Dodaj do ulubionych

Szkoła językowa Speak Up w Lublinie

05.10.07, 11:28
Jak to możliwe, że na stronie internetowej tej szkoły nie ma
podanych nr tel.? W sieci też nie ma i co za dziwna maniera, że jak
się dzwoni do jakiejkolwiek szkoły to nikt nie może podać ceny
kursu, tylko trzeba przyjść osobiście bo każdy ma czas latać po
wszystkich szkołach w Lublinie. Co za bezsens.

Znacie może tę szkołę?
Obserwuj wątek
    • Gość: Pracownik SU Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: 193.93.207.* 06.02.08, 15:00
      Spotkania są konieczne, ponieważ nie ma z góry ustalonych cen. Cena ostateczna
      jest ustalana indywidualnie i zależy od obranych opcji - czas standard, czy
      skrocony, ilość wykupionych poziomów itd.,a także od tego, czy ktoś był już
      studentem szkoły, czy nie. Kredyt w banku nie jest obowiązkowy, można zapłacić
      gotówką. Jest to trzecia szkoła językowa, w której pracuje i muszę się przyznać,
      że dba ona o klienta dużo bardziej, niż poprzednie. Oczywiście jest to tylko mój
      punkt widzenia. Pozdrawiam
      • Gość: 100dentka Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: *.it-net.pl 06.02.08, 15:30
        Ale co za problem udzielić informacji przez telefon?Ktoś dzwoni,więc koszt rozmowy opłaca interesant.Więc w czym problem?Czy jest jakaś przeszkoda w udzieleniu takich samych informacji przez telefon jak i podczas wizyty w szkole?
        Chociaż warto czasami się pofatygować samemu,bo po takiej wizycie od razu idzie się do innej,lepszej szkoły
        • Gość: Pracownik SU Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.08, 20:33
          Trzeba byłoby zatrudnić osoby do odbierania takich telefonów. Poza tym, jeśli
          jesteś studentką rzeczywiście to powinnaś wiedzieć, że nie da się w kilku
          słowach przedstawić oferty - jest to nowa metoda i wymaga dłuższego tłumaczenia.
          Trudno mi sobie wyobrazić, jak można byłoby to wszystko wyjaśnić przez telefon,
          kiedy nie można liczyć na pełne skupienie słuchającego oraz choćby odczytać z
          jego twarzy, czy wszystko jest zrozumiałe. Ludzie są różni, a kontakt
          bezpośredni jest pełniejszy i skuteczniejszy. Samo szkolenie wstępne o metodzie
          dla nowych studentów trwa ok. 1,5h. A czy szkoła jest dobra czy zła..ocenę
          pozostawiam studentom, a tu, jak zawsze są i zadowoleni i niezadowoleni, mam
          nadzieję, że z przewagą tych pierwszych. Grupa zadowolonych z reguły nie
          wykazuje tendencji do wyrażania opinii w Internecie. Nikt jednak nie zmusza do
          wyboru właśnie tej, czy innej szkoły. Jest to szkoła dla dorosłych, osób, które
          potrafią dokonać samodzielnie wyboru tego, co im odpowiada lub nie. Ja nigdy
          takim systemem się nie uczyłam, więc mogę się tylko wypowiedzieć z punktu
          widzenia pracownika i osoby, która w ramach swoich kompetencji stara się działać
          jak najlepiej.
          • Gość: klientka Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: 91.123.163.* 06.02.08, 20:58
            Ja byłam na takiej rozmowie. Rzeczywiście nie da się oferty
            przedstawić telefonicznie. Sam system funkcjonowania szkoły speak up
            jest skomplikowany i inny od szkól standardowych, mnie zajęło dużo
            czasu zanim zrozumiałam o co chodzi w tych poziomach i płatnościach.
            Poziomy nauczania w speak up nie odpowiadają wprost standardowym
            poziomom, więc tak prosto nie da się tego przelozyć na poziomy np.
            A1, A2, itd. Na początku trzeba napisać test multimedialny, który
            kwalifikuje do określonego poziomu nauczania - dopiero po tym teście
            można określić poziom docelowy, do którego się dąży i na tej
            podstawie określić cenę kursu oraz czas jego trwania. Tego przez
            telefon niestety nie da się zrobić.
            Dużym plusem jest fakt, ze można chodzić o dowolnych godzinach.
            Grupki są naprawdę malutkie, czasem 1 - 2 osoby. Minusem są wyższe
            ceny niż w innych szkołach.
          • Gość: Anka Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.08, 09:59
            Jaka nowa metoda? Nauka na kursie multimedialnym to nowość?
            Heheh...dobre. Byłam na rozmowie w tej waszej żałosnej szkole i
            tylko czas mi zabraliście tym swoim gadniem-laniem wody, robicie
            wodę z mózgu i tyle. Cena tego waszego "wspaniałego" kursu pozostaje
            tajemnicą do końca rozmowy, która trwa bardzo długo bo za nic w
            świecie nie dostaniecie odp. na początku rozmowy, jak pytałam o cenę
            to tylko słyszałam jakieś zbywania, że cena jest indywidualna dla
            każdego i zależy od wielu czynników. Co za brednie!

"Trudno mi sobie wyobrazić, jak można byłoby to wszystko wyjaśnić
            przez telefon, kiedy nie można liczyć na pełne skupienie
            słuchającego oraz choćby odczytać z jego twarzy, czy wszystko jest
            zrozumiałe." Co ci jest trudno sobie wyobrazić? Że ktoś dzwoni i
            pyta o cenę i chce ją usłyszeć bo nie ma czasu siedzieć u was i
            słyszeć tego bezsensownego - powiem dosadnie p...? Jakoś w innym
            szkołach nie ma problemu żeby dowiedzieć się ile kosztuje kurs
            językowy a was jest to najskrytsza tajemnica. A jak już w końcu na
            rozmowie przychodzi czas na CENĘ to ta wiadomość zwala z nóg hehe...

Mam zapłacić ponad 3000 zł za rok nauki w szkole, której główną i
            niby nową metodą jest metoda multimedialna, czyli praca z komputerem
            i z jakimś programem, który można kupić w kiosku za grosze albo za
            darmo można ściągnąć przez internet. Żenada.

To najdroższa szkoła w Lublinie i do tego jeszcze trzeba brać kredyt
            w jakimś banku bo nie można płacić rat co miesiąc w szkole tak jak w
            innych szkołach, można zapłacić oczywiście gotówką ale kto ma do
            wywalenie ponad 3000 zł? Zrezygnować też z nauki nie można bo jak
            się spytałam co z wakacjami, że wyjeżdżam na 3 miesiące to
            zobaczyłam tylko zdziwioną minę konsultanta, no bo w tej szkole
            wakacji nie ma, nauka jest non stop przez cały rok.

Szkoła dla dorosłych? Szkoła dla idiotów to tak.
            • Gość: Pracownik Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: 193.93.207.* 07.03.08, 10:13
              To, ze zwleka się z informacją o cenie do końca rozmowy, nie jest złośliwością.
              Cena faktycznie ustalana jest indywidualnie. Każda inna szkoła ma stałe grupy i
              łatwo tutaj stwierdzić, jaką cenę zapłaci osoba pytająca. U nas cena zależy od
              obranej ilości poziomów, a także od tego, w jakiej porze dnia dana osoba może
              się uczyć, czy pasują jej weekendy, czy nie. Jakbyśmy zaczęli od ceny to byśmy
              różne opcje przedstawiali przez 10 minut, a dana osoba nawet by nie rozumiała o
              czym jest mowa, bo przecież nie rozumie jeszcze, jakie opcje oferujemy i co
              każda z nich niesie za sobą. Nie wie, ile poziomów chce wykupić i co to w ogóle
              jest poziom w naszej szkole, z czego się składa, ile trwa. Taką decyzje może
              podjąć dopiero wtedy, kiedy zrozumie na czym polega nasza metoda nauczania i
              jaka jest oferta.
              • Gość: Anka Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.08, 09:38
                Może powiedzmy jaka to jest część. W jednym poziomie, który trwa ok.
                3 miesięcy jest to pół na pół, tak miałam rozpisane w ulotce - 20
                zajęć z komputerem i 20 godzin z lektorem, czyli rocznie jest to
                zaledwie 80 godzin zajęć z nauczycielem, reszta to praca z programem
                komputerowym i za to trzeba zapłacić grubo ponad 3000 zł, w innych
                dobrych szkołach rocznie jest 120 godzin i kurs o połowę tańszy.
                • Gość: Pracownik Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: 193.93.207.* 11.03.08, 15:37
                  No zgadza sie, szkoła do tanich nie należy. Jak już było powiedziane, jest na
                  rynku wybór...
                  Tak, jak każdy system i każda szkoła, SU ma swoje wady i zalety. I ja nie jestem
                  tu od tego, żeby stawać po którejkolwiek ze stron. Po prostu przedstawiam swój
                  punkt widzenia i pewne rzeczy tłumaczę..jak wyglądają od środka. Nie jestem
                  handlowcem. Nie wiem zatem po co ta nagonka. Wydawało mi się, że fajnie czasem
                  też wysłuchać drugiej strony.
                  Pozdrawiam
                  • Gość: Paul Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: *.nwrknj.east.verizon.net 11.03.08, 15:54
                    Ja nie lubie sluchac "drugiej strony" od czasu kiedy przekonalem sie
                    po przyjezdzie do kraju, ze Polacy sami wszystko wiedza najlepiej.
                    Obiecalem sobie, ze jak przyjade teraz, to ku.wa palcem nie kiwne,
                    nikomu nic nie powiem, nie przetlumacze i nie pomoge, nie bede
                    pracowal za psie pieniadze i pozwalal robic z siebie glupa przez
                    takich jak Pan... w koncu kraj samych specjalistow i lektorow jezyka
                    angielskiego;-). Dobrego samopoczucia Panu zycze, jak i calej
                    reszcie specjalistow z certyfikatami/dyplomami i nosami zadartymi w
                    gore tak strawszliwie, ze az widac pusta przestrzen w czaszce przez
                    dziorki od nosa.
                    Uszanowanie,
                    Paul
                  • Gość: Anka Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.03.08, 15:04
                    Ja żadnych zalet tej szkoły nie zauważyłam, tyle, że można sobie
                    dopasować godziny zajęć, co akurat niekoniecznie dla wszystkich musi
                    być zaletą bo niektórzy lubią sztywne godziny zajęć bo wtedy wiedzą,
                    że muszą na nich być. Aha, i dodam, że ta cena ponad 3000 zł za ten
                    kurs to już cena po wszystkich możliwych rabatach, aż się boję ile
                    wynosi pełna cena. Nie polecam tej szkoły nikomu.
          • Gość: kacper Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: *.005.vip-net.pl 06.11.13, 21:22
            NIE POLECAM TEJ SZKOŁY, GDY SIE ZREZYGNUJE Z KURSU NIE ZWRACAJĄ OD RAZU KASY, TYLKO NIMI OBRACJA, BANK Z KTÓRYM PODPISAŁAM UMOWĘ OCZYWIŚCIE PRZEZ SZKOŁĘ SPEAK UP W LUBLINIE NIC OCZYWIŚCIE O TYM NIE WIEDZIAŁ MI KAZAŁ MI ZAPŁĄCIC ZA KURS Z KTÓREGO ZREZYGNOWAŁAM-TOTALNA BZDURA, TYLKO TAK W TEJ SZKOLE. NA PEWNO NIE SA POWAZNI. SZCZERZE ODRADZAM TAM NAUKĘ.
    • Gość: daria Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: *.chello.pl 30.06.08, 11:11
      tak. znam. cena kursu zalezy od poziomu na jaki sie zakwalifikujesz i tego, na ktorym chcilabys poprzestac. dlatego nie moga podac Ci ceny i muszisz najpierw napisac test. ja go pisalam niedawno. metoda mi osobiscie podoba sie bardzo, kurs nie jest tani, ale napewno sa rzeczy, ktore przyciagaja w tej szkole. po prostu wybierz sie tam, czasem trzeba sie wysilic...:)
      • Gość: ssa Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.09.08, 13:09
        daria, pracownica SU, jesli dobrze kojarzę z innego forum?
        Dlaczego tej szkoły bronią sami pracownicy, a nie arcyzadowoleni
        klienci?

mnie męczą konsultanci telefonicznie. Chyba się umówię, ale
        mądrzejsza o to, co czytam na forach. Zobaczymy. Przy wiecznie
        chorującym dziecku mogę sobie wybrac tylko albo taki tryb nauki,
        albo lekcje priv. Te drugie jeszcze lepsze chyba, o ile dobry
        teacher.

pozdrówki
        • Gość: Klient Beata Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.08, 14:54
          Nie zgadzam sie z opiniami o nieuczciwosci szkoły Speak Up. Ja ucze
          sie tam 2-gi rok i uwazam, że sa bardzo solidni, otwarci na klienta
          a metoda jest REWELACYJNA!. Z róznych przyczyn nie dokończyłam
          wykupionych poziomów i nie dośc ze dostałam gratis przedłuzony czas
          na dokończenie to jeszce 50% rabatu na wykupienie kolejnych
          poziomów. Są otwarci na klienta, rewelacyjna est dowolnośc godzin i
          tak szeroka oferta nauczania: multimedia, lwkcje indywidualne,
          warsztaty. Każdy ma indywidualnego nauczyciela, z którym moze
          skontaktowac się zawsze. Interesują się gdy nie pojawia się uczeń w
          szkole dłuższy czas. Ja jestem zachwycona. Już w niejednej szkole
          angielskiego w Lublinie sie uczyłam i po raz pierwszy jestem w 100%
          usatysfakcjonowana.
          A dlaczego zapraszaja na spotkanie - bo nie mają sztywnych cen tzn
          jest cennik ale do każdego klienta podchodza indywidualnie i zawsze
          mozna dojśc do porozumienia.
          Polecam więc wszytkim ta szkołę!
      • Gość: Luśka Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.12.08, 12:13
        Aktualnie uczęszczam na kurs - trzeci miesiąc i jestem coraz
        bardziej niezadowolona. Poszłam tam nieprzekonana do metody i
        utwierdzam sie w przekonaniu, że idealna nie jest, ale poszłam tam
        głównie ze względu na możliwość dopasowania zajęć. I tu moje totalne
        rozczarowanie. Zajęć jest naprawdę bardzo mało w godzinach, w
        których mogę chodzić do szkoły. Zgłaszałam preferowane godziny już
        kilkakrotnie i nic. Również inne osoby na moim poziomie, z którymi
        się spotykałam na zajęciach mają ten problem. Zgłaszaliśmy to razem,
        w 5-6 osób i nic. W nastepnych tygodniach znowu były 1 zajęcia w
        tygodniu w interesujących nas godzinach. Ręcę załamuję, ponieważ ze
        względu na pracę i inne zajęcia nie chodziłam 3 tygodnie. Chciałam
        to nadrobić chodząc np. 3-4 razy w tygodniu i po prostu nie mam
        kiedy. Miałam obiecywane, że dopasuję zajęcia do swoich potrzeb -
        zalezy mi głównie na gramatyce i na nią chciałam chodzić a jedne
        zajęcia w tygodniu mi ABSOLUTNIE nie wystarczą. A zajęć nie ma i w
        następnych 2 tygodniach, które mam już rozpisane również zajęcia z
        gramatyki sa raz w tyg. Pani konsultantka obiecuje, że to się zmieni
        już wkrótce, ale przestałam w to wierzyć, bo sal mamy 4 i wszystkie
        sa zajęte non-stop, więc właściwie gdzie te nasze dodatkowe zajęcia
        miałyby być prowadzone? Nie ma fizycznie takiej możliwości...
        Pisałam już prośby do właściwieli, maile i skargi nic, zero
        odzewu... A umowę mam na ponad rok...
      • e-m-a-m-a Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie 04.02.15, 10:55
        Zdecydowanie nie polecam! Lektorzy może i fajni i spotkania z nimi wartościowe, ale w tej szkole płacisz za znacznie więcej "atrakcji". Tzw. lekcje multimedialne i podręczniki, które są absolutnie nic ne warte. Bardzo niska jakość merytoryczna i słaba "multimedialność". Poza tym ten kurs wychodzi naprawdę bardzo drogo. Popiero po podpisaniu umowy dokładnie przeliczyłam....
    • heya1234 Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie 29.12.14, 19:45
      to nie szkoła to instytucja która naciąga ludzi, dałam się nabrać i się zapisałam, na szczęście w porę się opamiętałam i zrezygnowałam. Zrobią wszystko żeby się zapisać i zapłacić kupę kasy za nic nie warty kurs. Poziom zerowy. ODRADZAM
        • kchodorowska Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie 10.02.15, 20:03
          Z tego co wiem, to zawsze można odstąpić od podpisanej umowy w ciągu dwóch tygodni. Jest to zgodne z prawem bankowym. Wszyscy, którzy nie czytają umów są sobie winni. Nie narzekajcie, że ktoś was oszukał, jeśli sami jesteście idiotami i podpisujecie wszystko co podsunął wam pod nos. Spotkanie z konsultantem jest organizowane po to żeby można było zapoznać się ze szczegółami, zadawać pytania. Konsultant jest zobowiązany odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania i rozwiać wątpliwości. Poza tym to jest zwykła sprzedaż i jeśli chociaż trochę rozumiecie co to znaczy, to powinniście wiedzieć, że sprzedawca wam wszystkiego nie powie. Szkoła językowa jak każda inna, jeśli chcesz się uczyć to się uczysz i płacisz. Z każdym da się dogadać. Szkole też zależy żeby miała uczniów, więc nie uwierzę, że mają słabą obsługę, bo to jest podstawa utrzymania klientów. Na to prywatna firma kładzie największy nacisk.
          • e-m-a-m-a Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie 11.02.15, 13:27
            Oczywiście, że sami jesteśmy sobie winni. Ja też nie przeanalizowałam umowy, dlatego warto przestrzec innych. Wierz mi, że nie na darmo zatrudniają kilku konsultantów, którzy Cię owiną wokół palca. Jeśli zaś chodzi o umowę, to zaraz po rozpoczęciu kursu już nie opłaca się od niej odstąpić, bo tracisz w ten sposób część zapłaconych lekcji... Bardzo sprytnie sobie to policzyli.
            Według mnie to pozoranci i naciągacze - nie mówię tu o lektorach, bo oni są ok.
      • zlynaspeakup Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie 21.03.18, 14:52
        Jestem kolejnym przykladem na to ze ja sie wywiazalam z umowy a speak up nie! za zerwanie oplacilam co do grosza, na czysto bylam z nimi! absolutnie podpisalismy ze wszystko uregulowalam ale szkola tej mojej rozwiazanej umowy nie przekalala banku. Dla banka to byl zaciagniety kredyt na lekcje! bo tak jest w szkole ze splaca sie zajecia na konto banku a nie na ich szkoly. i takie maja zasady. i bylo by wszystko dobrze gdyby szkola byla uczciwa i zakonczyla jak nalezy a oni nie zakonczyli i bank scigal mnie za kolejne raty. Rozumiecie? dzwonilam na okraglo do szkoly ze co oni wyprawiaja! a oni tylko obiecywali w kolko ze poinformuja bank. Prawdopodobnie tak robili z powodu problemow finansowych i narazali celowo swoich uczniow! to oni sie nie wywiazali z umow a najgorsze w tym ze im nic ni mozna zrobic! Mam gleboki uraz po szkole speak up.!!!!!!!!!!!:((((( Nie chodzi o nauczycieli, w kazdej szkole sa rozni, ale o polityke szkoly i ich zaj... nieuczciwosc! Podpisuja umowe nie z nimi a z santanderem, podpisujesz zwyczajny kredyt!!!!! w momencie zakonczenia nauki, ( calosc byla absolutnie urogulowana)! ale szkola nie informuje banku o zakonczeniu kredytu a tym samym santander dalej wysyla druki do oplat wraz z odsetkami. Pomimo wielokrotnych zgloszen do szkoly speak up i do ich siedziby konczylo sie tylko na ich obietnicy ze zglosza rozwiazana umowe banku ale tego nie robili przez kolejne miesiace. Nabawilam sie prawie wrzodow z nerwow przez nich wszyskich, bank wysyla pogrozki. Bank sie upieral ze ich nic nie interesuje bo jest zaciagniety kredyt. i czlowiek jest bezradny!!! To jest potworne co szkola speak up wyprawia z ludzmi sa nikczemni, nieludzcy, cwaniacy! powinni poniesc za ko konsekwencje!!!!!
    • edekwrob Re: Szkoła językowa Speak Up w Lublinie 27.07.16, 09:05
      ja zaraz koncze swoj drugi rok w speak upie i to jest zdecydowanie szkola ktorej nie zamienilabym na inna. przedewszystkich dla nich wazny jest kazdy uczen i doswiadczylam tego osobiscie jak potrzebowalam zamrozic kurs na 2 tyg too bez zadnego problemu, nawet teraz jak mi cos wypadnie to wcale nie musze przychodzic i nic mi nie przepada, przychodze kiedy mi pasuje. no i zajęcia są bardzo skuteczne, szczegolnie te z naitive speakerem, ostatnio mialam taka prawdziwa okazje wykorzystac swoje nowe skille jak moja siostra przyjechala ze swoim nowych chlopakiem z usa, rozmowa sie super krecila i nic sie nie musialam zastanawiac nad tym co mowie, po prostu rozmowa sie toczyla sama, w ogolnie nie czulam bariery jezykowej, siostra byla zdziwiona bo pamieta ze w szkole zawsze mialam na bakier z angielksim a tu prosze, tak mnie nauczyli w speak up :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka