Dodaj do ulubionych

Przekroczyłeś prędkość o 11 km/godz. Od strażni...

09.09.13, 22:33
straż miejska to drogie w utrzymaniu pasożyty. Wpływy z mandatów są niższe niż wydatki miasta. A gdy faktycznie przydałaby się ich interwencja nie mają patrolu w pobliżu. Dzwoniłem kiedyś w sprawie auta tarasującego przejazd na Misjonarskiej. Przez 45 minut nie raczyli przyjechać aż kierowca źle zaparkowanego auta wrócił i odblokował ulicę. ZLIKWIDOWAĆ TĄ SZKODLIWĄ FORMACJĘ
Obserwuj wątek
      • tajnos.agentos Re: Przekroczyłeś prędkość o 11 km/godz. Od straż 10.09.13, 04:29
        Nie od dziś wiadomo że jedynym obowiązującym w Polsce przepisem regulującym zasady ruchu na drogach publicznych są urzędowe ograniczenia prędkości. Jeśli kierowca ma ograniczenie do 50, to ma jechać 50 nawet, jeśli zdrowy rozsądek pokazuje że to idiotyzm. Przerabialiśmy to już kiedyś w ramach akcji z fotoradarem ukrytym w śmietniku na Spółdzielczości Pracy, gdzie w wyniku kompromitacji podniesiono dozwoloną prędkość do 70km/godz - ale zrobiła to policja a nie straż miejska, bo straż miejska jest przede wszystkim od trzepania kasiory po linii najmniejszego oporu. Poza tym, kierowca ma jeździć stale z nosem w liczniku, byle o 5km/godz. nie przekroczyć, nic poza tym nie nie musi widzieć i nie powinno go obchodzić. Nawet jeśli przez to rozjedzie pieszych na przejściu, zrobi to zgodnie z przepisami i nic mu nie zrobią.
    • bugmenot4 Przekroczyłeś prędkość o 11 km/godz. Od strażni... 10.09.13, 02:21
      Chodzi o fotoradar stacjonarny, czy może ustawiali się na trójnogu na przedłużeniu jana pawła do kraśnickich? zdarza się tam polecieć dużo więcej. ;) zróbcie ograniczenie do 20 km/h i dobudujcie jeszcze jeden pas. Brak logiki,niebezpieczne miejsce, hahahaha. Niebezpiecznym miejscem jest rondo krochmalna/jana pawła gdzie ludzie zjeżdzają od strony nałkowskich za szybko i dochodzi tam do wielu wypadków. (przykładów nie trzeba podawać, wystarczy wpisać w google wypadek krochmalna diamentowa lublin). Może byście tam postawili światełka, takie jak to zwą 'inteligentne'.

Kolejny świetny przykład? Może super pomyłka z miejscem ustawienia fotoradaru na nadbystrzyckiej w stronę jana pawła - czy przypadkiem nie miał być ustawiony na dole, przy lidlu, tam gdzie dochodzi do wypadków i potrąceń rowerzystów?

Albo np. po co na skręcie z zana w nadbystrzycką jest oddzielny sygnalizator z czerwonym światłem, skoro jest piękny pas wjazdowy na ul.nadbystrzycką? Jedno z drugim się wyklucza. Czy nie można by zrobić ciągle zapalonej zielonej strzałki do tego skrętu? Myśleć ludzie, myśleć. I jeszcze te światła świecą 24h/7dni w tygodniu. Czuję się jak ostatni idiota, stojąc o 1 w nocy samemu na tym skrzyżowaniu, w zasięgu wzroku brak żywej duszy. Kto to wymyślił?

Mogę tak wypisać jeszcze 20 innych kuriozalnych sytuacji na lubelskich 'drogach'.

Polujcie sobie z tym trójnogiem, proponuję na jana pawła całodobowe ograniczenie do 20 km/h (np. z powodu nocnych napraw bariery na środku drogi, no pomysłów jest wiele) i łapać od 31 km/h. Do tego helikopter z działem obrotowym, jeżeli ktoś nie będzie chciał zapłacić odrazu. :)
    • bijelodugme Przekroczyłeś prędkość o 11 km/godz. Od strażni... 10.09.13, 14:56
      Jak to jest, że gdy taki Polak wyjedzie poza granice tego kraju to nagle respektuje znaki ograniczenia prędkości? Skoro jest 50 to jedź 50 do 10km/h nie czepiają się nie dlatego, że nie chce im się łapać, tylko właśnie po to byś nie musiał patrzyć ciągle na prędkościomierz. Tylko jak Polak się o tym dowiedział, to normalne dla niego się stało, że podstawowa prędkość w terenie zabudowanym to 60km/h i tyle w temacie.
      • Gość: podróżnik Re: Przekroczyłeś prędkość o 11 km/godz. Od straż IP: *.lublin.mm.pl 10.09.13, 16:55
        Może dlatego, że w innych krajach ograniczenia prędkości ustawiane są z głową. Jeździłem ostatnio po Słowacji i Węgrzech. Rzeczywiście jeździłem zgodnie z przepisami. Każdy tak jeździł. Może jest to związane z tym, że nie ma co chwilę terenu zabudowanego na drodze przelotowej, na dwupasmówkach w miastach pozwala się jeździć szybciej niż 50 na godzinę itd.

Przykład, który najbardziej mi się rzucił w oczy: szeroka, choć jednopasmowa, droga poza terenem zabudowanym. Ogólnie należałoby jechać 90 km/h, ale Węgrzy ustawili znak zezwalający jechać 110 km/h. A w Polsce by pewnie by było standardowe 90 i jeszcze by dowalili ograniczenie do 50 przed zakrętami, które bez problemu przejeżdża się szybciej niż setką.
    • kapitan_rzbik wczoraj dostalem mandat od straży miejskiej 11.09.13, 08:54
      i po raz kolejny sie przekonalem że nie chodzi tu o bezpieczeństwo ale o ciągniecie kasy
      stanąłem na chodniku na początku fabrycznej
      nie mialem przy sobie portfela bo zapomniałem. mialem tylko dow rejestracyjny. Krawężnik spisał nazisko z dow. rejestracyjnego natomiast mój pesel dowiedział się przez cb radio
      Moja tożsamosć nie została wogóle sprawdzona. Nie istotne było kim jestem chodziło o to żeby wlepić mandat
      ChwSM

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka