Dodaj do ulubionych

Co wybrac?

25.09.10, 20:15
Mam ochote jechac z rodzina do Egiptu i nie wiem co wybrac ,co bardizej finansowo sie oplaca.Otoz ,czy wybrac wycieczke objazdowa?Czy tez sam hotel i jedzenie, a wycieczki kupowac w biurach egipskich.Jesli ktos korzystal z tamtejszych biur ,to prosze doradzic mi, co mam wybrac??Dziekuje
Obserwuj wątek
    • madziula201 Re: Co wybrac? 25.09.10, 20:36
      I jeszcze jedno.Chcielibysmy zobaczyc: Luxor,Doline Krolow, zwiedzanie grobowcow,kolosow Memnona, świątyni królowej Hatszepsut,Karnaku.zwiedzanie świątyni boga Horusa w Edfu,świątyni boga Sobka w Kom Ombo, zwiedzanie Asuanu,Odwiedzenie wioski nubijskiej ,zobaczenie rafy z lodzi ze szkalnym dnem.Kairu koniecznie muzeum,Sfinksa ,piramid w Gizie.Taki mniej wiecej mamy plan.Mam pytanie czy w 8 dni zdaze bez wielkiego pospiechu zobaczyc te miejsca?Nie chcialabym gnac i pobieznie< zaliczac>.Jaki hotel wybrac,zeby byl baza wypadowa do tych miejsc?Jakie rejony Egiptu moglibyscie mi polecic?
      • nabiegunach Re: Co wybrac? 27.09.10, 08:11
        Po pierwsze - wybierz objazdówkę, bo przy tylu miejscach, które chcesz odwiedzić, nie ma sensu płacić za hotel, w którym prawie w ogóle nie będziesz przebywać. Dodatkowo organizacja tych wszystkich fakultetów byłaby mordercza, a na objazdówce (np. rejs) masz wszystko z głowy.

Po drugie - w 8 dni nie masz szans na odwiedzenie tych wszystkich miejscowości położonych na południe od Luksoru, a dodatkowo jeszcze Kairu. Wycieczki objazdowe typu rejs po Nilu + Kair są przewidziane na dwa tygodnie.

Tak więc masz do wyboru opcje:
        1. dwa tygodnie rejs + Kair + pare dni pobytówki
        LUB
        2. tydzień z rejsem po Nilu (zwykle trwa 4-5 dni)
        LUB
        3. tydzień pobytówki z fakultetem w Kairze (+ ewentualnie fakultet w Luksorze)
      • anubis76x Re: Co wybrac? 08.10.10, 22:01
        Jak chcesz to wszystko zobaczyć to wybierz opcję 7+7 np rejs po nilu, będziesz zadowolona bo zobaczysz większość "topowych" miejsc i zabytków a i liźniesz trochę miejscowego zycia.
    • filipo_z_lasu Tylko rejs 26.09.10, 20:58
      Moim zdaniem tylko objazdówka.
      Te wszystkie wymienione przez Ciebie miejsca to typowy program objazdówki autokarowej lub rejsu po Nilu. Ja osobiście polecam rejs z Alfą. Pamiętaj, że nie mam porównania do innych biur bo byłem na konkretnej imprezie. Mało kto myślę może wypowiadać się obiektywnie. Taka osoba musiała by korzystać z kilku rejsów i objazdówek różnych biur. Możesz poszukać poprzednich postów moich i współtowarzyszy podróży. Byliśmy (jesteśmy) naprawdę zadowoleni z imprezy.
      Nie ma miejsca (hotelu) gdzie by można było rezydować i jeździć stamtąd na fakultety. Spójrz na mapę te wszystkie miejsca są bardzo oddalone od siebie. Stracisz 3/4 czasu na przejazdy w tą i z powrotem. Dlaczego rejs jest taki dobry - kwaterujesz w kabinie i nie musisz codziennie pakować walizek jak bywa na objazdówce.
      Co do opłacalności za rejs z pobytem płacisz tyle samo co za sam pobyt. Chcesz zwiedzać, więc bez sensu jest dopłacać do codziennych wyjazdów fakultatywnych.
      Ja wybrałem leżenie w wybranym hotelu + rejs + przejazd koleją do Kairu (konieczna dopłata do wagonu sypialnego) czyli "Egipt w przekroju". Jeżeli wybierzesz "Egipt od A do Z" to ni warto brać hotelu z wyborem bo w Hurghadzie jesteś tylko 3 dni (po rejsie jedzie się do Sharm).
      Wszelki za i przeciw znajdziesz w moich poprzednich postach.

pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku FzL
      • olgakrzyska Re: Tylko rejs 09.10.10, 22:37
        Zgadzam się z Filipo - jak zwiedzanie to tylko w formie rejsu. też byłam z alfą - wróciłam 24 września. jestem zadowolona - chociaż z moich obserwacji wynika, że alfa to biuro dla biednych :) i jak ktoś ma kasę to jednak warto wybrać się z inną firmą - trochę mniej ... momentami ... bylejaką, ale droższą. Jeżeli chodzi o zwiedzanie to wydaje mi się, że wszystkie biura realizują identyczny program i niestety nie uniknie się pośpiechu. Ja bardzo chętnie wyciełabym z programu wizyty w fabryce: alabstru, papirusa i perfumerii, wtedy zostałoby wiecej czasu np. na muzeum, no ale coż... zresztą czasem miałam wrażenie, że część grupy była przekonana, że spędzamy zbyt wiele czasu poza klimatyzowanymi pomieszczeniami :) i sami podkręcali tempo.
        • kkk Re: Tylko rejs 17.10.10, 09:41
          tylko rejs po Nilu! najlepsza forma zwiedzania. Byłam ze Sky Club, statek all incl. - polecam z czystym sumieniem, najlepsze moje wakacje jak do tej pory!
    • miriam_73 Re: Co wybrac? 27.09.10, 11:35
      Przy tak szerokim kręgu miejsc które chcesz odwiedzić to tylko objazdówka.
      Ja polecam programy Rainbowtours - Wzdłuż Nilu lub Wzdłuż Nilu dla wygodnych. Kompleksowy, urozmaicony, dobre warunki, dodatkowo mozliwość obejrzenia także (jako fakultet) Aleksandrii lub wypad nad Kanał Sueski.
        • anubis76x Re: Co wybrac? 08.10.10, 22:03

madziula201 napisała:

> Dziekuje wszystkim serdecznie .Mysle ze zdecyduje sie na Rejs po Nilu.Najwyzej
          > nastepnym razem zobacze Kair i okolice.Pozdrawiam i dzikeuje

Kair i "okolice" są w programie Reisu po Nilu ! w prawdzie podóż jest cholernie męcząca pociągiem ale będziesz zadowolona :)
    • 2009wa-wa Re: Co wybrac? 29.09.10, 14:15
      Jezeli masz ochote zwiedzic zabytki Egiptu to najlepiej wykup tygodniowa wycieczke statkiem po Nilu w tym przypadku bez stresu zobaczysz wszystko, a jezeli jestes w Egipcie 2 tygodnie to drugi tydzien w hotelu , Zycze milego urlopu
    • kkjp Re: Co wybrac? 29.09.10, 20:19
      Witam!
      Oczywiście pozdrawiam współtowarzysza z rejsu - Filipa, do jego wypowiedzi dodam tylko, że właśnie Alfa ma w swojej ofercie rejsu dwa dni na Kair. Także możliwe jest zwiedzenie tych wszystkich miejsc podczas jednego rejsu w czasie który podałaś. Szczerze mówiąc nie słyszałam o dwutygodniowych rejsach. Pozdrawiam i życzę duzo wrażeń.
      • nabiegunach Re: Co wybrac? 30.09.10, 21:59
        Nie ma dwutygodniowych rejsów.

Nie słyszałam też o takim przypadku, by można było bez problemu w jedym tygodniu zmieścić i rejs, i Kair. Rejsy zaczynają się zazwyczaj w jeden z dwóch dni w tygodniu, trzeba więc 1-2 noce spędzić w hotelu, potem jedzie się na rejs, który trwa 4 czy 5 nocy. Gdyby dodać do tego całą noc w pociągu do Kairu, jedną noc w Kairze i jeszcze powrót do Hurghady/Sharmu to nie ma szans, by to wcisnąć w tydzień.

Szukałam kiedyś takiej możliwości, by zaliczyć i rejs, i Kair w tydzień. Zaproponowano mi pakiet wycieczki z rejsem, potem powrót do Hurghady i fakultet do Kairu. Okazało się jednak, że i tak nie ma relanych szans, by się bez stresu zmieścić w terminie.
    • kkjp Re: Co wybrac? 05.10.10, 16:32
      Do egiptu przylecieliśmy w sobotę po południu. Niedziela wypoczynek.
      1. Od poniedziałku zaczynał się program rejsu czyli Luxor - Karnak i Dolina Królów, swiatynia Hatszepsut
      2 Wtorek odpoczynek na statu, cały dzień płynięcie,
      3. środa - Edfu, światynia Horusa, Kom Ombo - swiatynia boga Nilu, wieczorem wpłynięcie do Asuanu
      4. czwartek - Abu Simbel, niedokończony obelisk, tama asuańska
      5. piatek - wioska nubijska, wyjazd wieczorny do Kairu
      6. sobota - Kair, nocleg w hotelu
      7. niedziela - Kair, po południu powrót do Hg
      Tak w wielkim skrócie wygladał nasz tygodniowy rejs - jak widać z Kairem . Czyli w 7 dni można jak najbardziej. Reszta to wypoczynek po intensywnym tygodniu.
      pozdrawiam

www.afn.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka