Dodaj do ulubionych

Polityczne doktoraty honoris causa w KUL!

24.06.07, 20:49
Kiedyś dostał taki doktorat p. Kohl, który niechętnie ulegał naciskom amerykańskim na ustępstwa w sprawie Polski i nie zgodził się też podpisać traktatu pokojowego z Polską, a listem swojego ministra Genschera ustanowił, że Niemcy nie umawiają się z Polską co do roszczeń majątkowych swoich obywateli względem naszego kraju.

Ostatnio zaś KUL nadał doktorat honoris causa p. Prodiemu. Wypowiada się on teraz tak jak to donosi GW:
"Prodi "zdegustowany" po szczycie
mar, IAR, PAP
2007-06-24, ostatnia aktualizacja 2007-06-24 14:49
...
Premier Włoch Romano Prodi wrócił zdegustowany ze szczytu unijnego w Brukseli, który nazwał "smutnym spektaklem".
...
Jak powiedział w wywiadzie dla rzymskiego dziennika "La Repubblica", po raz pierwszy panował na nim duch antyeuropejski, który reprezentowały - jego zdaniem - Wielka Brytania, Polska, Czechy i Holandia. Ostro skrytykował władze Polski i Wielkiej Brytanii za to, że "chcą słabej Europy" i podkreślił, że nie ustawił się - jak Angela Merkel, Tony Blair, Nicolas Sarkozy czy Jose Luis Zapatero - w kolejce do telefonu do premiera Kaczyńskiego, gdyż jego zdaniem byłoby to "trochę upokarzające".

Prodi: Rozmowy z premierem Kaczyńskim "teatralne i upokarzające"
...

"Istnieją dwie Europy"

- Przez tyle lat nie widziałem nigdy z taką bolesną jasnością, że istnieją dwie Europy: jedna, większościowa, która wierzy i która chce iść naprzód; druga, dla której dążenie do pomniejszenia roli Unii jest narodowym celem politycznym.

Szef włoskiego rządu dodał, że jest "rozgoryczony spektaklem", na jakim się znalazł; "spektaklem - jak wyjaśnił - w wykonaniu niektórych państw, gotowych pozbawić Europę jej najgorętszego aspektu, aspektu serca".

"Różnice? To chyba żart?"

Premier Romano Prodi komentuje rozmowę z prezydentem Lechem Kaczyńskim, który odmowę poparcia dla stanowiska Włoch tłumaczył mu różnicą między naszymi narodami. - Jak to? - oburza się szef włoskiego rządu. Jeśli są w Europie dwa narody, które łączy wspólna wiara i przeszłość, w tym także długi pontyfikat Jana Pawła II, to właśnie Włosi i Polacy. Tymczasem teraz w imię Europy, odkrywamy różnice. To chyba żart ? - stwierdza Prodi.

Ta sama włoska gazeta publikuje dziś wywiad z prof. Bronisławem Geremkiem, w którym przestrzega on polski rząd przed izolacją - przeczytaj"

Czy KUL nie powinien z większym namysłem i mniejszym pośpiechem przyznawać swoje "honorowe" wyróżnienia? Choćby nawet pomagały onme uzyskać jakieś środki "europejskie" czy dobre "kontakty"?

Pozdr.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka