Dodaj do ulubionych

Zafundowano nam sojusznika+

10.10.19, 07:04
Donald Trump o Kurdach: nie pomogli nam w czasie II wojny światowej, z tego powodu nie czuje się zobowiązany wobec nich, po tym gdy oni wiernie wspomagali Amerykę w utrzymaniu jej interesów w tym regionie, W podobny sposób Ameryka sprzeda Polskę Rosji za "czapkę śliwek", gdy my sowicie ich opłaciliśmy kupując od nich nie uzbrojony sprzęt wojskowy.
pzdr
Obserwuj wątek
  • Gość: nieważne Re: Zafundowano nam sojusznika+ IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.10.19, 10:10
   empi napisał:

   > ..., W podobny sposób Ameryka sprzeda Polskę Rosji za "czapkę śliwek", ...

   Polacy pomagali USA w czasie II wojny światowej, a co najważniejsze, Polska jest obecnie państwem sojuszniczym USA w NATO, a kurdyjscy komuniści atakują Turcję, czyli państwo sojusznicze dla USA w NATO. Czyli porównanie jest co najmniej durne. Doraźne interesy nie mogą być ważniejsze niż trwały pakt NATO. USA wspierały dostawami broni również komunistę Stalina w jego walce z jego byłym sojusznikiem Hitlerem, ale przestały gdy tylko przestało to być zgodne z interesem USA.
  • bruner4 Re: Zafundowano nam sojusznika+ 10.10.19, 10:52
   Działania wobec Kurdów jasno mówią ile warte są amerykańskie gwarancje i sojusze. Trump jasno powiedział że USA wywiązuje się z sojuszów tylko wtedy, gdy mu się to opłaca, walczy wtedy, gdy może wygrać, -co do nas, to przecież już w czasie II Wojny Św. sprzedali nas w Jałcie i Teheranie, mimo że wojska polskie walczyły też pod dowództwem amerykańskim. Z najnowszych czasów; -ustawa 447 jest właśnie głównie skierowana przeciw nam, wycofanie się z projektu tarczy antyrakietowej 17 września 2009 też przecież pokazuje jasno, że Amerykanie wcale nie zamierzają nas bronić. Ale drogie uzbrojenie chętnie nam sprzedadzą - za skromne kilkadziesiąt miliardów dolarów, a nasi chętnie je kupują, mimo że i tak nas przed atakiem np. Rosji nie obroni. Nie obroni nas nawet przed atakiem Ukrainy (mają pretensje do naszych ziem) bo wojsku nie kupiono podstawowych rzeczy do walki- typu np. śmigłowce bojowe.
   • Gość: nieważne Re: Zafundowano nam sojusznika+ IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.10.19, 09:40
    bruner4 napisał:

    > Działania wobec Kurdów jasno mówią
    > ile warte są amerykańskie gwarancje i sojusze.

    Dokładnie! Amerykanie są sojusznikiem Turcji w ramach NATO, a Kurdowie odwiecznym wrogiem Turcji, liczącego się państwa NATO. Przerwanie nieformalnego partnerstwa nawiązanego przez prezydenta Obamę z uznaną za terrorystyczną kurdyjską komunistyczną partią PKK jest krokiem Trumpa w dobrym kierunku. Pokazuje, że USA są sojusznikiem państw NATO na którego można liczyć. Amerykanie wreszcie pokazali sojusznikom w NATO, że amerykańskie gwarancje i sojusze są coś warte. A przynajmniej więcej niż nieformalny flirt z zabronioną komunistyczną organizacją terrorystyczną.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka