Dodaj do ulubionych

Boicie się koronawirusa?

27.02.20, 09:53
Poczytajcie w Rzeczpospolitej rozmowę z prof. Andrzejem Horbanem, krajowym konsultantem w dziedzinie chorób zakaźnych.

Kilka dobrych rad przy infekcjach grypowych
Obserwuj wątek
  • oszol-lom-z-rm Re: Boicie się koronawirusa? 20.03.20, 22:24
   Mnie się nawet ten coronavirus się podoba bo
   1 przyczynia się do informatyzacji polski
   2 skończył sie wreszcie jazgot wokół sędziów
   3 zniknęły korki w miastach
   4 staniało paliwo ropa benzyna o gaz
   5 nie będzie już obscenicznych marszy równości
   Same plusy
  • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 21.03.20, 12:50
   Jedną z niewielu zalet tej sytuacji jest to, że wreszcie rządzący zajmą się w końcu służbą zdrowia, która od lat jest zaniedbywana. To dopiero początek tej zarazy u nas, z czasem wyjdzie na jaw ile będzie ofiar wskutek fatalnego stanu służby zdrowia, może to spowodować nawet rozruchy społeczne i nienawiść do rządu . Nie znamy całej skali problemu, ludziom mówi się że to coś na kształt ostrzejszej grypy, tymczasem środki jakie są podejmowane mówią o czym innym. Raport wirusie i możliwym rozwoju sytuacji otrzymali już prezydent USA i rząd Wielkiej Brytanii .
   • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 21.03.20, 14:34
    Jest kwestią czasu aż rozmiar pandemii u nas będzie podobny do tego jaki jest we Włoszech i Francji, ale oczekiwać należy że u nas liczba ofiar śmiertelnych może być większa, bo nasz system ochrony zdrowia funkcjonuje źle nawet bez wirusa, ten natomiast może spowodować nawet jego katastrofę. Wtedy do niektórych oszołomów rządzących (i nie tylko, inne rządy też oszczędzały na służbie zdrowia) dotrze, że wydatki na zdrowie są nie mniej ważne niż na stare i drogie amerykańskie uzbrojenie, propagandę w TV , dotowanie nierentownego górnictwa czy rozdawnictwo pieniędzy dla kleru. Tylko wtedy może być już dla nich za późno, bo do ludzie zrozumieją że nie warto się sprzedawać za 500+ i wywalą z kierowniczych stołków oszołomstwo.
    PS. A wiecie że dalej są tacy co plują na Owsiaka że za składki społeczeństwa kupował respiratory?
      • bruner4 Re: netykieta 21.03.20, 23:10
       Ale, nasi rządzący zmieniają nagle opinie o WHO (światowa organizacja zdrowia), o ile jeszcze niedawno była to organizacja demoralizująca polskie dzieci, to teraz sam premier zaczyna powoływać się na jej zalecenia :-)
       oko.press/oto-pozytek-z-koronawirusa-w-polsce/
       Jak pisałem wcześniej, fatalny stan naszej służby zdrowia sprawia że wykonywanych jest bardzo mało testów (w porównaniu z innymi krajami), a to prowadzi do tego, że liczba zarażonych jest niedoszacowana. Ponadto, wielu Polaków musi długo czekać na dostęp do testów (rządzący nie), jest to też przyczyną większego rozprzestrzeniania się wirusa. To co mamy teraz nie jest jeszcze najgorsze, - to nastąpi wtedy gdy liczba chorych będzie taka jak w niektórych krajach zachodniej Europy, wtedy nasz system opieki zdrowotnej może sobie nie poradzić z całą sytuacją.
      • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 02.04.20, 14:42
       Ja dodam jeszcze że nasza służba zdrowia jest dużo gorsza niż we Włoszech (zresztą, jest jedną z najgorszych w Europie). A Ty Pis-forever dlaczego twierdzisz że nie będziemy mieli takiej liczby zarażonych i ofiar jak we Włoszech? Przecież tempo wzrostu zarażeń jest u nas podobne jak we Włoszech, tylko tam, wirus pojawił się jakiś czas wcześniej. Ponadto są sygnały ze środowisk medycznych że sytuacja u nas wygląda znacznie gorzej (porozmawiaj z pielęgniarkami i lekarzami ze szpitali) niż ja przedstawiają nasze propagandowe media, mam nadzieje że do terminu wyborów wszyscy zrozumieją że na tych ludzi nie można głosować- wszyscy zobaczą jak radzi sobie z pandemia ten rząd i ile Polaków przez to straci życie. WOŚP kupił w Chinach kilkadziesiąt tysięcy maseczek ochronnych, przeczytajcie jak rząd pomaga by je dostarczyć Polakom:
       natemat.pl/304213,wosp-kupilo-artykuly-medyczne-w-chinach-mon-nie-chce-ich-przywiezc
       Już niedługo będziemy wyrzucać oszołomstwo ze stołków, nie znajdą się tam gdzie ich miejsce.
         • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 02.04.20, 17:00
          Być może dowiedział się on o dalszym możliwym scenariuszu pandemii u nas i możliwych jej skutkach i nie chce mieć nic wspólnego z odpowiedzialnością za to co teraz robi rząd i z czego rozliczać go będą wyborcy, bo ja jakoś nie wierzę w nagłą niechęć do kaczej sympatii, ciepłej posady, wysokiej pensji, immunitetu, ochrony , limuzyn, szoferów itp. A jeśli takie informacje uzyskają też inni, to takich wiernych znajdzie się więcej.
  • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 26.03.20, 16:03
   Mamy już ponad 1000 zarażonych, ale to ciągle dopiero początek, wirus zaraża w tempie geometrycznym- co kilka dni podwaja się liczba zarażeń. W Niemczech gdzie liczba zarażonych to ponad 40.000 już służba zdrowia ma dylemat kogo odłączyć od respiratora (wydawane już są odpowiednie instrukcje w tej sprawie) za mało jest tego sprzętu w stosunku do liczby chorych w ciężkim stanie, a jak wiadomo Niemcy mają dużo lepszą służbę zdrowia niż my, u nas należy się spodziewać takich sytuacji przy znacznie mniejszej liczbie zarażeń. Tymczasem kaczy rząd od początku swej kadencji (ok. 6 lat) nie podpisał dokumentu w UE, na podstawie którego moglibyśmy otrzymać teraz wyposażenie medyczne do walki z wirusem, nasz minister zdrowia podpisał go cichaczem 06.marca, w czasie gdy przetarg na ten sprzęt i jego rozdział już się odbył...Do obecnej chwili nikt nie odwołuje wyborów majowych (moim zdaniem i tak się one w tym terminie nie odbędą). Czy rządzący nie zdają sobie sprawy z sytuacji? W maju będzie u nas podobna sytuacja jak we Francji, Hiszpanii czy Włoszech a ci boją się przesunąć wybory bo im poparcie spadnie. Po tym jak nastąpi u nas fala zgonów i ludzie zobaczą jak działa nasz rząd w walce z wirusem, jak wyglądają skutki zarazy w porównaniu z innymi krajami, należy spodziewać upadku tego rządu, wywalenie oszołomstwa i nie pomogą nawet łapówki typu 500 +.
      • Gość: PiS forever Re: Boicie się koronawirusa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.20, 19:34
       "...mamy duże szanse, by dorównać Włochom. -:)"

       Liczba zgonów we Włoszech ~ 32 000, w Polsce > 1 000.

       Wasze kasandryczne przepowiedzi nie spełniły się. W większości nie spełniają się (vide Gowin:)
       Urodziliście się z niemodyfikowalnym genem katastroficznym. Badanie DNA może to potwierdzić:)
       Wasze posty są monochromatyczne. Wszystkie jęcząco-biadolące. I niespełniające się. Spróbujcie odpocząć od swoich chybionych prognoz. Zapłakane te Wasze życia:) I na dalsze jeremiady się zanosi:))). Amen!
         • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 19.05.20, 12:24
          Ty się nie ciesz, bo niewiele brakowało z tym Gowinem, by się ta cała koalicja rozpadła. Taka sytuacja może się powtórzyć, bo to co się stało świadczy o tym że politycznie ta koalicja jest chwiejna, więc cierpliwości, ędziesz miał jeszcze klęskę PiS, to forever to tylko pobożne życzenie.
           • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 19.05.20, 16:47
            A nie było tak? Gdyby Gowin nie odpuścił, koalicja straciłaby większość i już szykowalibyśmy się do nowych wyborów, tym razem parlamentarnych. Naprawdę masz co do tego wątpliwości?
            A wracając do tematu wątku, dobrze by było gdyby ktoś policzył teoretycznie (lub zrobił prognozy) ilu to naszych obywateli zaraziłoby się i zmarło, gdyby jednak wybory odbyły się w maju, na szczęście bałagan i brak kompetencji organizatorów doprowadziły do tego, że niemożliwe było ich przeprowadzenie. Tak to ten rząd dba o "suwerena", nie ważne jest że iluś tam więcej zachoruje i umrze, najważniejsze jest dalej być przy korycie. A w ogóle to nie ciesz się tak- senat już odbity, kolej na następne instytucje, kierunek zmian jest wyraźnie określony, nastąpią prędzej czy później.
            • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 19.05.20, 23:20
             Ale mnie się wydaje że już bliżej niż dalej, rozganianie przez milicje demonstracji przedsiębiorców, zatrzymanie ok. 400 z nich, atakowanie ich gazem- to są metody , które zwiastują rychły koniec tych, którzy je stosują. Podobnie jak iście stalinowska cenzura w mediach publicznych, przecież to przypomina komunę:
             www.spidersweb.pl/2020/05/trojka-cenzura-lista-przebojow-niedzwiecki-odchodzi-kazik-twoj-bol.html
              • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 20.05.20, 10:18
               Sam wiec widzisz że rządy stosujące takie metody padają- to tylko kwestia czasu. Co do starczego skostnienia, to pora byś przyjął wreszcie do wiadomości że na PO i PiS nasza scena polityczna się nie kończy, są już inni - dotyczy to zarówno partii jak i kandydata na prezydenta.
               Jeśli chodzi o obecne rządy, to te już bardzo jawnie łamią obowiązujące u nas prawo, korzystając z przewagi parlamentarnej, którą jeszcze mają (choć to kwestia czasu, jak pokazał przypadek Gowina), to może prowadzić do takiego systemu jaki mieliśmy za komuny: cenzury, prześladowań politycznych przeciwników reżimu- właściwie początki tego już są, jak to opisałem w poprzednich postach. Jeśli sobie myślisz że będziesz sobie siedział "forever" na ciepłej pisiakowej posadzie, bo nie ma innej politycznej alternatywy dla PO, to się bardzo mylisz, czas czas zmian jest coraz bliższy.
               • dociek Re: Boicie się koronawirusa? 20.05.20, 10:44
                Cytuję ciekawe spostrzeżenie:
                Przecież to proste, górnicy chcieli protestować to zarzucili ich niedoborowymi testami, teraz co nauczyciele planowali protest? To cyk znajdzie się 600 000 testów i kolejni do udupienia. Wirus jest faktycznie zły ale pis gorszy. żebiałejestbiałe

                Były szef NFZ, poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz przekonuje jednak, że problem nie leży tylko w kopalniach. - Gdyby inne grupy zawodowe badano równie wnikliwie, to zachorowań w Polsce byłoby znacznie więcej, myślę, że ok. 150 tys. - mówi w Dzienniku Zachodnim.

                Według niego wypłaszczenie zachorowań jest w Polsce sztuczne i nieprawdziwe. Spowodowane jest tym, że nie wykonujemy testów.

                Sośnierz zwrócił uwagę, że w górnictwie warunki do zakażenia są szczególnie ułatwione ze względu na charakter pracy, ale powołał się także na przypadek Łodzi, gdzie badano pracowników przedszkoli i żłobków.

                Od 18 maja bowiem mogą być otwarte żłobki i przedszkola. Zanim jednak zrobiono to w Łodzi, przebadano profilaktycznie pracowników tych placówek. Z 3337 osób 456 jest z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.
              • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 21.05.20, 03:28
               Gość portalu: PiS forever napisał(a):

               > Starcza miażdżyca to smutna sprawa: www.wprost.pl/452866/abw-znow-wtargnelo-do-redakcji-wprost.html

               Co do starczych przypadłości, to należy zauważyć że to zupełnie różne sprawy- w linku mowa o przeszukaniu redakcji ze względu na potajemnie nagrane rozmowy polityków mogących mówić o tajemnicach państwowych, -nikt nikogo nie zamknął, nie pobił nie wyrzucił z pracy. Poszukali i sobie poszli.
               A program trzeci i lubiani przez słuchaczy redaktorzy niszczeni są nie tylko przez typowo stalinowską cenzurę ale i przez szykanowanie ich przez nowych przełożonych, mianowanych z politycznego nadania, którzy pilnują lojalności wobec "partii kierowniczej"- obecnie rządzącej. Mamy tu to co było w PRL- państwowe media, utrzymywane z pieniędzy obywateli są kontrolowane i cenzurowane przez szefów z politycznego nadania, pilnujących by nie pojawiały się głosy krytyczne wobec obecnej partii kierowniczej i zwalniających niewygodnych dla niej redaktorów. Nieważne jest że słuchacze są temu przeciw, głos partii jest tu decydujący. Tak to mniej więcej za PRL wyglądało i tak to jest powoli obecnie wprowadzane, przez tych co to tak pluli na tego rodzaju metody i tak to podobno z takim systemem walczyli.
               • Gość: PiS forever Re: Boicie się koronawirusa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.20, 14:40
                " W maju będzie u nas podobna sytuacja jak we Francji, Hiszpanii czy Włoszech..."

                Maj minął a Wasze katastroficzne prognozy po raz kolejny nie sprawdziły się. Nie zdarzyło się na tym forum aby któryś z Was przyznał, że błędnie ocenił sytuację. I nie sądzę aby to miało miejsce teraz. Przyznanie się do błędu wymaga charakteru. A Wy charakteru nie macie. To oczywiste.
                • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 05.06.20, 15:34
                 To że u nas jest tak a nie inaczej z pandemią, to zasługa tylko i wyłącznie obywateli- ich dyscypliny, odpowiedzialności i rozsądku, to co zrobił rząd i minister zdrowia nie mają z tym nic wspólnego. Mamy najgorszą chyba w Europie służbie zdrowia, ludzie muszą robić składki na sprzęt szpitalny by ratować dzieci przed śmiercią (rząd te zbiórki krytykuje), kupowane są za miliony maseczki, które są nic nie warte (od firmy niejasno powiązanej z obozem władzy), za to ich przyjazd filmowany jest przez propagandę rządową, cenzurowane są wypowiedzi medyków o katastrofalnej sytuacji służby zdrowia- tak to wygląda jeśli chodzi o działalność naszego rządu i ministra zdrowia w temacie. Chcesz szczegółów, proszę:
                 www.youtube.com/watch?v=O36r83ErG6o
                  • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 05.06.20, 18:11
                   Ja nieczęsto (na szczęście), moi znajomi częściej. Ty z Marsa przyleciałeś? Może urwałeś się z choinki? Nie chce mi się szukać rankingów służb w Europie żeby tu coś udowadniać- sam sobie wyszukaj. A wiesz ile się czeka w kolejce do lekarza specjalisty? A może wiesz ile się czekało za komuny? Też sobie możesz sprawdzić, będziesz wiedział o czym mówisz.
                   Aaa, i te pieniądze dla firmy Szumowskich, o których mowa w tym linku z mojego poprzedniego postu, też miały pójść na naszą służbę zdrowia.
                   • Gość: PiS forever Re: Boicie się koronawirusa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.20, 18:29
                    Proszę, nie wklejaj mi linków ani niczego mi nie wyjaśniaj. Wiem z doświadczenia, ze nie wzbogacisz mojej wiedzy. Ani o Polsce, ani o świecie. Kilkakrotnie cytowałem Twoje ułomne przewidywania które rozbiegały się kilometrowo od rzeczywistości. Powtórzę dla sportu po raz kolejny: "" W maju będzie u nas podobna sytuacja jak we Francji, Hiszpanii czy Włoszech..." Czy jest jest:)))?
                   • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 05.06.20, 18:31
                    Właśnie oglądam na żywo na FB- opozycja ma już odpowiednie materiały i będzie wnioskowała o utworzenie komisji śledczej w sprawie finansowania firm Szumowskiego z państwowych pieniędzy, gdy ministrem był Łukasz Szumowski, sprawy mają początek w 2015 i ciągną się do obecnego okresu, gdy firmy rodziny Szumowskiego dostawały też finansowanie do walki z koronawirusem. Chodzi o kwotę ok. 200 milionów złotych, o sprawie wszyscy usłyszymy wkrótce.
                    • Gość: PiS forever Re: Boicie się koronawirusa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.20, 19:01
                     Chętnie wymienię z Tobą opinie, ale chaotyczność tematów które poruszasz i pytania na które unikasz odpowiedzi uniemożliwia merytoryczną dyskusję. Jeżeli ustosunkujesz się do swojego fatalnego przewidywania: "" W maju będzie u nas podobna sytuacja jak we Francji, Hiszpanii czy Włoszech..." będziemy mogli, ewentualnie, wymienić uwagi na temat pana Szumowskiego. Zgoda?
                     • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 05.06.20, 20:09
                      Nie próbuj mnie łapać za słówka, zresztą i tak żadnych konkretów nie wymieniłem, które by się miały nie spełnić. Poza tym to jeszcze nie koniec z pandemią u nas, mówi się o drugiej fali (i to chyba nasz bohater Szumowski też to mówi). Wszystko o czym pisałem w ostatnich postach ma związek z pandemią, jeśli tego nie zauważyłeś- przeczytaj jeszcze raz. Fakty są takie: fatalna sytuacja naszej służby zdrowia- jedna z najgorszych w Europie, rząd- który nie stanął na wysokości zadania w obliczu pandemii oraz co jest szczególnie oburzające- nadużycia przy rozdziale środków finansowych na służbę zdrowia ( także na walkę z koronawirusem)- wkrótce poznamy więcej szczegółów, komisja śledcza w tej sprawie jest tylko kwestią czasu. A Ty mi tu w kółko pieprzysz że "to nie jest dosłownie tak jak wcześniej mówiłem".
                  • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 05.06.20, 20:48
                   Gość portalu: PiS forever napisał(a):

                   > "Mamy najgorszą chyba w Europie służbie zdrowia..."
                   >
                   > Dlaczego nie przyznasz, że myliłeś się kosmicznie i brniesz dalej. I gdzie już
                   > się leczyłeś w Europie, że możesz porównać opiekę medyczną? Często się leczysz?
                   > :)

                   Wygląda na to że nie bardzo wiesz co się dookoła dzieje:
                   www.medonet.pl/zdrowie,polska-na-szarym-koncu-w-europie-w-rankingu-dotyczacym-ochrony-zdrowia,artykul,1732016.html
                   A wiesz że zdarzają się przypadki że chorzy u nas umierają w poczekalni izby przyjęć, bo się nie mogą doczekać na lekarza? Ja nie łapię głupio za słówka, ale w tym przypadku bym mógł. Niedługo się dowiesz więcej o aferze pisowskiego ministra zdrowia i sam się przekonasz że z takim rządem nie ma szans na poprawę naszej opieki zdrowotnej, bo ważniejsze dla niego jest rozdawanie socjalnej kiełbasy wyborczej niż zdrowie Polaków.
                  • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 22.10.20, 12:20
                   Gość portalu: PiS forever napisał(a):

                   > "Mamy najgorszą chyba w Europie służbie zdrowia..."
                   >
                   > Dlaczego nie przyznasz, że myliłeś się kosmicznie i brniesz dalej. I gdzie już
                   > się leczyłeś w Europie, że możesz porównać opiekę medyczną? Często się leczysz?
                   > :)
                   No i co wszystkowiedzący nieomylny znawco? Dalej twierdzisz że przesadzaliśmy z tym zagrożeniem pandemią u nas? A może jesteś zdania że nasza służba zdrowia działa doskonale? Że rząd doskonale dał sobie radę z wirusem? A może wyjaśnisz nam motywy pomysłu rządzących na ustawę, uprawniającą ich i ich najbliższą rodzinę do leczenia poza kolejnością? -Wytłumacz nam dlaczego coś takiego wymyślili.
                   • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 22.10.20, 17:43
                    Rząd stosował cenzurę zabraniając informowania nas przez medyków o stanie służby zdrowia i sytuacji w szpitalach, manipulował-koniunkturalnie podawał kłamliwe informacje o "odwrocie" koronawirusa (by na wybory przyszło więcej starszych ludzi- nieważne że się zarażą), zakupiono wadliwe maseczki w wielkiej ilości za ogromne pieniądze (z wielką wrzawą propagandową), przy okazji niejeden z decydentów nieźle zarobił na tego typu zakupach, podobnie było z zakupem respiratorów. Przed odpowiedzialnością za coś takiego zabezpieczyli się kuriozalną ustawą , zwalniającą z odpowiedzialności karnej w czasie pandemii. Jednocześnie rządzący wpadli na pomysł ustawy, na mocy której oni sami i ich najbliższe rodziny będą leczone poza kolejnością (wszak "to elity" narodu). Tym którzy zbierali pieniądze na zakup sprzętu medycznego do walki z pandemią nie tylko nie pomagano, lecz wręcz przeszkadzano, tak było np. z Owsiakiem. Tak wygląda mniej więcej dotychczasowa walka i sukcesy rządu w walce z koronawirusem, mam nadzieję że ci którzy złamali przy tym prawo odpowiedzą za to.
                    • bruner4 Re: Boicie się koronawirusa? 06.11.20, 16:04
                     Obecnie jesteśmy w światowej czołówce jeśli chodzi o ilość nowych zakażeń i ilość zgonów dziennie, widać wyraźnie że rząd sobie z tym nie radzi. Niemcy już dwukrotnie w ciągu ostatnich tygodni zaproponowały nam pomoc- chodzi o dostawy sprzętu (respiratorów) jak również leczenia chorych Polaków w niemieckich szpitalach, bo nasza służba zdrowia już ma problemy z ilością chorych i chorzy na inne schorzenia często nie są leczeni. Nasz rząd...w ogóle nie odpowiedział na propozycje Niemców, a ministrowie twierdzą w mediach że jesteśmy samowystarczalni i sobie poradzimy...
                     PS. a gdzie to się schował internauta "PiS-forever" zarzucający nam w tym wątku wyolbrzymianie zagrożenia i twierdzący że nasze władze doskonale dają sobie radę z wirusem? Strusią metodą wsadził tak głęboko głowę że jej nie może wyciągnąć?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka