Dodaj do ulubionych

Nie obowiązuje wiza na cały Synaj!!!!!!!!

18.06.12, 13:27
Po przylocie rezydent nam oznajmił, że zmieniły się przepisy i na cały Półwysep Synaj obowiązuje tylko ta wiza Only. Nie trzeba jak do niedawna kupować na Górę Mojżesza, czy do klASZTORY śW. kATARZYNY. Wizę należy wykupić tylko wówczas jeśli zdecydujemy się na wycieczki poza półwyspem!(wiele biur ludzi naciągnęło i namówili na wykup razem z wycieczką )
Obserwuj wątek
    • niiktos Nic sie nie zmienilo w wizach !!!!!!!!!!!!! 18.06.12, 14:09
      > Nie trzeba jak do niedawna kupować na Górę Mojżesza, czy do klASZTORY śW. kATARZYNY
      NIGDY tak nie bylo

> Wizę należy wykupić tylko wówczas jeśli zdecydujemy się na wycieczki poza półwyspem!
      Czyli NIC sie nie zmienilo

> (wiele biur ludzi naciągnęło i namówili na wykup razem z wycieczką )
      Tylko tych mało kumatych
        • dana_n Re: Nie obowiązuje wiza na cały Synaj!!!!!!!! 18.06.12, 17:55
          Po co wypisywać bzdury, jak się nie ma pojęcia o czym się pisze??? NIC się nie zmieniło, jeżeli chodzi o egipskie wizy. Jedyna istotna zmiana dotyczy dzieci wpisanych do paszportów rodziców. Od 27 czerwca wpisy takie tracą ważność. Dziecko MUSI posiadać własny dokument jak chce wyjechać.
          • maoko Re: Nie obowiązuje wiza na cały Synaj!!!!!!!! 18.06.12, 20:24
            niiktos - nie pisałam, że to nowość. Stwierdzenie "...nic nowego" tyczyło odpowiedzi do Miriam, o ile dobrze ją zrozumiałam, że nie trzeba było kupować wizy. Stąd mój przykład, gdzie jednak trzeba było mieć wizę płatną, by tam pojechać, mimo iż to nadal półwysep Synaj.Tyle w temacie. A czy to prawda, co pisze autor wątku o zmianach, tego nie wiem.
                  • dana_n Re: Nie obowiązuje wiza na cały Synaj!!!!!!!! 19.06.12, 00:30
                    W tym wątku zostało napisanych wiele nieprawdziwych rzeczy, zrobiono niepotrzebne zamieszanie. Maoko zwróciła uwagę, że skoro teraz, po zmianach przedstawionych przez autora wątku, można jeździć po całym Synaju z Sinai Only/ co jest nieprawdą/, to coś się jednak zmieniło, bo do tej pory trzeba było mieć wizę płatna do Ras Mohammed/ a w dalszym ciągu trzeba ja mieć/ Nie zrozumiałeś albo tego co napisał autor wątku, albo tego, co maoko.. właściwie wszystko mi jedno czego...Jak dalej nie rozumiesz, to przykro mi...ale wolę oglądać mecz, niż to dalej tłumaczyć. A do Klasztoru św. Katarzyny kiedyś wymagano wizy...ale kilka lat temu to zmieniono, więc nie opowiadaj , że ZAWSZE tak było...
                    • niiktos Re: Nie obowiązuje wiza na cały Synaj!!!!!!!! 19.06.12, 07:17
                      dana_n napisała:

> Maoko zwróciła uwagę, że skoro teraz, po zmianach przedstawiony
                      > ch przez autora wątku, można jeździć po całym Synaju z Sinai Only/ co jest niep
                      > rawdą/,
                      "Nie obowiązuje wiza na cały Synaj!!!!!!!!"
                      "Po przylocie rezydent nam oznajmił, że zmieniły się przepisy i na cały Półwysep Synaj obowiązuje tylko ta wiza Only."
                      O dzizas, glupota nie pojęła co czyta a mnie poucza ze ja glupi.
                      Założyciel wątku wyraźnie pisał iż chodzi my o Sinay Only i ze wbrew temu co powiedział mu rezydent to ona NIE OBOWIĄZUJE na cały Synaj.
                      I kto tu czego nie zrozumiał, miernoto?

> więc nie opowiadaj , że ZAWSZE tak było...
                      Jeśli już to napisałem wyraźnie ze "zawsze" - łapiesz co to cudzysłów czy masz maturę Giertycha?
                    • miriam_73 Re: Nie obowiązuje wiza na cały Synaj!!!!!!!! 19.06.12, 10:51
                      Dana, ze Św. Katarzyną zawsze było tak, że wszystko zależało od widzimisię policji na checkpoint'cie, pomimo, że nawet na samej pieczątce stoi jak byk, że jest ważna również na obszar St Cathriane's Protectorate (kiedyś stempel był z błędem ;-)) Formalnie pełna wiza nie była wymogiem nigdy, ale jak to w Egipcie.... Z tego co słyszałam turyści z Izraela się burzyli, bo według umów międzynarodowym powinno to być dla nich dostępne, bez pełnej wizy, i sprawa była wyjaśniana na szczeblu dyplomatycznym i w końcu te osiołki z punktów kontrolnych dostały konkretne wytyczne, do których, chwała Bogu, jakoś od kilku lat raczą się stosować. Natomiast wizę zawsze sprawdzali w drodze do Kolorowego, choć był taki moment, że puszczali na synajkach, zatrzymując paszporty na punkcie kontrolnym.
        • niiktos Re: Nie obowiązuje wiza na cały Synaj!!!!!!!! 19.06.12, 12:07
          angelsik napisała:

> Nikogo nie chciałam wprowadzać w błąd.
          > Nasz rezydent powiedział nam , że na CAŁY PÓŁWYSEP wystarczy tylko wiza only.
          Mala rada - ja rozumiem co chcesz napisac ale inni niekoniecznie. Rozumiem ze chodzi ci o wize "Sinai Only" a nie o "wiza only". Aby uniknac nieporozumień postaraj sie pisac dokladniej.
        • maoko Re: Nie obowiązuje wiza na cały Synaj!!!!!!!! 19.06.12, 17:06
          Myślę, że myślących nie wprowadziłeś w błąd. Przekazałeś informacje od rezydenta i tyle. A czy ona jest prawdziwa i obowiązująca, to już trzeba jakoś sprawdzić samemu. Każdy trochę zorientowany w temacie wie co to "wiza Only" (innych Only prócz Sinai nie ma). Ktoś chciał dobrze, podzielił się informacją, a wyszło jak zawsze na tym forum... Jak już się nie ma do czego przyczepić, to czepiają się słówek, literówek itd. Czasem zastanawiam się, skąd w ludziach tyle agresji? - pytanie retoryczne.
          • dana_n Re: Nie obowiązuje wiza na cały Synaj!!!!!!!! 19.06.12, 20:19
            niiktoś napisał:
            "...Założyciel wątku wyraźnie pisał iż chodzi my o Sinay Only i ze wbrew temu co powiedział mu rezydent to ona NIE OBOWIĄZUJE na cały Synaj. "

Geniuszu, autorka wątku napisała coś zupełnie innego!

"Nie obowiązuje wiza na cały Synaj" ma znaczenie takie, że NIE MUSISZ, NIE JESTEŚ ZOBOWIĄZANY kupować wizy za 15$ żeby się poruszać po całym Synaju". Taką informację, w dobrej wierze, chciała przekazać. Nie żadne Twoje "wbrew temu co powiedział rezydent", ona uwierzyła rezydentowi i nie kwestionowała tego co powiedział. Teraz już wie, że to informacja błędna, bo są na Synaju miejsca, gdzie wiza jest wymagana. Rozumiesz teraz?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka