Dodaj do ulubionych

Zakaz strajków dla lekarzy - nowelizacja ustawy.

22.05.06, 07:49
Rząd chce pozbawić lekarzy prawa do strajku

"Gazeta Prawna": Rząd chce pozbawić lekarzy prawa do strajku. Projekt
nowelizacji ustawy w tej sprawie przygotowuje Ministerstwo Zdrowia.
Dziennik wyjaśnia, że zgodnie z nim minister zdrowia mógłby nałożyć na
szpitale obowiązek udzielania świadczeń zdrowotnych w ustalonym terminie.

Zdaniem lekarzy, propozycja ta jest niezgodna z obecnie obowiązującą ustawą o
rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Wymienione są w niej kategorie pracowników,
którzy nie mogą strajkować. Lekarze do nich nie należą. Tymczasem - pisze
dziennik - w ponad 60 szpitalach trwają akcje strajkowe. Obecnie lekarze
ograniczyli przyjmowanie pacjentów tylko do tych z zagrożeniem życia.

wiadomosci.onet.pl/1326287,11,item.html
www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1716.2.3.2.16.1.0.1.htm
Nareszcie! Brawa dla planów ministra zdrowia! Ta ustawa powinna być
wprowadzona już dawno temu!
Obserwuj wątek
    • Gość: p Re: Zakaz strajków dla lekarzy - nowelizacja usta IP: *.resetnet.pl 22.05.06, 08:14
      Lekarzy czeka kumulacja chorych
      Tysiące odwołanych wizyt specjalistycznych, setki niewykonanych operacji

Od tygodnia gabinety lekarskie są zamknięte. Trzem tysiącom pacjentów przepadły
      wizyty w największej przychodni w województwie - przy al. Kraśnickiej w
      Lublinie. Ale chorzy wrócą. Czekają na zakończenie strajku. Uderzą całą masą,
      domagając się wizyt, które odwołano.

W pięciu szpitalach Lublina cisza i spokój. W jedenastu w terenie podobnie.
      Obsada lekarska na oddziałach szpitalnych minimalna. Przyszpitalne przychodnie
      nieczynne.
      W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie spadła o połowę liczba
      hospitalizacji. - Pusto, smutno - mówi prof. Jerzy Osemlak, szef Kliniki
      Chirurgii i Traumatologii DSK w Lublinie.
      W szpitalnych izbach przyjęć, do których można się zgłaszać w razie potrzeby,
      też spokojnie. - Aż jesteśmy zdziwieni - mówi dr Anna Zmysłowska, dyr. ds.
      medycznych szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. - Pacjenci zniknęli.
      To cisza przed burzą. Chorzy na pewno wrócą, domagając się wizyt, które im
      przepadły. - Byłam zapisana do neurologa. Czekam. Spróbuję po strajku -
      zapowiada Wiesława Stępnik zapisana do poradni przy al. Kraśnickiej.
      - Boimy się tego, co będzie. Nie wiem, jak sobie poradzimy z całą masą
      pacjentów nieprzyjętych - nie ukrywa dyr. Zmysłowska. - Podejrzewam, że będzie
      zamieszanie.
      Gabinety specjalistyczne szpitala przy al. Kraśnickiej nie przyjęły przez
      tydzień trzech tysięcy pacjentów. Na oddziałach odwołano ok. 75 zabiegów, jak
      wstawienie protezy, operacja przepukliny itp.
      - Wizyty przepadły około 300 pacjentom - oblicza Marek Słupczyński, dyr.
      szpitala w Chełmie. - Odwołano kilkadziesiąt zabiegów.
      W szpitalu dziecięcym bez porad zostało ponad dwa tysiące dzieci. - Przyjęcie
      wszystkich będzie dla nas wielkim problemem - martwi się Jolanta Niewiedzioł,
      zastępca dyrektora. - Rozmawiamy ze związkami zawodowymi lekarzy, jak
      wyobrażają sobie obsłużenie wszystkich po strajku.
      Gdyby protest skończył się dziś, lekarzy w regionie zalałaby fala nawet
      kilkudziesięciu tysięcy nieprzyjętych przez tydzień pacjentów. Ale z każdym
      dniem strajku kumulacja rośnie. •

Tu nie leczą
      W Lublinie strajkują: szpital przy al. Kraśnickiej, Dziecięcy Szpital
      Kliniczny, szpital im. Jana Bożego, Szpital Neuropsychiatryczny, Szpital
      Kolejowy. Na terenie województwa: Lubartów, Bychawa, Kraśnik, Janów Lubelski,
      Parczew, Radzyń Podlaski, Międzyrzec Podlaski, Biała Podlaska, Chełm,
      Krasnystaw, Bełżyce. Jutro dołączą Puławy. W środę o godz. 11 przed siedzibą
      Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie odbędzie się pikieta. Dwa szpitale są
      gotowe do zaostrzenia strajku w postaci złożenia wypowiedzeń z pracy.

dziennikwschodni.pl
          • Gość: p Najlepsza wiadomość dnia dla pacjentów. IP: *.resetnet.pl 22.05.06, 15:49
            Niedawno jeden z waszych zwolenników na forum napisał , abym miał pretensje do
            sejmu , bo to on ustala prawo a nie lekarze. Teraz po nowelizacji tej ustawy
            zakazującej strajki lekarzom , będę im wdzięczny , że wprowadzili ustawę
            zabezpieczającą pacjentów przed utratą zdrowia.To najlepsza wiadomośc dnia dla
            wszystkich pacjentów. Mam nadzieję , że zostanie zrealizowana.
          • Gość: p Biskup ostrzega lekarzy. IP: *.resetnet.pl 22.05.06, 20:05
            Biskup ostrzega lekarzy

Dorota Steinhagen, Częstochowa 22-05-2006, ostatnia aktualizacja 21-05-2006
            20:28

Pracownicy służby zdrowia modlili się w niedzielę na Jasnej Górze podczas
            swojej 70. ogólnopolskiej pielgrzymki. Kościół poparł postulaty ich protestu,
            ale stanowczo sprzeciwił się strajkowi w postaci odejścia od łóżek pacjentów. -
            Z przykrością słyszymy o niedofinansowaniu zawodu pielęgniarek i lekarzy, o
            wyjazdach za granicę za chlebem specjalistów wykształconych w polskich
            szkołach. Zrozumiały jest dla nas ostatni protest mający na celu uruchomienie
            rządowych działań w celu poprawy sytuacji. Jednak niezrozumiały, a wręcz
            naganny byłby strajk lekarzy i odejście od łóżek pacjentów - mówił do 5 tys.
            zgromadzonych biskup polowy Tadeusz Płoski. Nazwał wielomiesięczne kolejki do
            zabiegów "zakamuflowaną ogólnonarodową eutanazją".
          • Gość: ja Re: Zakaz strajków dla lekarzy - nowelizacja usta IP: *.it / *.it-net.pl 22.05.06, 21:48
            Oczywiście ,że czytam gazety wybiórczo. Np. starannie omijam informacje ze
            szczytów władzy.Poza tym nie czytam Faktu, więc być może interesujące pana
            kawałki mnie omijają.
            O salowym - nie. Ale wpadły mi w uszy informacje o księdzu.... Co wcale nie
            znaczy, że potępiam i oskarżam o najgorsze wszyskich księży.

A teraz pana zaskoczę . Wprawdzie nadal uważam, że strajki lekarzy są zasadne i
            popieram je od początku, to jednak myślę, że lekarze z :doroslych" szpitali
            wywalczyliby co trzeba bez pomocy lekarzy ze szpitali dziecięcych.Cierpiących
            dzieci nie powinno się narażać.
            • Gość: ppp Re: Zakaz strajków dla lekarzy - nowelizacja usta IP: *.szwajcarska.pl 22.05.06, 22:10
              Pan/Pani "p" nie zauważył/a znowu że "ja" jest kobietą - to tak na marginesie.
              > popieram je od początku, to jednak myślę, że lekarze z :doroslych" szpitali
              > wywalczyliby co trzeba bez pomocy lekarzy ze szpitali dziecięcych.Cierpiących
              > dzieci nie powinno się narażać.
              Sek w tym że to nie lekarze narażaja pacjentów. To nie lekarz ze szpitala
              odpowiada ze budżet, uchwalanie ustaw czy tzw organizacje ochrony zdrowia.
              Lekarze nie odeszli od łóżek z dnia na dzień. protesty lekarskie rozwijaja się
              od wielu miesięcy a nawet lat. A kto powinien zareagować? ten kto nie reaguje
              grzeszy przez zaniechanie
              • Gość: p do ppp IP: *.resetnet.pl 22.05.06, 22:58
                Panie ze szwajcaraskiej , chce pan powiedzieć , że to nie lekarze ale minister
                Religa naraża pacjentów na utratę zdrowia? Nawet gdyby przyjąć , że pana teroia
                jest prawdziwa ( a nie jest) to czy według pana lekarze są zwolnieni z
                odpowiedzialności za pacjenta? Wdle pana rozumowania można tą sytuację
                przyrównać do bijatyki na ulicy , gdzie 3 ludzi napada kobiete i male dziecko (
                tymi napastikami jest rząd ) a ta kobnieta z dzieckiem to pacjenci. Obok
                przechodzi mężczyzna , który zachowuje się obojętnie m nie udziela im pomocy (
                to jest własnie lekarz).
                Jakby jednak pan był uczciwy to zauważyłby pan , że strajki wywołane zostały
                przez żądania lekarzy i ich propagandę.
            • Gość: p jestem pod wrażniem wypowiedzi pani "ja" IP: *.resetnet.pl 22.05.06, 22:52
              Pani "ja" czyżby od początku awantury na tym forum , przestała pani kpić i
              dostrzegła potencjalną tragedię młodych pacjentów , dzieci , które są juz jakiś
              czas bez opieki? Czy to może pani instynkt macierzyński się odezwał?
              Chciałbym , aby zastanowiła się pani jeszcze raz czy strajk w takiej formie w
              jakiej jest obecnie jest legalny , odpowiedzialny i odpowiedni. Kto odpowie za
              ewentualną śmierć pacjenta?

Ja tez panią zaskoczę - jestem za wprowadzeniem podwyżek dla lekarzy i
              zwiększenia nakładów na służbe zdrowia , ale pod kilkoma warunkami :

1. Monitoring wydawanych pieniędzy w NFZ i przez dyrektorów szpitali. Podawanie
              szczegółowych informacji corocznie na temat rozdysponowanych pieniędzy do
              opinii publicznej.
              2. Monitoring pracy lekarza (kamery,kasy fiskalne, niezalezni obserwatorzy na
              odziałach, w celu zdiagnozowania pracy lekarzy i pielęgniarek). W przypadku
              wykrytych nieprawidłowości surowe kary w zależności od stopnia zawinienia.W
              przypadku udowodnienia korupcji przez sąd prawomocnym wyrokiem - bezwarunkowa
              konfiskata oszczędności i zakaz wykonywania zawodu.
              3. Wprowadzenie ustawy zakazującej masowe odchodzenia od łóżek pacjentów , a
              jedynie mozliwość podjęcia łagodych form protestów , które nie zakłócałyby
              leczenia pacjentów.
                • Gość: p link IP: *.resetnet.pl 23.05.06, 07:33
                  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3363302.html
                  Najlepszy cytat z linku dla pana "ppp" i pani "ja":

"Zdaniem Pawła Trzcińskiego, rzecznika resortu zdrowia, strajk w szpitalu
                  dziecięcym w służbie zdrowia niczego nie zmieni ani na lepsze, ani na gorsze.
                  Ostrzega jednak, że jeśli którekolwiek z dzieci na tym ucierpi,
                  odpowiedzialność spadnie na strajkujących. "
              • femi21 Re: jestem pod wrażniem wypowiedzi pani "ja" 06.06.06, 15:31
                swietny pomysl- kamery , monitoring..może w kiblu?? I Big Brother nażywo. Pan
                GOść p to pewnie stary komuch, który uważa że lekarz to służba- czyli służący.
                A ja mówie panu -nie. Jak idzie pan do prawnika to się pan nie wkurza tylko
                płaci i to jest oczywiste, a ja mam pracować za darmo_ 250 euro i jeszcze sie
                cieszyć że pan do mnie pryjdzie? zarty. Wie pan co może by tak nam zabrać
                paszporty i łańcuchem do izby przyjęć przyczepić??

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka