Dodaj do ulubionych

Tacy wieszczowie, jaka pospolita.

13.09.20, 23:26
Jan Zamoyski skreślił słowa „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…” w akcie fundacyjnym Akademii Zamojskiej, w 1600 roku. Akademia została powołana do życia w 1594 roku, a zlikwidowana przez austriackich zaborców w 1784 roku. Akademia to już niestety odległa historia, ale jej budynek wciąż trwa.


Zenon Martyniuk obok Mickiewicza i Szymborskiej

Lider zespołu Akcent przez lata śpiewania stworzył sobie ogromną rzeszę fanów, do tego stopnia, że TVP postanowiło wyreżyserować biograficzny film o życiu gwiazdora pod tytułem Zenek, który swoją premierę miał w Walentynki tego roku.

Teraz, jak się okazało, król disco polo trafił także do szkolnych podręczników języka polskiego. Kabaret Smile na swoim profilu w mediach społecznościowych dodał post ze zdjęciem jednego z zadań. Jak widzimy, do jednego z zadań z języka polskiego w ćwiczeniach dołączonych do podręcznika Między słowami dla klasy VI. znalazła się parafraza przeboju Zenona Martyniuka Przez twe oczy zielone. Podręcznik został dopuszczony do użytkowania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka