Dodaj do ulubionych

Jednak szkoda Polski by pozwolić im wygrać

18.09.19, 09:54
Patrząc logicznie, należy mieć świadomość, że wodzunio PiSowy i jego służalcy tyle naobiecywali w ramach "kiełbasy wyborczej" i tymi obietnicami tak obciążyli i zadłużyli już i jeszcze bardziej zadłużą nasz budżet, że na 100% temu nie podołają i nie spełnią po wyborach swych, czczych obietnic, po raz kolejny zwalając winę na PO i Tuska, a nawet na LGTB i cyklistów. Ale jednak będzie się kompromitował. Przynajmniej u części ciemnego suwerena.

Problem tkwi w tym, że bez naszej zgody, zadłużył nas i nasze potomstwo i to my będziemy spłacać. Problem w tym, że zdemolował nasz, z trudem tworzony, odrodzony system państwa demokratycznego.

Na dodatek skłócił nasz kraj ze wszystkimi innymi, z którymi mu się tylko udało, tworząc słabe ogniwo w Unii, co Putinowi zdecydowanie jest na rękę.

Problem w tym, że odtworzenie zdobytej po wejściu do Unii i NATO pozycji Polski nie odzyska się łatwo i bezboleśnie, bo staliśmy się niewiarygodni i niemal wrodzy dotychczasowym sojusznikom. USA ma w nas interes, doi nas równo, a nie traktuje jako sojusznika (np. jak Izrael, Arabię S., Pakistan).

I teraz, w przypadku potencjalnej wygranej przez partię, bądź raczej ewentualną koalicję, inną niż PiS - nowa władza wpada z miejsca w gigantyczne szambo stworzone przez ekipę Kaczyńskiego. Żeby posprzątać tę "Stajnię Kaczora", straci czas, siły, środki i energię i polityczne oblicze. A w każdej ważnej szafie władzy schowano nie jednego, a kilka PiSsmańskich trupów.

W wielu przypadkach efekt działań resuscytacyjnych wobec państwa może być mizerny, po tak masowym, generalnym zagnojeniu Polski przez obecnych władców. Ta mało efektywna walka nowej władzy daje PiSsmanom, którzy trafią do opozycji ogromnie silne narzędzie krytyki. Ciemny lud, nie będzie raczył pamiętać, kto to spier*olił , tylko, kto tego nie naprawił.

Zadać sobie należy pytanie, czy lepiej się stanie, gdy następcy PiSu w obłędzie naprawiania nie poradzą sobie, co jest prawdopodobne i mogą tak przegrać kolejną szansę, bo trafią do bezdennego, poPiSowskiego bagna.

Czy dopuścić PiS do wywołania totalnej klęski demokracji, do polexitu, dewaluacji złotego do poziomu milionów, więzienia przeciwników politycznych, osiągnięcia poziomu Wenezueli - oczywiście naszym kosztem? Do stworzenia PiSonazikomunizmu schlapanego pseudkatolicką wiarą, Co w efekcie chyba musi spowodować antyPiSowski bunt społeczny, nawet u ciemnego ludu, połączony z definitywnym wywiezieniem Kaczora na taczce, na wysypisko historii? Solidarność też nie urosła z powietrza. Tyle, że w obecnym klimacie nienawiści nie skończy się pokojowo "okrągłym stołem".

Jest we mnie wielka obawa, że każda droga działania niesie za sobą ogromne ryzyko dla Polski i Polaków. Bo albo wpadniemy jeszcze głębiej w piso-kato-bolszewickie szambo i oddamy się w zabór Rosji, Białorusi i Watykanu, albo będziemy bezsilnie, ponosząc ogromne straty, walczyć o wypłynięcie, tracąc wszystko, czas, siły, środki i energię .
Obserwuj wątek
  • Gość: nieważne Re: Jednak szkoda Polski by pozwolić im wygrać IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.09.19, 13:59
   Kto wie, czy jesienne wybory w 2019 nie są najważniejsze w powojennej historii Polski? Dla Polaków mieszkających w Polsce gra idzie o wszystko. Albo Polska będzie goniła Niemcy mając pięciokrotnie wyższy wskaźnik wzrostu gospodarczego niż Niemcy, albo Polska będzie rezerwą taniej siły roboczej dla Niemiec, a podatki płacone przez Polaków będą wyprowadzane na zachód i będą napędzać koniunkturę wzrostu gospodarczego na zachodzie, zamiast poprawiać warunki życia polskim dzieciom i napędzać koniunkturę w Polsce.
    • s.monte.z.uma Re: Jednak szkoda Polski by pozwolić im wygrać 18.09.19, 16:01
     ...sam widzisz "piękną deklarację" nieważne/nieistotne : wielbiciel Hitlera i propagator neonazizmu/neofaszyzmu na tym forum okazuje się wielbicielem także prezesa... żadnemu z w/w taka "wspólnota" w uwielbieniu nie przeszkadza... bezczelne propagowanie idei szkodliwych nie tylko dla Polski, ale - wręcz - dla ludzi, bez względu na nację, miejsce zamieszkania i bogów w których wierzą - a ma m.in. na forum gwl wiernych sojuszników i pomagierów... dlaczego tak może być?... chyba dlatego, że cham i prostak nie oczekuje rozmowy ze swoim przeciwnikami politycznymi... on wie, że jeśli propaganda nie odniesie skutku, to zastosuje bandyckie i zbrodnicze metody swoich wodzów... i znowu wygra?... a pamiętać trzeba o głoszonej w ostatnim czasie, putinowskiej, nowej wersji "prawdy" historycznej... ... ...więc może najwyższy czas zmienić sposób działania nie tylko zadeklarowanej opozycji, ale także, przede wszystkim, przeciwników głoszonych obecnie przez władzę i jej propagatorów, poglądów i idei - także gospodarczych...
     • Gość: nieważne Re: Jednak szkoda Polski by pozwolić im wygrać IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.09.19, 16:29
      s.monte.z.uma napisał(a):

      > nieważne/nieistotne : wielbiciel Hitlera
      > i propagator neonazizmu/neofaszyzmu na tym forum

      Już tylko ewidentne kłamstwa wam pozostały?

      Jestem zwolennikiem konserwatywnej prawicy, a więc dla wszystkich myślących jest jasne, że jestem przeciwnikiem postępowej lewicy. Jestem przeciwnikiem socjalisty Hitlera tak samo jak jestem przeciwnikiem socjalisty Stalina. Tylko stalinowiec jak ty może myśleć, że jak ktoś nie jest stalinowcem, to musi być hitlerowcem. Tymczasem można być jeszcze Polakiem hołdującym życiowej zasadzie: z dwojga złego nie wybieraj żadnego.
      • Gość: pytia Akademickie dywagacje IP: *.centertel.pl 18.09.19, 17:23

       PiS wygra kolejne wybory. Zdecydowanie. Jeżeli tego nie widzicie to macie głowy w piasku.
       Na wynik wyborów nie macie żadnego wpływu. Żadnego. Już jest pozamiatane. PiS zmieni konstytucję i usunie dyspozycyjne (vide Tuskowy sędzia z Gdańska) złogi sędziowskie.
       Wasze biadolenie tez jest bez znaczenia. Pamiętacie krzyki rozpaczy po 500+, że budżet będzie rozwalony? I co? Nawet Schetyna obiecuje, ze benefity przyznane przez PiS pozostaną. Śmieszne, prawda? Pozostaje wam dywagować i snuć pajęczynę co by było gdyby było...
       PiS wygra wybory w cuglach! Mieliście osiem lat i gvwno zrobiliście. Już nigdy, przenigdy nie wrócicie do władzy. Amen!

      • bruner4 Re: Jednak szkoda Polski by pozwolić im wygrać 18.09.19, 21:01
       To przecież ty ciągle piszesz że jak ktoś ma inne niż twoje poglądy, to jest komunistą, "lewakiem", stalinowcem itp.
       kretyństwa. A ty "pytia" znowu tu pod innym nickiem...już ci tłumaczyłem, że PiS może wygrać, ale mimo to stracić władzę. Ja PiS-u bym nie chciał, ale powrotu Tuska też nie...Dostałem pocztą ulotkę KO- płaczą w niej nad stanem polskiej służby zdrowia za rządów PiS, pisząc że jak oni będą rządzić, to dopiero zrobią porządek i będzie będzie raj...Zapomnieli choćby o niejakim Arłukowiczu, którego za cholerę nie można było odwołać, mimo że wszyscy się tego domagali i mimo że nie wywiązał się z ultimatum Tuska, który dawał mu 90 dni na zrobienie porządku. Odwołano go dopiero 5 miesięcy przed wyborami, po otrzymaniu sondaży. To odwołanie było bez sensu, nowy minister przez te kilka miesięcy i tak nie mógł nic zrobić a należało mu po przegranych wyborach zapłacić odprawę.
       • Gość: pytia Lista obecności IP: *.centertel.pl 18.09.19, 21:38
        Są już tu chyba wszyscy zapłakani wielbicieli eunuszej oPOzycji. Brakuje tylko jeszcze tego lubelskiego narcyza zaczynającego swoje posty niezmiennie od "ja" to "ja" tamto.
        Witam Wasze gremium serdecznie. I słodkie dobranoc mówię/piszę. Niech się Wam przyśni zwycięstwo oPOzycji. Dream on...:)
            • bruner4 Re: Lista obecności 19.09.19, 14:39
             Gość portalu: nieważne napisał(a):
             > bruner4 napisał:
             >
             > > ... aktualnie partia rządząca przed naszym największym
             > > bratem, sojusznikiem i sprzymierzeńcem w jednym :-)
             >
             > Wystarczy porównać, komu ciągnęła par
             > tia poprzednio rządząca.


             Lepiej ciągnąć na linie samolot niż wydawać miliardy dolarów na wojskowe zabawki typu systemy antyrakietowe czy dające słabe echo radarowe samoloty. Te rzeczy i tak by nie zmieniły wyniku ewentualnego konfliktu z Rosją, nie kupuje się za to podstawowego sprzętu dla naszego wojska, np. śmigłowców bojowych. Wszystko to po to, by się przypodobać amerykańskim politykom. A ci i tak nie znoszą wiz i dalej upominają się o rozliczenia z Izraelem. Polacy w USA mają opinie przygłupów (czasem o tym wspomną z uśmieszkiem nasi dziennikarze), to co robi rząd jeszcze potwierdza tą , funkcjonującą już w USA wiele lat, opinie.
             • Gość: nieważne Re: Lista obecności IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.09.19, 19:55
              bruner4 napisał:

              > Polacy w USA mają opinie przygłupów ...

              Nie od dziś, ale dziś jest mniej powodów do takiej oceny, niż było w czasie poprzednich rządów, które pieniądze polskiego podatnika transferowały za granicę przez zwrot nienależnego VAT oszustom, zamiast dać je polskim dzieciom i napędzać nimi koniunkturę w Polsce.
                • bruner4 Re: Lista obecności 20.09.19, 17:36
                 Sami Amerykanie się z nas śmieją za plecami i dziwią się że można nas tak robić w balona. Kraj, który sam nie jest najbogatszy, wspiera miliardami dolarów największą światową potęgę gospodarczą, tylko za obietnicę obrony- na papierze, gdzie historia pokazuje jak może być wiążąca taka obietnica. I takie postępowanie znajduje jeszcze poparcie niektórych naiwnych, którzy nie rozumieją tej sytuacji. Nie trzeba ich nawet daleko szukać.
       • Gość: nieważne Re: Jednak szkoda Polski by pozwolić im wygrać IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.09.19, 23:51
        bruner4 napisał:

        > To przecież ty ciągle piszesz że jak ktoś ma inne niż twoje poglądy,
        > to jest komunistą, "lewakiem", stalinowcem itp. kretyństwa.

        Nic takiego nigdy nie napisałem.

        > Ja PiS-u bym nie chciał, ale powrotu Tuska też nie...

        Jasne! Tylko policjanci i złodzieje byli w mieście do którego trafiła filmowa Ewa na filmie "Ewa chce spać". Na obecnej polskiej scenie politycznej prócz policjantów i złodziei są jeszcze komuniści.
  • s.monte.z.uma ...a w Australii... 20.09.19, 16:45
   ...nie tylko kangury... :-)))...
   W koszulkach z napisem "Konstytucja". 44 przedstawicieli Polonii wita prezydenta Dudę w Australii
   www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/australia-protest-polonii-podczas-wizyty-andrzeja-dudy,862109.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka