Dodaj do ulubionych

Dobry sklep z obuwiem w Lublinie??

IP: *.koma.com.pl / *.koma.com.pl 27.07.05, 14:31
Czy znacie jakiś dobry sklep z obuwiem w Lublinie. Ostatnio szukałam butów
tak do 200 zł (skórzanych) eleganckich i powiem szczerze nie znalazłam nic a
jesli było coś co można nazwac interesującym to nie ma rozmiaru. Byłam w
Olimpie, deptak, ul narutowicza??
Obserwuj wątek
          • lamoor Re: Dobry sklep z obuwiem w Lublinie?? 03.08.05, 12:41
            Dobrze mieć pogląd na coś wiedząc o czymś przynajmniej trochę. Nie wiem skąd
            wszechobecna opinia, że "nasi" sprzedają tak drogi i do tego zarabiają krocie
            na biednych klientach, i nie mogą się nauczyć, że lepiej sprzedać taniej, a
            więcej. Wyobraź sobie, że właściciel sklepu kupuje buty i płaci za nie, a nie
            kradnie. A do ceny dolicza marżę, z której musi utrzymać sklep,personel
            zapłacić podatki i nie są to pieniądze rzędu 200zł, tylko 10zł-20zł. Przy
            dzisiejszej konkurencji większość sklepów chce sprzedać towar i przetrwać
            bardzo trudne czasy, a nie windować ceny w górę i oszukiwać klientów. Handlowcy
            to nie złodzieje, tylko ludzie, którzy płaca podatki i dają pracę innym
            ludziom. Nie rozumiem tej wrogości.
    • mikka5 Re: Dobry sklep z obuwiem w Lublinie?? 03.08.05, 11:12
      Jestem bardzo zdziwiona, ze ktos obraza kogos, ze chce kupic buty za max 200zl.
      Wychodzi na to, iz mimo ze w Polsce wiekszosci nie zyje sie najlatwiej, to
      przerost formy nad trescia oraz zastaw sie a postaw sie (np. ze mam buty za
      400zl) nadal sa przyslowiami jak najbardziej na czasie. W obecnych czasach
      wszedzieobecnych wyprzedazy, posezonowych obnizek i innych przeroznych
      korzystnych dla klienta ofert takie podejscie bardzo zaskakuje. Mysle, ze w
      kraju nadal wiele osob mysli ze sa lepsi od innych tylko dlatego ze ich stac na
      wiecej. Ok, czy stac Cie na 10 (lub wiecej) par butow z najwyzszej polki? Do
      tego tyle samo torebek, dziesiatki, setki ciuszkow, czy co roku zmieniasz
      samochod na nowszy model, wyjezdzasz na wczasy do modnych kurortow, obracasz
      sie w ciekawym, rownie zamoznym towarzystwie? Wydaje mi sie, ze wtedy Twoje
      buty maja prawo kosztowac wiecej niz 400zl i wowczas nie bedzie robilo to na
      Tobie i innych wrazenia. Na calym swiecie jest szeroki przekroj zamoznosci
      spoleczenstwa i wywyzszanie sie jednych nad drugimi jest przejawem braku
      kultury, oglady towarzyskiej i co tu duzo mowic prostactwa. To tak jak w tym
      powiedzeniu, jak sobie cham kupi futro to bedzie cham w futrze. Mieszkam od
      kilku lat w jednym z najwiekszych miast na swiecie i dawno nabralam dystansu do
      bogactwa. Na codzien, nawet chociazby tylko na ulicach, widze przejawy takiego
      luksusu i bogactwa, iz wiem ze tak poprostu na swiecie bylo, jest i bedzie, sa
      biedni i bogaci i, oczywiscie, cala gama pomiedzy tymi dwoma biegunami. Co do
      cen w Polsce to tez jest fenomen, bo tu gdzie mieszkam fajne, modne buty mozna
      swobodnie kupic do 60-90$, podczas przecen duzo taniej. Buty znanych
      projektantow kosztuja od 100$ w gore, gdzie nie ma granicy cenowej :-) Teraz
      spedzam lato w Polsce i nie wiem czy smiac sie czy plakac, nie mniej jednak
      czesto otwieram buzie ze zdziwienia. Nie mam nic przeciwko wysokim cenom ale
      niech za tym idzie tez jakosc, elegancki fason, moda itp. A ten caly poznanski
      Gino Rossi to obciach i raczej buty dla 50latek. Lubliniankom wspolczuje
      zaopatrzenia w sklepach ale rownoczesnie bardzo Was dziewczyny podziwiam, ze
      tak ladnie wygladacie. Na zakonczenie slonecznie pozdrawiam.
        • lamoor Re: Dobry sklep z obuwiem w Lublinie?? 03.08.05, 22:09
          Nie rozumiem, że niby co? Może buty w USA są tańsze niż w Polsce? Np. buciki
          dziecięce Bartka, które u nas kosztują ok. 100 zł, tam są w sklepie za 60$.
          Może kobieto Ci przeliczyć ile to jest zł. To jest dopiero głodowa marża,
          napewno nie chciwa (pomijając, że oni nie płacą VAT tylko cło). Polacy to są
          dopiero szuje, a Amerykanie to wspaniali biznesmeni(kierując się oczywiście
          Twoją odp., bo ja nic nie mam do handlowców bez względu na nację). Więc droga
          Pani skoro to jest taki lukratywny biznes, dlaczego się za niego nie weźmiesz i
          nie dorobisz się, no może nie w rok (bo Ty jesteś uczciwa), ale w pięć lat-
          ciekawe tylko czego, bo napewno nie pieniędzy.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka