Dodaj do ulubionych

Mądrzeje nasz naród?

21.10.20, 19:56
72 proc. Polek i Polaków przeciwko Kaczyńskiemu. Chcą lepszej ochrony wartości Unii
Kaczyński pcha Polskę do zguby. Przyjdą ciężkie czasy, czy będziemy mieli jeszcze przyjaciół? Może wesprze nas Orban lub Putin?
pzdr
Obserwuj wątek
  • dociek Re: Mądrzeje nasz naród? 28.10.20, 21:23
   Andrzej Waligórski. Z cyklu Bajeczki Babci Pimpusiowej

   Kiedyś pijany zając włóczył się po rżysku,
   A spotkawszy niedźwiedzia, naprał go po pysku.
   Niedźwiedź wpadłszy do domu wrzasnął: - Leokadio!
   Coś się chyba zmieniło, włącz no prędko radio!
  • s.monte.z.uma Re: Mądrzeje nasz naród? 28.10.20, 22:50
   ...cóż... ???...
   www.google.com/search?gs_ssp=eJzj4tVP1zc0TKnMKzO2MDYyYPSSyEotrkquSlVIOjIzpSozVaEg88jM7LzMVAAXBA7p&q=jeszcze+b%C4%99dzie+pi%C4%99knie&oq=jeszcze+b%C4%99d&aqs=chrome.1.0i131i355i433j46i131i433j69i57j46j0j46j0l2.21948j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
  • s.monte.z.uma Re: Mądrzeje nasz naród? 29.10.20, 08:01
   "Partia Jarosława Kaczyńskiego mocno spadła poniżej progu 30 proc. poparcia i ledwo wyprzedza Koalicję Obywatelską, a ruch Szymona Hołowni w ciągu dwóch tygodni spuchł dwukrotnie. Obóz anty-PiS jest dwa razy silniejszy niż obóz PiS."
   wyborcza.pl/7,75398,26450212,spektakularny-spadek-poparcia-dla-pis-sondaz-dla-wyborczej.html#S.koronawirus-K.C-B.0-L.1.gruby
   ...:-)))... ... ...
   • dociek Re: Mądrzeje nasz naród? 01.11.20, 08:37
    A władzy kompletnie odbija. Wynosi na fotel ministra edukacji i nauki nawiedzonego inkwizytora ze straszliwego ciemnogrodu, by wyćwiczył pokolenia w ideologii głoszonej przez zdelegalizowaną w wielu krajach, skrajną sektę - Ordo Iuris.

    W kwestii nauki dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i średnich, polityk zapowiedział zakończenie pedagogiki wstydu. - Nauczanie historii, ostateczne zakończenie tej pedagogiki wstydu, która towarzyszyła naszej edukacji przez kilkadziesiąt lat, i jednoznaczne poprawienie podręczników, zwłaszcza w tym obszarze, o którym mówił pan redaktor, bo w wielu miejscach podręczniki nie pasują do podstawy programowej - wymieniał minister.

    Czarnek podkreślał dziedzictwo papieża Jana Pawła II pod kątem dorobku filozoficznego. - Jeśli słyszę dziś, że w wielu polskich uczelniach odmawia się prawa doktorantom do cytowania św. Jana Pawła II, a także św. Tomasza z Akwinu, mówiąc, że to nie byli naukowcy, to jest niestety zgnilizna naszego systemu szkolnictwa wyższego, z którą będziemy musieli kończyć, poprzez wprowadzanie również do kanonu lektur dzieł Jana Pawła II, zwłaszcza w tych starszych rocznikach - mówił.

    Czarnek pytany był też o możliwość zwiększenia godzin historii, aby polska młodzież mogła poznać okres po 1945 r., bo bez tej wiedzy i zrozumienia PRL - jak mówił prowadzący rozmowę - dzisiejsza młodzież nie zrozumie sytuacji pookrągłostołowej i pedagogiki wstydu.

    - Myślę, że tak to zostało ułożone w ostatnich kilkudziesięciu latach - ten program nauczania, również historii, że o ile mamy wiedzę na tematy, na której wiedzy nie mają nasi przyjaciele w innych krajach europejskich, krajach świata i dobrze, że mamy tę wiedzę ze starożytności, ze średniowiecza, to brakuje często czasu na to, żeby się mogli dogłębnie zapoznać studenci i uczniowie z wiedzą z najnowszej historii, która jest kluczowa, jeśli chodzi o zrozumienie sytuacji, w jakiej dzisiaj jesteśmy i skąd się znaleźliśmy w tej sytuacji - powiedział Czarnek.

    Szef MEN: będą konsekwencje dla uczelni, które wprowadziły godziny rektorskie w związku ze strajkiem kobiet

    Z kolei pytany o lustrację i dekomunizację środowiska akademickiego, szef resortu edukacji i nauki odpowiedział, że myśli, że 30 lat to jest czas stracony, zwłaszcza 25, jeśli chodzi o kwestię lustracji i dekomunizacji. - Oczywiście będziemy do tych tematów bardzo poważnie podchodzić - zadeklarował.

    Jak zaznaczył Czarnek, to co jest kluczowe dzisiaj w nauce i szkolnictwie wyższym, to jest wolność nauki. - Ja nie odmawiam nikomu prawa do poglądów, do głoszenia jego światopoglądu - podkreślił.

    - Proszę zwrócić uwagę, że dzisiaj wolności nauki nie ma, dlatego, że tamta strona odmawia stronie konserwatywnej i stronie chrześcijańskiej, tym naukowcom, którzy bazują na myśli chrześcijańskiej, odmawia prawa do wolnej nauki i bardzo często nie można zorganizować konferencji o tematyce pro-life czy o tematyce chrześcijańskiej, natomiast bardzo chętnie pozwalają rektorzy na organizowanie konferencji o tematyce lewicowo-liberalnej czy wręcz lewackiej - mówił minister. Dopytywany, czy to się zmieni, odpowiedział: Absolutnie tak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka