Dodaj do ulubionych

Makkadi Bay --co ciekawego?

15.05.13, 21:44
witam.Chciałbym sie dowiedzieć co warto zobaczyć lub co jest ciekawego w okolicach Makkadi Bay -Hurghada
Czy w Makkadi jest jakies centrum--cos na wzór Sakkali w Hurghadzie?
Obserwuj wątek
    • white_millana1 Re: Makkadi Bay --co ciekawego? 16.05.13, 08:29
      Makadi jest spokojnym miejscem i niczym nie przypomina Hurghady i jej głośnych ulic. Po za hotelowymi sklepami jest takie małe jakby centrum handlowy, gdzie jest więcej sklepów, ceny są niższe, o ile dobrze pamietam na tyłach Iberotela, na prawo od Tia. Możesz tam kupić pamiątki, ciuchy, perfumy i niektóre art spożywcze. Kilka km od Makadi jest delfinarium. Makadi to hotele, pustynia, morze i rafa koralowa. Dla mnie to idealne miejsce na odpoczynek, ale wiem, że niektórzy wracają niezadowoleni, bo za mało im jest rozrywek. Ja polecam.
      • flyr Re: Makkadi Bay --co ciekawego? 16.05.13, 09:30
        w Makadi byłem dwa razy i opis powyzej jak najbardziej się zgadza . Mozna dodac tylko , że w Makadi jest super aqua park . Ja byłem z Tui w Iberotelu wiec wejscie jest free ale oczywiscie moze za opłata bawić sie tam każdy . Busik jedzi co pół godziny . Co do rozrywek to faktycznie hurgada to to nie jest i na całe szczęście .
        • malik12345 Re: Makkadi Bay --co ciekawego? 16.05.13, 11:25
          włąśnie spodobał nam się Hotel z Aqua parkiem Tia Heightst , i mamy do wyboru jeszcze Titanica Aqua Park --ale to juz bliżej Hurghady. Ile kosztuje taksa do Hurghady z Makkadi? Czy lepiej wybrac Titanica? Samo centrum Hrg mnie nie bardzo interesuje
            • white_millana1 Re: Makkadi Bay --co ciekawego? 16.05.13, 14:48
              Byłam w Tia dwa razy i polecam ten hotel. W hotelu można wynająć taxi (innej metody nie polecam), kosztuje ok 30$, dla 5 osób, przejazd we dwie strony, czas na miejscu do uzgodnienia. Jak dla mnie dwie/trzy godziny to maks, nie jestem w stanie w tym hałasie dłuzej wytrzymać.
              Jeśli chodzi o Titanica, to znam go tylko z opowieści innych turystów, którzy podczas zeszłorocznych plajt biur podróży zostali własnie z Titanica do Tia przeniesieni. Ich zdaniem hotel Tia jest lepszy. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego hotelu to pytaj.
              Rzeczywiście zapomniałam o aquaparku, Tia ma swój i jest super, wejście free.
                • flyr Re: Makkadi Bay --co ciekawego? 20.05.13, 14:19
                  byłem dwa razy w oasisie i jak 2007 r faktycznie rafa robiła wrażenie bo to był mój pierwszy wyjazd tak po nastu wyjazdach mozna powiedzieć , że jest bardzo przeciętna ale jak na pierwszy raz napewno zrobi wrażenie
          • fasol-inka Re: Makkadi Bay --co ciekawego? 20.05.13, 16:37
            byłam i w Tia i w Titanicu, z tym że w Tia jeszcze zanim wybudowali aquapark
            i wybrałabym zdecydowanie Tia, choćby z jednego względu - jest morze... przy Titanicu ładnych parędziesiąt metrów w głąb "morza" masz mieliznę ok. 10-30 centymetrów (w zależności od pory dnia) - tak to potrafi wyglądać: www.holidaycheck.pl/hotel-Zdjecia_Hotel+Titanic+Beach+Spa+Aqua+Park-ch_ub-hid_168409.html?action=detail&mediaId=1156809600
            przy Tia jest fajne zejście do morza i w niewielkiej odległości od brzegu rafa
            pod względem jakości i czystości pokojów - też Tia; jedzenie też fajniejsze w Tia (w Titanicu cudem było zdobycie pomidora czy banana, te ostatnie wręcz były sprzedawane wieczorami przy restauracjach)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka