Dodaj do ulubionych

Air Memphis na czarnej liście

30.08.05, 11:13
rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050830/ekonomia/ekonomia_a_4.html

Obserwuj wątek
      • Gość: monika Re: Air Memphis na czarnej liście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.05, 12:35
        Do Tych Polakow dotarło już dawno ! Nie denerwuja się bo tu nie chodzi o linie
        pasażerskie tylko towarowe. Ty Stiwi jak zwykle unosisz się niepotrzebnie i jak
        zwykle udajesz wszechwiedzącego ! Mieszasz ludziom w głowach i niepotrzebnie
        straszysz ! Katastrofa samolotowa zdarzyć sie może nawet w najlepszych i
        najbezpieczniejszych liniach na świecie ! Dodam tylko na malusim marginesie, ze
        leciałam już 4 razy z AM i wyobraź sobie, ze nie piszę z zaświatów ! Więcej
        optymizmu !:)
        • pc_maniac Do Moniki - Twoje racje mnie nie przekonują 30.08.05, 12:48
          Niedawno w Polsce wybuchła afera z jakąś firmą produkującą na nasz rynek mięsa
          i wędliny.
          Okazało się, że wędliny były "odświerzane" np. solanką czy płynem do mycia
          naczyń.
          CZY TO OZNACZA, ŻE JAK WĘDLINY BYŁY BE, TO MOŻNA KUPOWAĆ MIĘSO Z TEJ FIRMY?

Piszę to jako przykład głupiego rozumowania, ze jak samoloty Air Memphis
          trafiły na czarną listę, to spoko można zaufać samolotom pasażerskim.
          A to niby dlaczego? Firma oszczędza na czym się da, serwis samolotów towarowych
          i pasażerskich mają TEN SAM, ci sami pracownicy, ci sami piloci.

To nie jest wóz drabiniasty żeby schludność lub jej brak nie stanowił o
          bezpieczeństwie podróży. Choćby z samego faktu, ze z wozu drabiniastego spada
          się krócej i blizej na ziemię.

Sorry, ale nie zdecydowałbym się po takich informacjach wysłać rodziny tymi
          liniami i nikt, kto z nimi leciał mnie do tego nie przekona z prostej
          przyczyny - zwykły pasażer może ocenić stan techniczny foteli czy tapicerki, a
          nie żywotnych dla samolotu podzespołów. A jeśli te linie znalazły się na
          czarnej liście, to uważam, ze właśnie specjaliści, którzy wiedzą o stronie
          technicznej samolotó duuuużo więcej od nas wydali taką opinię, nie inną, mając
          twarde argumenty.

Inaczej naraziliby się na milionowe odszkodowania.
          • Gość: monka Do pc_maniaca ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.05, 14:13
            "Piszę to jako przykład głupiego rozumowania, że jak samoloty Air Memphis
            trafiły na czarna listę, to spoko można zaufać samolotom pasażerskim.
            A to niby dlaczego ? "

A niby dlatego, że PASAŻERSKIE w opinii specjalistów nie stwarzają zagrożenia.
            Sam napisałeś , że: " Inaczej naraziłyby się na milionowe odszkodowania "
            I niby dlatego, ze moje opinie - osoby w tym temacie niekompetentnej- nikogo
            nie muszą przekonywać ale opinie specjalistów przynajmniej powinniśmy wziąć pod
            uwagę !
            Jestem pewna, że jeżeli mieliby jakiekolwiek zastrzeżenia do lini pasażerskiej
            AM - dowiedzielibyśmy sie o tym z tej listy.

www.dgac.fr - zainteresowani znajda tu listę towarzystw lotniczych
            niedopuszczonych do lądowania we Francji.

Wszystkim zyczę dalekich, przyjemnych, odkrywczych i bardzo, bardzo
            bezpiecznych podróży !!!
            Pozdrawiam Monika !

• Gość: aw przykro... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.05, 15:31
              Przykro mi się zrobiło gdy zobaczyłam Memphis Air na czarnej liście... Jedyne
              co mi się nie podobało w locie z nimi to fakt, że już wracałam z urlopu. Poza
              tym było bardzo sympatycznie. Ale bezpieczeństwo musi być najważniejsze...
              Ciekawe tylko jaka linia zastąpi Memphis w czarterach, i czy zastąpi?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka