Dodaj do ulubionych

wycieczka fakultatywna z Triadą na Górę Synaj

29.12.10, 23:00
Interesuje mnie cena wycieczki z Betlejem na Górę Synaj zorganizowana przez Triadę. A może warto z kimś na miejscu?
Obserwuj wątek
    • dana_n Re: wycieczka fakultatywna z Triadą na Górę Synaj 29.12.10, 23:15
      Coś pomieszałeś...Betlejem ma się do Góry Synaj/Góry Mojżesza/ mniej więcej tak ,jak Zakopane,do Mount Blanc.Napisz dokładnie gdzie się wybierasz z Triadą,a będzie łatwiej udzielić Ci odpowiedzi.Betlejem leży w Izraelu/a ściślej mówiąc w Palestynie/,a Góra Mojżesza w Egipcie,na Półwyspie Synaj.
        • deoand Re: wycieczka fakultatywna z Triadą na Górę Synaj 29.12.10, 23:53
          Nadal coś mylisz - Góra Synaj jest w Egipcie a Betlejem w Izraelu albo w Autonomii Palestynskiej -jak kto woli .Jak jedziesz na objazd do Izraela to rzeczywiscie większośc polskich biur ma hotel w Betlejem o nazwie Betlejem i stamtąd jedzie sie do Jerozolimy a nie na Górę Synaj
        • dana_n Re: wycieczka fakultatywna z Triadą na Górę Synaj 30.12.10, 00:04
          Z tego co widzę, prawdopodobnie w programie Twojej wycieczki jest tydzień zwiedzania Ziemi Świętej i tydzień w Sharm El Sheikh.Jeżeli tak, to wyjazd z Betlejem na Górę Mojżesza i powrót do Betlejem mijałby się z celem/ z resztą nie słyszałam, żeby ktoś wpadał na taki pomysł/ponieważ z Sharm El Sheikh jedzie się do Klasztoru Św. Katarzyny, który jest u podnóża Góry Synaj , około 3 godzin/.Wejście na Górę Mojżesza odbywa się przeważnie w nocy,to trwa około 3 godzin,na szczycie ogląda się wschód słońca, schodzi na dół, zwiedza Klasztor Św. Katarzyny i wraca do Sharm.W zasadzie nie ma wielkiej różnicy, czy wykupisz wycieczkę w Triadzie, czy w jakimś lokalnym biurze, bo cena będzie podobna, około 35 $.Na górę i tak nie będzie wchodził przewodnik z biura, tylko beduin, który wskaże drogę.Ja sobie cenię usługi lokalnego biura z Sharm El Sheikh -Aaba Sharm/ to biuro obsługujące tylko Polaków, wszyscy przewodnicy mówią po polsku/, byłam z nimi na niemal wszystkich wycieczkach jakie proponują / na niektórych kilkakrotnie/ i nigdy się nie zawiodłam.
            • deoand Re: wycieczka fakultatywna z Triadą na Górę Synaj 30.12.10, 09:17
              harm El Sheikh/Taba – Nuweiba ok. 160 km (Taba – Nuweiba ok. 75km); Nuwieba – Taba granica ok. 65 km; Eilat – Jerozolima/ Betlejem ok. 330 km; Jerozolima/Betlejem – Nazaret ok. 130 km; Nazaret – Kana Galilejska ok. 30 km; Kana Galilejska - Jezioro Galilejskie ok. 30 km; Jezioro Galilejskie – Jardenit ok. 15 km; Jerozolima/Betlejem – Morze Martwe / Kumran / Masada (fakultet) ok. 120 km; Jerozolima/Betlejem - Nuweiba 365 km; Nuweiba – hotele w Tabie ok. 65 km; Nuweiba hotele w Sharm El Sheikh ok. 160 km. Długość objazdu – ok. 1400 (dla Taby ok.1300 km)

No jest trasa objazdu po Izraelu i jak pisałem wcześniej punktem wypadowym dla polskich biur jest hotel Betlejem w Betlejem . Ale nie ma tu nigdzie Góry Synaj .. Coć sie koledze pomyliło jednak - w kazdym razie Górę Synaj i klasztor św Katarzyny można zaliczyć będąc na pobycie w Sharmie .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka