Dodaj do ulubionych

Jaki dobry przewodnik po Egipcie?

IP: *.telpol.net.pl 12.01.06, 19:15
Obserwuj wątek
      • pc_maniac Re: Jaki dobry przewodnik po Egipcie? 12.01.06, 21:59
        Przewodnik Gazety Wyborczej, jest fajny jako czytadło. Jako przewodnik
        beznadziejny.

Najlepszym przewodnikiem po Egipcie jest przewodnik Lonely Planet, ale jedynie
        po angielsku.

Resztę dostępnych w Polsce streściłem (i oceniłem subiektywnie) pod tym adresem:
        www.egipt.republika.pl/turystyka.html
        • neferett Re: Jaki dobry przewodnik po Egipcie? 14.01.06, 03:11
          Ja niestety Lonley planet nie znalazlam, N.G. jest o.k. ale bardziej ze wzgledu
          na ladne wydanie i zdjecia.Z przewodnikow w j. polskim , moim zdaniem ,
          najlepszy pozostaje Pascal,minus za to , z jest strasznie chaotyczny , plus za
          duuuzo praktycznych informacji.Zdecydowanie najlepszy do zwiedzania na wlasna
          reke, aczkolwiek my mielismy Pascala+N.G.+ Dolina Nilu.
          • Gość: Marek Re: Jaki dobry przewodnik po Egipcie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.06, 13:47
            Nie określiłeś się w jakim celu Ci jest potrzebny. Przytakuję Pc jeżeli
            jedziesz sam- i tylko ten , zamienniki to porażka, jeśli na wczasy- to również
            zgadzam się- jako czytadło żeby czegoś się dowiedzieć- wystarczy
            jakikolwiek.Chociaż przyznam się ,ze Lonely przeglądałem przed wyjazdem- ale
            zabrałem National-do trampingu to porażka jeśli chodzi o przejazdy i tanie
            hotele, ale tak jakoś fajniej napisany jesli chodzi o zabytki i ciekawe
            rzeczy.Ma tylko jeden minus- jest ciężki, kredowy papier nie nadaje się do
            tasczenia w plecaku. Natomiast hotele i przejazdy to w Egipcie prosta sprawa
            (dużo i tanio ;)-z informacją też nie ma kłopotu, więc LP nie taszczyłem ) I
            metoda dla tych którzy lubią czytać (dużo)jadąc z plecakiem-moze prosta rada
            ale moze ktoś skorzysta. Kupujemy e-booka ,drukujemy i z każdą przeczytana
            kartką ,którą wyrzucamy-mamy mniej w plecaku. Miałem ok 3,5 kg ksiażek-to duży
            ciężar na plecak, a jaka ulga kiedy z każdym przejazdem dalej , plecak jest
            coraz lżejszy.
            pzdr
            • pc_maniac Re: Jaki dobry przewodnik po Egipcie? 14.01.06, 18:39
              Neferett - no właśnie za chaotyczność informacji zgromadzonych w Pascalu dostał
              ode mnie dużo niższą ocenę niż National. Z nim naprawdę trudno byłoby planować
              np. zwiedzanie Zachodniego Brzegu, zaś z Nationalem to poprostu bajka. Masz tam
              nawet odległości pomiędzy obiektami, czy czasy.
                • neferett Re: Jaki dobry przewodnik po Egipcie? 15.01.06, 14:31
                  Pc maniacu, chodzi mi wlasnie o ilosc informacji praktycznych :baza hoteli ,
                  restauracji, autobusy czy pociagi.W N.G ta czesc jest dosc okrojona a hotele
                  raczej w wyzszych cenach , rowniez opis danego zabytku duzo skromniejszy niz w
                  Pascalu.
                  Pascal faktycznie jest strasznie pomieszany bez skladu i ladu ale wystarczy
                  sobie pozaznaczac przydatne fragmenty.
                  Ja dzwigalam i Pascala i N.G. , bo moim zdaniem , uzupelniaja sie one nawzajem.
                  Jesli zas chodzi o opis zabytkow , najlepsza jest dla mnie ksiazka Ch.Jacq"
                  Podroz po Egipcie faraonow"
    • chaladia Re: Jaki dobry przewodnik po Egipcie? 15.01.06, 16:02
      Generalnie opisane przeodniki przedstawiają dolny rejestr stanów średnich jeśli
      chodzi o światowy pomiom przewodników. Jedyna ich zaleta, to fakt, że są
      napisane po polsku lub przetłumaczone na język polski.

Prawdziwie kompletny przewodnik po Egipcie, to jest np. Blue Guide
      www.amazon.com/gp/product/0393309738/104-6298102-5033569?n=283155
      Wydają tę książkę od ćwierćwiecza, w każdej kolejnej edycji uzupełnioną i
      rozszerzaną, więc chyba jest naprawdę coś warta...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka