Dodaj do ulubionych

Dahab snurkowanie koniec listopada-Happy Life Vil

16.10.10, 19:34
Witam
zastanawiam się czy nie wybrać sie w listopadzie (pod koniec) do Happy Life Village w Dahab. Bardzo prosze o in fo czy w tym terminie można swobodnie snurkować.
Czy trzeba zabierać piankę ze sobą?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • marekp_opole Re: Dahab snurkowanie koniec listopada-Happy Lif 20.10.10, 19:53
      Rok temu byłem z żoną w listopadzie w Sharm i wybrałem się na jednodniowy wypad do Dahabu, więc moja wiedza opiera się na pogodzie z tego dnia, ale może Ci się przyda.

Temperatura powietrza w ciągu dnia wahała się mniej więcej między 25, a 30 stopni.
      Więc w osłoniętym terenie było raczej gorąco.
      Ale tego dnia wiał mocny wiatr (nie wiem czy tam jest tak często, ale gdzieś przeczytałem, że chyba tak) i nad wodą było raczej ciepło niż gorąco, tzn. generalnie był ciepło, ale jeżeli posiedziało się trochę w wodzie to przy wychodzeniu na brzeg trochę chłodziło

Sama woda była b. ciepła i w czasie snurkowania nie odczuwałem chłodu (snurkowałem bez pianki, ale w koszulce bo musiałem chronić plecy przed poparzeniem), chyba, że siedziałem w wodzie bardzo dłuuugi czasu. (a trzeba przyznać, że miałem do tego tendencje do dostałem świra na punkcie rafy i rybek :) )
      Myślę, że ciepłoty wody dowodzi fakt, że kiedy późnym popołudniem snurkowałem przy Canyonie, to moja żona czekająca na brzegu (nie wchodziła w ogóle do wody) zmarzła a ja nie :)

Podsumowując, sądząc po moim skromnyn doświadczeniu, myślę, że możesz się spodziewać że będzie ciepło i na lędzie i w wodzie, lekki problem może się pojawić w wietrzne dni.

Marek z Opola

PS. W tym roku też będę w Sharm i znów wybiorę się posnurkować do Dahabu, więc jak zobaczysz gdzieś wysokiego faceta snurkującego w koszulce to mogę być ja :D

• miriam_73 Re: Dahab snurkowanie koniec listopada-Happy Lif 21.10.10, 11:58
        Dahab ma to do siebie że raczej brak wiatru jest czymś nietypowym, na ogół mocno dmucha. O porze roku, którą planujesz, wychodzenie z wody może być nieprzyjemne, zwłaszcza po południu, gdy słońce zaczyna już schodzić i mniej grzeje, bo północne wiatry do miłych nie należą. W niektórych miejscach przy brzegu może mocno falować.
        --
        Moje Podróże
        community.webshots.com/user/miriam_1973/albums/most-recent
        • cleopathre Re: Dahab snurkowanie koniec listopada-Happy Lif 23.11.10, 13:44
          Co prawda nie snurking i nie Happy Life Village.....ale za sprawą postu nabrałam swetrów...hihi...... a tym razem Dahab zaskoczył miło i był nieprzeciętnie upalny i bezwietrzny ..no może poza 1 dniem w którym lekko wiało. Ogólnie była cudowna lampa i niesamowita flauta pozwalająca nurkować nawet w zazwyczaj niespokojnych miejscach.
          Zdecydowanie wspaniały i udany urlop a Dahab ma wspaniały klimat.
          --
          Z pozdrowieniami

Cleo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka