Dodaj do ulubionych

Mieszkam w Egipcie - pytajcie

30.07.14, 13:09
Witam, mieszkam w Egipcie, spotykam wielu polakow, maja mnostwo pytan, na ktore moge odpowiedziec. Od lat wieczny problem ktory hotel, wybrac? Mieszkam w Hurghadzie chetnie podpowiem.
Obserwuj wątek
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 31.07.14, 12:57
        a sorki zapytam w jakim wieku jestescie bo to hotel ok fajny ale raczej dla starszych. Jesli chodzi o stroj na kolacje to bez przesady nie w garniturze ale tez nie w krotkich spodenkach, ale rzeczywiscie w tym hotelu bardzo obsluga zwraca uwage na stroj, wiec bez przesady ale w miare do pory dnia. Jesli masz pytania pisz na priva, sandra_olejniczak@o2.pl
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 01.08.14, 12:19
        Witam, szczerze mowiac nie jestem pewna, podobno juz dziala, ale sytuacja na Synaju nie jest za ciekawa. Nie wiem dlaczego chcecie leciec do Taby, wycieczki do Jerozolimy sa wszystkie wstrzymane, poki co. W Hurghadzie sielanka i spokoj.
    • ollaaa_3 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 02.08.14, 22:46
      Witam,
      chciałabym się wybrać na wycieczkę objazdową do Egiptu, problem w tym że nie wiem co lepiej wybrać czy Egipt wzdłuż Nilu, czy Potęgę Południa. Ponadto pracownik biura podróży odradza teraz wyjazdy do tego kraju. Mam zamiar jechać na 15dni - koniec sierpnia, początek września, czy wycieczka jest bezpieczna?
      Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie,
      Ola
      • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 04.08.14, 09:23
        następna amatorka "gotowców"

czesc.chcialabym zasiegnac informacji na temat Egiptu

od tego są przewodniki, informatory, internet i to forum, ale trzeba troche poszperać i poczytać

Czyżbyś liczyła, że ktoś Ci napisze indywidualny przewodnik po Egipcie?

Jak rozeznasz temat i będziesz miała szczegółowe pytania (podobno nie ma głupich) wtedy pisz i pytaj

założyłem, że jesteś kobietą, zapewne blondynką :)
        • 19sara78 :) 04.08.14, 18:39
          Co Ty masz do tych blondynek?
          Domniemywam, że w przeszłości musiałeś dostać niezłego kosza od pięknej długonogiej błękitnookiej blondynki ....i nie chce się kłócić.
          Ja osobiście nie jestem blondynką :) Ale Twoja podteksty w kierunku do dziewczyn, dają wiele do myślenia. Dariuszku, to kiedy następny wypad urlopowy? z chęcią coś bym ciekawego oglądnęła.
          • nelamela Re: :) 04.08.14, 21:47
            A ja mam jeszcze jedno pytanie czysto techniczne:czy ze studolarówką wydaną w 1996 będe miała problem przy wymianie czy mogę nią spokojnie zapłacić za wizę i nikt się nie przyczepi?Czytam że jest problem z pieniędzmi sprzed 1996,a co z tymi wydanymi w 1996?Pozdrawiam...Agnieszka
            • dariusznow Re: :) 05.08.14, 08:29
              na wizę najlepiej mieć odliczoną kasę, bo resztę moższ otrzymać w LE i to po zaniżonym kursie

setke spokojnie wymienisz w każdym banku, jedynie w kantorach robią problemy i to nie zawsze
          • dariusznow Re: :) 05.08.14, 08:51
            I kto się tu czepia? Nie lubie takich ogolników, aby sie czegoś towiedzieć wypada włożyć w to trochę inwencji i zaangażowania

Domniemywam, że w przeszłości musiałeś dostać niezłego kosza od pięknej długonogiej błękitnookiej blondynki ....i nie chce się kłócić.
            Tak wygląda moja żona więc z koszem pudło :O

to kiedy następny wypad urlopowy? z chęci
            > ą coś bym ciekawego oglądnęła.

A co oglądałaś ostatnio? była ciekawa wyspa i wspaniałe widoki nie mówiąc o atmosferze

kolejny wyjazd 18 bm
            • 19sara78 Re: :) 06.08.14, 18:57
              No nie, załatwiłeś usunięcie mojego wątku? oj nie ładnie.
              18 bm, wybierasz się do Hurgady? (jeśli oczywiście ze mną rozmawiasz:) )
              • dariusznow Re: :) 07.08.14, 07:38
                nie załatwiłem tylko poprosiłem o usunięcie i nie życzę sobie takich osobistych komentarzy nie związanych z tematem wątku
                • 19sara78 Re: :) 07.08.14, 10:08
                  No widzisz, jak to jest, Ty każdemu możesz dogryzać i ze wszystkich się naśmiewać, a jak już ktoś coś powie na Twój temat, to boże broń jaki jestem obrażalski.
                  Nie znam Cie, ale i tak Cię lubię.
                  Jesteś mądrą osobą, dużo wiesz o Egipcie, chętnie czytam Twoje wpisy, tez nie lubię się droczyć.
                  Ech ten internet.
                  A można wiedzieć gdzie lecisz? Pewnie w jakieś ciekawe miejsce, mało popularne i interesujące, dlatego pytam.
                  Chciałabym tez wiedzieć, czy są jakieś niuanse na lotnisku, do których warto się przygotować i czy ten Dahar to tak naprawdę przeraża jak jak niektórzy opisują :)
                  Nie chce zakładać takich wątków, bo pewnie znów byś coś złośliwego odpisał. Dariuszku.
      • volvo74 Re: ollaaa_3 06.08.14, 05:50
        zależy czy chcesz zobaczyć piramidy i Kair czy nie ,no i Hotel w potędze masz ich dużo większy wybór bo jesteś 7 dni a wzdłuż tylko 4 co ogranicza mocno wybór
        ja osobiście nudzę się szybko w hotelach wiec jadę na Wzdłuż 11nastego

co do podobnych wycieczek z Hurghady z Kairem jest ;
        z RT Symbole Egiptu niestety tam jest 1 dzień Asuanie i 1 w Kairze co jest za mało na zwiedzanie
        z alfy star Egipt w przekroju ale oni za wszystko chcą dopłatę za górny pokład , za spanie w pociągu co w efekcie podnosi koszt wycieczki 2wukrotnie
        jest z Itaki Faraonada ale ci znowu zaczynają od Asuanu i nie ma czasu na Abu Simbel
        no i najciekawsza wycieczka jest z Logos Tour niestety cena 5 tyś za osobę trochę powala
        • sandrula33 Re: ollaaa_3 06.08.14, 09:36
          Hejka, nie znam hotelu z autopsji znam opinie turystow z ktorymi mam kontakt na co dzien, Makadi jest oddalone od Hurghady 40 km, poza hotem nie ma nic, pustynia. pisz tez na priva sandra_olejniczak@o2.pl
      • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.08.14, 10:03
        hotel jak hotel opinie ma różne, ale to sprawa subiektywna
        ponoć fajna rafka w zatoce

za to spore kłopoty z komunikacją do Hurghady - nie tyle kłopot co koszt

hotelowe busy są, ale przy kilku osobach lepiej taxi
        nas taki bus zostawił w Hurghadzie - wcześniej wyjechał
        taxi chcieli pow 30$, jeden zgodził się na 10 ale z zamiarem naciągnięcia nas, a było to ok 23

oczywiście sztuczka z podmianą banknotów się nie udała i zmykał spod hotelu gdy zacząłem wołać ochronę

generalnie Makadi fajne przestrzenne hotele z rafą ale Hurghada to Hurghada :)

fotki z Makadi www.fmix.pl/album/87767/makadi-bay-2012/1
        • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.11.14, 15:25
          daruisznow, zgadzam się z Tobą Hurghada to Hurghada, rzeczywiście rafki fajne w Makadi ale czy urlop to tylko rafki, na wycieczkę morską można się wybrać to cały dzień i posnurkować, pobyt na wyspie zależy od wycieczki 1 godzinę lub nawet 3 godziny do tego fajna zabawa czy też na nurkowanie sę wybrać można. Polecam. Z Makadi czy Sahl Hashesh też organizowane są wycieczki ale proszę pamiętać że każde lokalne biuro dolicza dodatkową opłatę za transfery to jest 5 dolarów za osobę dorosłą. Pozdrawiam
    • rojb.erek Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.08.14, 11:54
      sandrula, czy Ty pracujesz w tym BP z Hurgady? chodzi mi o LMHolyday czy jakoś tak, bo cos mi sie chyba tu gdzieś widziało ,że polecałaś to biuro. chciałabym się dowiedziec czy oczywiście nie teraz ale czy w ogóle organizują oni wycieczki do Jerozolimy ale powiedzmy 2-3 dniowe? i ewentualnie jaki byłby tego koszt. Na ich stronce nie ma takich info i ogólnie mało jest tam informacji bo chyba ją jeszcze budują.Ciekawie tez chyba będzie wyglądać ich oferta w Afryce w sensie poza Egiptem. Nie wiesz może jak oni planują to robić?będę wdzięczna za info. pozdrawiam
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 10.08.14, 14:23
        hejka, teraz wszystkie wyjazdy z Egiptu do Jerozolimy sa wstrzymane ze wzgledu na bezpieczenstwo i Izraelu, kiedy rusza nie umiem powiedziec. Na forum nie moge polecac lokalnych biur bo wiesz spam ale tak , jesli wiesz o czym pisze. Napisz na priva sandra_olejniczak@o2.pl
        • aga_a24 To i ja zapytam 11.08.14, 08:20
          skoro można:)
          jak z pogodą po 15 listopada?
          Do tej pory w Egipcie bywałam w maju, teraz mamy szansę jechać tylko w listopadzie. czy mamy szansę, że będzie ciepło? O której robi się ciemno? Jak woda w morzu i czy aquaparki hotelowe normalnie działają? Z góry wielkie dzięki za info.Pozdrawiam
        • shaq75 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 23.08.14, 09:59
          Hej Sandra,

28.08 lecę do Bella Vista. Czytałem, że niedaleko mieszkasz? ;) Mam pytanie, czy można gdzieś w okolicy pobiegać? Tydzień all inclusive trochę mnie przeraża i musze coś z tym zrobić. Byłem kilka razy ale w Sharm i średnio to wyglądało. Plażą to wiem, że bez szans, ale jakiś dłuższa ścieżka czy chodnik może? Wogóle czy widać,żeby ktoś biegał? Naturalnie temperaturę pomijam :)

Ostatecznie skorzystam z fitness w hotelu ale bieżnia to nie to samo:)

Dzięki i pozdrawiam!
            • shaq75 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 23.08.14, 10:57
              Ale ten chodnik jest na terenie Bella czy poza? Nie ma problemu, że jakiś strażnik nie przepuści itp? I jeszcze jedno przy okazji: czy z tego hotelu daleko jest do starej Hurghady? Można się przespacerować? W zsadzie dlatego wybór padł na HRG, żeby zobaczyć troszkę coś innego niż w Sharm
                • aga_a24 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 25.08.14, 06:54
                  To jeszcze o coś zapytam:) pewnie nie po raz ostatni:
                  czy pogoda na początku grudnia znacznie różnic się bedzie od tej w listopadzie(powrót do 20 listopada). Czyli ok. 3 tygodni różnicy. Jeśli pisałaś,że w H cieplej, to byłaby własnie H

Jeśli chodzi o XII wylot miałby być po 1, powrót do 11.
                  Jak morze, o której robi sie ciemno? Wyjazd z dzieciakami, więc nie wiem,czy warto sobie glowę.
                  Raz jeszcze wielkie dzięki
                  • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.08.14, 13:52
                    Witam,w grudniu robi sie ciemno ok 17 tej, temperatura w nocy znacznie spada do 12-13 stopni i spore wiatry wiec trzeba pomyslec o zabraniu czego cieplejszego, woda w morzu ok 22-23 stopnie. Calym rokiem odbywaja sie wycieczki morskie, czasem jak bardzo wieje od pustyni jest zamykane morze, ale to czasem.
                    • maaarys1 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.08.14, 14:20
                      Witam, czy czego mogę dowiedziec się o hotelu alf leila wa leila? Slyszałam że na miejscu można wykupic wejściówki do jungle aqua park czu to prawda czy koniecznie w piątek muszę wykupic je w biurze bo inaczej nie wejdę ? Jeśli jest taka opcja może wie ktoś ile to kosztuje. Prosze o odpowiedz lecimy 31.08 z dzieckiem ;-)
                      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.08.14, 14:36
                        Witam, hotel Alf Leila wa Leila dobry wybor, goscie nie narzekaja, duzy wybor restaturacji, druga linia brzegowa ale mnostwo basenow w roznych miejscach. Jesli chodzi o wejsciowki do jungle aquapark to hotel sprzedaje, wiem ze codziennie goscie jezdza, pierwsze slusze ze tylko w piatki ale dzisiaj bede w tym hotelu bo moi znajomi sa tam obiecuje zapytam, jutro odpowiem na pytanie. Pozdrawiam
                        • maaarys1 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.08.14, 14:49
                          Super z góry Ci bardzo dziękuje bo od nikogo nie mogę dostać konkretnej odpowiedzi to nasze pierwsze wakacje nie ukrywam, że zależy nam na wejściówkach do aqua żeby trochę poszaleć ;-) Ale w biurze cena 180 zł za 4 letnie dziecko wydaję mi się spora być może na miejscu takie dziecko będzie miało taniej nielimitowane wejścia do Jungle. Dobrze też uslyszec, że hotel jest w porządku. Czekamy na odpowiweź i gorąco pozdrawiamy! ;-)
    • 8cziken Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 22.09.14, 20:35
      a jak wygląda kwestia bezpieczeństwa poza kurortami? czy gdybym chciała jechać do Egiptu bez biura podróży, ewentualnie wykupić tylko przelot czarterowy a potem samodzielnie podróżować po kraju (rzecz jasna nie sama, z chłopakiem), to będzie bezpiecznie? Czy są jakieś regiony, które odradzasz?
    • markus177 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 04.10.14, 22:11
      Witam,

Mam pytanie - bo wybieram się w połowie stycznie do Hurghady. Jak z pogodą w styczniu i czy mocno wieje w tym czasie? Drugie pytanie - jaki hotel wybrać bo mam dylemat pomiędzy Jungle , Jaz Aquamarine i Titanic Beach. Podobno Titanic jest najgorszy z tych trzech. Prośba o Twoją opinię.

Pozdrawiam i góry dziekuję za odpowiedź.
      • bbarbie Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 04.10.14, 23:20
        Zdecydowanie Aquamarine.
        Bylam w lutym zeszlego roku. Titanic podupadl i nie jest wart swojej ceny. Jungle nie jest prz plazy i nie ma tylu podgrzewanych basenow co Aquamarine a to podstawa w zimie.
        W lutym zeszlego roku bylo cieplutko jednak wiatry byly. Baseny i aquaparki w Aquamarine sa oprocz tych przy plazy tez w glebi hotelu osloniete od wiatru i tam spokojnie mozna sie wylegiwac na slonku.
    • mklobusz Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 25.11.14, 20:40
      Planujemy wypad do Egiptu na początku stycznia dokładnie od 2.Zawsze jeździlismy pod koniec lutego. Czy temperatura na początku stycznia jest porównywalna do tej z konca lutego, czy jest może sporo chłodniej? Chcielibysmy poleniuchować na słońcu i sie ładnie opalic. A może jednak lepiej przełożyć wyjazd na koniec lutego?
    • shirley_summer Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 16.12.14, 21:04
      Cześć, mam dwa pytania.:)

Rozważam następujące hotele w Hurghadzie:
      Sea Star Beau Rivage - bo blisko do miasta, blisko do El Gouny, w necie dosyć dobre opinie, ale hotel raczej mały,
      Titanic Beach Spa & Aquapark - bo duży kompleks z aquaparkiem i byłoby co robić, ale ludzie narzekają na obsługę i jedzenie, daleko do miasta,
      Hilton Long Beach - spory kompleks z atrakcjami, ale opinie ludzi są podzielone, daleko do miasta.

Druga rzecz - chcę jechać sama, czy mogę bez obaw pojechać do Hurghady, pochodzić po Sakkali, Daharze, pójść na bazar, zobaczyć nową marine, pójść do jakiejś knajpki coś zjeść, czy raczej tubylcy mnie zamęczą, tudzież jest to średnio bezpieczne?
      • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 17.12.14, 08:41
        Z Sea Star kilka razy wypływaliśmy na nurki z Synuś Divers. Przez hotel z pewnością się przeszedłem, ale zbytnio go nie pamiętam, raczej było OK coś w stylu Tritona ale na głębokiej prowincji i praktycznie wszędzie daleko. Obok jest hotel Davici z zewnątrz sprawia dobre wrażenie ale w polskich BP raczej go nie ma

co do El Gouny to bez różnicy skąd się wybierzesz bo i tak trzeba tam jechać taxi lub busem - nie korzystalem
        www.fmix.pl/album/20881/1/egipt-2009-el-gouna.html
        Long Beach to przeciwległy koniec miasta ale hotel fajny, dużo przestrzeni, nawet kawalek rafki
        www.fmix.pl/album/54252/1/egipt-2010.html
        chcę jechać sama, czy mogę bez obaw pojechać do Hurghady, pochodz
        > ić po Sakkali, Daharze, pójść na bazar, zobaczyć nową marine, pójść do jakiejś
        > knajpki coś zjeść, czy raczej tubylcy mnie zamęczą, tudzież jest to średnio bez
        > pieczne?

wszystko zależy od Twojego zachowania, wiele kobiet jeździ i sobie świetnie radzi na miejscu, czasami lepiej niż faceci... :)
        Jeżeli się wybierasz piewrwszy raz to lepiej poznac na miejscu kogoś kto był już i na początek zwiedzać razem. Mimo wszystko to inna kultura i na wiele rzeczy trzeba zwracać uwagę - poczytaj forum

Osobiscie radzę jakiś większy hotel gdzie będzie więcej Polaków. Jeśli optujesz za Daharem to wg mnie Triton - wszędzie blisko i hotel OK - chyba że oczekujesz luksusów, ale sądząc po wstępnym wyborze będzie pasował
        Jest tam wielu ludzi nurkujących, ktorzy są któryś raz z kolei w E i z pewnością poradzą na miejscu, no i polska guest relations
          • shirley_summer Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 17.12.14, 16:53
            Hej, wybieram miedzy trzema hotelami, które wymieniłam, najbardziej skłaniam się ku Sea Star ze względu na lokalizację (może na obrzeżach, ale 2 km na Dahar i chyba z 5 do Sakkali - to jednak bliżej niż 20-30 km) i opinie. Empire odrzucam, bo opinie bywają bardzo kiepskie, poza tym chciałabym jednak coś lepszego niż hotel 3* o podstawowym standardzie. Chcę jechać na początku stycznia na objazd + wypoczynek, więc wybieram spośród hoteli dostępnych w ofercie i te 3 najbardziej przypadły mi do gustu.
    • moniaolaola Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 10:32
      Chciałam Ciebie spytać o Senzo Mall ,czy poza sklepami firmowymi są tam sklepiki miejscowych sprzedawców z sziszami i ,,oryginalnymi zegarkami".Będę w Ali Baba Palace i nie chciałam się zapuszczać już do Sakkali , a może wiesz czy w hotelu jest jakiś sklepik
      • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 11:07
        nie chciałam się zapuszczać już do Sakkali

Nie wiesz co tracisz.... :)
        pewnie pierwszy raz w Egipcie

mimo obaw warto wybrać sie do centrum a jeszcze bardziej do Dahar - zobacz moje fotki - link w stopce

Senzo to kawałek "zachodu" w tym kraju
        • moniaolaola Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 13:44
          Tym razem nie chciałam zapuszczać się do Sakkali. Znam i Dahar i Sakalę, ale nie chcę marnować dnia po bieganiu po sklepach,natomiast do Egiptu latam sama z córką,więc nocne wypady akurat dla mnie odpadają,kocham ten kraj,ale nie ufam. Muszę coś kupiç dla kogoś i dlatego pytam. Wybrałam Alibabę ze względu na rafę przy Jasminie i nie lubię hoteli miejskich wolę ubocza.
          • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 21:42
            moniaolaola napisał(a):
            Muszę coś kupiç dla kogoś i dlatego pytam. Wybrałam Alibabę ze względu na rafę przy Jasminie

Jeśli nie pierwszy raz to zapewne wiesz że prawie wszystko można kupić na lotnisku

Rafa przy Jasminie? Przecież tam jest piaszczysta plaża, rybki raczej przy pomoście Alibaby

No to będziesz w "rezydecji" naszago Cairo :)
            • moniaolaola Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 22:12
              Na lotnisku ,,oryginalnych"conversów nie kupię:). A co do ,,rafy" jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, z tego co czytałam coś tam pozostało, a na popływanie rekreacyjne przy hotelu wystarczy.Czasem trzeba się dostosować do towarzysza wyjazdu przy wyborze lokum, z Gdańska ceny kosmiczne a z Poznania całkiem miło udało się kupić, choć trochę daleko. Zdecydowanie wolałabym Marsa ale z dzieciakami trochę zbyt wietrznie. A co do Cairo nadal nie wiem kim jest- myślałam że rezydentem. :)
    • olciamik Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 14:06
      hej sandrula :) możesz napisać jak jest aktualna pogoda w hurghadzie ?? Da się teraz w ciągu dnia poleżeć na leżaku i poopalać ??wylatujemy w teraz w piątek i trochę sie obawiam bo oglądałam na necie prognozy i pisze że bedzie po 17 , 16 stopni , może temperatura odczuwalna jest większa ??
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 15:34
        hejka olciamik, no wiało tu bardzo trzy dni morze było zamknięte ale dzisiaj jest już lepiej, wczoraj wieczór też był cieplejszy, ale w sumie wieczory chłodne trzeba mieć ciepłą bluzę ja w kurtce takiej jesiennej chodzę i wcale nie jest mi w niej za gorąco. Jeśli chodzi o dni to jeśli nie wiele można na plaży poleżeć temperatury w ciągu dnia ponad 20-scia od 15 temperatura ma iść w górę nawet do 25-26 oby bo moja córka też przylatuje na ferie, jakbyś miała pytania możesz pisać na priva.
    • stefaniszyn32 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 10.02.15, 10:53
      Czy w Hurghadzie lub Sharm można wynająć prywatnie niedrogie mieszkanie na 3-4 miesiące ???
      Pytam , bo jest sporo ofert samych przelotów z biur podróży ,chcących zwrócić sobie
      chociaż część kosztów za niesprzedane wyloty.
    • angelika6xo Proszę o pomoc 23.02.15, 20:44

Witam bardzo proszę o pomoc niewiem gdzie mogę uzyskać informacje a mam bardzo mało czasu. Lece do egiptu do Marsa el alam czy jakoś tak potrzebuje dostepu do internetu. niewiem czy moge moge dostać tam lunb gdzies w poblizu modem z karta do internetu? jest tam coes takiego? jakie ceny jaki transfer prosze pomocy
      • dariusznow Re: Proszę o pomoc 24.02.15, 12:16
        ja takie sprawy w tamtych rejonach załatwiałem z rezydentem
        dostałem używany modem i kartę 4Gb i działało, a byłem jeszcze dale na południe za Marsa

Modem jeśli masz weź z Polski - może zadziała
        Jak lądujesz w Hurghadzie to karte kupisz na lotnisku, jak w Marsa to pozostaje pomoc rezydenta
            • guitar_shark Re: Proszę o pomoc 26.02.15, 10:02
              Majkelllll, maile do Ciebie nie dochodzą, wracają wysyłane z dwóch różnych poczt. Umieściłeś link komercyjny. Jest wyraźny zakaz linkowania do stron zajmujących się handlem.
              • majkelllll Re: Proszę o pomoc 26.02.15, 10:21
                Nie wiem dlaczego emaile do mnie nie dochodzą. Skoro jest zakaz umieszczania linków do stron zajmujących się handlem to nie można nawet umieścić linku do lokalnego biura podróży itd. Jak miałem udzielić odpowiedzi komuś kto chce kupić kartę sim nie podając linku do tej strony??
                • guitar_shark Re: Proszę o pomoc 26.02.15, 10:26
                  Majkelllll - po prostu wtedy nie możesz pomóc i udzielić odpowiedzi w ten sposób. Zasady działania forum Gazety są jasno określone i choćbyśmy chcieli nieba przychylić osobie, której się nie chce czegoś na forum poszukać, a było wielokrotnie tłumaczone (no naprawdę o kartach SIM w Marsa napisano już chyba wszystko) - to nie możemy.
                  • majkelllll Re: Proszę o pomoc 26.02.15, 10:37
                    W drugim poście nie było już linku a też został usunięty :) Ale oki skoro są takie zasady to trzeba ich przestrzegać, chociaż według mnie nie tak to powinno wyglądać.