Dodaj do ulubionych

Mieszkam w Egipcie - pytajcie

30.07.14, 13:09
Witam, mieszkam w Egipcie, spotykam wielu polakow, maja mnostwo pytan, na ktore moge odpowiedziec. Od lat wieczny problem ktory hotel, wybrac? Mieszkam w Hurghadzie chetnie podpowiem.
Obserwuj wątek
    • aksas Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 31.07.14, 12:01
      to moze daj mejla:)
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 31.07.14, 12:51
        pewnie pisz sandra_olejniczak@o2.pl
    • darek.b70 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 31.07.14, 12:40
      Hej co możesz powiedzieć o hotelu "Staigenberger Aqa Magic " a chodzi o obowiązujący strój na kolację dla facetów i ogólnie zakwaterowanie z góry dzięki .
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 31.07.14, 12:57
        a sorki zapytam w jakim wieku jestescie bo to hotel ok fajny ale raczej dla starszych. Jesli chodzi o stroj na kolacje to bez przesady nie w garniturze ale tez nie w krotkich spodenkach, ale rzeczywiscie w tym hotelu bardzo obsluga zwraca uwage na stroj, wiec bez przesady ale w miare do pory dnia. Jesli masz pytania pisz na priva, sandra_olejniczak@o2.pl
    • rojb.erek Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 31.07.14, 16:52
      hejka :)
      mam pytanie do Ciebie: orientujesz się może, czy lotnisko w Tabie działa? czy już się podniosło bo słyszalam ,że po powodzi nie wyglądało to najlepiej.
      z góry dzięki za wszelkie info :)
      pozdrawiam
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 01.08.14, 12:19
        Witam, szczerze mowiac nie jestem pewna, podobno juz dziala, ale sytuacja na Synaju nie jest za ciekawa. Nie wiem dlaczego chcecie leciec do Taby, wycieczki do Jerozolimy sa wszystkie wstrzymane, poki co. W Hurghadzie sielanka i spokoj.
    • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 01.08.14, 13:40
      Długo w tej Hurgh? I czym się zajmujesz jeśli nie tajemnica :)

Na temat nurków masz orientację?
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 02.08.14, 09:17
        Hejka dariusznow nie tajemnica, pisz do mnie na priva sandra_olejniczak@o2.pl
    • egiptor Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 02.08.14, 00:24
      Chciałbym zamieszkać w Egipcie. Na emeryturze. Może być Hurghada, Asuan, Port Ghalib ;)
      Ale Tusk odwlókł termin przeprowadzki, no i robi się tam aciekawie. Aszkoda.
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 02.08.14, 13:17
        hejka nic straconego jeszcze, tu w Hurghzadzie sopro ludzi z europy kupuje mieszkania.
    • ollaaa_3 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 02.08.14, 22:46
      Witam,
      chciałabym się wybrać na wycieczkę objazdową do Egiptu, problem w tym że nie wiem co lepiej wybrać czy Egipt wzdłuż Nilu, czy Potęgę Południa. Ponadto pracownik biura podróży odradza teraz wyjazdy do tego kraju. Mam zamiar jechać na 15dni - koniec sierpnia, początek września, czy wycieczka jest bezpieczna?
      Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie,
      Ola
      • jaru31 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 03.08.14, 07:53
        Jakim prawem pracownik biura odradza skoro jest bezpiecznie.
        • nelamela Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 03.08.14, 09:58
          Napisałam na priv.Pozdrawiam...
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 03.08.14, 17:11
        hejka, odpowiadam i dziwie sie agentom w polsce ktorzy odradzaja podroz do Egiptu, ja mieszkam w Hurghadzie jest tu calkiem bezpiecznie, codziennie sa organizowane wycieczki, jest wszystko ok.
        • anjaa00 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 03.08.14, 18:02
          czemu wszyscy na priv, przeciez po to jest forum wlasnie.....inni tez moga miec podobne pytania...
          • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 03.08.14, 18:18
            uwazam ze trzeba uszanowac prosbe, jesli ktos chce na priva, nie wszyscy sobie zycza, przepraszam czasem dziwnych komentarzy na forum. Dziekuje za kontakt na priva, piszcie odpowiadam, przepraszam nie zawsze od razu, bo tez pracuje.
            • ritos8 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 04.08.14, 19:26
              A są może takei bankomaty w których wypłacę dolary? hurghada.Orientujesz się o hotel Serenity FUN City?"
      • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 04.08.14, 09:19

jedź i nie słuchaj głupot ;)
        pewnie mają za Grecje czy Turcje większe prowizje :)

Obie opcje na lato to z lekka hardcor, bedzie jak w piekarniku, a to nie sprzyja zwiedzaniu, nie lepiej jesień zima, wieje, ale nie smaży :)

jeśli już to rejs i kilka dni w hotelu, nad morzem zawsze przyjemniej
        osobiscie jestem przeciwnikiem letnich wyjazdów do Egiptowa
    • dandolina5 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 03.08.14, 11:52
      czesc.chcialabym zasiegnac informacji na temat Egiptu.Czy byloby to mozliwe na skrzynke pocztowa moja to latynos0malpawpkropkapl pozdrawiam i licze na twaoja odpowiedz
      • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 04.08.14, 09:23
        następna amatorka "gotowców"

czesc.chcialabym zasiegnac informacji na temat Egiptu

od tego są przewodniki, informatory, internet i to forum, ale trzeba troche poszperać i poczytać

Czyżbyś liczyła, że ktoś Ci napisze indywidualny przewodnik po Egipcie?

Jak rozeznasz temat i będziesz miała szczegółowe pytania (podobno nie ma głupich) wtedy pisz i pytaj

założyłem, że jesteś kobietą, zapewne blondynką :)
        • 19sara78 :) 04.08.14, 18:39
          Co Ty masz do tych blondynek?
          Domniemywam, że w przeszłości musiałeś dostać niezłego kosza od pięknej długonogiej błękitnookiej blondynki ....i nie chce się kłócić.
          Ja osobiście nie jestem blondynką :) Ale Twoja podteksty w kierunku do dziewczyn, dają wiele do myślenia. Dariuszku, to kiedy następny wypad urlopowy? z chęcią coś bym ciekawego oglądnęła.
          • nelamela Re: :) 04.08.14, 21:47
            A ja mam jeszcze jedno pytanie czysto techniczne:czy ze studolarówką wydaną w 1996 będe miała problem przy wymianie czy mogę nią spokojnie zapłacić za wizę i nikt się nie przyczepi?Czytam że jest problem z pieniędzmi sprzed 1996,a co z tymi wydanymi w 1996?Pozdrawiam...Agnieszka
            • dariusznow Re: :) 05.08.14, 08:29
              na wizę najlepiej mieć odliczoną kasę, bo resztę moższ otrzymać w LE i to po zaniżonym kursie

setke spokojnie wymienisz w każdym banku, jedynie w kantorach robią problemy i to nie zawsze
          • dariusznow Re: :) 05.08.14, 08:51
            I kto się tu czepia? Nie lubie takich ogolników, aby sie czegoś towiedzieć wypada włożyć w to trochę inwencji i zaangażowania

Domniemywam, że w przeszłości musiałeś dostać niezłego kosza od pięknej długonogiej błękitnookiej blondynki ....i nie chce się kłócić.
            Tak wygląda moja żona więc z koszem pudło :O

to kiedy następny wypad urlopowy? z chęci
            > ą coś bym ciekawego oglądnęła.

A co oglądałaś ostatnio? była ciekawa wyspa i wspaniałe widoki nie mówiąc o atmosferze

kolejny wyjazd 18 bm
            • 19sara78 Re: :) 06.08.14, 18:57
              No nie, załatwiłeś usunięcie mojego wątku? oj nie ładnie.
              18 bm, wybierasz się do Hurgady? (jeśli oczywiście ze mną rozmawiasz:) )
              • dariusznow Re: :) 07.08.14, 07:38
                nie załatwiłem tylko poprosiłem o usunięcie i nie życzę sobie takich osobistych komentarzy nie związanych z tematem wątku
              • dariusznow Re: :) 07.08.14, 07:40
                18 bm, wybierasz się do Hurgady?

Nie do Hurghady
                • 19sara78 Re: :) 07.08.14, 10:08
                  No widzisz, jak to jest, Ty każdemu możesz dogryzać i ze wszystkich się naśmiewać, a jak już ktoś coś powie na Twój temat, to boże broń jaki jestem obrażalski.
                  Nie znam Cie, ale i tak Cię lubię.
                  Jesteś mądrą osobą, dużo wiesz o Egipcie, chętnie czytam Twoje wpisy, tez nie lubię się droczyć.
                  Ech ten internet.
                  A można wiedzieć gdzie lecisz? Pewnie w jakieś ciekawe miejsce, mało popularne i interesujące, dlatego pytam.
                  Chciałabym tez wiedzieć, czy są jakieś niuanse na lotnisku, do których warto się przygotować i czy ten Dahar to tak naprawdę przeraża jak jak niektórzy opisują :)
                  Nie chce zakładać takich wątków, bo pewnie znów byś coś złośliwego odpisał. Dariuszku.
        • palika7 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 05.11.14, 12:00
          witam potrzebuje kupić karte do internetu jaka będzie najlepiej działała i nałatwiej się zalogować
    • doris2014 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 05.08.14, 13:00
      wybieram 14 sierpnia do Egiptu do hotelu Al Nabira Grand Makadi niedaleko Hurhgady. Czy znasz ten hotel, jaka jest Twoja opinia?
      Szukamy kogoś, kto nam pokaże Hurghadę :-)
      • volvo74 Re: ollaaa_3 06.08.14, 05:50
        zależy czy chcesz zobaczyć piramidy i Kair czy nie ,no i Hotel w potędze masz ich dużo większy wybór bo jesteś 7 dni a wzdłuż tylko 4 co ogranicza mocno wybór
        ja osobiście nudzę się szybko w hotelach wiec jadę na Wzdłuż 11nastego

co do podobnych wycieczek z Hurghady z Kairem jest ;
        z RT Symbole Egiptu niestety tam jest 1 dzień Asuanie i 1 w Kairze co jest za mało na zwiedzanie
        z alfy star Egipt w przekroju ale oni za wszystko chcą dopłatę za górny pokład , za spanie w pociągu co w efekcie podnosi koszt wycieczki 2wukrotnie
        jest z Itaki Faraonada ale ci znowu zaczynają od Asuanu i nie ma czasu na Abu Simbel
        no i najciekawsza wycieczka jest z Logos Tour niestety cena 5 tyś za osobę trochę powala
        • sandrula33 Re: ollaaa_3 06.08.14, 09:36
          Hejka, nie znam hotelu z autopsji znam opinie turystow z ktorymi mam kontakt na co dzien, Makadi jest oddalone od Hurghady 40 km, poza hotem nie ma nic, pustynia. pisz tez na priva sandra_olejniczak@o2.pl
      • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.08.14, 10:03
        hotel jak hotel opinie ma różne, ale to sprawa subiektywna
        ponoć fajna rafka w zatoce

za to spore kłopoty z komunikacją do Hurghady - nie tyle kłopot co koszt

hotelowe busy są, ale przy kilku osobach lepiej taxi
        nas taki bus zostawił w Hurghadzie - wcześniej wyjechał
        taxi chcieli pow 30$, jeden zgodził się na 10 ale z zamiarem naciągnięcia nas, a było to ok 23

oczywiście sztuczka z podmianą banknotów się nie udała i zmykał spod hotelu gdy zacząłem wołać ochronę

generalnie Makadi fajne przestrzenne hotele z rafą ale Hurghada to Hurghada :)

fotki z Makadi www.fmix.pl/album/87767/makadi-bay-2012/1
        • doris2014 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.08.14, 10:13
          dzięki za info
          • ritos8 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.08.14, 11:10
            A są może takei bankomaty w których wypłacę dolary? hurghada.Orientujesz się o hotel Serenity FUN City?"
            • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.08.14, 07:50
              pytanie do sandruli, ale nie wydaje mi się, że nie ma takich bankomatów nawet w Egipcie, bankomaty raczej wydają walutę danego kraju

są za to bankomaty wymieniające waluty na LE na pewno w Senzo

osobiście co do bankomatów za granicą to mam mieszne uczucia od czasu jak widziałem Norwega, ktoremu "zjadło" kartę w Dubrowniku, byli tam na wycieczce 1 dzień
              • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.08.14, 10:04
                wiem ze w niektorych hotelach maja bankomaty co wyplacaja euro ale nie umiem powiedziec w jakich, prezwaznie w kazdym hotelu jest bankomat co wymienia waluty na LE
        • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.08.14, 10:10
          no fajne rafy ale w zatoce Makadi duze odplywy sa wiec uwazajcie w harmony czasem prawie 600 metrow trzeba isc po wodzie rzeby dojsc do rafy.
        • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.11.14, 15:25
          daruisznow, zgadzam się z Tobą Hurghada to Hurghada, rzeczywiście rafki fajne w Makadi ale czy urlop to tylko rafki, na wycieczkę morską można się wybrać to cały dzień i posnurkować, pobyt na wyspie zależy od wycieczki 1 godzinę lub nawet 3 godziny do tego fajna zabawa czy też na nurkowanie sę wybrać można. Polecam. Z Makadi czy Sahl Hashesh też organizowane są wycieczki ale proszę pamiętać że każde lokalne biuro dolicza dodatkową opłatę za transfery to jest 5 dolarów za osobę dorosłą. Pozdrawiam
    • rojb.erek Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.08.14, 11:54
      sandrula, czy Ty pracujesz w tym BP z Hurgady? chodzi mi o LMHolyday czy jakoś tak, bo cos mi sie chyba tu gdzieś widziało ,że polecałaś to biuro. chciałabym się dowiedziec czy oczywiście nie teraz ale czy w ogóle organizują oni wycieczki do Jerozolimy ale powiedzmy 2-3 dniowe? i ewentualnie jaki byłby tego koszt. Na ich stronce nie ma takich info i ogólnie mało jest tam informacji bo chyba ją jeszcze budują.Ciekawie tez chyba będzie wyglądać ich oferta w Afryce w sensie poza Egiptem. Nie wiesz może jak oni planują to robić?będę wdzięczna za info. pozdrawiam
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 10.08.14, 14:23
        hejka, teraz wszystkie wyjazdy z Egiptu do Jerozolimy sa wstrzymane ze wzgledu na bezpieczenstwo i Izraelu, kiedy rusza nie umiem powiedziec. Na forum nie moge polecac lokalnych biur bo wiesz spam ale tak , jesli wiesz o czym pisze. Napisz na priva sandra_olejniczak@o2.pl
        • aga_a24 To i ja zapytam 11.08.14, 08:20
          skoro można:)
          jak z pogodą po 15 listopada?
          Do tej pory w Egipcie bywałam w maju, teraz mamy szansę jechać tylko w listopadzie. czy mamy szansę, że będzie ciepło? O której robi się ciemno? Jak woda w morzu i czy aquaparki hotelowe normalnie działają? Z góry wielkie dzięki za info.Pozdrawiam
          • sandrula33 Re: To i ja zapytam 11.08.14, 12:50
            witam w listopadzie tak ok 17-18 sta robi sie ciemno a w ciagu dnia slonce 25-27 stopni, woda ok 23-24 stopnie tak ze spoko wszystko dziala tu 12 miesiecy w roku, wycieczki morskie caly czas dzialaja, czasem jak spory wiatr jest zamykane morze ale to sporadyczne przypadki w listopadzie czesciej wieje bardziej w styczniu.
            • aga_a24 Re: To i ja zapytam 11.08.14, 13:23
              Przepraszam,że nie zadałam pytania od razu: cieplej w Sharm, czy Hurghadzie?
              • sandrula33 Re: To i ja zapytam 11.08.14, 14:07
                zdecydowanie w hurhadzie, na synaju w zimie wieje
    • kamil849 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 12.08.14, 20:08
      Mam pytanie do Sandruli33, czy Egipcjanie pija yerba mate?
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 14.08.14, 10:31
        Witam, nie wiem ale to ziolo z ktorego robi sie herbate pochodzi z poludniowej ameryki
        • nelamela Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 18.08.14, 09:16
          Wróciłam w piątek z Hurghady i jestem zachwycona.Spokój,dobra atmosfera,życzliwi ludzie,pyszne jedzenie,pogoda...Ech chce się znowu wracać...Byłam pierwszy raz i pomimo początkowych obaw na pewno wrócę tam znowu.Polecam z całego serca...Pozdrawiam.
    • zedyta1 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 18.08.14, 17:45
      witam
      jaka jest pogoda w listopadzie ?
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 18.08.14, 19:31
        w listopadzie, sa krotsze dni, wiecej wieje ale w ciagu dnia 25-27. W marsa el alam troche cieplej w zime to ponad 200 km od Hurghady na poludnie, tez fajny kurort, piekne rafy. Napisz na priva cos ci doradze.
        • shaq75 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 23.08.14, 09:59
          Hej Sandra,

28.08 lecę do Bella Vista. Czytałem, że niedaleko mieszkasz? ;) Mam pytanie, czy można gdzieś w okolicy pobiegać? Tydzień all inclusive trochę mnie przeraża i musze coś z tym zrobić. Byłem kilka razy ale w Sharm i średnio to wyglądało. Plażą to wiem, że bez szans, ale jakiś dłuższa ścieżka czy chodnik może? Wogóle czy widać,żeby ktoś biegał? Naturalnie temperaturę pomijam :)

Ostatecznie skorzystam z fitness w hotelu ale bieżnia to nie to samo:)

Dzięki i pozdrawiam!
          • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 23.08.14, 10:07
            Tu nie ma jako takich sciezek ale w okolicy bella Vista jest dlugi chodnik wzdluz morza spokojnie mozesz tam pobiegac.
            • shaq75 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 23.08.14, 10:57
              Ale ten chodnik jest na terenie Bella czy poza? Nie ma problemu, że jakiś strażnik nie przepuści itp? I jeszcze jedno przy okazji: czy z tego hotelu daleko jest do starej Hurghady? Można się przespacerować? W zsadzie dlatego wybór padł na HRG, żeby zobaczyć troszkę coś innego niż w Sharm
              • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 23.08.14, 20:22
                chodnik jest poza hotelem wzdluz ulicy sheraton road, ulicy ktora ciagnie sie wzdluz nabrzeza, kilka km.
                • aga_a24 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 25.08.14, 06:54
                  To jeszcze o coś zapytam:) pewnie nie po raz ostatni:
                  czy pogoda na początku grudnia znacznie różnic się bedzie od tej w listopadzie(powrót do 20 listopada). Czyli ok. 3 tygodni różnicy. Jeśli pisałaś,że w H cieplej, to byłaby własnie H

Jeśli chodzi o XII wylot miałby być po 1, powrót do 11.
                  Jak morze, o której robi sie ciemno? Wyjazd z dzieciakami, więc nie wiem,czy warto sobie glowę.
                  Raz jeszcze wielkie dzięki
                  • faraon.drugi Zdalem poprawke z jezyka polskiego - doradze 25.08.14, 10:06

Nazwe Polakow i Polski jako kraju pisze sie duza litera. Tak jak Egipt. Prosze wiec,
                    bez arabskiego szowinizmu Kordulo.
                  • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.08.14, 13:52
                    Witam,w grudniu robi sie ciemno ok 17 tej, temperatura w nocy znacznie spada do 12-13 stopni i spore wiatry wiec trzeba pomyslec o zabraniu czego cieplejszego, woda w morzu ok 22-23 stopnie. Calym rokiem odbywaja sie wycieczki morskie, czasem jak bardzo wieje od pustyni jest zamykane morze, ale to czasem.
                    • maaarys1 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.08.14, 14:20
                      Witam, czy czego mogę dowiedziec się o hotelu alf leila wa leila? Slyszałam że na miejscu można wykupic wejściówki do jungle aqua park czu to prawda czy koniecznie w piątek muszę wykupic je w biurze bo inaczej nie wejdę ? Jeśli jest taka opcja może wie ktoś ile to kosztuje. Prosze o odpowiedz lecimy 31.08 z dzieckiem ;-)
                      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.08.14, 14:36
                        Witam, hotel Alf Leila wa Leila dobry wybor, goscie nie narzekaja, duzy wybor restaturacji, druga linia brzegowa ale mnostwo basenow w roznych miejscach. Jesli chodzi o wejsciowki do jungle aquapark to hotel sprzedaje, wiem ze codziennie goscie jezdza, pierwsze slusze ze tylko w piatki ale dzisiaj bede w tym hotelu bo moi znajomi sa tam obiecuje zapytam, jutro odpowiem na pytanie. Pozdrawiam
                        • maaarys1 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.08.14, 14:49
                          Super z góry Ci bardzo dziękuje bo od nikogo nie mogę dostać konkretnej odpowiedzi to nasze pierwsze wakacje nie ukrywam, że zależy nam na wejściówkach do aqua żeby trochę poszaleć ;-) Ale w biurze cena 180 zł za 4 letnie dziecko wydaję mi się spora być może na miejscu takie dziecko będzie miało taniej nielimitowane wejścia do Jungle. Dobrze też uslyszec, że hotel jest w porządku. Czekamy na odpowiweź i gorąco pozdrawiamy! ;-)
                          • maaarys1 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.08.14, 14:57
                            Muszę sprostować moje zapytanie. Chodziło o to że w piątek w biurze przy odbiorze biletów muszę się zdecydować czy kupuje wejściówki u nich koszt 540 zł w tym 4 letnie dziecko i 2 os dorosłe. A powiedziano mi że na miejscu mogę nie wykupić takich nielimitowanych wejściówek, rezydent że najtańsza opcja to ta w biurze, a ja im nie do końca wierzę. .,,, że na miejscu nie wykupie tych wejściówek. ., . Jeśli masz możliwości bardzo proszę o zorientowanie się czy można je wykupić na miejscu i ile kosztują. Z góry wielkie dzięki ;-)
                            • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.08.14, 16:02
                              ok ale napisz mi ile wejs macie za te 540 PLN codziennie??? bo to chyba wazne
                            • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.08.14, 16:06
                              napisz do mnie na priva
    • zedyta1 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.08.14, 16:46
      witam, poleć fajny hotel w Hurghadzie na listopad, wymagający nie jesteśmy, tylko nie chcemy się nudzić wieczorami :)
      • maaarys1 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.08.14, 17:06
        Słyszałam że w Alf Leila są fajne występy wieczorne ;-)
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 28.08.14, 11:06
        Tak Alf Leila Wa Leila jest fajny, ale nie wiem jak z basenami czy maja podgrzewane bo w listopadzie juz noce sa chlodne i woda w basenach zimna, Jazz aquamarine, polecam tam na pewno sa podgrzewane baseny,
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.11.14, 15:30
        Jeszcze Picalbatrosy np. Palace polecam
    • 8cziken Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 22.09.14, 20:35
      a jak wygląda kwestia bezpieczeństwa poza kurortami? czy gdybym chciała jechać do Egiptu bez biura podróży, ewentualnie wykupić tylko przelot czarterowy a potem samodzielnie podróżować po kraju (rzecz jasna nie sama, z chłopakiem), to będzie bezpiecznie? Czy są jakieś regiony, które odradzasz?
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 23.09.14, 12:02
        Witam, jest spokojnie, no moze polnocny Synai to nie polecam ale Hurghada, Marsa El alam, nic sie tu zlego nie dzieje, my z kolezankaki chodzimy po ulicach i naprawde zapewniam ze jest bezpiecznie. Poza biurem, taniej zdecydowanie, czesto moi znajomi z Polski wykupuja tylko przelot a my tu dla nic wynajmujemy apartament.
        • wiel.blondynka Hijab 23.09.14, 13:54

Sandrula, czy nosisz hijab?
          • sandrula33 Re: Hijab 23.09.14, 15:26
            no wiesz, nie noszę jestem Polką, chrześcijanką, mam bląd włosy, i chodzę normalnie ubrana. Pozdrawiam
            • piasek.mi.zgrzyta Urodzaj na blondynki 23.09.14, 16:44
              sandrula33 napisał(a):

> mam bląd włosy...<

To sie rzuca w oczy:)
        • kasiulla88 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 23.09.14, 15:09
          Sandrula33 a jak w Sharm? W samym kurorcie jest spokój? Wiesz coś może?
          • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 23.09.14, 16:08
            Wiem, jest spokój bez obaw, trochę naszę Polskie media przesadzają z informacjami o sytuacji politycznej w Egipcie, tak samo było podczas rewolucji, te informacje trzeba podzielic nawet na cztery.
            • kasiulla88 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 23.09.14, 16:16
              Super, dziękuję! pozostało 6 dni do wakacji! :))
            • ewa.dax Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 24.09.14, 19:26
              chciałam zapytać o sea gull premium czy warto się tam wybrać stary sea gull znam bo byłam wybieramy się z mezem chyba 2.10 ale jeszcze się odezwe jak co to może się spotkamy>>pozdrawiam
        • 15iwo15 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 22.09.15, 11:37
          Witaj sandrula, mieszkasz, nadal w Egipcie jesli tak to bede miala kilka pytan. Ja lece do Hurghady 1.10.2015
    • demeck Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 24.09.14, 14:34
      Witam. Pytanie z innej beczki.jakim alkoholem rozcienczyc olejek zapachowy i w jakich proporcjach..pozdrawiam.
    • ewa.dax Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 24.09.14, 19:18
      do sandrula33:witam czy może pani jeszcze raz podac adres mail bo nie mogę nic wysłac
      • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 26.09.14, 08:05
        sandra_olejniczak@o2.pl

trzeci post od góry :O

helooo, pobudka czytanie nie boli, z myśleniem bywa różnie...
    • markus177 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 04.10.14, 22:11
      Witam,

Mam pytanie - bo wybieram się w połowie stycznie do Hurghady. Jak z pogodą w styczniu i czy mocno wieje w tym czasie? Drugie pytanie - jaki hotel wybrać bo mam dylemat pomiędzy Jungle , Jaz Aquamarine i Titanic Beach. Podobno Titanic jest najgorszy z tych trzech. Prośba o Twoją opinię.

Pozdrawiam i góry dziekuję za odpowiedź.
      • bbarbie Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 04.10.14, 23:20
        Zdecydowanie Aquamarine.
        Bylam w lutym zeszlego roku. Titanic podupadl i nie jest wart swojej ceny. Jungle nie jest prz plazy i nie ma tylu podgrzewanych basenow co Aquamarine a to podstawa w zimie.
        W lutym zeszlego roku bylo cieplutko jednak wiatry byly. Baseny i aquaparki w Aquamarine sa oprocz tych przy plazy tez w glebi hotelu osloniete od wiatru i tam spokojnie mozna sie wylegiwac na slonku.
        • amach102 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.10.14, 19:02
          popieram poprzedniczkę.mam dokładnie takie samo zdanie
    • hawu1 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 05.10.14, 20:53
      Witam. Jak z wycieczkami do Kairu ? Czy bezpiecznie jechać z lokalnego biura? jesli tak to z jakiego i jaka jest cena?
      • aga_a24 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 08.10.14, 11:07
        a ja zapytam, czy teraz w ogóle bezpiecznie jest jechać do Kairu, czy sobie odpuścić?
        Chcieliśmy ze starszym synem pojechać, ale ponoć sytuacja coraz gorsza.To prawda?
        • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 25.10.14, 21:18
          Witam, jest bezpiecznie do Kairu z Hurghady organizowane sa wycieczki z Sharm tylko samolotem.
          • egiptor Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 25.10.14, 22:23
            Bezpiecznie? To co z kamerkami? Pytam po raz ostatni?
            • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.10.14, 17:17
              Hejka, jest bezpiecznie, są organizowane wycieczki z Hurghady do Kairu. O jakie kamerki pytasz bo nie doczytałam się, sorki
              • egiptor Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie kamerki 28.10.14, 06:38
                O kamerki z wątku o kamerkach :)
                Jest poniżej
                • 71daro Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie kamerki 20.11.14, 19:17
                  Nie ma nic poniżej ;-) Może napisz tytuł wątku , też poczytam jak mam pilnować na wycieczkach sprzętu foto (podchodzi pod kamerki ?)
                  • egiptor Re: Mieszkam w Egipcie - odpowiadajcie kamerki 20.11.14, 19:34
                    Jest znacznie bardziej poniżej;)
                    I nie w Moskwie na placu czerwonym, a W Petersburgu na Pl. Lenina. I nie rozdają mercedesy, a kradną rowery.

41.65.113.243/etisalat/
              • zedyta1 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 20.11.14, 20:20
                Witam, wybieram się 25.11.2014 do Sharm, napisz proszę, czy wieczorami jest już chłodno i jaka woda jest w basenach.
                pozdrawiam
                • cairo7 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 20.11.14, 23:27
                  jesuuuuuuuuuuuu-mieszka w Hurgadzie a ty sie pytasz o Sharm...i o wode w basenach...no nie moge...promocja na kompy byla w nowej Biedronce?I siec podłączyli..
                  • cairo7 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 20.11.14, 23:29
                    zwracam honor...Ona mieszka w Egipcie....no tak-to moze wiedzieć i o Sharm...wybacz-nie doczytałem.
                    • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 21.11.14, 07:54
                      cairo jak miło widzieć Twój nick ponownie

jednak żyjesz, Moskwa Cię nie pochłonęła....

Co do sandruli to spotkałem się z nią w Hurghadzie ze 2-3 razy, chyba nawet w Sharm el Naga z jej ówczesnym biurem byłem

jak tam Trójmiasto po rozbiorach?
                  • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 21.11.14, 07:56
                    promocja na kompy byla w nowej Biedronce?I siec podłączyli.

Pewnie PKW z tej promocji skorzystała :)
                    No i sieć odłączyli po promocji a głosy niepoliczone...
                    • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 23.11.14, 10:17
                      Hejka witam wszystkich poranną kawką najlepsza z cardamonem bo będąc w Egipcie trzeba takiej spróbować. Widzę że tu rozmowa o mnie ja mnie kilka dni nie było, hulałam z turystami na Safari morskim, super!!!!!! no niby na statku jest wi fi ale z zasięgiem jest różnie. Mogę Wam powiedzieć jak jest w Hurghadzie, np dzisiaj świeci piękne słoneczko ale spory wiatr, dla turystów raj, wieczory coraz chłodniejsze ale tylko coś lekkiego z długim rękawem chociaż turystów chodzi z krótkim rękawem, ja dosyć długo nie była w Polsce więc odczucia ciepła już mam trochę inne. Ale większość tubylców chodzi w kurtkach, mówią że zima przyszła więc trzeba się ciepło ubierać, he he fajna zima. Pozdrowienia dariusznow wpadaj mamy w lodówce Żubra z Polski oczywiście.
                      • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 26.11.14, 10:29
                        Pozdrowienia dariusznow wpadaj mamy w lodówce Żubra z Polski oczywiście.

To dużą lodówkę musicie mieć.... Wiadomo gorący kraj :)

A co na to w Białowieży? Nie kapnęli się?

A safari gdzie byliście? i z jakim centrum?
                        • mgursiel Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 27.03.15, 16:50
                          Hej jade do Egiptu Hurghada hotel golden 5 the club hotel co o tym powiesz? Powiedz mi jaki kurs euro jest teraz tam i dolara :) I Jakie są mniej wiecej ceny w egipcie teraz :)
    • mklobusz Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 25.11.14, 20:40
      Planujemy wypad do Egiptu na początku stycznia dokładnie od 2.Zawsze jeździlismy pod koniec lutego. Czy temperatura na początku stycznia jest porównywalna do tej z konca lutego, czy jest może sporo chłodniej? Chcielibysmy poleniuchować na słońcu i sie ładnie opalic. A może jednak lepiej przełożyć wyjazd na koniec lutego?
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 25.11.14, 23:44
        Hejka, trudno powiedzieć, wczoraj i przed wczoraj wieczorami było dosyć zimno wiał potworny wiatr, dzisiaj z kolei w ciągu dnia był nawet upał, nie wiało i teraz tez nie wieje, jutro tez ma być bez wiatru, w lutym też czasem lubi dobrze powiać a temp porównywalne, koniec lutego tez chyba już ceny ofert będą windować w górę.
        • mklobusz Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 26.11.14, 07:44
          A jaka jest przeważnie temperatura w dzień w styczniu, chłodne noce mi nie przeszkadzają. Czy da się na plaży poleżeć i opalić na skwareczkę?? :) Właśnie tego się obawiam, że w lutym będą już wysokie ceny, nawet dla tego, że wtedy są ferie zimowe w Polsce. Z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że jednak polecasz styczeń? :)
          • berlina Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 10.02.15, 08:41
            Sandrula, mogłabyś napisać coś o aktualnych temperaturach w HRG?Z prognoz wynika, że nagle z 28 stopni temperatura ma spaść do 20...
        • ivyuni Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 23.05.15, 19:07
          Witaj :) Mam nadzieję, że jeszcze tu jesteś Sandra. Lecimy z Poznania 28 maj do Stelli Makadi (2 dorosłe i dzieci 8 i 3 latka) - czy można kupić gdzieś w okolicy tego hotelu kartę do Internetu, aby nie wybierać się specjalnie do miasta? Czy otworzono nowy terminal? A może Ci przywieźć kiszone ogóreczki, w tamtym roku mieliśmy dwie paczki dla spragnionej polki :) Pozdrawiamy
      • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 26.11.14, 10:32
        wg mnie istotniejsze jest aby jechać w czasie gdy nie ma ferii w PL
        Tańszy wyjazd i więcej ofert

My pewnie od 23 stycznia
      • safcia.1 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 31.03.15, 09:23
        gratuluję pytanie, sandrula zajrzy w szklaną kulę i Cie oświeci.
      • betima2 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 15.09.15, 18:00
        Witam,
        jak teraz wyglada sytuacja w Hurgadzie?? Mozna jechac czy lepiej zrezygnowac!
    • shirley_summer Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 16.12.14, 21:04
      Cześć, mam dwa pytania.:)

Rozważam następujące hotele w Hurghadzie:
      Sea Star Beau Rivage - bo blisko do miasta, blisko do El Gouny, w necie dosyć dobre opinie, ale hotel raczej mały,
      Titanic Beach Spa & Aquapark - bo duży kompleks z aquaparkiem i byłoby co robić, ale ludzie narzekają na obsługę i jedzenie, daleko do miasta,
      Hilton Long Beach - spory kompleks z atrakcjami, ale opinie ludzi są podzielone, daleko do miasta.

Druga rzecz - chcę jechać sama, czy mogę bez obaw pojechać do Hurghady, pochodzić po Sakkali, Daharze, pójść na bazar, zobaczyć nową marine, pójść do jakiejś knajpki coś zjeść, czy raczej tubylcy mnie zamęczą, tudzież jest to średnio bezpieczne?
      • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 17.12.14, 08:41
        Z Sea Star kilka razy wypływaliśmy na nurki z Synuś Divers. Przez hotel z pewnością się przeszedłem, ale zbytnio go nie pamiętam, raczej było OK coś w stylu Tritona ale na głębokiej prowincji i praktycznie wszędzie daleko. Obok jest hotel Davici z zewnątrz sprawia dobre wrażenie ale w polskich BP raczej go nie ma

co do El Gouny to bez różnicy skąd się wybierzesz bo i tak trzeba tam jechać taxi lub busem - nie korzystalem
        www.fmix.pl/album/20881/1/egipt-2009-el-gouna.html
        Long Beach to przeciwległy koniec miasta ale hotel fajny, dużo przestrzeni, nawet kawalek rafki
        www.fmix.pl/album/54252/1/egipt-2010.html
        chcę jechać sama, czy mogę bez obaw pojechać do Hurghady, pochodz
        > ić po Sakkali, Daharze, pójść na bazar, zobaczyć nową marine, pójść do jakiejś
        > knajpki coś zjeść, czy raczej tubylcy mnie zamęczą, tudzież jest to średnio bez
        > pieczne?

wszystko zależy od Twojego zachowania, wiele kobiet jeździ i sobie świetnie radzi na miejscu, czasami lepiej niż faceci... :)
        Jeżeli się wybierasz piewrwszy raz to lepiej poznac na miejscu kogoś kto był już i na początek zwiedzać razem. Mimo wszystko to inna kultura i na wiele rzeczy trzeba zwracać uwagę - poczytaj forum

Osobiscie radzę jakiś większy hotel gdzie będzie więcej Polaków. Jeśli optujesz za Daharem to wg mnie Triton - wszędzie blisko i hotel OK - chyba że oczekujesz luksusów, ale sądząc po wstępnym wyborze będzie pasował
        Jest tam wielu ludzi nurkujących, ktorzy są któryś raz z kolei w E i z pewnością poradzą na miejscu, no i polska guest relations
        • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 17.12.14, 10:47
          Darek tak masz rację Triton Empire jest ok, nie drogo w sumie nawet godny polecenia i jedzonko całkiem niezłe, obsługa w porządku i Polka guest relation Magda na miejscu.
          • shirley_summer Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 17.12.14, 16:53
            Hej, wybieram miedzy trzema hotelami, które wymieniłam, najbardziej skłaniam się ku Sea Star ze względu na lokalizację (może na obrzeżach, ale 2 km na Dahar i chyba z 5 do Sakkali - to jednak bliżej niż 20-30 km) i opinie. Empire odrzucam, bo opinie bywają bardzo kiepskie, poza tym chciałabym jednak coś lepszego niż hotel 3* o podstawowym standardzie. Chcę jechać na początku stycznia na objazd + wypoczynek, więc wybieram spośród hoteli dostępnych w ofercie i te 3 najbardziej przypadły mi do gustu.
        • shirley_summer Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 17.12.14, 16:57
          Nie optuje koniecznie za Daharem, po prostu chciałam coś blisko Hurghady. Nastawiałam się na Sea Gull, ale zniknął z oferty w terminie, który mnie interesuje.
        • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 18.12.14, 15:27
          Darek znasz synuś Divers? pracuję z nimi, na statku mamy Polkę guest relation Sylwia, super dziewczyna.
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 17.12.14, 10:43
        Hejka, jeśli sama to lepiej wybierz hotel blisko centrum, wieczorkami możemy wyskoczyć razem gdzieś, chętnie zabiorę Cię na Dahar powłóczymy się po bazarze tam można fajne szmatki wykukać
        • shirley_summer Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 17.12.14, 16:55
          Jestem za - czekam, aż może cena jeszcze spadnie i kupuję wyjazd (termin: początek stycznia). Po zakupie odezwę się do Ciebie na gazetowego maila.:) A możesz zdradzić, co robisz w Hurghadzie, pracujesz tam?
          • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 18.12.14, 15:29
            tak pewnie że pracuję, pisz do mnie na e maila podałam poniżej
        • poort Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 17.12.14, 22:06
          sandrula33 napisał(a):
          Hallo Sandra,
          Mozesz mi podac swoj e-mail adres prive,? mam kilka pytan do Ciebie, wybieram sie w kwietniu lub maju do Hurgady na 2 tyg, oczywiscie sama wiec taki przewodnik bylby mi potrzebny za odplatnoscia oczywiscie.Pozdrawiam Ilonka,moj adres klikasz na login ""poort""@

> Hejka, jeśli sama to lepiej wybierz hotel blisko centrum, wieczorkami możemy wy
          > skoczyć razem gdzieś, chętnie zabiorę Cię na Dahar powłóczymy się po bazarze ta
          > m można fajne szmatki wykukać
          • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 18.12.14, 15:29
            pisz do mnie na sandra_olejniczak@o2.pl
    • moniaolaola Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 10:32
      Chciałam Ciebie spytać o Senzo Mall ,czy poza sklepami firmowymi są tam sklepiki miejscowych sprzedawców z sziszami i ,,oryginalnymi zegarkami".Będę w Ali Baba Palace i nie chciałam się zapuszczać już do Sakkali , a może wiesz czy w hotelu jest jakiś sklepik
      • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 11:07
        nie chciałam się zapuszczać już do Sakkali

Nie wiesz co tracisz.... :)
        pewnie pierwszy raz w Egipcie

mimo obaw warto wybrać sie do centrum a jeszcze bardziej do Dahar - zobacz moje fotki - link w stopce

Senzo to kawałek "zachodu" w tym kraju
        • moniaolaola Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 13:44
          Tym razem nie chciałam zapuszczać się do Sakkali. Znam i Dahar i Sakalę, ale nie chcę marnować dnia po bieganiu po sklepach,natomiast do Egiptu latam sama z córką,więc nocne wypady akurat dla mnie odpadają,kocham ten kraj,ale nie ufam. Muszę coś kupiç dla kogoś i dlatego pytam. Wybrałam Alibabę ze względu na rafę przy Jasminie i nie lubię hoteli miejskich wolę ubocza.
          • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 21:42
            moniaolaola napisał(a):
            Muszę coś kupiç dla kogoś i dlatego pytam. Wybrałam Alibabę ze względu na rafę przy Jasminie

Jeśli nie pierwszy raz to zapewne wiesz że prawie wszystko można kupić na lotnisku

Rafa przy Jasminie? Przecież tam jest piaszczysta plaża, rybki raczej przy pomoście Alibaby

No to będziesz w "rezydecji" naszago Cairo :)
            • moniaolaola Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 22:12
              Na lotnisku ,,oryginalnych"conversów nie kupię:). A co do ,,rafy" jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, z tego co czytałam coś tam pozostało, a na popływanie rekreacyjne przy hotelu wystarczy.Czasem trzeba się dostosować do towarzysza wyjazdu przy wyborze lokum, z Gdańska ceny kosmiczne a z Poznania całkiem miło udało się kupić, choć trochę daleko. Zdecydowanie wolałabym Marsa ale z dzieciakami trochę zbyt wietrznie. A co do Cairo nadal nie wiem kim jest- myślałam że rezydentem. :)
              • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 22:38
                nie jestem pewien, będę wracał na początku lutego to zerknę
                W Senzo jeśli już to oryginały albo w cenie oryginałów

Na snurki polecam Sharm el Naga - fakultet ale warto - zapytaj sandruli :)
                • moniaolaola Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 23:09
                  Dzięki za podpowiedź z Sharm el naqa, może się skuszę jak koleżanka przejmie moją 7latkę, która boi się ryb :))) i jest tylko opcja - basen .Dużo lepsze od Giftun, 2 razy spotkałam delfiny :) , ale tylko z pokładu jachtu :(, ale zawsze coś, a snurki fajne szczególnie z Alexem z Minamark
                  • moniaolaola Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 23:20
                    Pooglądałam i poczytałam o Sharm i narobiłeś mi ciepłej głowy- już się zdecydowałam. Dzięki serdeczne, z jakiego biura lokalnego najlepiej?
                  • dariusznow Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.01.15, 08:27
                    pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g297549-d668922-Reviews-Sharm_El_Naga-Hurghada_Red_Sea_and_Sinai.html
                    nie ma porownania
                    to jest rezerwat, rafy jak w Marsa
    • olciamik Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 14:06
      hej sandrula :) możesz napisać jak jest aktualna pogoda w hurghadzie ?? Da się teraz w ciągu dnia poleżeć na leżaku i poopalać ??wylatujemy w teraz w piątek i trochę sie obawiam bo oglądałam na necie prognozy i pisze że bedzie po 17 , 16 stopni , może temperatura odczuwalna jest większa ??
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 15:34
        hejka olciamik, no wiało tu bardzo trzy dni morze było zamknięte ale dzisiaj jest już lepiej, wczoraj wieczór też był cieplejszy, ale w sumie wieczory chłodne trzeba mieć ciepłą bluzę ja w kurtce takiej jesiennej chodzę i wcale nie jest mi w niej za gorąco. Jeśli chodzi o dni to jeśli nie wiele można na plaży poleżeć temperatury w ciągu dnia ponad 20-scia od 15 temperatura ma iść w górę nawet do 25-26 oby bo moja córka też przylatuje na ferie, jakbyś miała pytania możesz pisać na priva.
        • olciamik Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 20:27
          Dziękuję za odpowiedź ;) wieczorem mi nie zależy mogę się ubrać :) oby tylko w dzień było na tyle przyjemnie by móc sie poopalać i pokąpać , mam wielką nadzieje że będzie ciepło już przed 15stym bo jedziemy tylko na tydzień i 16stego mamy już powrót ;) pozdrawiam !
          • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 21:11
            pewnie że można nie jest tak źle, może sie spotkamy na jakieś piwko???
            • gosiaczka Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 06.01.15, 22:30
              Witam....Chciałabym zapytać i mam nadzieje,że uzyskam dokladna odpowiedz.....W jakim terminie w tym roku dzieci w Egipcie a konkretnie w Hurghadzie maja swoje letnie wakacje???Pozdrawiam z zimnej i mroznej Polski!!!
              • ju_100 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.01.15, 08:29
                Hej!
                Jestem matką i chcem wyjechać za 2 dni z moim dzieckiem (posiada nazwisko ojca) do egiptu. Powiedziano mi że muszę mieć zgodę notarialną na wyjazd dziecka. Jestem prawnym opiekunem, mieszkam z nią. Dzwoniłam do straży granicznej i powiedziano mi że to bzdura bo paszport jest zgodą na wyjazd. A jak to ze strony egipskiej na lotnisku? Czy mogłabyś sprawdzić. Proszę o pilny kontakt, bo za 2 dni wyjazd
                • ju_100 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.01.15, 08:30
                  mój email justynkaja10@wp.pl
                  • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.01.15, 11:11
                    Napisałam
              • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.01.15, 11:15
                w Egipcie dzieci mają 3 miesiące wakacji, od połowy czerwca do połowy września, ale różne szkoły różnie kończą wakacje prywatne szkoły wcześniej państwowe później, w tym roku Państwowe szkoły zaczęły dopiero od 1 października, natomiast prywatne już od 15 a niektóre od 20 tego września
            • olciamik Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.01.15, 13:14
              Bardzo chętnie byśmy się umówili na piwko :) z tym że jedziemy z 4 latkiem więc wieczorne wypady do centrum odpadają , no chyba że Ty możesz jakoś odwiedzić nasz hotel corners sunny beach :)? to oczywiście z przyjemnością ;) pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za info ;)
              • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 07.01.15, 16:20
                hejka napisz do mnie na priva to się umówimy albo daj do siebie, pozdrawiam
    • stefaniszyn32 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 10.02.15, 10:53
      Czy w Hurghadzie lub Sharm można wynająć prywatnie niedrogie mieszkanie na 3-4 miesiące ???
      Pytam , bo jest sporo ofert samych przelotów z biur podróży ,chcących zwrócić sobie
      chociaż część kosztów za niesprzedane wyloty.
      • sandrula33 Re: Mieszkam w Egipcie - pytajcie 26.02.15, 08:29
        W Hurghadzie jest bardzo wiele ofert na wynajem mieszkania, pomogę ci, u mnie na osiedlu znam kilka bloków bardzo czystych, na 100% bez nie proszonych gości. Napisz jakie cię interesuje, z jedną czy dwoma sypialniami.
    • angelika6xo Proszę o pomoc 23.02.15, 20:44

Witam bardzo proszę o pomoc niewiem gdzie mogę uzyskać informacje a mam bardzo mało czasu. Lece do egiptu do Marsa el alam czy jakoś tak potrzebuje dostepu do internetu. niewiem czy moge moge dostać tam lunb gdzies w poblizu modem z karta do internetu? jest tam coes takiego? jakie ceny jaki transfer prosze pomocy
      • dariusznow Re: Proszę o pomoc 24.02.15, 12:16