Dodaj do ulubionych

czy ktos jezdzil z sun&fun do hurghady?

IP: *.acn.waw.pl 20.11.05, 22:23
czytam wlasnie opinie turystow, ktorzy byli w sharm el sheikh z tym biurem i
strasznie narzekaja..ze rezydenci ich olali itd. Mnie rezydenci szczerze nie
obchodza (byleby mnie dowiezli z lotniska do hotelu) ale interesuja mnie
wpadki biura w stylu:zmiana hotelu na gorszy albo przydzielanie najgorszych
pokoji, itd. Oferuja tez 2dniowy Kair gratis i tu mam obawe ze skoro biuro
jest watpliwej renomy to czy w ogole warto ryzykowac z nimi wyjazd
fakultatywny w promocyjnej cenie 25$/2dni. Czy macie jakies informacje na
temat tego biura? bo jesli tylko rezydenci stanowia slaby punkt, to jak dla
mnie to maly klopot.
Obserwuj wątek
      • Gość: Piotrek Re: czy ktos jezdzil z sun&fun do hurghady? IP: *.smrw.lodz.pl / *.smrw.lodz.pl 21.11.05, 07:31
        Mieliśmy przyjemność płynąć z turystami Sun&Fun wspólnie statkiem po Nilu.
        Tak się skłąda, ze tak my jak i oni trafiliśmy na dziadowskie biuro (my na
        Oasis).
        Czemu dziadowskie? Nasze przygody opisałem w wątku o Oasisie, więc tutaj
        jedynie napomknę co przydażyło się turystom Sun&Fun.
        Otóż, po dopłynięciu do Asuanu przewodniczka tego biura poinformowała, ze nie
        ma już biletów w pociągu do Kairu dla całej grupy turystów S&F i wszyscy
        zmuszeni są dopłacić po (bagatela) 85$ do wycieczki, za które zostaną wykupione
        kuszetki. Ze względu na nie branie takiej możliwości podczas wyjazdu do Egiptu,
        wszyscy turyści tego biura zostali zmuszeni do rezygnacji z wyjazdu
        fakultatywnego do Abu Simbel, na co mieli odłożone pieniądze i zainwestowanie
        ich w bilety kolejowe, które faktycznie były przecież juz opłacone w Polsce.
        Mało tego- jak się potem, w podróży do Kairu okazało, wagony I klasy, którymi
        mieli jechać, najnormalniej w Świecie świeciły pustkami.
        Moja sugestia - jak biuro coś zawala, to nie turysta powinien za to zapłacić
        lecz biuro.
        • cairo7 Re: czy ktos jezdzil z sun&fun do hurghady? 21.11.05, 09:43
          No to ladne hallo z tymi biletami.....Sugestia jest bardzo dobra i pewnie tak by bylo,tylko naszym
          turystom(znam tez latwiejsze nacje...)brakuje samozaparcia,zeby postawic na swoim.....i wtedy slysze
          staly tekst'kochnie zaplac tej Pani -no ile tam chce,bo my tu na urlop przyjechalismy,a nie zeby sie
          stresowac'....a potem idac za 'dobrym' przykladem,kazdy wyciaga kase(no nie kazdy,ale ci bezstresowcy)i
          placi i czy to sa jakies dziwne oplaty czy chociaz tylko 3$ doplaty do wizy(hahaha) jak w przypadku
          Oasisu.Z sun-fun bylem kilka razy,dolecialem,hotelu mi nie zmienili,z uslug rezydentow nie
          korzystalem.....a raz,ale to drobny szczegol....nie ma sie czym chwalic hahah.
          • Gość: Turysta Do Cairo7 IP: *.toya.net.pl 23.11.05, 11:46
            Turyści lecący z Pyrzowic do Egiptu, zgodnie z Twoją radą wykazali się
            samozaparciem...
            ... i nie polecieli wcale do Egiptu.

Nie sądzisz, że w tak obcym kraju, obcym mieście przewodnicy/rezydenci mogą
            robić sobie co chcą z turystami,a turyści niestety w większości nie mogą
            im "podskoczyć"?
            Więc biura to wykorzystują i (jak choćby z wizami, czy fakultetami) doją gdzie
            popadnie. Przykłąd Sun&Fun to skrajny przypadek, ale widać to biuro, na
            podstawie tego zdarzenia, opanowało sposoby oszukiwania turystów do perfekcji i
            nie obawia się kontrreakcji ze strony turystów.
              • Gość: Turysta Re: Do Cairo7 IP: *.toya.net.pl 23.11.05, 12:36
                Jest osobny wątek o tym.
                A dlaczego nie polecieli?! To już trzebaby się ich zapytać.
                Mogę zrozumieć rodziny z małymi dziećmi, ze zamiast z Katowic mieli tłuc się
                autobusem do Poznania i stamtąd lecieć. Inni chyba dali się ponieć nerwom.
                • cairo7 Re: Do Cairo7 23.11.05, 13:04
                  Tez nie wiem co bym zrobil....to zalezy od wszystkiego,od nerwow tez.Wiem,ze jak pare lat temu
                  wracalem z Disseldorfu i nad Warszawa byla mgla,kilka samolotow ladowalo w Poznaniu(w tym moj) i
                  bylem jedynym pasazerem ktory nie wsiadl do autokarow(byl to rejsowy LOT,wiec autokary juz
                  czekaly...taka dobra organizacja) i moja decyzja zostala przyjeta ze zrozumieniem przez
                  glownodowodzacego na poznanskim lotnisku,dostalem talony do baru i ucialem sobie mila (dla mnie)
                  pogawedke z zalogami tych samolotow.Po dwoch godz i odlecialem Sam z przemila zaloga do Wawy-a na
                  pokladzie odrzutowca ciagle bylo all in....
      • Gość: nielle Re: czy ktos jezdzil z sun&fun do hurghady? IP: *.acn.waw.pl 21.11.05, 13:07
        Jestem zainteresowana chyba ta samą ofertą, co ernest, tylko ze ja swoją
        wyszukałam na stronach sunny holiday, ale mysle ze skoro sunny holiday to agent
        a nie biuro podrozy, wiec pewnie to ta sama oferta ktora wybral ernest w
        sun&fun..no i sie zaczynam obawiac, bo czytalam o sunny holiday i wiekszosc
        forumowiczow byla zadowolona z ich uslug, ale moze po prostu trafili na oferty
        z dobrych BP a sun&fun takim rzekomo nie jest..
        dlatego alex359 napisz mi proszę, jeśli możesz, co wiesz na temat sun&fun i ich
        wywiazywania sie z umowy. z góry dziękuję (nielle@o2.pl)
        • Gość: aga_wa ten kair gratis to lipa.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.11.05, 13:38
          byłam z S&F dwa razy-jako tak nic do nich nie mam..
          mieli w ofercie hotele-ok zarezerwowalam , zaliczka....ale po 5 dniach dostalam
          tel-ze nie ma potwierdzenia dla nas-mam wybrac inny-ok rozumiem w koncu to
          EGIPT:-)))
          tyle ze tamten_chodzi o Aqua Park caly czas byl dostepny niby w ofercie hihi:-
          ))
          potem na miejscu dowiezli do wybranego-pokoje to gestia wylacznie recepcji-sama
          sie wyklocilam o pokoj na pietrze bo akurat taki chcialam....
          rezydenci-JAK WSZYSCY-chca ci sprzedacv wycieczki-klamia ze aquapark Tytanic to
          rzeznia...bo nie dostaj zadnych prowizji stamtad-a owoce sa na jedynym
          straganie najlepszym w Hurgadzie-bo pani Ela czy Ewa zna wlasciciela....moze to
          zenada z boku-ale co tam, wkoncu to wakacje a rezydent to nie siosta -nie musze
          sie za niego wstydzic.
          ps napewno pojade z S&F trzeci raz
          ps2 kair 2 dni za 25$ chyba-to nie gratis
          w miejscowy biurze kosztuje pewnie z 40....
          • Gość: nielle Re: do Ernest i Nielle IP: *.acn.waw.pl 21.11.05, 18:02
            Dzieki serdeczne Alex359 za maila i powyzszy link. Z pewnoscią bardzo się
            przyda i bedę ostrożnie studiowac umowę przed jej podpisaniem. Co do moich
            planów to chyba zaryzykuję sun&fun, bo obecnie ma ofertę ktora najbardziej mi
            odpowiada ..jak bedzie to się okaze..ciagle mam oczywiscie wątpliwosci, pomimo
            ze kontakt z biurem mam staly (odpisują na kazde pytanie) tylko pewnie dlatego
            ze jestem zainteresowana ofertą i chca mnie zwabić :)
            Alex359, życzę powodzenia i pomyślnego rozwiazania sprawy (oczywiście na Twoja
            korzysc) i jeszcze raz serdecznie dziekuję za informacje
            • vaupee Re: do Ernest i Nielle 22.11.05, 17:31
              Byłam z Sun&Fun w październiku. I było okej. Przywieźli, dowieźli,
              zakwaterowali a po 14 dniach po nas przyjechali. Nic więcej od nich nie
              potrzebowałam - no może tylko rezerwację suchego prowiantu na wyjazd do Kairu
              (z lokalnym biurem) problemów nie było, niby błahostka, ale Alfa Star stwarza
              problemy - nie jedziesz z nimi na wycieczki fakultatwyne nie dostajesz
              śniadania/kolacji... Na pewno pojadę z nimi po raz kolejny. Uważam że są okej,
              ale ja nie mam problemów w obcym państwie i nie potrzebuję niańki. Pani Ewa
              rezydentka jest bardzo sympatyczna.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka