Dodaj do ulubionych

Napad w Sharm - słyszał ktoś ?

29.01.12, 17:15
Witam.
Slyszeliscie o napadzie na kantor w Sharm podczas którego zginął turysta - chyba z niemiec ?
Słyszałem info dzis w radio - lecz nie do końca.

Pozdrawiam
Sobol74
Obserwuj wątek
    • aqua_frigida Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 29.01.12, 17:20
      Właśnie przeczytałam info...

wiadomosci.onet.pl/swiat/egipt-zatrzymano-sprawcow-napadu-w-ktorym-zginal-f,1,5011547,wiadomosc.html
      hmmm... To chyba Hrg bardziej bezpieczna. Ale ja wolę SSH. :/

--
      "Lepiej kontrolować błędy swoje, niż cudze." (Demokryt)
        • doral2 Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 29.01.12, 17:46
          myślałby kto, że w polsce nie ma napadów na kantory czy banki.
          dwa dni temu nawet dziecko na śląsku porwano.
          chyba trzeba się z tej polski gdzieś wyprowadzić.
          --
          [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58ea10722a7ca480.html][IMG]http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg[/IMG][/URL]
          • kleofas-gabka Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 29.01.12, 18:45
            doral, twoje porownania kwestii bezpieczenstwa w Egipcie do Polski maja sie tak jak porownywanie piekna rafy koralowej Morza Czerwonego do urokow np. Bytomia. A tak w ogole to widzialem cale zajscie przy CIB Bank (to oddzial banku przy bramie wjazdowej na Old Market, byl tam napad parenascie tygodni temu). W tej chwili jest MASA wojska w Sharm. Np. Il Mecato jest obstawione wojskiem na calej dlugosci. Sharm z dnia na dzien staje coraz mniej bezpieczniejszy, a wszystko przez fakt, ze ludziom zaczyna zagladac glod w oczy. Beduini rozpanoszyli sie po calym Synaju, a z nimi nie ma zartow. Sa lepiej uzbrojeni niz egipska policja i obecnie wyjatkowo bezczelni.

Tym ktorzy sa w Sharm, badz wybieraja sie tutaj radze bardzo uwazac na korzystwanie z taksowek, a jesli to tylko mozliwe nie korzystac z nich w ogole!
            • sobol74 Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 29.01.12, 19:15
              doral2 - zachowaj swoje głębokie przemyślenia dla siebie
              nie liczę na porównania sytuacji dotyczącej poziomu bezpieczeństwa tam a tu
              według mnie - to co się dzieje w sharmie- zdecydowanie ograniczy ilość wyjazdów przez turystów w to miejsce ,a porównywanie tego do porwania dziecka w polsce - no cóż to pewnego rodzaju świadectwo świadomości osoby która się pod takim podpisała .......
              współczuję
              Zgadzam się z kleofasem - bieda, bractwo muzulmanskie....

Pozdrawiam
              Sobol74

• jackylu Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 29.01.12, 22:12
      Zginął Francuz ,Niemiec i jeden z beduinskich napastników.Jeden z żołnierzy jest ranny .W całym Sharm stan napięcia, reztdentka nie zaleca wychodzenia poza hotel . Ja musiałem dziś z synem jechać do szpitala,wszędzie patrole wojska i policji. Pogoda piękna ,jestem w Shores Amphoras ,szersza relacja poowrocie . Paradosalnie w Sharm teraz jest chyba bezpieczniej niż kiedykolwiek po rewolucji . przepraszam za bledy ale pisze ze smartfona. Jak ktoś sie wybiera do któregokolwiek hotelu z sieci Shores niech kupi alkohol w Baltonie ( np whisky 2 l w promocji za 75 płn ) bo tego co serwuja nie da sie pić. Jakby ktoś miał jakieś pytania to śmiało ,zostaję tu do 9lutego .pozdrawiam

• karuzela100 Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 30.01.12, 07:33
      Dawniej Mubarak trzymał kraj w ryzach pamietał o wszyskich.Najbiedniejsi dostawali pomoc z meczetów każdy jakoś zył.W demokracji za darmo nie dostaja nic,jest mniej policji ochrony dlatego teraz bedziemy słyszeć coraz cześciej o takich incydentach....to dopiero początek
      pozdrawiam Karuzela100
      • sobol74 Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 30.01.12, 15:48
        Karuzela - myślę że masz rację. Mubarak dbał o ludzi choć wiele można mu zarzucić.
        Co by nie pisać - za kazdym razem podczas pobytu w egipcie czułem się bezpiecznie. W tej chwili zastanawiam się jak jest w Turcji lub Grecji...

Pozdrawiam
        Sobol74
        • janan2 Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 30.01.12, 16:10
          Jeszcze zatęsknią za Mubarakiem,mimo że islamiści chcą dla niego czapę.Zresztą obojętnie kto to nie będzie i jakie nazwisko nosi,no to bat na gawiedz musi być.Oni to mają we krwi i kulturze,więc szkoda,że się na nim tak mszczą.To jednak był egipski patriota (z niuansami) co to wbrew woli motłochu,szedł pod prąd.Nie było w Egipcie Iraku,ani Iranu.Teraz wór się rozwiązał.Nawet Beduini siedzący jak trusie poid izraelską okupacją,teraz podnoszą turbany.Nie do pomyślenia za Mubaraka.Zadne napady,porwania,czy inne bandytyzmy nie wchodziły w rachubę.Od razu dostawał delikwent czapę,no więc teraz chce się odegrać tym samym.GLISTY.
        • jackylu Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 30.01.12, 16:11
          Jak to w Egipcie ,sytuacja wróciła do normy ,zakazy wyjazdów do Old Market i Naama Bay odwołane. Byłem przed chwilą w El Mercato i Alf Lail a WaLaila,pusto cicho turystów bardzo mało.Na razie spokój, do następnego razu
          • pola.tola.82 Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 08.02.12, 08:54
            Mam pytanie do jackylu, wybieram się do Egiptu, właśnie do Sharm, obecnie zarezerwowałam wycieczkę i zastanawiam się czy jej nie odwołać. Chcę jechać z mężem i 15-miesięcznym synkiem i rodziną, powiedź mi czy jest tam bezpiecznie? Jak wygląda sytuacja? Z synkiem nie zamierzam wypuszczać się poza hotel, ale dojazd z lotniska do hotelu i w ogóle ogólna sytuacja. Znajomi mówią, że to nieodpowiedzialne jechać z tam małym dzieckiem w "paszczę lwa". Sęk w tym, że nastawiłam się już na odpoczynek, a w marcu tylko w Egipcie jest ciepło, ale jeśli rzeczywiście jest tam tak niebezpiecznie to nie pojedziemy... Bardzo proszę o świeże relacje, aha i przy okazji może ktoś doradzi w kwestii hotelu, czy Hotel Grand Plaza Resort jest ok, polecacie?
              • pola.tola.82 Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 09.02.12, 19:45
                Jackylu już wróciłeś? Jestem ciekawa Twoich relacji. Mąż już zapłacił za tą wycieczkę, więc jedziemy.... Boję się bardzo i wszyscy wkoło mówią, że jestem nieodpowiedzialna... Proszę o słowa otuchy, mam nadzieję, że jest tam tak źle... Mamy w planach wycieczkę do Jerozolimy, oczywiście sami z mężem, dziecko zostanie w hotelu z babcią. Czy takie wycieczki są bezpieczne? A dlaczego musiałeś jechać z dzieckiem do szpitala? Zatruło się? Czy brałeś jakieś specjalne ubezpieczenie dla dziecka, właśnie w przypadku konieczności odwiedzenia szpitala? Proszę napisz o sytuacji, o bezpieczeństwie, czego unikać i czy naprawdę nie ma obawy tam jechać...
                • jackylu Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 09.02.12, 20:56
                  Wróciłem , ale ledwo zipię i mi zimno ;), mieliśmy transfer na lotnisko przesunięty z 22 na 1 w nocy , samolot z Sharm wyleciał o 4 zamiast o 2 , z Wawy miałem jeszcze 200 do domu . Obiecuję że napiszę jak odeśpię ten powrót .
                  • pola.tola.82 Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 10.02.12, 21:17
                    Jackylu wyspałeś się? Oglądam właśnie euronews i dziś były jakieś manifestacje w rocznice obalenia Mubaraka w Kairze i Aleksandrii, na szczęście o Sharm nic nie mówili. Przy okazji opisu obecnej tam sytuacji mógłbyś napisać co lepiej zabrać euro czy dolary i czy można nimi płacić w sklepie czy tylko w walucie lokalnej?
                    • lewa_piers Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 10.02.12, 21:35
                      Sorry, że się wcinam...
                      1.Jak się nie wybierasz do Kairu to możesz się nie przejmować manifestacjami. Problemy Sharmu to beduini i bandytyzm.
                      2.W sklepach zawsze brali zarówno LE jak i $
                      --
                      Władza wypacza. Władza absolutna wypacza absolutnie.
                        • marek.dumle Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 11.02.12, 13:28
                          pola.tola.82 napisała:

> To mnie pocieszyłeś tym bandytyzmem... Pierwszy raz mamy lecieć do Egiptu, nigd
                          > y nie byłam przekonana, a teraz to już w ogóle...

Proponuję nie panikować. Egipt to naprawdę piękny kraj, zwłaszcza jak ktoś ceni "orient" z wszystkimi jego aspektami (także niezbyt estetycznymi).
                          Jak nie będziecie się oddalać z enklawy turystycznej to prędzej grozi wam poślizgnięcie się na schodach zjeżdżalni i skręcenie nogi niż bandycki napad czy zostanie zakładnikiem beduinów.
                          A wyjazd do Jerozolimy to już inna kwestia. Myśmy pojechali w sierpniu z Sharmu do Jerozolimy, a tydzień później na granicy egipsko-izraelskiej była strzelanina. Zatem nie ma reguły. Jak ktoś ma dużego pecha to wpadnie pod samochód jadąc na lotnisko Okęcie, jak ktoś ma odrobinę szczęścia to będzie miał rewelacyjny pobyt w Egipcie.
                            • izulkazulka Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 11.02.12, 16:21
                              Czytam te wszystkie komentarze i tak jakoś mi dziwnie. W Egipcie mieszkam od kilku ładnych lat i jeszcze nigdy nic złego mi się nie przytrafiło, pomimo samotnego podróżowania nawet w okresie rewolucji. Co można powiedzieć, to że od jakiegoś czasu nasilają sie kradzieże co do tej pory się nie zdarzało, ale nawet pomimo tego uważam, że jest tu bezpieczniej niż w Polsce. Doprowadzają mnie do białej gorączki komentarze pt. "nie wychodźcie z hotelu", jak można jechać do obcego kraju i przez tydzień lub dwa siedzieć nad basenem. Przecież w ten sposób nie da się poznać kultury ani kraju. Powiem tak, spokojnie wszędzie można jechać, czy to do Namaa Bay czy do Old Marketu, popłynąć w rejs statkiem czy udać się na wycieczkę do innego miasta Egiptu. Trzeba być ostrożnym unikać miejsc w których ktoś się kłóci czy zaczyna się bijatyka. Tutaj tak samo jak wszędzie raz jest lepiej a raz gorzej, a panika i strach może tylko popsuć wymarzone wakacje. W razie pytań mogę odpowiedzieć na wszelkie nurtujące pytania, tylko prosze pisać na skrzynkę...pozdrawiam
                              • jackylu Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 12.02.12, 12:14
                                Mieszkasz w Sharm że piszesz że można jechać do Old Market czy Naama ? Ja wróciłem 09.02 i byłem tam 15 dni . Znajomych wysłałem do Old Market w dniu napadu . Mogli zginąć , widzieli całe zamieszanie , uciekli taksówką ( musieli zapłacić wielokrotnie wyższą cenę ) Co cię doprowadza do łez ? Można 2 tygodnie spędzić w hotelu i na plaży hotelowej z rafą , nie każdy ma ciśnienie na fotki pod piramidami żeby pokazać na Face czy NK albo chwalić się znajomym fotkami czego to się nie widziało . Obiektywnie napiszę (po kilku latach regularnego jeżdzenia do Egiptu ) tak prymitywnego narodu ,który po rewolucji pokazał swoją prawdziwą twarz nie ma nigdzie indzej , a prawdziwy Egipt można zobaczyć idąc na skróty od sklepu Metro do El Mercato . Syf aż boli - taki jest prawdziwy Egipt . Jeżeli Beduini potrafią zrobić zamach czy napad przy takich siłach policji i wojska jak widziałem to śmiem twierdzić że bezpieczeństwo w tym regionie przestało istnieć .
                                Latałem do tego kraju dla słońca i rafy , trochę dla kuchni i klimatu .Myślałem że dla ludzi też , ale od kiedy nauczyłem się podstaw arabskiego i zacząłem rozumieć co o nas mówią , przejrzałem na oczy- dla egipcjan turyści to śmieci, zło konieczne i tylko i wyłącznie żródło dochodu . Przykro było patrzeć jak Sharm umiera , ale mają co chcieli . I na drugi raz pomyś izulkaizulka co piszesz , bo możesz mieć kogoś na sumieniu . Jakby moi znajomi , Ci których wysłałem do Old Market zgineli ( a mogli zginąć ) nie wybaczył bym sobie do końca życia .Sharm, ze względu na uwarunkowania polityczne jest obecnie jednym z najmniej bezpiecznych miejsc w Egipcie i namniej bezpiecznym regionem turystycznym na świecie , kwestia czasu kiedy zdarzy się tam jakaś większa tragedia . A na zakończenie napiszę że jak bym miał wybór pojechać i siedzieć w hotelu , albo nie pojechać . pojechałbym . Nic nie jest w stanie zastąpić Egiptu zimą .
                                • sobol74 Re: Napad w Sharm - słyszał ktoś ? 13.02.12, 08:32
                                  jackylu - zgadzam się z Tobą w 100 %.
                                  Serce podpowiada żeby tam jechać, a rozum widzi co się dzieje. Obawiam się że dawny Egipt pozostanie jedynie na zdjęciach jak również w naszej pamięci. Tak czy inaczej - jestem tego samego zdania - nic nie zastąpi nam Egiptu.

Pozdrawiam
                                  sobol74

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka