Dodaj do ulubionych

Mieszkańcy Rybczewic: Nie oddamy naszych lekarzy

02.01.09, 21:42
heh lekarz co ma stare samochody. To jeszcze tacy istnieją? U nas w
Parczewie to jak jedzie super terenówka to wiadomo że lekarz.
Obserwuj wątek
    • Gość: ... Mieszkańcy Rybczewic: Nie oddamy naszych lekarzy IP: *.centertel.pl 03.01.09, 11:40
      Doktor Julian Krawczyk powinien już przejść na zasłużoną emeryturę. U mojej
      babci źle zdiagnozował chorobę. Przez wiele miesięcy leczył ją na niedoczynność
      tarczycy.Dopiero gdy stan zdrowia babci uległ znacznemu pogorszeniu a
      przepisywane medykamenty nie przynosiły poprawy zdecydowaliśmy się na
      konsultacje w świdnickim szpitalu. Jakie było nasze zdziwienie, gdy diagnoza
      tamtejszych lekarzy wskazywała na nadczynność tarczycy....Dobrze, ze wszystko
      zakończyło się szczęśliwie. Wiem,że to zabrzmi bardzo patetycznie,ale naprawdę
      mogło być bardzo źle.Panu wójtowi życzę powodzenia, a mieszkańcom gminy więcej
      rozwagi.
      • magdalena2lbn Re: Mieszkańcy Rybczewic: Nie oddamy naszych leka 03.01.09, 11:50
        Taka pomylka u lekarza z ogromnym stazem wydaje mi sie az niemozliwa.
        Zroznicowanie objawow niedoczynnosci od nadczynnosci (nawet nie
        patrzac na objawy widoczne golym okiem) jest tak proste,ze az mi sie
        nie chce wierzyc,aby ktos mogl sie pomylic.Babci nikt nie robil TSH -
        najprostszego podstawowego badania ? Moze byly nieodpowiednio
        stosowane dawki lekow i nad przechodzila w niedoczynnosc.
        Innej mozliwosci nie widze.

.....uderz w nożyce,a stół się odezwie.....;)
      • Gość: grx Re: Mieszkańcy Rybczewic: Nie oddamy naszych leka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.09, 16:56
        To niestety nie jedyny taki przypadek! jakiś czas temu pan doktor leczył jednego z pacjentów na nadciśnienie. Oczywiście udało mu się i obniżył ciśnienie... do zera!!! Okazało się że pacjent nie miał nadciśnienia tylko wrecz przeciwnie- było ono za niskie!!! mało nie wysłał faceta na tamten świat! to tylko jeden z przykładów jakie można by przytoczyć. I jeszcze jedno... ciekawe, że we wczorajszej pikiecie najgłośniej krzyczeli członkowie rodzin pracowników ośrodka :) czy aby napewno chodzi tu o interesy pacjentów? wystarczy pomyśleć... :) Mieszkańcy Rybczewic! Otwórzcie oczy!!!
      • Gość: gość Re: Mieszkańcy Rybczewic: Nie oddamy naszych leka IP: 80.50.55.* 03.01.09, 17:17
        temat Wasz mieszkańcy Rybczewic jest bardzo złożony,najpierw zacznijmy od wójta
        primo ;jest to 'skoczek' jakich mało, idzie tam gdzie wieje wiatr ,najpierw
        samoobrona jak była na szczycie iprawica która z wice starosty wypromowała go na
        wójta ,leci tam gdzie większa kasa AHA JESZCZE psl,ze szpitalem wojskowym jest
        tak ,że szpital upada i szuka świadczeń lekarskicz platnych na wichurach np.
        Piaski,Rybczewice.... Zapytajcie ludzi z Piask jak to leczenie lekarzy ze
        SZP.WOJ.Sie odbywa,masakra, jak rozmawiałem z jednym z lekarzy SZP.WOJ.JADĄ DO
        pIASK JAK NA ZESŁANIE,ale któś wziął kasę za to że wpuscił komendanta
        wojskowego[Z psl-u]DO OSRODKA ZDROWIA I wszestkich pacjętów ma daleko
        gdzieś.obecne władze PIASK NAKAZAŁY SWOIM PRACOWNIKOM przepisac się do szpitala
        wojskowego ,żeby podreperować średnią.U WAS BĘDZIE TO SAMO loiczy się tylko kasa
        ,a nie WY MIESZKAŃCY RYBCZEWIC. A SW2OJA DROGĄ BARDZO DOBRY POMYSŁ O ODWOŁANIE
        waszego wójta
      • Gość: ja Re: Mieszkańcy Rybczewic: Nie oddamy naszych leka IP: 217.97.244.* 04.01.09, 14:10
        Mój kolega był leczony na angine w jednym ze szpitali w Lublinie,
        zmarł na cukrzyce bo lekarze się nie poznali. I zastanawiam się jak
        można było taką diagnozę postawić w szpitalu, w dużym mieście przez
        lekarzy specjalistów? Wychodzi na to, że nie ma ludzi nieomylnych,
        więc Doktor Krawczyk i tak wypada na ich tle całkiem nieźle ze
        swoimi diagnozami mimo 75 lat. A wiem, że przy jakiejkolwiek
        niepewności kieruje na badania do szpitala.
    • Gość: mieszkanka Mieszkańcy Rybczewic: Nie oddamy naszych lekarzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.09, 14:57
      Ja również jestem za tym,aby warunki naszego ośrodka diametralnie się zmieniły. Zgadzam się z predmówcą jeżeli chodzi o warunki w jakich jesteśmy leczeni w naszym ośrodku .Lekarz zapominający o pacjętach z rożnych powodów m,in. wyprowadzenie własnego psa mimo tego że przed gabinetam czeka kilkunastu zniecierpliwionych pacjętów .Oczywiście jest zasłużonym lekarzem ale od 11 lat jego miejsce jest na emeryturze . Wiele do życzenia pozostawiają także tutejsze pielęgniarki, ktorych jest stanowczo za dużo na jednej zmianie i to bardzo dobrze widać kiedy na zmianę wychodzą załatwiac swoje sprawy , zakupy do pobliskiego sklepu, pogawędki ze znajomymi, zakup ubrań od osoby która co jakiś czas odwiedza ośrodek. Najgorsza z tego wszystkiego jest upszejmość naszych wspaniałych pielęgniarek, które z wielka łaską po kilkugodzinnym wyczekiawniu wreszcie zajmą sie pacjętami i swoimi obowiązkami. Chce także naziązać do wczorajszego żenującego wystąpienia garstki mieszkańców Rybczewic .To jak sie oni zachowali to wiele świadczy o nich samych, przepychanki, grożenie palcem, wyzwiska, nie dopuszczanie drugiej stronydo glosu i różne takie śmieszne dla mnie zachowania. Wiekszość mieszkańców, która jest po stronie wójta i zmian związanychz ośrodkiem nie pojawiła sie wczoraj, aby własnie w taki sposób sie nie ośmieszyć i nie zniżać do poziomu reszty. Oczywiście ośrodek zdrowia nie jest swoistym problemem, toczy się tutaj tak zwana gra o stołki związana z przyszłymi wyborami na wójta. chciałam również zwrócić uwage na to,że duża część zgromadzonych, to rodzina pracujących tam pielęgniarek, reszta to przeciwnicy wojta a nie zmian związanych z ośrodkiem zdrowia.
      • Gość: gość Re: Mieszkańcy Rybczewic: Nie oddamy naszych leka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.09, 16:49
        Lepiej nie można było tego ująć! BRAWO! nareszcie ktoś wypowiedział się jak należy i jasno postawił sprawe! Tu toczy się gra o stołki! pan 76-letni doktor i jego świta (czytaj: pielęgniarki) wiedzą, że wraz z nową władzą skończy się dopływ dodatkowej gotóweczki!!! Zdrowie i interesy szarych obywateli ich nie interesują!!! Panie Wójcie!!! trzymam z Panem! I życzę powodzenia!!!
          • Gość: Obserwator Re: Mieszkańcy Rybczewic: Nie oddamy naszych leka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.09, 23:59
            Droga pani Anno. Pani IP również nie jest jedyne i niepowtarzalne. A oto dowód :
            Re: Mieszkańcy Rybczewic; nie cofniecie czasuIP:

*.internetdsl.tpnet.pl

Gość: ssooll 03.01.09, 13:52 Odpowiedz
            Lekarz 76letni powinien pójśc na emeryturę.
            Bardzo dobrze robi wójt dzierżawiąc przychodnię szpitalowi.
            Tylko dopływ "świeżej krwi" medycznej poprawi leczenie mieszkańców.
            Brawo panie wójcie.Nie mozna dać się zakrzyczeć mniejszości.
            Lokal przychodni jest własnością gminy i ona decyduje komu go wynajmie.

Oto pani wiadomość:
            Autor: Gość: Anna IP:

*.internetdsl.tpnet.pl

03.01.09, 22:27
            Dodaj do ulubionych Skasujcie
            Odpowiedz
            Dziwne ...trzy podobne wiadomości i to samo IP...

Troche techniki i się czlowiek gubi...
        • Gość: Majk@ Re: Mieszkańcy Rybczewic: Nie oddamy naszych leka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.09, 23:55
          Stwierdzam iż relacja z zaistniałego "cyrku" jaki odbył się pod
          ośrodkiem zdrowia w Rybczewicach , był krzywdzący dla mieszkańców
          naszej gminy. Tak naprawdę to burdę wywołała garstka pajaców, i nie
          oddaje to opinii większości mieszkańców.Prawdą jest natomiast, iż
          poziom usług medycznych jest na niskim poziomie,diagnozy często
          okazują się mylne, nie wspominając o trafności analiz
          lekarskich.Wielu pacjentów przepisało się do innych ośrodków,
          szczególnie dotyczy to ludzi młodych, dysponujących autem. Niestety
          nasza gmina to w większości ludzie ubodzy, którzy z konieczności
          korzystają z miejscowego ośrodka.Nie zapominajmy również o
          zamknięciu gabinetu ginekologicznego( zły stan sanitarny)co świadczy
          o nieudolności zarządzających. Aparaty i wyposażenie pamiętają czasy
          gierkowskie,i niestety nie są wiarygodne.Panie pielęgniarki bardzo
          niemiłe i nieuprzejme, często pozwalające sobie na sarkazm . Zdajemy
          sobie sprawe iż zasługujemy na godziwe leczenie, i solidną opiekę
          medyczną. Taka jest opinia większości mieszkańców, którym wysoka
          kultura osobista ,i poszanowanie własnej godności nie pozwoliło na
          uczestniczenie w "szopce" pod ośrodkiem. Pozwalając sobie na
          osobistą dygresję,stwierdzam iż faktycznie wójt odwala kawał
          porządnej roboty, bo tylko On miał odwagę "włożyć kij w gniazdo os",
          takie czystki bolą ,więc Panie Wójcie odwagi, bo większość jest z
          Panem. Pozdrawiam :)
          • tajnos.agentos Re: Mieszkańcy Rybczewic: Nie oddamy naszych leka 04.01.09, 13:30
            Taka już jest "Polska powiatowa". Znam jedną wieś w gminie W., gdzie
            znajduje się zbiorcza szkoła gminna - jeden z rzadkich
            niedobitków... W szkole uczy się kilkanaścioro dzieci, koszt
            utrzymania każdego kosztuje gminę około 17 000 PLN rocznie. W
            pobliskiej gminie (15 minut spacerkiem) znajduje się normalna
            szkoła, jednak tej małej zlikwidować się nie da, bo protestuje mała
            grupka "oburzonych", którzy uważają, że "rzund" ma im wszystko dać,
            bo się należy i szlus! Nieważne, że w ramach oszczędności w
            okolicznych wsiach oświetlenie dróg wyłącza się o północy, że od lat
            nie ma za co dokończyć remontu drogi...
    • Gość: adam Mieszkańcy Rybczewic: Nie oddamy naszych lekarzy IP: 80.50.55.* 10.01.09, 19:54
      Zgadzam się z opinią że to co się działo pod ośrodkiem zdrowia to kompromitacja, ale nie gminy tylko tej hołoty która tam wrzeszczała. Wójt który obecnie urzęduje w gminie, wykonuje swoje obowiązki na wysokim poziomie. Chce zapewnić w końcu prawdziwą opiekę medyczną a nie taki cyrk jak do tej pory. Jednak grono pracowników ośrodka bojąc się o własne stołki urządza szopkę i występuje w niej w roli bydła.
      Ludzie, trochę honoru? I rozumu życzę w tym Nowym Roku. Pozdrawiam!
      • aniaizoo Re: Mieszkańcy Rybczewic: Nie oddamy naszych leka 11.01.09, 20:26
        Niuniu, kto się o stołki boi? Jaki dobry lekarz, jaka dobra
        pielęgniarka w dzisiejszych czasach. Każda już miała po kilka
        propozycji.
        Wójt na dobrym poziomie? Gdzie szkoła? Gdzie to co obiecał? Tak
        szczerze mówiąc patrząc na lata, w których urządowali przeróżni
        wójtowie, to uważam, że najwięcej dla gminy zrobił pan Wójt Marian
        Wójcik.Chylę czoła także ś.p księdzu Kowalskiemu, który był
        niezwykle dobrym gospodarzem. To dzięki Panu Wójcikowi i ks.
        Kowalskiemu macie wodociągi, telefon(kiedyś to było osiągnięcie, ale
        nie pamiętasz tych lat, za malutki byłeś), zaczęto budować szkołę,
        remontowano stare szkoły. Wójtowie tacy jak Pan Wójcik, Pan Goś, a
        także ks. Kowalski potrafili JEDNOCZYĆ ludzi a nie ich skłócić. Ale
        Ty tego nie pamiętasz, bo chyba urodziłeś się bliżej lat 90 prawda?
        Wszystkiego dobrego Ci życzę. Lekarzy tzw.wojskowych znam świetnie.
        Ale o tym nie będę pisać publicznie.
        Wszyscy mają niezły ubaw : )
        • Gość: adam Re: Mieszkańcy Rybczewic: Nie oddamy naszych leka IP: 80.50.55.* 12.01.09, 19:42
          Droga Aniu.
          Co do mojego wieku to jestem po 50-ce.
          Zgadzam się z Tobą co do poprzedników obecnego wójta i uważam że pan Wójcik był
          najlepszym w historii gminy. Jednak rozpatrując poprzednika obecnego wójta to
          była katastrofa. W pewnym sensie zgodzę się z Tobą drogie dziecko również co do
          obawy o stołki- dobrzy lekarze i pielęgniarki faktycznie nie mają czego się
          obawiać ale takich w ośrodku zdrowia w Rybczewicach znaleźć nie można. Pracujące
          tam pielęgniarki i lekarze nie wiedzą po co tam są. A dzień ich pracy polega na
          piciu kawki i ploteczkach oraz zakupach w godzinach pracy. One po prostu nie
          mają czasu dla pacjentów. Również pan doktor, który bardziej opiekuje się psem
          niż pacjentami. Wiem to bo współpracowałem z tym ośrodkiem. Na całe szczęście
          nie zaliczam się pod ich opiekę. Wierz mi, skoro zauważa to ktoś kto bywał tam
          tylko przejazdem to co muszą czuć pacjenci. Podziwiam ich za cierpliwość. I
          muszę też przyznać że w mieście taki ośrodek by nie przetrwał ( a na pewno nie z
          takim personelem).
          Pozdrawiam!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka