrowia lub życia rowerzystów"

Ludzi im nie szkoda, tylko rowerków żal... No cóż, jeden ścierwojad ma swoją "katastrofę smoleńską" a drugi poległą rowerzystkę, obaj siebie warci... :(
      Jestem zdecydowanie przeciw społecznej bierności i akceptacji dla zachowań nawiedzonych aktywistów - roweraków, które skutkują utratą życia lub zdrowia ludzi.
    • jo.oo Rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki. Będz... 15.04.13, 21:15
      O co te kłótnie??
      Babcia miała lat 64. To nie 20- sto latek, który pojawia się znikąd.
      Jechała po chodniku- tak jak jej było wolno. Na pewno nie za szybko.
      Kierowca- jeżeli by patrzył na drogę- widział ją o wile wcześniej. Chodnika w tym miejscu nie zasłaniają żadne krzaczki, drzewka itp. Mgły nie było.
      Miał obowiązek ustąpić jej drogi- niezależnie, czy wjazd jest droga poprzeczną, czy nie.
      Wszelkie próby zwalania winy na babcię prowadza do wniosku, że kierowca samochodu może polować na ludzi na chodniku.
      Wniosek- kierowca nie patrzył co się dzieje dookoła niego, równie dobrze mogła iść mamusia z wózkiem, też by ją zdjął- może gadał przez komórkę, a może wyłączył myślenie bo mu GPS kazał skręcać?
      • Gość: yulla Re: Rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki. Bę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.13, 21:44
        Ja co prawda nie rowerem ale kilka dni temu mało nie zostalam rozjechana przez cieżarówkę n a przejściu na zielonym świetle. 3 pasy, na ostatnim prawoskręt - na dwóch pozostalych ciężarówki zza których nie widać trzeciego pasa. Szłam powoli i z rozwagą bo z małym dzieckiem, byłam poza połową jezdni kiedy przed nami przejechała z impetem ciężarówka z gruzem, kierowca nawet nie zwolnił, a kierownicę trzymał jedną ręką bo w drugiej miał komórkę. Zakręcił z fasonem, a ja zamarłam na środku ulicy. Gdybm szła sama pewnie poruszałabym się szybciej...
        • tajnos.agentos Re: Rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki. Bę 15.04.13, 22:44
          Ja kilka tygodni temu omal nie zostałem rozjechany przez bandę gó...arzy - roweraków na przejściu dla pieszych na Alei Smorawińskego. Była niedziela, droga ustawa, zajmowali całą szerokość jezdni mimo że wzdłuż tej ulicy biegnie całkiem niezła ścieżka rowerowa i kompletnie nie przejęli się tym, że na przejściu znajdowało się kilka osób - nawet nie zwolnili, po prostu przejechali między nimi lawirując i jakby nic się nie stało pojechali sobie dalej. Jedna kobieta tylko zasłoniła dziecko, które prowadziła za rękę...
      • tajnos.agentos Re: Rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki. Bę 15.04.13, 22:38
        jo.oo napisała:

> O co te kłótnie??
        > Babcia miała lat 64. To nie 20- sto latek, który pojawia się znikąd.
        > Jechała po chodniku- tak jak jej było wolno. Na pewno nie za szybko.

Byłaś przy tym? Wszystko dokładnie widziałaś?

> Kierowca- jeżeli by patrzył na drogę- widział ją o wile wcześniej. Chodnika w t
        > ym miejscu nie zasłaniają żadne krzaczki, drzewka itp. Mgły nie było.
        > Miał obowiązek ustąpić jej drogi- niezależnie, czy wjazd jest droga poprzeczną,
        > czy nie.

Babcia cieszy się że przyznałaś jej rację.

> Wszelkie próby zwalania winy na babcię prowadza do wniosku, że kierowca samocho
        > du może polować na ludzi na chodniku.

Wszystkie próby zwalania winy na innych prowadzą do wniosku, że rowerakowi na chodniku wolno wszystko, nawet nie mieć minimum instynktu samozachowawczego - o pieszych nie wspomnę, bo ci zawsze zdążą się usunąć przed rowerakiem - no, prawie zawsze!

> Wniosek- kierowca nie patrzył co się dzieje dookoła niego, równie dobrze mogła
        > iść mamusia z wózkiem, też by ją zdjął- może gadał przez komórkę, a może wyłącz
        > ył myślenie bo mu GPS kazał skręcać?

Wniosek - babcia nie patrzyła co się dzieje dookoła niej, równie dobrze mogła wpaść na matkę z dzieckiem w wózku, choć oczywiście z mniej tragicznym skutkiem dla niej samej - może miała słuchawki na uszach i klapki na oczach, a może wyłączyła myślenie, bo marzyła jej się "dupa Marynia" i zbliżająca się "masa krytyczna"?
      • Gość: Kolabor prawda jes taka IP: *.adsl.highway.telekom.at 15.04.13, 23:12
        z chamstwem na drodze można się spotkać zarówno ze strony kierowców jak i pieszych, oraz rowerzystów

nie ma znaczenia jak się ktoś porusza, jeżeli człowiekowi brakuje kultury, poszanowania innych itp. to wyjdzie to niezależnie od tego czy jedzie samochodem, rowerem, czy też idzie chodnikiem

mam porównanie z innymi krajami; sam nie jestem aniołkiem, ale myślę, że w Polsce chamstwo na drogach jest standardem
    • tomesio Brak oświetlenia u większości cyklistów 16.04.13, 08:25
      Często widuję rowerzystów na ulicy, wszak w dużym mieście to normalna rzecz. Zaskakuje mnie jednak to, że większość nie używa żadnych świateł - czy z przodu czy z tyłu. Biorąc pod uwagę, że rower to koszt kilkuset złotych, zaś koszt najtańszych lampek to kilkanaście złotych, zakrawa to na idiotyzm i kompletny brak wyobraźni. Dobre [widoczne] oświetlenie zazwyczaj mają kurierzy - bierzcie z nich przykład. O zmierzchu takiego delikwenta bez oświetlenia zauważa się w ostatniej chwili, nawet przy 50 na godzinę.
      Sam też nie wjeżdżam na jezdnię rowerem gdy zapomnę oświetlenia z domu.
      • tajnos.agentos Ta miała szczęście! 16.04.13, 22:44
        Gość portalu: Jajec napisał(a):

> Lobby rowerowe to taka grupa, która ma TYLKO prawa. Im wolno wszystko! Otóż Dro
        > dzy Rowerzyści: DUŻY MOŻE WIĘCEJ!!! Czy Wam się to podoba, czy nie! Ostrożności
        > nigdy zbyt wiele. Gubi Was Wasza brawura i brak kultury!!!

trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,127406,13746090,_DZIEN_NA_ZYWO__Rowerzystka_wpadla_pod_nieoznakowany,,,433631.html
        ...I równocześnie pecha - bo cholerka, trudno będzie udowodnić winę przebrzydłego polskiego kierowcy, nie da się zorganizować marszu i w ogóle do dupy! :)))
        • Gość: Rainkiller Re: Ta miała szczęście! IP: *.opera-mini.net 17.04.13, 19:16
          Pół godziny temu stałem przez dokładnie 13min.na przystanku na Racławickich przy wejściu do Sasa.W tym czasie minęło mnie po chodniku 9ciu roweraków(a chodnik zatłoczony)i jeden jadący jezdnią.Z wspomnianych 9ciu przejście dla pieszych przejechało 5ciu,4 pojechało dalej chodnikiem.I tak jest codziennie.Kamera monitoringu tam jest,tak że barany monitoríngowe cały dzień widzą to co ja i wiedzą zatem jaka jest skala problemu.I co?I nic:-).
    • hrabiaski Rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki. Będz... 17.04.13, 21:22
      ja też chcę jeździć po chodnikach!dlaczego niby skuter ma być gorszy od roweru?!Albo nich mi miasto wybuduje drogi dla skuterów,albo niech zmienią Krd!Mnie nie wolno?!To jawna dyskryminacja!Przecież skuter,motocykl,i rower,nie mają strefy zgniotu.to dlaczego buduje się tylko ścieżki rowerowe?a gdzie ścieżki dla motocykli i skuterów?Po za tym motocyklista nie jest anonimowy! a rowerak,tak!Motocyklista płaci podatek drogowy,akcyzę,OC,za przeglądy tech.a roweraki?za nic!im się tylko należy!Czas z tym skończyć!żadnych przywilejów dla roweraków!żeby wymagać,trzeba najpierw coś dać!w tym wypadku wnieść stosowną opłatę!ale by był krzyk!na zasadzie,,kot pier...i i wrzeszczy!"prezydent Sopotu wprowadził swego czasu ograniczenie szybkości na ścieżkach rowerowych do 10 km/godz.ale był szum!Ja uważam że polski obecnie nie stać na ekstrawagancje ,typu ścieżki rowerowe!kto po nich jeździ?!kupa nawiedzonych próżniaków?!na nich też przyjdzie pora,pora na kolejki do specjalistów!wtedy spostrzegą priorytety!na razie mama daje papu!To,, pończocha"na grzbiet,,,guma" na łeb.okulary na nos,słuchawki w uszy,i wszyscy z drogi!jedzie ,,panosko"!do pracy pędzi!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka