Dodaj do ulubionych

ceny w Safadze/Hurgh i stawki EUR/USD vs LE ?

07.12.11, 15:17
Witajcie, bylam w Egipcie kilkakrotnie (HRGH & SHA), ale juz kilka lat temu, i to wylacznie latem, totez troche wylecialam z tematu. Chcialam sie dowiedziec, czy ceny jakos sie ostatnio (=po rewolucji) dramatycznie zmienily?
I czy ktos moglby podac stawke wymiany na LE z Euro i z dolarow? Mamy juz EURo, gdyz planowalismy jechac na Kanary, jak zwykle zima, ale Egipt okazal sie tanszy i wylot z Poznania, zamiast dojazdu do Berlina, a nie wiadomo, co bedzie z pogoda, wiec lecimy :) W piatek.
Nie chcialabym dokupowac dolarow, oczywiscie wiem,ze trzeba drobne, ale chcialabym wiedziec, czy duzo strace na wymianie...

A, tak a propos, chcialam wtracic swoje 3 grosze nt porownania do pogody na Kanarach, kilkakrotnie juz poruszanej ostatnio na forum - bylismy na Kanarach 5 razy w okresie zimowym (4x grudzien i raz marzec, na roznych wyspach) i musze przyznac ze niestety w porownaniu z obecna pogoda w Hurghadzie, o ktorej piszecie, KANARY sa zdecydowanie cieplejsze. Zawsze mielismy pogode 20-23-24 stopnie w dzien, w nocy 17-19-21 stopni. Tylko raz, pocz. marca 2009, przez 1 tydzien padalo i wialo (Lanzarote), na Teide na Teneryfie spadl snieg i sie utrzymywal dosc dlugo, a temperatury oscylowaly wokol 16-17 stopni w dzien i 12 w nocy. Bylo naprawde zimno. Musielismy wypozyczyc grzejniczek, zeby sie wieczorem dogrzewac (syn mial 1,5 roku).
Tlumaczylismy to sobie faktem, ze grudzien to wszak jesien, zas poczatek marca - zima.
Wiec obecne temperatury w Hurghadzie nieco przerazaja - czy grzejniczki nie beda potrzebne?

I jeszcze 1 pytanie - jade do Safagi, czy warto sie wybierac na krotka wycieczke np do Abu Simbel? Rafy odpadaja poki co, syn jeszcze nie plywa (4 lata), Kair i Luxor zwiedzilismy, wioska beduinska itp, tez. Co jeszcze? Chce porobic troche zdjec... Oczywiscie bedziemy sie wybierac do samej Safagi, pochodzic po miescie (zakladam, ze dalej jest troche policji i mozna sie czuc bezpiecznie?) ale czy polecacie cos jeszcze?
Dziekuje bardzo za jakiekolwiek podpowiedzi...
Obserwuj wątek
    • meybach Re: ceny w Safadze/Hurgh i stawki EUR/USD vs LE ? 07.12.11, 15:44
      hej
      co do wymiany to w bankach 1USD=6LE, a w sklepach często już tylko 5LE :) zatem lepiej rozmieniac stopniowo dolce...

Co do wycieczek, ja byłem bardzo zawiedziony Abu Simbel... nie za taką cenę (80$)! 4godziny jazdy w jedną stronę po to by tam być 1,5h a z powrotem 4godziny jazdy... na pewno obiekt wart zobaczenia, ale mnie zupełnie nie rzucił na kolana w przeciwieństwie do Edfu czy Karnak..
      Twojemu synowi mogę polecić wyprawę katamaranem na rafę i podziwianie tzw. "rybki przez szybki"! Nas prowadziły delfiny i dla mnie było to niezapomniane przeżycie. Moze byc też łodż powodna, ale podobno w Sharmie jakieś lepsze wrażenia ludzie mają niż tu...
      • ir_lubuskie Re: ceny w Safadze/Hurgh i stawki EUR/USD vs LE ? 07.12.11, 16:36
        i jeszcze tylko pytanie o te nieszczesne EURo... kurs wymiany????
        u nas roznica to ponad zeta, a tam???

A poza tym, cena wody chocby? Kiedys byly podobne jak w PL moze troche wieksze, a teraz?
        Albo mozna bylo przywiezc "papirusy" kupowane za dolca na ulicy znajomym...

Antinal kupowalismy za 20LE.
        Wycieczki - oczywiscie z biur lokalnych (kiedys byl w Hurghadzie b. mily Egipcjanin - archeolog ktory wczesniej studiowal w Polsce, niestety zapomnialam imienia...)
        A moze zna ktos jakies lokalne biuro w Safadze?
            • white_swan Re: ceny w Safadze/Hurgh i stawki EUR/USD vs LE ? 07.12.11, 17:17
              gezon napisał:

> Nie ty ostatnio pisałeś ze chodzisz w bluzie w biały dzień. hah

Tak, ja pisałAm ( jestem płci żenskiej), że w zeszłym miesiącu zdarzyło mi sie siedziec w bluzie na plazy, po godzinie 15. Na słońcu, w południe jest w ok 22-25( teraz, w listopadzie srednio bylo 20-22), ale przy chlodnym wietrze odczuwalna temperatura jest nizsza.W ciagu dnia nie jest zmino ( chyba,że ludziom ktorzy mieszkaja tam na stale).Ale wieczorami można juz zmarznąć.
          • ir_lubuskie Re: ceny w Safadze/Hurgh i stawki EUR/USD vs LE ? 07.12.11, 16:58
            OK, ale do Egiptu i innych cieplych krajow jedzie sie, zeby sie wygrzac, wiec brak upalu - ok, za to ZIMNO i CHLOD = gesia skorka caly dzien itp, to juz niekoniecznie...
            No i roznica jest taka, ze na Kanarach jak chlodno, to sie wypozycza samochod i zwiedza przed tydzien, a tu? Brr... ale miejmy nadzieje, ze bedzie w porzadku.

• redsalmon1981 Re: ceny w Safadze/Hurgh i stawki EUR/USD vs LE ? 08.12.11, 09:58
              Wróciliśmy przedwczoraj z Sharm. Najpierw kurs: 1 Euro = 8LE, 1 USD = 6LE. Oczywiście oficjalny kurs jest trochę inny, ale wszyscy sprzedawcy wycieczek, oferujący usługi w hotelu i poza nim liczą wg tego kursu.

Co do wożenia waluty - moim zdaniem ma to niewielki sens. warto wziąć kilka drobnych dolarów ew. napój w samolocie, napiwek dla człowieka od walizek etc ale później już płacić za wszytko kartą (w hotelu) lub wypłącać funty z bankomatu. Finansowo wychodzi na to samo a nie wozisz ze sobą dużej ilości gotówki.

Pogoda (tak jak pisałem byliśmy w sharm) - w dzień, od 7.00 do 16 gorąco, plażowo, zdecydowanie pogoda na opalanie (oficjalnie 23-24 stopnie ale odczuwalna temp wyższa. Wiatr - owszem dwa dni wiało - to za parawanem plażowym lub na osłoniętym basenie nieodczuwalny. Noce - 14-15 stopni, mi wystarczyły długie letnie spodnie i lniana marynarka by czuć się komfortowo.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka