Dodaj do ulubionych

Egipt Hurghada - ktoś był ? co polecacie zobaczyć

21.07.11, 10:53
Cześć, jedziemy z bee free do Three Corners TRITON EMPIRE HOTEL w Hurghada. Znacie to miejsce? co warto tam zobaczyć, gdzie się wybrać? co ze sobą zabrać.. dajcie znać jesli byliście w tym miejscu.. a może ktoś zna hotel? jedziiemy za dwa tygodnie.. może macie jakies ciekawe rady>? to prawda że są tam pokazy delifnów?
Obserwuj wątek
    • doral2 Re: Egipt Hurghada - ktoś był ? co polecacie zoba 22.07.11, 20:11
      w samej hurghadzie nie ma niczego ciekawego do obejrzenia.
      resztę wycieczek przedstawi ci albo rezydent, albo setka innych naganiaczy i akwizytorów.
      zabrać dobry humor, okulary przeciwsłoneczne (2 pary), krem z filtrem i przewiewne ciuchy.
      nie pić wody z kranu i nie obżerać się za mocno, bo zemsta faraona murowana.
      więc weź nifuroksazyd, na wszelki wypadek. no i standardowo parę plastrów, aspiryna, i co tam jeszcze ci potrzeba do codziennej egzystencji.
      a hotel sprawdź sobie na www.wakacje.pl lub www.holidaycheck.com
      • klaudyna_1234 Re: Egipt Hurghada - ktoś był ? co polecacie zoba 25.07.11, 16:37
        Ja mam pytanko co do wycieczek fakultatywnych w rejonie Hurghady.
        Mam do wyboru takie poniżej, czy któraś z nich jest warta aby z niej
        skorzystać:
        - Kair
        - Mega Kair (2-dniowy)
        - Luksor
        Wycieczki samolotowe
        - Jerozolima
        - Kair
        Wycieczki pustynne
        - Mega Safari
        - Quad Safari
        Wycieczki morskie
        - Polskie Centrum Nurkowe
        - Kurs OPEN WATER DIVER
        - Wyspa Marzeń (All Inclusive)
        - Giftun - rejs w rejonach tej wyspy
        - Sharm El Naga Park Koralowy
        - Łódź Podwodna - Submarine
        - Pokaz Delfinów
        - Sindbad Aqua Park lub Jungle Aqua Park

Dziękuje za sugestie
        • doral2 Re: Egipt Hurghada - ktoś był ? co polecacie zoba 25.07.11, 19:33
          kai i kair samolotem to ta sama wycieczka, tylko jedna autokarem (tańsza), druga samolotem (droższa), ale program ten sam czyli piramidy, sfinks, perfumeria, muzeum kairskie.
          mega kair to dwa dni w kairze i nieco więcej do zwiedzania, dochodzi jeszcze meczet alabastrowy i coś tam jeszcze.

luksor to dolina królów, świątynia hatszepsut, kolosy memnona, rejs po nilu łódką i "instytut" papirusu albo perfumeria.

łódź podwodna to piękne przeżycie, świat podwodny w zasięgu ręki dla tych, co nie nurkują.

giftun to całodniowa wycieczka statkiem, bardzo przyjemna, można się poopalać, posnurkować, godzina na wyspie.

quady na pustyni też fajna sprawa, tyle że zależy kto organizuje, 3 z 4 wypraw na quadach wspominam bardzo miło, czwartą nie bardzo.

co do wycieczek z nurkowaniem nie mam zdania, bo nie nurkuję.

zresztą, dostaniesz pełną ofertę na miejscu z opisem, rezydenta można dopytać o szczegóły.
          • klaudyna_1234 Re: Egipt Hurghada - ktoś był ? co polecacie zoba 26.07.11, 15:06
            Dziękuję Doral i Milenko za wasze sugestie. Przydadzą mi się.

Powiem Ci Doralu, że mnie też trochę wzięło na lódź podwodną :) nie nurkowałam
            nigdy i chyba się nie odważę. Lubię tylko pływać, nawet jak pływam to tylko "z głową nad wodą". Nie lubię skakać do wody, nurkować - czyli nic do wiąże się ze stanem kiedy mam pod wodą moją głowę :) także nurkowanie dla mnie chyba nie jest.
            A ta Łódź podwodna..mmm...brzmi nieźle. Dowiedziałam się, że trwa to ok. 1,5 – 2 godzin. Do portu transfer busem a następnie zejście z platformy do łodzi podwodnej. Łódź zanurza się na głębokość ok. 20 metrów. Na zewnątrz znajduje się nurek karmiący ryby, by zwabić je w pobliże łodzi. Dzięki temu podziwiać można wspaniałe gatunki ryb, występujące jedynie w Morzu Czerwonym.
            Może być ciekawe przeżycie.

Milenko.0
            Cena orientacyjna na wycieczkę Łódź podwodna to 45 USD. Szczerze nie mam pojęcia czy to dużo czy mało. To jest z biura Bee Free, planuję z nimi wyjazd i teraz ustalam szczegóły. Jak interesują Cię ich wycieczki fakultatywne to wejdź na ich stronę tam znajdziesz info o cenach.
            • doral2 Re: Egipt Hurghada - ktoś był ? co polecacie zoba 26.07.11, 19:23
              45 $ to taka normalna cena.
              jest jeszcze aquascope - łódź ze szklanymi oknami, nie schodzi na 20 metrów, ale można przez szklane boki w burtach łodzi oglądać rafy i ryby. też bardzo przyjemne i też w mniej więcej tej samej cenie...
              mega kair to dwa dni w upale, ciężka wycieczka, ja miałam jednodniowego kairu po dziurki w nosie..
              • milenka.0 Re: Egipt Hurghada - ktoś był ? co polecacie zoba 26.07.11, 22:39
                No tak, upal pewnie tam niemiłosierny - nawet o tym nie pomyślałam, wyobrażałam sobie tylko zwiedzanie pięknego miasta.
                Ceny rzeczywiście mają przyzwoite i "podróż" łodzią podwodna kusi, zresztą wyszystkie wycieczki morskie są świetne!
                Poczytalam na ich stronce tez o tym delfinarium, jest nawet mozliwosć popływania z tymi cudownymi zwierzaczkami, rozkosznie! :)
                • doral2 Re: Egipt Hurghada - ktoś był ? co polecacie zoba 27.07.11, 07:29
                  milenka.0 napisała:

> No tak, upal pewnie tam niemiłosierny - nawet o tym nie pomyślałam, wyobrażałam
                  > sobie tylko zwiedzanie pięknego miasta..."

ekhem, ekhem.... to się mocno rozczarujesz. kair to brud, syf, nędza, śmieci, rudery, tłok, korki na ulicach.
                  egipt to nędza, śmieci na pustyni, fellahowie uprawijący pole motyką, dzieci bawiące się w kanałku ze ściekami i śmieciami oraz enklawy luksusowych hoteli. tyle zobaczysz podczas wycieczek poza hotel.
                  pierwszy szok przeżyjesz w drodze z lotniska do hotelu, o ile będzie to za dnia.
                  zobaczysz te śmieci na pustyni, te rudery, tę nędzę.
                  a potem to już z górki...
                  • milenka.0 Re: Egipt Hurghada - ktoś był ? co polecacie zoba 28.07.11, 00:34
                    O. Bo ja to tak faktycznie bez doświadczenia doradzam koleżance, tylko podróżując palcem po mapie i marząc, kiedy wreszcie znajdę czas się wybrać :)
                    wobec tego chyba jest tak, jak to widziałam kiedys w Bułgarii - hotel ok, ale za płotem już zupełnie inny świat... no cóż, szkoda, bo biedne te kraje i być moze faktycznie tylko okolice miejsc dla turystów są zadbane, a reszta pozostawiana jest sama sobie...
                    troszkę mnie uświadomiłaś. Nie zmienia to faktu, że zamierzam kiedyś choć kawałek Afryki zobaczyć :)
        • beata18ns Re: Egipt Hurghada - ktoś był ? co polecacie zoba 13.08.11, 00:39
          w hurghadzie warto sie wybrac na spacer po miescie, mozna zobaczyc jak zyja sobie miejscowi, palenie siszy przy domach i w barach itp. jest fajna przystań, warto sie przejsc przy zachodzie. jesli chodzi o wycieczki, bylam na safati kładem, polaczonej ze zwiedzaniem wioski beduinskiej, zoo miesjcowego, przejazd wielbladem, obiadokolacja, pokazy fakira, dlugo sie jedzie kladem. polecam ogolnie bardzo fajne wrazenia i na caly dzien wycieczka to jest. z Hurghady blisko do Luxoru i jest tam wiele do zwiedzania, swiatynia Haczepsut ( zabijcie mnie nie pamietma jak sie pisze i nie chce mi sie teraz meczyc wujka googla), dolina Krolow itp, fajna sprawa. Na kair polecam sie wybrac bedac w Sharm :) duuzo blizej.
          • beata18ns Re: Egipt Hurghada - ktoś był ? co polecacie zoba 13.08.11, 00:41
            dodam jeszcze ze lodz podwodna sie zupelnie nie oplaca bo jest to nic innego jak lodka z dnem szklanym, jest to bardziej dla dzieci ;] w hurghadzie poza tym nie ma zaskakujacych raf- w stosunku do Sharm gdzie zapiera dech. fajne sa tez wycieczki statkiem ze snurkowaniem, obiadem, caly dzien trwaja, ale lepiej uwazac teraz gdy grasuja rekiny ;]
            • beata18ns Re: Egipt Hurghada - ktoś był ? co polecacie zoba 13.08.11, 00:46
              to co tam podalas to ja bylam na Giftun- ta lodz na caly dzien ze snurkowaniem itp, mega safari-caly dzien na kladach wielblady, wioska, obiad, zachod slonca na gorach, zoo itp - i to bylo jedno z najfajniejszych a powrot kladami z pustyni ! super ;], no i Luxor ale od razu mowie jak ktos słabnie na upale to odradzam, w dolinie krolow upal nad upalem, ponad 45 stopni bylo. ludzie tymczasem padali od upalu juz w swiatyni Haczepsut, gdzie bylo 35;] gdyby cos to pisac, podesle zdjecia z tych miejsc wszystkich gdzie bylam na wycieczce i tym co mozna tam zobaczyc. w kairze tez bylam ale rok wczesniej jak bylam w Sharm wiec tez moge podeslac foty do porownania.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka