Dodaj do ulubionych

Na której wycieczce w HRG można spotkac delfiny ?

21.03.12, 22:16
Witam
Czy jest opcja by w Hurghadzie spotkać delfiny ? Jaką wycieczkę najlepiej wybrać by była szansa na takie spotkanie
www.youtube.com/watch?v=FqHyFyA-0Fo
Obserwuj wątek
      • kejsii Re: Na której wycieczce w HRG można spotkac delfi 22.03.12, 14:30
        Dzięki za odpowiedz ;) Wiem że nie da konkretnie ustalić gdzie i w jakim czasie będą delfiny heehe ale chodziło mi bardziej czy np w rejonach hurghady jest to możliwe czy bardziej sharm .
        Wybierzemy się na rejs na tą wyspę może akurat nam się uda . Na youtube jest dużo filmików właśnie z hurghady i widać jak ludzie nawet pływają w towarzystwie delfinów :) Filmiki są podpisane dolphin house czy to też jest jakieś konkretne miejsce ? sorki za pytania ale lece pierwszy raz do Egiptu i nie znam się w ogóle na tych wycieczkach
        • ami.ra Re: Na której wycieczce w HRG można spotkac delfi 22.03.12, 15:33
          Na bank w delfinarium ale to juz wiemy....w jakim rejonie pytasz hmmm następne dziwne pytanie? Jak mozna wyliczyc gdzie jest wieksze prawdopodobieństwo spotkania delfinów w Sharm czy Hurghadzie:) Ja widziałam i tu i tu:) To tak jak bys pytała gdzie nad naszym morzem spotkasz foke:) Ale lecisz po raz pierwszy..... na plazy swojej hotelowej wykup wycieczke na Giftun ,przy odrobinie szczescia moze spotkacie delfinki ,jak nie to widoki wam wynagrodza ich brak :) Miłego wyjazdu...
            • janan2 Re: Na której wycieczce w HRG można spotkac delfi 22.03.12, 21:47
              Forum też trzeba umieć czytać.
              W SSH to stateczkiem na Tiran,a z HRG na Gifun.Wtedy jest szansa na spotkanie wolnościowych delfinów.
              Poza tym mile widziane przynajmniej intro.Pod wodą o wiele więcej zobaczy.Nawet jeśli delfinów nie spotka,bo te się nie umawiają,to wrażenia niezapomniane i z pewnością wróci się do tej opcji widzenia nieznanego świata.
              Poza tym one pływają gdzie chcą,a głównie tam gdzie mają pożywienie.
              Zaskoczeniem było dla mnie spotkanie z nimi na drodze do Kairu z HRG.Korek na kilka kilometrów,bo całe stado żerowało 5 m od brzegu.Więc zasady nie ma.Jest tylko mniej lub więcej szczęścia.
                • janan2 Re: Na której wycieczce w HRG można spotkac delfi 22.03.12, 22:35
                  Ja wiem!?Pewno że lata.Ale to ich rejon polowań szczególnie wieczorem.Widziałem w 07 lub 08,pewno i dziś bywają.I to nie tak daleko od wejścia do kanału.Mnie akurat płetwy grzbietowe juz nie bardzo interesują.One się tym sposobem żywią.Inaczej jest jak spotka "zabawowe" kilka metrów pod powierzchnią.Ciekawskie,albo mądre.Dylemat.A rekiny zostaw w spokoju.Dość tych strachów,ich nagłaśniania.Ostatecznie to ich środowisko,które my próbujemy zawłaszczyć.Nic dziwnego,ze czasami skosztują potencjalnej niezbyt smacznej dla nich przekąski i z tego wielkie hallo.
    • kejsii Re: link do fimu z nurów z dlefinami 23.03.12, 22:06
      Rewelacja :) Ale zazdroszczę takiego spotkania . Ja jestem nie nurkująca :( ale może się uda je spotkać podczas snurkowania na rejsie :)
      Lece z sun&&fun i widzę że mają fakultet dolphin word czy to jest nazwa wycieczki- rejsu czy tak nazywa się delfinarium ?
      • janan2 Re: link do fimu z nurów z dlefinami 24.03.12, 11:35
        No to radzę się odważyć na intro.Jak opanuje się emocje z oddechem i smarkami,no to piękna sprawa.Delfiny kwestia szczęścia.Rekiny lepiej żeby nie.Do towarzyskich nie należą,postraszyć potrafią szczególnie zanęcane padliną jak w ubiegłym roku.One pływają głębiej,więc trzeba jednak pod wodę.Na powierzchni snurkując, no to radzę z nimi się nie spotykac,bo to będzie ostatni widok w życiu jak napoczną przekąskę przez pomyłkę.

A filmik fajowy.Widać że nerwowo było.Pytanie tylko kto bardziej zdenerwowany.Białopłetwy czy nurek.

Coś ktoś tu ostro powycinał w zasadzie bez uzasadnienia.Ma autor filmu jakiegoś "przyjaciela" od naciskania na kosz,sądząc po kropkach.Dlatego wątek taki poprzerywany.
        • dariusznow Re: link do fimu z nurów z dlefinami 24.03.12, 11:41
          nie wiem komu przeszkadzały moje posty :(

co do intro - popieram, nie ma co się zastanawiać, koszt niewielki a wrazenia suuuuper
          w niektorych hotelach można w ramach all na basenie sprobować jak się oddycha pod wodą

co do rekinów w Hurgh raczej nie ma opcji oprocz jednego, który jest cały czas w tym samym miejscu i nawet pozuje do fotek :) ale to trza na intro...

i nie strasz tak rekinami bo to nie do końca tak, nurkowie są dla nich praktycznie niestrawni więc nie ma obawy...
            • radekdominika Re: link do fimu z nurów z dlefinami 29.03.12, 18:17
              W ubiegłym roku byłem w Steibengerze w Hurgadzie wyjazd z Rainbow,wycieczka nazywała się o ile pamiętam Delphin Show-ok.25 USD dorosły-ma ją w ofercie większość biur.Była ona dla nas ( ja ,żona,8 letnia córka ) o tyle cenna że zawierała tylko snurkowanie w 3 miejscach i "wyprawę " na delfiny ( większość oferuje tańce brzucha i Giftun i jedno snurkowanie ),przewodnik gwarantował w 90% że jeżeli będzie bezwietrzna pogoda to będą delfiny, i były -było super.Mozna było wskoczyć do morza,na statku był koleś z obsługi z kamerą który wszystko filmował na i pod wodą,rafy były super.W tym roku ( o ile nic nie namieszają ) wybieram się do tego samego hotelu i na tą samą wycieczką.Nawiasem mówiąc nie wiedziałem że taki staruch ( mam 46 lat ) będzie tak "podjarany" spotkaniem z delfinami w morzu.
              • awonka1 Re: link do fimu z nurów z dlefinami 30.03.12, 12:09
                my byliśmy z Sun&Fun i Delphin show to była wycieczka do delfinarium , byliśmy , jeden z delfinów akurat złapał focha - wątpliwa atrakcja. Natomiast podczas wycieczki na snoorkowanie na Giftun przez pewien czas wzdłóż naszej łodzi płynęły 2 pary dzikich delfinów - rewelacja!!!
                • dariusznow Re: link do fimu z nurów z dlefinami 30.03.12, 13:30
                  my byliśmy z Sun&Fun i Delphin show to była wycieczka do delfinarium , byliśmy
                  > , jeden z delfinów akurat złapał focha - wątpliwa atrakcja

Zapewne to było delfinarim w Makadi
                  porazka, po co tam jeździć i patrzeć na męczone zwierzaki?

focha - one tam są zamęczane na śmierć, ponoć został tylko jeden
    • xyz235 Re: Na której wycieczce w HRG można spotkac delfi 02.04.12, 12:15
      Zgadzam się z innymi wypowiedziami,sama też b.chciałam zobaczyć delfiny na wolności. Dwa lata temu w drodze na Giftun (cudna plaża) nie zobaczyłam, ale w zeszłym roku w drodze powrotnej z El Guany tak. Widziałam wtedy ( ze statku), że osoby z innego stateczku właśnie płyną z delfinami-mieli szczęście. Delfiny szybko odpłyneły. Życzę Ci niezapomnianych wrażeń.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka