Dodaj do ulubionych

Który rezydent kopernika szantażował klientów?

19.08.04, 23:45
W wątku Powiedzmy NIE zdziercom, czyli przekręty na wizach
Gość: Aisza 15.08.2004 23:11 napisała:
"No i kupilismy w okienku u egipcjanina za 15$.Niestety rezydentka zmusila
nas do doplaty 3$ w drodze z lotniska do hotelu.Jedna z osob sie zbuntowala,
autobus sie zatrzymal,rezydentka stwierdzila ,ze musimy zaplacic teraz, $$
zbieral arab (wspolpracownik tego BP).Jak wszyscy zaplacili, ruszylismy do
hotelu.To biuro to Kopernik Travel."

Bardzo jestem ciekaw nazwiska tej rezydentki.
Takie zachowanie to najczystszy przykład wymuszenia, który nie tylko powinien
być napiętnowany, ale nawet skończyć się w sądzie. Więc nie wydaje mi się by
ujawnianie nazwiska tej osoby było naganne.

Bo jednak wiza w Egipcie kosztuje 15$ i pobieranie ZA NIĄ (a nie za dodatkowe
usługi - jak np. jej załatwienie przez rezydenta, co nigdy nie ma miejsca, bo
rezydent nie może wejść do sali przylotu) nawet jednego centa więcej jest
oszustwem.

Ale opisana przez forumowiczkę sytuacja to już nie przelewki - to kryminał w
najczystszej postaci.

Może autorka tego postu mogłaby przybliżyć nam dane osobowe tej rezydentki?!
A jeszcze bardziej interesowało by mnie (penie nie tylko mnie) stanowisko
władz Kopernika w tej aferze. Bo to już można nazwać aferą.
Obserwuj wątek
      • pc_maniac Re: Który rezydent kopernika szantażował klientów 20.08.04, 00:07
        obser napisał:

> Jestem jak najbardziej za.Pisałem to zresztą zaraz po wypowiedzi Aiszy.Też
        > twierdze,ze ujawnienie danych tej osoby to nie szkalowanie o ile takie
        > zdarzenie miało miejsce.Pozdrawiam

oczywiście, również uważam, że jeśli ta sprawa nie będzie miała dalszego ciągu
        (choćby w postaci pisma Aiszy do Kopernika), to można domniemywać, że może być
        to bezpodstawie pomówienie!

Jednak czytając wiele różnych postów (i nie tylko na tym forum), wiadome jest
        jedno - wiele biur podróży każe sobie płacić turystom tzw. frycowe.
        • Gość: Aisza Re: Który rezydent kopernika szantażował klientów IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 20.08.04, 01:49
          Mam nadzieje, ze sprawa bedzie miala ciag dalszy i BP Kopernik wlasciwie
          zareaguje na zlozone reklamacje (w sprawie wiz i jakosci swiadczonych
          uslug).Nazwiska tej pani nie znam, imie Kasia, i jak sie okazalo w trakcie
          pobytu, ta pani nie jest rezydentka a tylko przewodniczka z Kopernika i
          odbierala nas z lotniska.Rezydentkami sa Pani Marlena i Mirka,ktore w
          odpowiedzi na nasze zastrzezenia co do pobrania od nas dodatkowej oplaty za
          wize slowo w slowo powtorzyly to co w autobusie powiedziala pani Kasia "musicie
          panstwo zaplacic, bo takie sa zasady wspolpracy z naszym egipskim partnerem Top
          Team Tours,ktory wysyla swojego pracownika by odebral panstwa z sali przylotow
          i to on dla was kupil wize,a jesli kupilisce panstwo sami to musicie doplacic 3
          $ bo takie sa koszty naszej wspolpracy".Z tego co juz wiemy Kopernik
          wspolpracuje z egipska firma Top Team Tours a szefem tej firmy jest maz owej
          przewodniczki pani Kasi.Jak z tego widac jest to rutynowe postepowanie Kopernika
          pani przewodniczka i rezydentki wyuczone sa tlumaczyc cene wizy w ten sam
          sposob ( nie wymyslaja jak inni rezydenci, ze cena wizy wzrosla bo jest nowy
          podatek :-))Sposob wyciagniecia z turystow owych nieszczesnych 3$ pewnie tak
          samo wyglada w wykonaniu pozostalych pan z BP Kopernik,no chyba ,ze tylko pani
          Kasia stosuje takie srodki jak z nasza grupa, bo dba bardziej o firme
          meza.Reklamacje zostaly wyslane, czekamy na reakcje Kopernika. I naprawde tu
          nie chodzi o te 3$, ale o forme w jakiej ja od nas pobrano, oraz o zasade.Cena
          imprezy nie zawierala wizy,wiec ja sobie kupilismy sami.W żadnym punkcie
          warunków uczestnictwa nie ma mowy o tym, iż wizę zobowiązane byłyśmy kupić u
          przedstawiciela egipskiego biura Top Team Tours. Z Top Team Tours nie
          podpisywalismy zadej umowy,nie interesuje nas na jakich warunkach te firmy ze
          sobą współpracują, a już na pewno nie my powinniśmy ponosić koszty tej
          współpracy. Na lotnisku odebrać miał nas pilot i za tą usługę już zapłaciłyśmy
          w cenie imprezy. Czy był to pilot polski czy egipski nie interesuje nas to.
          Reprezentował biuro Kopernik ( oczekiwał na nas z planszą z logiem BP KOPERNIK
          TRAVEL).O odpowiedzi Kopernika poinformuje na forum, ale to moze potrwac ok
          miesiaca(tyle maja czasu na odpowiedz na reklamacje).
        • pc_maniac Czy Aisza napisała prawdę? 22.08.04, 13:28
          Jak się dowiedziałem, w egipskiej części Kopernika nie pracuje żadna Kasia.
          Hm, w świetle tego co napisała w tym wątku Aisza trochę to dziwne i mam
          nadzieję, że nikt tu z nas nie robi balona tą historią o zatrzymaniu autokaru?!

Bardzo chciałbym (myślę, ze nie ja jeden) poznać drugą stronę medalu, czyli
          wypowiedź kogoś z Kopernika.
            • Gość: Aisza Re: Czy Aisza napisała prawdę? IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 22.08.04, 16:05
              Witaj Ula, zazdroszcze Ci ,ze tam teraz jestes :-)Mam nadzieje,ze bedziesz
              miala wspaniale wakacje,pomijajac ten fakt z wizami.Skoro nie spotkalas Kasi,
              to moze spytaj o nia ktorejs z rezydentek . Kasia zawsze chodzila w
              towarzystwie meza - wysoki, szczuply egipcjanin, zawsze sluzbowo ubrany z
              teczuszka,ona jest wyzsza od Mirki i wyglada na starsza,zawsze w dlugich
              spodniach i bluzka z dlugim rekawem,wlosy krotkie, rozjasniane.Wiem ,ze kilka
              dni podczas naszego pobytu mieszkali w tym samym hotelu co pani Mirka ( Moon
              Valley).Mozesz napisac, czy kupilas wize za 15$ czy za 18$ ?
          • Gość: Aisza Re: Czy Aisza napisała prawdę? IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 22.08.04, 15:56
            Pani Kasia odebrala nas z lotniska, pani Kasia prowadzila zebranie informacyjne
            z nasa grupa w hotelu Roma,pani Kasia rozdala nam koperty z"waznymi
            informacjami i radami praktycznymi" oraz z planami wycieczek fakultatywnych.Na
            kartkach z wykazem i cenami wycieczek jest na dole uwaga, i Biuro Top Team
            Tours jest wylacnym przedstawicielem i parnerem BP Kopernik Travel w Egipcie.
            Jesli pani Kasia jest zona wlasciciela biura TTT i przewodnikiem z ramienia
            tego biura to nie musi byc pracownikiem Kopernika, a moze pomaga mezowi "na
            czarno" i dlatego uzyskales taka informacje.Jak widac rezydentki (Mirka)robia
            ten sam nr z wizami, co opisuje Ula. Jesli na lotnisku czeka kobieta z
            tabliczka Kopernika to traktuje ja jak rezydentke, a jak zaczynaja sie problemy
            to oni zaczynaja krecic,ze to nie rezydentka, na szczescie pierwsza reklamacja
            jaka zlozylismy jeszcze w Hurghadzie zostala potwiedzona przez prawdziwa
            rezydentke pania Marlene.
            • Gość: Voy Re: Czy Aisza napisała prawdę? IP: *.chello.pl 22.08.04, 16:04
              To zadne wytlumaczenie.
              Odpowiedzialność kontraktowa art 474 k.c. i dalesze.
              Odpowiada sie za dzialania i zaniechania kontrahentow ktorym sie powierza
              wykonanie calosci lub czesci uslugi jak za swoje wlasne.

Ale czy to ma tutaj zastosowanie?

Poza tym: czy warto za 3USD tak sie denerwowac?

Z drugiej strony: zapewne w katalogu Kopernika jest informacja o cenie 18 USD.
              3 USD jest oplata za zalatwienie "formalnosci" Co sie pod tymzalatwianiem
              kryje, to juz inna sprawa. Tutaj mozna sie przyczepic do rozliczania tego przed
              fiskusem.... i tak dalej i tak dalej....

Kurcze jak dlugo bedziemy wałkować ten temat???:)

Voy
              • Gość: Aisza Re: Czy Aisza napisała prawdę? IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 22.08.04, 16:17
                Rozne biura w swych katalogach maja rozne ceny wizy egipskiej. Mnie przy
                zalatwianiu tej imprezy w BP w Gdansku na pytanie "jakie koszty jeszcze musze
                poniesc" odpowiedziano, ze tylko wize musze na lotnisku kupic, przylecialam,
                podeszlam do okienka kupilam.Wiec gdzie tu mowa o dodatkowych kosztach, kore
                poniosl Kopernik w zwiazku z zakupem przeze mnie wizy?Gdybym kupila u tego ich
                partnera za 18$ to ok,frycowe trzeba placic, ale czytajac przed wyjazdem to
                forum postapilam w/g rad i w okienku bankowym kupilismy sobie wize.Niestety na
                niewiele sie to zdalo.Moze to i glupie 3$, ale pomnoz to przez ilosc turystow
                jakie korzysta z Kopernika.
              • pc_maniac Re: Czy Aisza napisała prawdę? 22.08.04, 16:20
                Gość portalu: Voy napisał(a):

> Z drugiej strony: zapewne w katalogu Kopernika jest informacja o cenie 18
                USD.
                > 3 USD jest oplata za zalatwienie "formalnosci" Co sie pod tymzalatwianiem
                > kryje, to juz inna sprawa.

Voy, owszem, jeśli było to formalnie "załatwienie czegokolwiek".
                Jednak z tego co turystka opisała, wizę załatwiła sobie sama, więc do takiego
                układu handlowego nie doszło.
                To tak jakby p. Kowalski wykupił w lokalnym biurze fakultet do Abu Simbel, a
                potem przyszedł do niego rezydent i zarządał dopłacenia różnicy między ceną
                lokalnego biura, a ceną u rezydenta, bo jak nie...

Przykad ten jest niestety w świetle prawa ewidentnym wyłudzeniem, ponieważ nie
                można pobrać jakiejkolwiek opłaty za nie wykonaną usługę. A tym bardziej
                szantażować by uzyskać korzyści majątkowe.
                Jeśli w świetle prawa 3$ to znikoma szkodliwość społeczna, to już w sytuacji i
                szntażu i pom,nożenia tej kwoty przez większą ilość osób, jest to poważny
                zarzut.
                • Gość: Voy Re: Czy Aisza napisała prawdę? IP: *.chello.pl 22.08.04, 16:30
                  PC jasne, ale z drugiej strony.... (i nie myslcie ze trzymam czyjakolwiek
                  strone; teraz glosno mysle)

Rezygnacja z jakiejkolwiek czesci uslugi z tego co mi wiadomo musi byc w formie
                  pisemnej pod rygorem niewaznosci o ile sama umowa jest w formie pisemnej *a
                  jest). W 100% nie jestem pewien ale we wszystkich przedsiebiorstwach w branzy
                  taka procedure sie stosuje. I ja zawsze tez taka stosuje jesli goscie chca
                  zrezygnowac z czesci swiadczen ktore sa skalkulowane w cenie.

Tutaj tego nie ma skalkulowanego bo jest to "obowiazkowa oplata dodatkowa"
                  jakkolwiek obowiazuje, bo jest ona w katalogu: a katalog czescia umowy w
                  swietlke prawa.

najwieksze szanse masz tutaj probujac egzekwowac od agenta, ostatnio WIT
                  prowadzila badania kilkudziesieciu warunkow umow o swiadczenie uslug
                  turystycznych. Srednio 70% zawiera bledy prawne zawezajace prawa konsumenta.
                  jednoczesnie podkresla sie ze agent jest upowazniony przez tour operatora do
                  udzielania informacji i zawierania umow w jego imieniu, wiec za jego
                  dzialania/zaniechania t.operator odpowiada jak za swoje wlasne. Jesli
                  poinformowal ze wiza kosztuj 15 to sprawa jasna.... ale w katalogu jest
                  inaczej... i ja sie gubie, az takim specjalista nie jestem...

Pozdrawiam,

Voy
                  • obser Re: Czy Aisza napisała prawdę? 22.08.04, 16:53
                    Witam
                    Voy,a co to jest wg.Ciebie "obowiązkowa opłata dodatkowa".Dlaczego jak jest nie
                    do uniknięcia nie jest w podstawowej części wycieczki.Powiem Ci.Jak wykupujesz
                    wczasy w biurze i wyciągniesz kesz,to jedno urządzenie zrobi takie bzzzz.Jest
                    to kasa fiskalna.A te dodatkowe opłaty na miejscu to szara strefa.I niby mało
                    (3 Usd za wizę,kilkadziesiąt z rejsu),ale weż pod uwagę ilość turystów i
                    zaksięgowanie wszystkich kosztów w cenę podstawową,jest to czysta i duża
                    nielegalna kasa.
                    Pozdrawiam.
                    Jak się mylę,to może ktoś ma paragony fiskalne na te sumy.
                    • obser Re: Czy Aisza napisała prawdę? 22.08.04, 17:01
                      A jeszcze dodam,że znajomego za niewydanie do ręki paragonu przy
                      zakupie "kontrolowanym" przez Urząd Skarbowy towaru wartości 14 zł kosztowało
                      prawie 3,5 tys zł.Nabił na kasę ,wydrukował,ale nie oderwał i nie dał do
                      ręki "klientowi".także to nie jest taka błachostka.
                    • Gość: Voy Re: Czy Aisza napisała prawdę? IP: *.chello.pl 22.08.04, 17:04
                      No właśnie o tym mówie....
                      MOżesz mieć koszty dodatkowe, np bilety które nie sa wliczone w cenę. Jesli
                      wbijesz to do ceny podtswaowej to musisz jeszcze vat dodac, summa summarum sena
                      skoczy o wiecej nic o cene biletu, wiec jest to korzystne tak dla BP jak i dla
                      klienta.

Szczerze mówiąc takich "furtek" jest klika, ja po prostu glosno mysle. A
                      wszystcy wiemy ze 3USD bez kwitka jest konsumowane w sposob inny niz
                      oficjalny....

Pozdrawiam (mnie juz teraz zaczynaja bawic aspekty prawne tego procederu, z
                      czystej ciekawosci.... acha, zaznaczam, ze nigdy nie udalo mi sie zaplacic
                      wiecj niz 15 USD za wize, a mam dwa paszporty pelne egipskich wiz...)

Voy
                  • Gość: Aisza Re: Czy Aisza napisała prawdę? IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 22.08.04, 17:02
                    W ofercie imprez na stronie Kopernika jest informacja co zawiera cena, a
                    czego nie zawiera, jest tam napisane :CENA ZAWIERA: PRZELOT, TRANSFERY, POBYT W
                    HOTELU, WYZYWIENIE WG OFERTY, OPIEKĘ PILOTA, UBEZPIECZENIE NNW,KL, OC

CENA NIE ZAWIERA : WYZY EGIPSKIEJ + 18$ (PŁźTNA NA LOTNISKO W EGIPCIE)
                    Kupilismy na lotnisku.
                    Ale jest jeszcze jeden fakt,nasza impreza miala trwac do 1.08, w niedziele
                    rano mielismy byc w Warszawie, na miejscu dowiadujemy sie ,ze impreza konczy
                    sie 2.08, ze w ofercie podano bledna date.Wszystko pieknie ,ladnie, 1 dzien
                    dluzszy pobyt (w moim prypadku akurat troche to bylo klopotliwe, w poniedzialek
                    rano mialam byc w pracy,trzeba bylo powiadomic firme, przedluzyc urlop).
                    Skoro oferta zawierala blad w dacie powrotu, to skad mam miec pewnosc ,ze cena
                    wizy nie zawiera pomylki.Dane wprowadza czlowiek, kazdy sie moze pomylic, 8
                    jest powyzej 5 na klawiaturze.Nie chce juz dluzej rozstrzasac tego tematu.
                    Pc_maniak zaczal, udzielilam odpowiedzi, a teraz zarzuty ,ze nie pisze prawdy,
                    to odpowiedzialam jak bylo. Czekam na odpwiedz Kopernika, w zaleznosci ja sie
                    zachowaja takie beda moje dalsze dzialania.

• Gość: miki Re: Który rezydent kopernika szantażował klientów IP: 195.136.247.* 22.08.04, 13:30
          Było już na tym forum wiele bezpodstawnych albo częściej wyolbrzymionych
          zarzutów. Natomiast ten przypadek (zakładam , że autentyczny) jest typowym
          wyłudzeniem - przestępstwem sciganym z urzędu przez polskie prawo. Aisza , na
          Twoim miejscu poinformowałbym biuro Kopernik o zamiarze złożenia zawiadomienia
          o popełnieniu przestępstwa , zażądał danych rezydentki. Jak podejrzewam biuro
          bedzie chciało umyć ręce i zwalić na rezydentkę , ze to jej inicjatywa , ale
          jeżeli inni rezydenci tez tak czynią a poza tym wiadomo o tzw "współpracy" z
          biurem egipskim to myślę , że można założyć , że przestepstwo popełnia biuro.
            • Gość: Garfield Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! IP: *.acn.waw.pl 22.08.04, 17:22
              > w ofercie biura cena wizy to 18USD - platne na lotnisku w Egipcie

Dokładnie !! więc nie wiem o co chodzi z tą całą awanturą skoro wszyscy turyści w/w biura mieli to napisane a teraz zaczynają jakieś sztuczne problemy robić. Ale niestety tacy są już polacy tylko narzekać potrafią, na syberie jeżdzić dokarmiać niedzwiedzie a nie do cywilizacji się pchać.
              • obser Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! 22.08.04, 17:50
                Uparcie twierdzę,że jeśliby np.Izba Turystyki nakazywała podawać ceny łącznie
                ze wszystkimi obowiązkowymi opłatami to skończyłyby się wszelkie tego typu
                dyskusje.Oferty byłyby szybko porównywalne.A sprawy dodatków np. fakultety to
                kazdy ma wybór i tu jest dowolność.Niech reguluje rynek.Teraz aby porównać
                oferty to kalkulatorek się grzeje (opłaty lotniskowe,ubezpieczenie,doplaty
                paliwowe-jedni w cenie,jedni dotatkowo-jedni w zł,inni w USD,inni w EUR)
                • Gość: Garfield Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! IP: *.acn.waw.pl 22.08.04, 18:07
                  > Uparcie twierdzę,że jeśliby np.Izba Turystyki nakazywała podawać ceny łącznie
                  > ze wszystkimi obowiązkowymi opłatami to skończyłyby się wszelkie tego typu
                  > dyskusje.

Przecież BP to podają tylko trzeba czytać to co dają do podpisania.

> A sprawy dodatków np. fakultety to
                  > kazdy ma wybór i tu jest dowolność.Niech reguluje rynek.Teraz aby porównać
                  > oferty to kalkulatorek się grzeje (opłaty lotniskowe,ubezpieczenie,doplaty
                  > paliwowe-jedni w cenie,jedni dotatkowo-jedni w zł,inni w USD,inni w EUR)

Akurat teraz to może być nie możliwe ponieważ po wejści du UE można podawać ceny w złoraz eu i jest to dozwolone co już jest w niektórych marketach gdzie obok ceny w zł jest też cena w eu. Ale to fakt napewno by to sporo ułatwiło.
                  • obser Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! 22.08.04, 18:22
                    Garfield troche mnie źle zrozumiałeś.Nie chodzi mi o to że cena jest w zł i
                    zdublowana w innej walucie.Mnie chodzi o to-dam przykład Ecco wylot Empire 2
                    tyg REWELACJA CENA 1199.To widzisz,a jak wejdziesz dalej to
                    obowiązkowo:ubezpieczenie 73 zł,opłata lotnisk 71 USD to już daje 1535 zł,to po
                    jaką cholerę podają 1199 jak ja nie mogę za tą cenę lecieć.Inne firmy np Alfa
                    podaje tą końcowa.
                    • Gość: Garfield Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! IP: *.acn.waw.pl 22.08.04, 18:42
                      Fakt może żle się zrozumieliśmy :)
                      BP powinny podawać cene końcową ale niestety tak raczej nie będzie bo tu niestety chodzi o marketing i zawsze lepiej wygląda taka cena bez dodatków.
                      To samo dotyczy wszyskich działek handlu np. sprzedawcy samochodów, linie lotnicze, banki.
                      Tak więc zostaje kalkulator oraz dokłądne czytanie umów zawieranuch międzi nami klintami a biurami.
                • Gość: Voy Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! IP: *.chello.pl 22.08.04, 18:19
                  Heh, bardzo by było fajnie, ale nie zapominajmy że nie zawsze daje się wszystko
                  wrzucic do ceny ogólnej. izby turystyki zrzeszaja nie tylko operatorow
                  roniacych pakiety czarterowe lecz firmy robiace wyjazdy "tailor made" czyli na
                  zlecenie klienta, albo na podstwaie katalogowych ofert buduje sie indywidualny
                  produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb. I tu sie sprawa rypie!:)

Ale TUI potrafi wszystko wrzucic w cene.... daje do myslenia, prawda? Nasi
                  zachodni sasiedzi sie nauczyli. Ci, ktorzy sie tego nie naucza w PL, zejda ze
                  sceny, szybciej czy pozniej.

Powodzenia.
            • pc_maniac Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! 22.08.04, 17:24
              Gość portalu: m7i7k7i napisał(a):

> w ofercie biura cena wizy to 18USD - platne na lotnisku w Egipcie

Jeśli w umowie jest napisane, że te 18$ to cena wizy egipskiej, A NIE CENA WIZY
              + KOSZTY JEJ ZAŁATWIENIA (co sugerował Voy), to już w Polsce nastąpił proceder
              przestępstwa i zrzucanie winy, w razie sprawy sądowej na rezydentkę, biuru się
              nie uda.

Możliwe, że długo nie dowiedzielibyśmy się ile naprawdę kosztuje wiza gdyby
              niektóre biura oraz osoby wyjeżdżające bez formalności touroperatora nie
              pobierały/płaciły faktycznej ceny.

Ja sam, bodajże w marcu, właśnie z tego forum dowiedziałem się, że wiza
              zdrożała. Jednak życie szybko zweryfikowało tą "informację" i wydaje mi się, że
              tym procederem mogłby z korzyścią dla wszystkich zająć się jakiś reporter,
              gazeta, czy inne medium.

Kilka osób podnosiło tutaj sprawę, że nie warto psuć sobie nerwów o 3$. Ale
              policzcie sobie, że w ten proceder weszło kilka BP, a mnożąc to poprzez ilość
              wyjeżdżających turystów to są olbrzymie kwoty.
              Jedną kroplą się człowiek nie udławi, ale już w kilku milionach kropel można
              się utopić.

Jak widać z braku reakcji Kopernika, coś jest jednak na rzeczy, że udają głupa.
              • corrina_f1 Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! 22.08.04, 20:35
                > Jak widać z braku reakcji Kopernika, coś jest jednak na rzeczy, że udają głupa.

Nie każdy pracuje w niedzielę , więc daj szansę do poniedziałku.

A tak na marginesie, ile osób zabierających głos w tej dyskusji spytało oficjalnie przedstawiciela jakiegokolwiek biura, czym motywowana jest cena wyższa niż lotniskowa. Kto zrobił to przed wyjazdem po lekturze forum, lub przed wyjazdem ? Co mówiły biura ?

pozdr
                • pc_maniac Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! 22.08.04, 20:44
                  Corrinko, ten temat jest wałkowany już od kilku dni.
                  Kolejna sprawa to fakt, że jak byk Kopernik w ofercie pisze, że chodzi o cenę
                  wizy (czyli znaczek skarbowy!!!), a nie cenę którą pobiera biuro.

Ale najważniejsze jest w tej sprawie zachowanie w przypadku gdy ktoś całkowicie
                  legalnie kupi sobie znaczek skarbowy za 15$ bez stania w kolejce.
                  Powtarzam - CAŁKOWICIE LEGALNIE, bo znaczek skarbowy zwany potocznie wizą
                  kosztuje 15$ o czym na lotnisku informuje również napis.

Więc cały ten wątek nie jest o cenie wizy, lecz o nielegalnych praktykach
                  ZMUSZANIA TURYSTÓW do dopłacania. Jak wskazują posty na tym forum, często
                  zdarza się, że turyści sami sobie ten znaczek kupują w okienku i nikt od nich
                  nie wymusza dopłat, jednak wymuszanie siłą dopłaty to już skandal i o to chodzi
                  w tym wątku.
                • Gość: Nika Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! IP: 62.139.254.* 22.08.04, 20:47
                  mieszkam i pracuje w Hurhgadzie od roku i zbieranie pieniedzy ze wize przez
                  rezydentow wcale nie jest wymyslem samego rezydenta ale egipskiego kontrahenta
                  z ktorym biuro polskie wspolpracuje. moze zamiast wieszac psy na rezydentce
                  zastanowicie sie ze nie zawsze jest to osoba decydujaca a raczej czesciej
                  wykonujaca polecenia biura dla ktorego pracuje a raczej obu bior - polskiego i
                  egipskiego
                  • pc_maniac Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! 22.08.04, 20:57
                    Przepraszam Niko, ale to nie do turysty należy bawienie się w policjanta czy
                    detektywa by dowiedzieć się kto jest oszustem, a kto szantarzystą.
                    Rezydent jest przedstawicielem biura i opiekunem grupy, więc to on powinien
                    służyć pomocą, radą i opieką by turysta nie został ofiarą oszustów.

A tu okazuje się, że nie tylko nie broni przed takim procederem, ale jeszcze
                    czynnie w nim uczestniczy. Więc jeśli rezydent zna prawdę i nie zrobi nic by
                    powiadomić władze, że prowadzony jest nielegalny proceder to on również jest
                    podejrzaną osobą.
                    A jaką mamy pewność, że za pół roku rezydenci nie zaczną zbierać haraczu z
                    innych "genialnych pomysłów"?
                    Jaką mam mieć pewność, że poza straszeniem mnie przed ofertami lokalnych biur
                    podróży, kiedyś nie wpadnie do mnie rezydent i nie każe zapłacić 50$ różnicy za
                    wykupione wycieczki w lokalnym biurze zamiast u niego?

Wiesz, est taka zasada, że jak się oszustowi pobłaży, to zacznie kombinować
                    większe oszustwa.
                    Jeśli są biura uczciwie podchodzące do kwestii wiz, to czemu turyści nie mają
                    prawa domagać się by ci nieuczciwi zaprzestali swego procederu.
                    I guzik mnie obchodzi, czy oszustwo wymyślił Egicjanin, Chińczyk, Mongoł czy
                    Polak. Ważne jest, że realizuje go biuro podróży oraz jego przedstawiciel
                    rezydent.
                    • Gość: Voy Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! IP: *.chello.pl 22.08.04, 22:03
                      PC!!!!

Byłoby fajnie, ale chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, że dzisaj się jej nie
                      podoba taka czy inna praktyka, a jutro juz nie pracuje.... To nie jest Europa!
                      A nawet gdyby była co to zmienia? Biuro wprowadza zarządzenie, a
                      pilot/rezydent/przewodnik ma skasować.

Nie znam Niki, ale przypuszczam (znając tochę realia) że jest taK. Odbiera 30
                      PAX z lotniska, więc dla "szefa" sprawa jest jasna: 30x3 USD, czyli ona ma do
                      biura przynieść 90 USD. Jk to zrobi to już jej sprawa. Przyniesie 80 to dychę
                      dorzuci z własnej kieszeni.

Ja bym się nie pieklił na rezydenta, choć to co jest wałkowane woła o pomstę do
                      nieba (odpowiedzialność zbiorowa i wymuszanie dopłat jeśli się zapłaciło
                      15USD). Mówię z góry: ja bym nie zapłacił, choćby i autokar utknął na dobre na
                      pustyni między lotniskiem a hotelem. Bo NIE! :)

Pozdrawiam,

Voy
                      • marieia Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! 27.08.04, 13:15
                        tez bym nie doplacala nikomu zadnych dodatkowych $ nawet gdyby mnie straszono
                        (nie tak latwo mnie przestraszyc) spokojnie nie mozna sie dawac oszukiwac na
                        kazdym kroku

mimo wszystko wspanaile wspominam wkacje zeszloroczne w egipice o biurze ecco
                        holiday mozna pisac ksiazki....
                    • marieia Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! 27.08.04, 13:12
                      swiete slowa
                      uwazam ze nalezy ostrzegac turystow przed OSZUSTAMI w Egipcie
                      placac za wycieczke w kraju nikogo juz nic nie powinnio interesowac (oczywiscie
                      tylko wiza 15$) i jak sie rozliczaja bp z egipskimi wspolpracowniakmi to juz
                      ich sprawa
                      po moich osobistych skargach do wojewody wielkopolskiego, MIN GOSP i PIT biuro
                      ecco holiday zmienilo swoja taktyke i juz tylko pobiera CZASAMI (niezawsze)
                      dodatkowe 3$ za wize
                      i moim zdanieniem nie chodzi tu o 3$ tylko o ze kazdy sam decyduje komu i w
                      jakiej wyskosci daje napiwki
                      to sa niepodatkowane dochody wiec biznes kwitnie
                • marieia Re: "przestepstwo" udowodnione !!!! 27.08.04, 13:07
                  bylam w X/XI 2003 r. z ecco holiday pytalam cyztalam przed wylotem ze
                  wiza+obsluga kosztue 20$ za osobe troche mi to sie nie zgadzalo z inhymi inf na
                  forum
                  po przylocie kazdy widzi i cyzta wileka tablice WIZA 15$ nastomiast arab
                  sioedzacy za stolikiem wyuczony na pamiec krzyczal EC 20$ wszyscy kupowali u
                  niego wizy...
                  natomiast ja kupilam wizy spookojnie w kantorze po 15 $ nikt mi niczego nie
                  kazal doplacic natomiast przelicxajac kilka samolotw dziennie ladujacych w
                  hurghadzie to wiadomo jakie to sa ogromne kwoty
                  czasami sie zastanawiam czy rezydenci sa wogole konieczni np. w egipcie?
                  spokojnie bez nich sobie radzilismy i OMIJALISMY Z DALEKA!!!! ich praca to
                  tylko namawianie na wycieczki i nic wiecej no i balowanie z turystami ;)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka