Dodaj do ulubionych

Kara za szczerość i własne zdanie?!

24.07.21, 14:41
Pod płaszczykiem nawiedzonych i upośledzonych paragrafów o karaniu za obrazę tak zwanych uczuć religijnych została faktycznie ukarana szczerość, prawo do własnego zdania i do wolności wypowiedzi, które wydają się być ważniejszymi prawami człowieka od obrazy uczuć religijnych. Co jest bardziej specyficzne, w naszym "sklerykizowanym" kraju obraza uczuć dotyczy zasadniczo tylko jednego wyznania, a nawet jego "pochodnych" typu sylwetka na drzewie czy plama na szybie.

A jak można karać prawnie za krytykę władzy, która sama stając się władzą na tę krytykę "z urzędu" automatycznie winna się godzić. Staje wówczas na strzelnicy jako główny cel. Cesarz samych pochlebców z miejsca staje się ślepcem i głuchnie.

Założyciel oraz pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie, a także redaktor naczelny telewizji Idź Pod Prąd Paweł Chojecki ma wielu przeciwników. Oni właśnie zawiadomili prokuraturę o mocnych słowach pastora. Pastor słynie bowiem z kontrowersyjnych wypowiedzi, atakowania polityków, działaczy religijnych i obrażania uczuć religijnych.
Obserwuj wątek
    • s.monte.z.uma Re: Kara za szczerość i własne zdanie?! 24.07.21, 23:30
      ...nie popieram nikogo, kto obraża innych... kto dokonuje selekcji na wiarę i niewiarę... na wyznanie właściwe lub niewłaściwe - bez względu na narodowość i opcje polityczne... a za - także mój - komentarz niech posłuży przytoczony tekst... ponieważ podstawową i niezaprzeczalną wartością są transparentne, równe, ludzkie prawa...

      kultura.onet.pl/teatr/miroslaw-zbrojewicz-w-cyklu-odkrywamysie-znajdujemy-sie-na-wojnie/k9bv4qw?utm_source=kultura.onet.pl_viasg_kultura&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka