Dodaj do ulubionych

...cytaty... ;-)...

• s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 19.02.17, 18:25
      ...pozazdrościć... /\ /\ /\

– Błędy wobec ludzi popełniałem, ale wobec mojej ojczyzny nie mam sobie nic do wyrzucenia, i jeśli Bóg tę kategorię weźmie pod uwagę, to źle nie będzie – mówił profesor Władysław Bartoszewski miesiąc przed śmiercią w rozmowie z Aleksandrą Pawlicką. Gdyby żył, dziś obchodziłby 95. urodziny...

www.newsweek.pl/polska/95-rocznica-urodzin-wladyslawa-bartoszewskiego,galeria,359584,1.html?src=HP_Left_Section_2
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 22.02.17, 10:56
      ...z serii: kalambury prezesa... przyznać trzeba, że idzie mu coraz lepiej... :-)))... ... ...

...jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami w przeciwieństwie do niektórych ludzi...

www.tvn24.pl/dyskusja-nad-odwolaniem-marszalka-sejmu-kaczynski-jestesmy-panami,717550,s.html

...czyli Zagłoby na rozum sposoby... /\

www.youtube.com/watch?v=N1BKO2ISHkY

ps.: ...tylko - czy te sposoby są legalne?... ... ...
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 24.02.17, 13:29
      ...papież Franciszek o obłudnikach... /\ /\ /\

Papież: lepiej być ateistą niż złym chrześcijaninem

Papież Franciszek skrytykował część członków Kościoła, sugerując, że lepiej być ateistą niż jednym z "wielu" katolików, którzy prowadzą obłudne, podwójne życie. Wyjaśnił, że nie zachowuje się po chrześcijańsku ten, kto deklaruje się jako katolik, chodzi na msze, ale nie płaci sprawiedliwie pracownikom i prowadzi brudne interesy...

www.tvn24.pl/papiez-lepiej-byc-ateista-niz-zlym-chrzescijaninem,718151,s.html
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 20.03.17, 21:49
      dr Piotr Kuropatwiński, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego... /\ /\ /\

...Złote, srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę wręczał wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Jednym z odznaczonych został dr Piotr Kuropatwiński z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Wykładowca odmówił jednak przyjęcia odznaczenia nadanego przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.
      Na swoim profilu na Facebooku wytłumaczył to w ten sposób: „Decyduję się na odmowę przyjęcia tego odznaczenia w imię dążenia do zachowania spójności moich zachowań z moimi poglądami na temat istoty postawy obywatelskiej. Odmawiam przyjęcia odznaczenia od prezydenta, który zobowiązał się stać na straży konstytucji, ale zachowuje się jak przedstawiciel narzuconej z zewnątrz władzy – władzy, która >>nie obala od razu praw i instytucji cywilnych, ale je powoli ukazami podkopuje i roztacza<<”...

trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,21523865,wykladowca-ug-odmowil-przyjecia-medalu-od-prezydenta-dudy.html#MTstream
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 24.03.17, 15:14
      ...Tomasz Lis: król jest nagi ... czyli suweren jako niewinne dziecko... :-)))... /\ /\ /\

...Topnieje grupa ludzi, którzy to kupują. Fikcyjność polityki PiS, fanfaronada, okłamywanie nas... trzeba wybitnej ślepoty, żeby tego nie dostrzec. Tę ściemę można uprawiać w kampanii, potem trochę poudawać, ale potem ktoś zacznie szeptać: król jest nagi - ocenił Tomasz Lis w TOK FM...

www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,21541236,do-dzentelmenow-dotarlo-ze-niekoniecznie-beda-rzadzic-wiecznie.html#BoxNewsImgZ32&a=65&c=61
      • empi Re: ...cytaty... ;-)... 24.03.17, 15:34
        Pani premier poleciaałaaaa.... nuci sobie po drodze:
        Wstańcie ludzie, wstańcie wszędzie, ja nowinę niosę wam:
        na gwiaździstym firmamencie bliska radość błyszczy nam.

pzdr.
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 27.03.17, 07:43
      ...Krzysztof Zanussi... :-)))... /\ /\ /\

...W debacie publicznej trzeba starać się opanować zwierzęce instynkty. Nawet, jeśli moi przeciwnicy mają inne poglądy ode mnie, to przypisywanie im nędzy moralnej jest po prostu głupie.
      Pana przeciwnicy, czyli obecna władza?
      Niekoniecznie. W poprzednim rządzie również bywało wiele punktów, którym byłem przeciwny. Wcześniej byłem przeciwny bezideowości, dziś jestem przeciwny fałszywej ideowości. Miałem poczucie, że w kulturze wytworzyły się koterie, które mają ogromną władzę. Po tym rządzie spodziewałem się, że będzie pracował nad wielobiegunowością kultury. W tym względzie mnie zawiódł. Przyznaję też, że osobiście nie głosowałem na tę partię w ostatnich wyborach parlamentarnych. Oczywiście, miałem nadzieję, że ta zmiana, jak każda inna, wniesie coś dobrego. Natomiast w kulturze nic się nie zmieniło i rządzi ta sama dyktatura, która rządziła 1,5 roku temu.
      Czy nie jest jednak tak, że obecna partia jest panu najbliższa, jeśli chodzi o wartości, które niosą na sztandarach?
      Musiałby pan doprecyzować, o które wartości chodzi. Dla mnie ogromną wartością jest społeczeństwo obywatelskie, natomiast ruchy legislacyjne, które ta władza wykonuje nie są na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Z drugiej strony, oczywiście dopuszczam myśl, że społeczeństwo obywatelskie może doprowadzić do zguby...
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 27.03.17, 13:41
      ...Ewa Siedlecka: O hucpie... :-)))...:

...PiS wstał z kolan, ale Polskę wdeptał poniżej poziomu... /\ /\ /\

siedlecka.blog.polityka.pl/2017/03/27/o-hucpie/?nocheck=1

ps.: bardzo trafne spostrzeżenie... /\
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 07.04.17, 19:33
      ...Marek Górlikowski... /\ /\ /\

Historia niszczenia dziewięcioletniej pracy profesora Pawła Machcewicza i doktora Janusza Marszalca, którzy z zespołem ludzi zbudowali Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, ma w sobie jakąś ohydę, która zawsze unosi się nad bezkarnym złem...

wyborcza.pl/7,75968,21603414,zobacz-ostatnie-dni-gdanskiego-muzeum.html#BoxGWImg
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 11.04.17, 09:19
      Jacek Żakowski: "naród pisowski"

...Od wczesnego ranka do późnego wieczora PiS świętował sobie rocznicę katastrofy smoleńskiej. Świętował tylko sobie, więc świętował sam, w swoim zaryglowanym na sześć spustów gronie, oddzielony od Polski i Polaków szczelnymi kordonami, za które wstęp mieli tylko najstaranniej wybrani.

Brać udział w upamiętnianiu największej od dawna narodowej traumy mogli wyłącznie ci, którzy „w ocenie Organizatora dają rękojmię zachowania godności i poszanowania powagi uroczystości i których zachowanie nie stało i nie stoi w sprzeczności z tradycją przyświecającą obchodom Katastrofy Smoleńskiej”. Ten cytat z podpisanego przez Piotra Glińskiego „Regulaminu obchodów 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej” najlepiej oddaje charakter całego tego wielkiego przedsięwzięcia. Chętni musieli mieć przepustki, ale nie sposób było się dowiedzieć, skąd można je wziąć...

opinie.wp.pl/jacek-zakowski-tez-blagam-o-szacunek-i-empatie-6110779049096833a
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 13.04.17, 09:04
      ...Wolfgang Schaeuble - Niemiecki minister finansów... /\ /\ /\

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble powiedział wczoraj, że muzułmanie, którzy migrują do Europy, powinni zrozumieć, iż mogą znaleźć lepsze dla nich miejsca, jeśli nie chcą zaakceptować europejskiego sposobu życia - informuje Reuters...

wiadomosci.onet.pl/swiat/schaeuble-do-migrantow-idzcie-gdzie-indziej-jesli-zle-wam-w-europie/z8mncj0
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 15.04.17, 10:53
      ...Zygmunt Bauman - filozof, o Franciszku - papieżu... czyli o ubóstwie, zawłaszcza o ubóstwie ducha... czyli i o tym, przed kim powinniśmy klękać... /\ /\ /\

...Strefa komfortu
      Nie dialogami są dziś spotkania polityków (przedstawicieli skłóconych ze sobą obozów, partii, ugrupowań politycznych), jakim raczą nas na co dzień media publiczne, lecz seriami monologów wygłaszanych nie do siebie nawzajem, ale obok siebie. Nie o przekonanie inaczej myślących ani o zrozumienie ich racji idzie antagonistom w ich wzajemnych połajankach podszywających się pod miano dialogu, ale o zademonstrowanie, iż z przeciwnikiem nie ma sensu rozmawiać (o dogadywaniu się już nie wspominając), bo ów przeciwnik zaskorupiał w swych z gruntu fałszywych opiniach raz na zawsze i wybawiony z błędu być już nie może; a co więcej, ze względu na złą jego wolę na zbawienie nie zasługuje....

www.newsweek.pl/swiat/spoleczenstwo/papiez-franciszek-ma-urodziny-zygmunt-bauman-o-franciszku,artykuly,402196,1.html?src=HP_Left_Section_2
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 02.05.17, 09:10
      Władysław Bartoszewski... profesor... :-)))... /\ /\ /\

...Wie pani, ja się liczę z ludźmi. Ale niekoniecznie z głupimi. Oczywiście, nie każdy, kto mnie obraża, jest głupi, ale każdy, kto wybiera nieodpowiedzialnych ludzi, jest głupi. Ludzi, którzy Polskę, jej historię i jej przyszłość traktują niepoważnie. Jako ubaw, hecę, zabawę. Dla mnie, cokolwiek i ktokolwiek by o mnie mówił, Polska nigdy nie była i nie jest hecą. Zaświadczyłem to swoim życiem. Ci, którzy mnie wygwizdują i którzy innych do tego namawiają, takim świadectwem pochwalić się na ogół nie mogą...

www.newsweek.pl/plus/polska/polityka/wladyslaw-bartoszewski-o-polskiej-polityce-ostatni-wywiad-,artykuly,359476,1,z.html?src=HP_Left_Section_2
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 20.05.17, 18:33
      ...Jerzy Stuhr... z Andrzeja Wajdy... /\ /\ /\

...są ludzie, którym wolność jest do życia bezwzględnie potrzebna. Jednym jest potrzebna bezwzględnie, a innym nie...

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jerzy-stuhr-na-kongresie-prawnikow-polskich,741688.html
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 22.05.17, 09:02
      ...Małgorzata Bielecka - Hołda... o wycince drzew w Lublinie... czyli - lepiej zmienić koncepcję?... nie mam wątpliwości - lepiej zmienić koncepcję... czy Aleje Racławickie wpisane są do ewidencji Konserwatora Zabytków?... nie są?... no to trzeba je wpisać... po prostu... :-)))... /\ /\ /\

...Nie może być tak, że jeśli 80 drzew przeszkadza w jakiejś koncepcji, to trzeba się ich pozbyć. A może lepiej zmienić koncepcję? Może czas na rozwiązanie nowe, innowacyjne, zwłaszcza, że Lublin ma pretensje do tego, by być miastem innowacyjnym. Jeśli ratuszowi drogowcy i ich koledzy z Katowic, autorzy projektu przebudowy Alei nie są w stanie znaleźć innego rozwiązania – bo może mają za małą wiedzę, może brak im kreatywności i talentu, czas już powierzyć to zadanie lepszym specjalistom. Są tacy, jeśli nie w Polsce, to na pewno w Europie, co widać w zachodnich miastach, wygodnych, mimo że zieleń się tam szanuje...

lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,21844961,zniknely-tasmy-ktorymi-miejscy-aktywisci-oznaczyli-drzewa-do.html#BoxLokLubLink
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 08.06.17, 13:01
      Michael Dobbs, House of Cards. Bezwzględna gra o władzę. ... hmmm...

...Polityka wymaga poświęcenia. Poświęcenia innych, rzecz jasna. To, co człowiek może osiągnąć, poświęcając się dla ojczyzny, blaknie przy tym, co można uzyskać, pozwalając innym,
      by poświęcili się pierwsi...
    • Gość: steffano Re: ...cytaty... ;-)... IP: *.dynamic.mm.pl 09.06.17, 00:22
      Niccolo Machavelli, Książe
      "Cała monarchia turecka jest rządzona przez jednego pana, inni są jego podwładnymi; dzieląc swe królestwo na sandżaki, deleguje tam różnych rządców, przemieszcza i zmienia ich wedle swego wyboru. Natomiast król Francji jest umiejscowiony pośród odwiecznego korpusu panów, uznawanych przez ich własnych poddanych i przez nich miłowanych. Mają oni przywileje, których król i odebrać żadną miarą nie może, chyba że ryzykując własne bezpieczeństwo."
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 22.07.17, 06:23
      biskup Tadeusz Pieronek

To, co stało się w stosunku do polskiego sądownictwa, jest operacją na żywym organizmie społecznym. Operacją dokonaną przez felczerów i to za pomocą siekiery...
      W normalnej sytuacji operacji dokonują chirurdzy-fachowcy, a rewolucji w sądownictwie fachowcy nie przeprowadzają. Metody, jakich użyli, są zbójeckie - tak to oceniam...

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22130120,operacja-za-pomoca-siekiery-bp-tadeusz-pieronek-ostro-o-rewolucji.html#BoxNewsLinkImg&a=167&c=96
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 30.07.17, 13:10
      ... Joachim Brudziński: polski polityk, nauczyciel akademicki, politolog, dziennikarz. Od 2005 poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od 2015 wicemarszałek Sejmu VIII kadencji. (za Wikipedią0... o borze! (...to taki las - zapożyczone...)... pamiętacie z historii, kto o Polakach mówił "polaczki"?... \/ \/ \/

"W naszej ukochanej Polsce wakacyjny(lekko żartobliwy)wpis polityka zachęcającego do zakupów na polskich stacjach powodem hejtu "polaczków" " - stwierdził dziś Brudziński

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22167877,brudzinski-slabo-zniosl-krytyke-pomyslu-tankowania-tylko-na.html#BoxNewsImg&a=66&c=96
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 06.04.18, 12:54
      ...czyli wznowienie... ;-)))... czyli - czy chodzi o ryjek?... czyli cytat z Jacka Żakowskiego: "Kaczyński przyciąga patologię. PiS ciągnie z koryta wszystkimi otworami aż się krztusi"

- PiS mówił o odspawywaniu od koryta i zastanawiałem się, skąd taka brutalność języka. Otóż (bierze się - red.) z tego koryta. Chodziło o to, żeby odspawać innych i samemu włożyć to, co odpowiednie zwierzątko wsadza do koryta. Nie będę tej części ciała nazywał, żeby nikt się nie poczuł dotknięty, ale PiS zanurzył tę część ciała bardzo głęboko w korytowej brei i ciągnie wszystkimi otworami aż się krztusi - podsumował publicysta.

www.tokfm.pl/Tokfm/7,103094,23232563,zakowski-kaczynski-przyciaga-patologie-pis-ciagnie-z-koryta.html#Z_Czolka3Img
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 06.04.18, 18:06
      ...o tym, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy... czyli - skromniutko:

Magda Mieśnik: Kaczyński zapowiedział skromne życie polityków. "Sam zarabia tyle, że obniżki nawet nie zauważy"

Jeśli zapowiadane przez Jarosława Kaczyńskiego obniżki wejdą w życie, to co miesiąc będzie on dostawał z Sejmu maksymalnie o 2 tys. zł mniej. To niewielka kwota, biorąc pod uwagę łączne zarobki prezesa PiS. Tylko w ubiegłym roku – jak wynika z jego oświadczenia majątkowego – jego przychód sięgnął 185,2 tys. zł. z czego 38,2 tys. zł to emerytura z ZUS. Ostatnio było też głośno o wydatkach PiS na ochronę prezesa. Jak ujawniła "Gazeta Wyborcza", za prywatnych ochroniarzy Kaczyńskiego z naszych podatków idzie 135 tys. zł miesięcznie.

wiadomosci.wp.pl/kaczynski-zapowiedzial-skromne-zycie-politykow-sam-zarabia-tyle-ze-obnizki-nawet-nie-zauwazy-6238276343314561a
      ...czyli: Hymn emerytów... ech!...

www.youtube.com/watch?v=CF8LKqnZBqY
    • s.monte.z.uma ...co Stanisławski do rozbiorów ma... 02.05.18, 09:13
      ...taki sobie cytat, czyli wypowiedź forumowicza zamieszczona pod tekstem o Stanisławskim:

"~POLAK- 15 min temu
      Zbliża się rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Będzie celebra, msze za Ojczyznę i wspominki, jak to Kościół walczył o polskość. Nikt nie wspomni, ze to z inicjatywy Rzymu (czyt. Papiestwa) i rekami polskich biskupów ta Polska upadla w 1795 roku. Wcześniej niemałym wysiłkiem za pieniądze Katarzyny-carycy Rosji biskupi polscy ratyfikowali I i II rozbiór Polski i wszyscy przystąpili do Targowicy. O tym nie będzie ani słowa! Juliusz Słowacki dobitnie wskazał na role Kościoła w upadku Polski, pisząc w swoim poemacie pt. Beniowski: "Krzyż Twój Papiestwo jest! Twa zguba w Rzymie"-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      • s.monte.z.uma ...traditor episcopus - patron Polski... ?... 02.05.18, 10:42
        ...i długa tradycja: która wersja jest prawdziwa?... Galla Anonima, czy Wincentego Kadłubka?...

pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_ze_Szczepanowa
        ...ale tak naprawdę nie w tym rzecz... bo to, co istotne w tej historii, to wciąż aktualna odpowiedź na pytanie: jaka była i jest relacja KK z władzą państwową... w Polsce, oczywista oczywistość... czasy się zmieniają... a relacja?... hmmm...
    • s.monte.z.uma ...o historii, która nigdy się nie kończy.. ;-)... 02.05.18, 16:15
      ...a którą warto poznać... i z której warto brać naukę, celebrując święto flagi i Konstytucji 3 Maja... warto poczytać o tym, jak powstawały zręby państwa polskiego, jak kształtowały się i utrwalały nasze - dzisiejsze - postawy... jaka była rola św. Wojciecha, a jaka wiecznie poniżanego i odrażającego (...?...) mnicha Zefrida... a zaczyna się tak: Ludzieee...

...Właśnie, ludzie. Drugą ogromną zaletą „Bolesława Chrobrego” są postaci, niezliczone postaci, wśród których sam Bolesław jest tylko drobiną. Bohaterowie cyklu tworzą misterną mozaikę, a każdy z nich ma swoją własną historię, w pewnym sensie wcale nie mniej ważną niż budowanie państwa polskiego przez Bolesława. Każdy jest ważny, każdy zasługuje na to, by pochylić się nad jego życiem – czy jest to święty Wojciech, czy Kłąb, który z kmiecia stał się wojem, czy Latorosłka unieszczęśliwiona małżeństwem ze znienawidzonym intrygantem Zefridem, czy Zefrid właśnie, który w życiu od zawsze stykał się tylko z cudzą odrazą. Są wygnańcy, tajni agenci, księżne, mordercy, misjonarze, kalecy, rzemieślnicy, karczmarze i kmiecie, są ludzie z grodów, z polan i z chat zagubionych pośród gęstwiny, są ludzie uwiecznieni w kronikach i tacy, o których pamięć na zawsze zaginęła. I każdy z nich ma swój udział w tkaniu tej wspaniałej materii o niemożliwym do przeniknięcia wzorze, jaką jest historia...

straszna-nisza.blogspot.com/2016/08/historia-nigdy-sie-nie-konczy-bolesaw.html
      ps.: ...znacie?... jeśli nie znacie, poznajcie... ... ... może znajdziecie tam siebie?... ;-)))...
    • s.monte.z.uma ...cytat "ze Środy"... 03.05.18, 13:44
      ...aaaaaaaaaa!... piękny...

3 maja dowiemy się, że protoplaści PiS - radykalni katolicy, zwolennicy autorytaryzmu - uchwalili w 1791 r. drugą na świecie konstytucję...

wyborcza.pl/7,75968,23314915,3-maja-dowiemy-sie-ze-to-protoplasci-pis-radykalni-katolicy.html
    • s.monte.z.uma ...cytat z prawa cywilnego=boskiego... 03.05.18, 13:55
      ...czyli o przewadze "małości" nad "wielością"... rany boskie!... a to dopiero początek...

...Do tych wartości należy godność człowieka, małżeństwo, życie ludzkie w całym jego przebiegu, prawo rodziców do wychowywania swoich dzieci - wcale nie takie oczywiste w dzisiejszym świecie. Papież wręcz przestrzega - większość obywateli nie może być źródłem prawa cywilnego, bo wtedy celem nie jest dążenie do dobra, ale do władzy lub równowagi władzy. A gdyby zaś tak było, przypomina papież Benedykt XVI, ci którzy w danej chwili mają większość byliby ostatecznym źródłem prawa. Historia dowodzi, że większość może się mylić...

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23350792,kard-nycz-na-msza-za-ojczyzne-wiekszosc-obywateli-nie-moze.html#Z_BoxNewsImg&a=66&c=96#Z_MT2
    • s.monte.z.uma Re: ...cytaty... ;-)... 17.05.18, 20:14
      ...dlaczego i po co?... niektórzy uważają, że dzięki czytaniu książek mamy więcej żyć od kota... który to kot, wg legendy, ma dziewięć żyć... można powiedzieć, że dziewięć to i tak więcej, niż jedno... ile żyć udało Wam się już przeżyć?...

...Po co w ogóle czytamy? Dlaczego na przykład zagłębiamy się w lekturę Biesów Fiodora Dostojewskiego? Prosta odpowiedź: dla przyjemności. Czy jednak czytanie wielkiej prozy XIX i XX wieku jest przyjemne, skoro – bez wyjątku – rzeczywistość tam przedstawiona jest ponura, zła, straszna, a w najlepszym razie prowadzi do popadania w melancholię? Czytamy Josepha Conrada, Tomasza Manna, Honoré de Balzaca czy Jarosława Iwaszkiewicza, bo uzyskujemy obraz samych siebie, tylko w intensywnej postaci. Oczywiście nie każdy z nas chciałby być Kurtzem z Jądra ciemności, ale jest to genialne ostrzeżenie. Wielcy pisarze i poeci odegrali w nowożytnej Europie równie ważną rolę, jak filozofowie, a może nawet ważniejszą, bo przy okazji uczyli języka i trafiali do znacznie większej liczby ludzi niż hermetyczni często myśliciele. Wszystkie wielkie dzieła literatury są smutne lub ponure, z wyjątkiem tych specjalnie pisanych dla żartu, wspaniale dowcipnych, ale też pod podszewką ponurych, jak choćby Przygody dobrego wojaka Szwejka Jaroslava Haška. Dlaczego od mniej więcej dwóch pokoleń prawie nie czytamy wielkich dzieł?... dlaczego?...

Pismo, I.2018: Marcin Król, Nowy analfabetyzm

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka